ukraina

Ukraina yra didžiulė šalis Rytų Europoje, turinti gausią istoriją, kultūrą ir tradicijas.

 

Ši šalis yra žinoma ne tik dėl savo gamtos grožio, architektūros ir maisto, bet ir dėl politinių įvykių, kurie paveikė visą Europą. Karas Ukrainoje yra vienas iš svarbiausių ir aktualiausių įvykių, kuris daro įtaką tiek Ukrainos, tiek tarptautiniam stabilumui. Nors konfliktas prasidėjo dėl teritorinių nesutarimų, jis atskleidė daug gilesnius politinius ir kultūrinius skirtumus. Nepaisant šių iššūkių, Ukraina stengiasi eiti link modernizacijos ir integracijos su Vakarais, siekdama užtikrinti geresnę ateitį savo gyventojams. Daugiau naujienų skaitykite portale tv3.lt

Nerimaujant dėl Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo, Blinkenas vyks į Rytų Europą

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas kitą savaitę vyks į Rytų Europą, didėjant susirūpinimui dėl Rusijos laimėjimų Ukrainoje, galimo Rusijos kišimosi kaimyninėje Moldovoje ir Sakartvele tvirtinamo „užsienio įtakos“ įstatymo, penktadienį pranešė Valstybės departamentas. Trečiadienį A. Blinkenas lankysis Moldovos sostinėje Kišiniove, o ketvirtadienį ir penktadienį dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Prahoje, Čekijoje.
Prieš 6 val.

„Klaipėdos energija“ Ukrainai perdavė 30 elektros variklių

„Klaipėdos energija“ Ukrainai išsiuntė uostamiesčio centrinės katilinės sandėliuose laikoma nenaudojama energetinę įrangą. Kaip nurodo įmonė, katilinės sandėliuose yra saugomi veikiantys, tačiau šiuo metu nenaudojami ir artimiausiu metu nenumatyti panaudoti elektros ir termofikaciniai įrenginiai. Jie buvo atrinkti nuodugniai įvertinus būtinybę laikyti tokią įrangą kritiniame bendrovės rezerve.
Prieš 23 val.

Vokietija yra pasirengusi naudoti palūkanas už Rusijos turtą Ukrainai padėti

Vokietija yra pasirengusi imtis tolesnių veiksmų, kad palūkanos už įšaldytą Rusijos turtą būtų naudojamos Ukrainai padėti, penktadienį pranešė finansų ministras Christianas Lindneris. Tačiau dėl to neturėtų kilti jokių „teisiškai nepalankių ar ekonomiškai rizikingų pasekmių“, – kalbėdamas šiaurės Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (D7) šalių finansų ministrų susitikime pasakė Ch. Lindneris.
2024-05-24

Traukinyje užmigusi moteris negalėjo patikėti, kas nutiko: vietoj Šveicarijos „atsidūrė“ Ukrainoje

Į savarankišką kelionę po Europą išsiruošusi moteris pateko į netikėtą situaciją, kai užmigo traukinyje, o pabudusi pamatė, kad jos telefonas rodo, jog ji yra Ukrainoje.
2024-05-24

JAV pareigūnai: Vašingtonas Ukrainai skirs dar 275 mln. dolerių vertės karinės pagalbos

Jungtinės Valstijos penktadienį turėtų paskelbti apie papildomą 275 mln. dolerių (253,36 mln. eurų) vertės karinę pagalbą Ukrainai, teigė du JAV pareigūnai. Tai bus ketvirtoji karinės pagalbos Ukrainai dalis po to, kai praėjusio mėnesio pabaigoje Kongresas priėmė ilgai atidėliotą užsienio pagalbos įstatymą, o prezidento Joe Bideno administracija pažadėjo užtikrinti nuolatinį ginklų tiekimą ir kuo greičiau pristatyti juos į fronto linijas.
2024-05-24

Pirmoji Ukrainos pilotų grupė baigė mokymus JAV karinėje bazėje Arizonoje

Pirmoji pilotų grupė iš Ukrainos baigė mokymus skraidyti naikintuvais F-16, kurie vyko JAV karinėje bazėje Arizonoje. Tai ketvirtadienį pareiškė JAV nacionalinės gvardijos oro pajėgų atstovė spaudai Erin Hannigan, praneša „Ukrinform“, remdamasi leidiniu „Politico“. „Pilotai buvo rengiami 162-ojoje Nacionalinės gvardijos aviacijos bazėje Tuksone“, – sakė E. Hannigan. Bet ji nepatikslino, kiek Ukrainos kariškių sudarė grupę, aiškindama tai operatyvinio saugumo reikalavimais.
2024-05-24

Partizanai praneša apie smūgį okupantų ryšių mazgui Kryme

Aluštoje, laikinai okupuotame Kryme, smogta okupantų rusų ryšių mazgui. Tai „Telegram“ kanale pranešė partizaninis judėjimas „Ateš“, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Ateš“ agentai praneša, kad Aluštoje buvo smogta okupantų rusų ryšių mazgui (karinis dalinys 28735)“, -  rašoma pranešime. Pažymima, kad tai buvęs Ukrainos karinis objektas, kuriuo dabar naudojasi okupantai. „Atrodo, kad buvo padaryta didelė žala įrangai ir žuvo daug okupantų.
2024-05-24

Lenkija stiprina oro uosto, iš kurio gabenama pagalba Ukrainai, apsaugą

Lenkija stiprina netoli sienos su Ukraina esančio Žešuvo-Jasionkos oro uosto, kuris yra Vakarų karinės pagalbos Ukrainai tiekimo centras, apsaugą. Tai interviu naujienų agentūrai „Bloomberg“ pareiškė Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos  vadovas, ministras-specialiųjų tarnybų koordinatorius Tomaszas Siemoniakas. Kaip pažymėjo pareigūnas, Lenkija stiprina Žešuvo-Jasionkos oro uosto, per kurį gabenama 90 proc.
2024-05-24

Karas Ukrainoje. JAV paskelbė apie naują pagalbos Ukrainai paketą: kas pasieks ukrainiečius fronte?

JAV paskelbė apie naują pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė 275 mln. JAV dolerių, rašo UNIAN. Svarbiausi įvykiai: 23:47 | Žiniasklaida: Rusija ir Šiaurės Korėja gali ruošti siurprizą, padėsiantį Trumpui laimėti Rusija ir Šiaurės Korėja gali planuoti staigmeną, kurį padėtų Donaldui Trumpui laimėti šį lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose, rašo „NBC News“. Anot leidinio, Joe Bideno administracija šiuo metu vis labiau nerimauja dėl stiprėjančios Rusijos ir Šiaurės Korėjos lyde...
2024-05-24

Fronte Ukrainoje sunaikinta reta rusų transporto priemonė

Fronte Ukrainoje buvo sunaikinta itin reta transporto priemonė, rašo UNIAN. Anot leidinio, buvo sunaikintas labai retas rusiškas vikšrinis sniego motociklas GAZ-3344-20 „Aleut“. Sunaikinta reta transporto priemonė Kaip sako apžvalgininkas Oleksandras Kovalenka, nuo karo pradžios Ukrainoje buvo sunaikinti tik du tokie sniego motociklai. Pasak jo, ši technika buvo sukurta darbui Arkties regione ir nuo 2012 m. buvo gaminama Rusijoje, tačiau labai mažais, ribotais kiekiais.
2024-05-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų