„Kinijoje pagaminti varikliai, ženklinami kaip „pramoniniai šaldymo įrenginiai“, kad nebūtų aptikti dėl Vakarų įvestų sankcijų, per fiktyvias bendroves slapta siunčiami valstybiniam dronų gamintojui Rusijoje“, – rašoma naujienų agentūros straipsnyje.
Pažymima, kad šie varikliai leidžia Rusijos ginklų gamintojui „IEMZ Kupol“, nepaisant JAV ir ES sankcijų, kuriomis siekiama sutrikdyti Rusijos gynybos pramonės tiekimo grandines, gaminti didesnius atakos bepiločių orlaivių „Harpija-A1“ kiekius.
„Reuters“ pažymi, kad „Kupol“ pasirašė sutartį su Rusijos gynybos ministerija, pagal kurią šiemet pagamins daugiau nei 6 000 kovinių bepiločių orlaivių „Harpija“, t. y. tris kartus daugiau nei pernai. „Dokumente nurodoma, kad iki balandžio jau buvo pristatyta daugiau kaip 1 500 dronų“, – teigė agentūra.
Rusija šiuos dronus aktyviai naudoja Ukrainoje
Atkreiptinas dėmesys, kad Rusija aktyviai naudoja šiuos dronus Ukrainos teritorijai pulti. „Nurodant, kad tai šaldymo įrenginiai, šios prekės galėjo būti eksportuojamos į Rusiją nesukeliant Kinijos valdžios institucijų įtarimo“, – sakė vienas iš naujienų agentūros „Reuters“ pašnekovų.

Tačiau, Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusija kas mėnesį panaudoja apie 500 tokių dronų, kurių dauguma pagaminti Kinijoje.
Tuo pat metu Pekinas oficialiai neigia, kad Rusijai būtų neteisėtai tiekiamos dvejopos paskirties prekės.
Kaip pranešė „Ukrinform“, Kinija, įskaitant Honkongą, yra atsakinga už 80 proc. Rusijai įvestų sankcijų apėjimo atvejų.
Xi Jinpingas pasiuntė žinutę Europai
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį Pekine susitiko su Europos Sąjungos (ES) vadovais Ursula von der Leyen ir Antonio Costa, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
Kinijos lyderis Europos Komisijos (EK) pirmininkei ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkui pasakė, kad privalu stengtis didinti pasitikėjimą neramiame pasaulyje, kad Kinija ir ES gali rasti bendrą pagrindą nepaisydamos nuomonių skirtumų, sakoma valstybinio transliuotojo CCTV reportaže.
„Kuo sunkesnė ir sudėtingesnė tarptautinė situacija, tuo svarbiau Kinijai ir ES stiprinti bendravimą, didinti tarpusavio pasitikėjimą ir (...) bendradarbiavimą“, – kalbėjo Xi Jinpingas.
Prasidėjusiame susitikime turi dominuoti trintį keliantys klausimai, nuo prekybos iki Rusijos karo prieš Ukrainą.
Pekinas siekia suartėjimo su ES ir vadina save patikimesniu už JAV partneriu bei stabilumo pagrindu neramiame pasaulyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!