• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje gyvenantys gėjai, lesbietės ir kitos seksualinės mažumos su baltu pavydu žvelgia į mūsų kaimynus latvius, nes Latvijos parlamentas prieš kelias savaites įteisino naują juridinių santykių formą – partnerystę. 

Lietuvoje gyvenantys gėjai, lesbietės ir kitos seksualinės mažumos su baltu pavydu žvelgia į mūsų kaimynus latvius, nes Latvijos parlamentas prieš kelias savaites įteisino naują juridinių santykių formą – partnerystę. 

REKLAMA

Apie tai – šiandien 19 val. Diskusija TV3 laidoje „Dėmesio centre“.  

Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko įsitikinęs, kad dabar – pats metas tokio įstatymo priėmimui ir čia, Lietuvoje. 

„Gerbiami Seimo nariai – atsipeikėkite, atėjo laikas spręsti, jūs supraskite, jei  mes norime pagal konstituciją būti lygus, tai jūs padovanokite mums tą lygybę ir padovanokite mums tą Kalėdinę dovaną“, – teigė V. Simonko.  

LGBT bendruomenės atstovai jau seniai reikalauja mažų mažiausiai tokių pat teisių, kokias jau kitais metais turės Latvijos seksualinės mažumos – tai yra partnerio turto paveldėjimo, partnerio sveikatos duomenų prieinamumo ir  svarbiausia – dviejų tos pačios lyties asmenų santykių įteisinimo pas notarą.  

REKLAMA
REKLAMA

„Jie neva negali nieko paveldėti, negali susižinoti apie sveikatą, tau visus šituos dalykus sprendžia civilinis kodeksas, gali gi įgalioti, patvirtinti notariškai – viską galima padaryti“, – aiškino Seimo narys Aurelijus Veryga. 

REKLAMA

A. Veryga ir kita nemaža dalis Seime dirbančių politikų nė nenori girdėti apie jokias partnerystes, nes tai – nesuderinama su jų vertybėmis ir pasaulėžiūra. 

„Kadangi aš esu seno auklėjimo, esu tikras konservatorius, tai nebūsiu tas, kuris šioje kadencijoje balsuos už partnerytės įstatymą“, – sakė Seimo narys A. Matulas. 

„Mes turime Konstituciją, už kurią žmonės galvas guldė, už kurią balsavo, ir aš kaip Seimo narys, kai prisiekiu būti Seimo narys, tai prisiekiu ant Lietuvos konstitucijos ranką uždėjęs. Tai aš balsavimą už tokius įstatymus aš laikau priesaikos laužymu“, – kalbėjo A. Veryga. 

REKLAMA
REKLAMA

Partnerystės ribą peržengė estai

Tuo tarpu Estija šiuo klausimu yra pasistūmėjusi dar toliau – šių metų birželį įteisino tos pačios lyties santuoką ir atvėrė galimybę, tos pačios lyties poroms įsivaikinti vaikus.  

„Estai malačiai,  jie padarė viską taip, kad nebėra jokios skirtumo, ar tai yra tos pačios lyties partneriai ar hetero seksualūs partneriai. Va čia yra pažanga, ko mes ir turime siekti“, – sakė V. Simonko. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negalima pagal kažkokios mažumos grupę konstruoti visos visuomenės. Tai suprantu, kad dabar jiems neišeitų įteisinti vaikų įsivaikinimo vienos lyties asmenų šeimose, bet tai ateityje būtų per teismą padaryta“, – aiškino A. Veryga. 

Politikai, partnerystės įteisinimo skeptikai nori, kad šiuo klausimu pasisakytų ir sprendimą priimtų ne jie, o tauta – visi Lietuvos piliečiai. 

„Dabar tie, kurie stumia visą šitą jovalą, puikiai supranta, kad, jei visuomenė ateitų į referendumą, pagal apklausas ji tikrai tam nepritartų“, – teigė A. Veryga,  

REKLAMA

Partnerystei nepritaria 70 proc. lietuvių

Naujausios apklausos rodo, kad partnerystės įstatymui, „kuris įteisintų tos pačios lyties šeimas“, vis dar nepritaria apie 70 procentų Lietuvos gyventojų. Todėl, jei referendumas vyktų dabar, partnerystės įteisinimui tikėtina būtų pasakyta – ne.  

Gatvėje sutikti vilniečiai taip pat išsakė savo nuomonę:  

„Aš esu po kol kas už šeima. – Nu, bet ten irgi šeima? – Nelabai gi vyrui su vyri vaikai išeis?“ 

REKLAMA

„Reikia, kad kitas žmogus turėtų garantija, koks skirtumas, kokie jie partneriai.“ 

„Kaip tik reikėtų tradicinę šeimą labiau palaikyti šuo metu, o ne apie partnerystę kalbėti.“ 

„Aš už seną, konservatyvią šeimą. Normalią šeimą.“ 

„Taip, reikia įteisinti partnerystę, nes visiems Lietuvoje turi būti vienodos teisės.“ 

„Girdėjau ir tai aplamai – tai iškrypimas.“

Daugiau apie tai sužinokite, reportaže, esančiame straipsnio pradžioje, o ekspertų diskusiją šia tema stebėkite šiandien 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidoje dalyvauja Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, Laisvės frakcijos seniūno pavaduotojas Tomas Vytautas Raskevičius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vilija Aleknaitė Abramikienė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė ir LGBT atstovė Aurelija Paunksnė Ignotė. 

O jūs savo nuomonę galite išreikšti atsakydami į „Dėmesio centre“ klausimą: 

Ar homoseksualių porų santykiai Lietuvoje turi būti apibrėžti įstatymu?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Žinoma. Pritariu ne tik partnerystei, bet ir santuokai, galimybei įsivaikinti.
Taip. Pritariu tik civilinei sąjungai, apibrėžiančiai bendro turto ir kt. sąvokas.
Ne. Tai priešina visuomenę ir kelia grėsmę tradicinei šeimai.
BALSUOTI
REZULTATAI
Ar homoseksualių porų santykiai Lietuvoje turi būti apibrėžti įstatymu?
Žinoma. Pritariu ne tik partnerystei, bet ir santuokai, galimybei įsivaikinti.
31.1%
Taip. Pritariu tik civilinei sąjungai, apibrėžiančiai bendro turto ir kt. sąvokas.
17.2%
Ne. Tai priešina visuomenę ir kelia grėsmę tradicinei šeimai.
51.7%
Balsavo: 6049
 

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt! 

tv3.lt

O kodėl mes turime daryti kaip kažkas?
Gal būkim su savo nuomone ir nežiūrėkime kas kur ką daro.
Eik miegoti geriau,zusta zmones,vyksta larai,saudo tevus,meto kudikius tevai,zusta kasdien nuo avariju,cia proplemos,reikia spresti. Oi, tik gejus reikia myleti,duoti laisve,tik gerbkime,nes jie " dievai". Jau bloga darosi nuo situ vaivorykstiniu. Lietuva turi labai daug problemu,reikia padeti,reikia spresti...o,jus tik rekiat ,bet Lietuvai nepadedat. Bukite geri,nebelyskite i viesuma. Palykite mus ramybeje.Amen.
Ne beda - tegul vaziuoja Simonko i Latvija ir gyvena ten -
su savo partneriu ir visa ta - partneryste.

Arba - i Estija - ten gales net susituokti ir koki vargsa estu berniuka isivaikinti.

Likusi Lietuva - tik delnais paplos - jei visi tie LBGTQ+ veikejai issinesdins is Lietuvos.

Beje, ir NT Vilniuje tada atpigs - nes staiga rinkoje atsiras apie 5% laisvu parduodamu NT objektu. Tik kazin ar kazkas puls pirkti buta ar nama, kuriame pries tai gyveno Simonko su savo uzpakalio draugu, - gali buti fekaliju kvapas i sienas isigeres...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų