izraelis

Izraelis yra šalis, esanti Artimuosiuose Rytuose, kurios istorija ir kultūra yra giliai įsišaknijusi tūkstančiais metų.

Ši šalis yra žinoma ne tik dėl savo religinio paveldo, bet ir dėl savo modernumo, technologijų ir inovacijų. Tačiau, kalbant apie Izraelį, negalima nepaminėti ir konfliktų, kurie vyksta šioje teritorijoje. Karas Izraelyje yra nuolatinė tema, kuri kelia daug diskusijų tarptautinėje arenoje. Nors Izraelis yra moderni ir pažangi šalis, ji nuolat susiduria su iššūkiais, susijusiais su saugumu ir stabilumu. Naujienas apie Izraelį sekite portale tv3.lt

Turkijos transliuotojas: Gazoje sužeisti du šalies žurnalistai, vienas jų – sunkiai

Penktadienį Gazos Ruože vienas Turkijos valstybinės televizijos žurnalistas buvo sunkiai sužeistas, o kitas – nesunkiai, pranešė kanalas TRT, pridurdamas, kad komanda tapo Izraelio smūgio taikiniu. „TRT Arabi“ (TRT kanalas arabų kalba) komandos, kuri ruošėsi transliuoti iš Nuseirato stovyklos, automobilis... tapo Izraelio kariuomenės smūgio taikiniu“, – sakė transliuotojas. „Laisvai samdomas operatorius Sami Shahada buvo sunkiai sužeistas“, – pridūrė jis.
Prieš 4 val.

„Lufthansa“ iki šeštadienio stabdo skrydžius į šią šalį

Vokietijos oro bendrovė „Lufthansa“ ketvirtadienį pranešė, kad dėl įtampos Viduriniuose Rytuose iki šeštadienio stabdo skrydžius į Teheraną ir iš jo. „Dėl dabartinės situacijos „Lufthansa“, kruopščiai įvertinusi padėtį, sustabdo skrydžius į Teheraną ir iš jo iki šeštadienio, balandžio 13 dienos, imtinai“, – sakoma oro linijų pranešime. Bendrovė trečiadienį paskelbė sustabdžiusi skrydžius į Teheraną ir iš jo iki ketvirtadienio.
2024-04-11

Izraelis: „Hamas“ vengia sudaryti susitarimą dėl paliaubų Gazos Ruože

Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras ketvirtadienį pareiškė, kad „Hamas“ ir toliau vengia sudaryti susitarimą, kuriuo būtų užtikrintos paliaubos Gazos Ruože. Derybos, kuriomis siekiama užtikrinti laikinas paliaubas tarp Izraelio ir „Hamas“, vis dar yra įstrigusios.
2024-04-11

Izraelis pradėjo naują karinę operaciją centrinėje Gazos dalyje

Izraelio kariuomenė pranešė naktį į ketvirtadienį pradėjusi karinę operaciją centrinėje Gazos Ruožo dalyje. Kariuomenės pranešime kalbama apie „tikslią operaciją remiantis žvalgybos informacija, jos tikslas yra eliminuoti teroristus ir smogti teroro infrastruktūrai Gazos centre“. Prieš sausumos dalinių įsiveržimą Izraelio karo lėktuvai atakavo teroristų taikinius ant žemės ir po žeme.
2024-04-11

Vokietija Holokaustą išgyvenusiems asmenims Izraelyje skyrė 25 mln. eurų

Vokietijos vyriausybė nusiuntė 25 mln. eurų paramą Izraelyje gyvenantiems Holokaustą išgyvenusiems asmenims, kurie dabar kenčia dėl konflikto Artimuosiuose Rytuose. Finansų ministerija šias išmokas apibūdino kaip „neatidėliotiną pagalbą šioje bauginančioje ir beviltiškoje karo situacijoje“. Mokėjimai bus atliekami per Žydų reikalavimų konferenciją ir Izraelio vyriausybės agentūrą, kuri spręs, kaip paskirstyti individualias išmokas, ketvirtadienį sakė Vokietijos ministerijos atstovas spaudai.
2024-04-11

Netanyahu: Izraelio principas yra – kas puola mus, tą puolame mes

Izraelis, pasak ministro pirmininko Benyamino Netanyahu, ne tik kariauja Gazoje, bet ir rengiasi „iššūkiams kitose arenose“. Lankydamasis Tel Nofo karinių oro pajėgų bazėje, jis kalbėjo apie „iššūkių kupinas dienas“. Greičiausiai turėdamas omenyje galimas Irano atakas prieš Izraelį, B. Netanyahu sakė: „Mūsų principas paprastas – kas puola mus, tą puolame mes.
2024-04-11

Žiniasklaida: „Hamas“ atmeta JAV pasiūlymą dėl paliaubų Gazos kare

Islamistinis „Hamas“ judėjimas, anot žiniasklaidos, atmetė netiesioginėse derybose dėl paliaubų Gazos kare Jungtinių Valstijų pateiktą kompromisinį pasiūlymą.
2024-04-10

„Hamas“ vadovas sako, kad per Izraelio smūgį Gazos Ruože žuvo trys jo sūnūs

„Hamas“ vadovas Ismailas Haniyeh trečiadienį pareiškė, kad per Izraelio smūgį Gazos Ruože žuvo trys jo sūnūs ir keturi anūkai. Katare gyvenantis „Hamas“ lyderis televizijai „Al Jazeera“ patvirtino, kad „trys mano sūnūs ir keli mano anūkai tapo kankiniais“. Pasak „Al Jazeera“, Gazos Ruožo šiaurinėje dalyje esančioje al Šati pabėgėlių stovykloje dronas pataikė į šeimos automobilį. Kalbėdamas iš Dohos ligoninės, kurioje jam buvo pranešta apie smūgį, I. Haniyeh buvo nepalenkiamas.
2024-04-10

Žiniasklaida: Izraelio gynybos ministras paneigė Netanyahu žodžius, kas jau nustatyta Rafos puolimo data

Izraelio gynybos ministras Joavas Galantas, anot žiniasklaidos, informavo savo kolegą iš JAV Lloydą Austiną, kad kol kas nėra nustatyta sausumos puolimo Rafos mieste Gazos Ruožo pietuose data. Tai pareikšdamas, ministras paprieštaravo vyriausybės vadovui Benyaminui Netanyahui, pranešė Izraelio laikraščiai „Haaretz“, „The Times of Israel“ ir žinių portalas „Axios“, remdamiesi informuotais šaltiniais.
2024-04-10

Sanchezas: neproporcingas Izraelio atsakas Gazoje kelia pasaulinę grėsmę

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas trečiadienį perspėjo, kad, jo žodžiais, neproporcingas Izraelio atsakas Gazos Ruože vykstančiame kare su „Hamas“ gali destabilizuoti Artimuosius Rytus, o kartu ir visą pasaulį. P. Sanchezas taip pat tvirtino, kad Palestinos valstybės pripažinimas, kuriam ilgą laiką priešinasi Izraelis ir pagrindiniai jo sąjungininkai, atitinka Europos geopolitinius interesus.
2024-04-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų