Žmogaus teisių centro vadovė: KT priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė

Konstitucinis Teismas (KT) savo nutarimu dėl neteisėtų migrantų priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė, sako Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė. „Konstitucinio Teismo nutarimą vertinu kaip aiškų priminimą Lietuvos politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Kad tokie įstatymai, kai be teismo sprendimo sulaikomi asmenys, yra priimtini Lukašenkos režimui, bet ne demokratinei ES valstybei“, – BNS trečiadienį sakė J. Juškaitė.
Aktualijos Prieš 50 min.

Landsbergis: užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai

Kachovkos hidroelektrinės užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Teroristai nesustoja, nebent jie yra sustabdomi. Todėl ilgalaikei taikai Europoje reikia tiek Ukrainos pergalės mūšio lauke, tiek kuo greitesnės kaltininkų atsakomybės tarptautiniame teisme.
Aktualijos Prieš 1 val.

Jurbarko gatvėje užfiksuotas vaizdas pribloškė gyventojus: gėda ir šlykštu

Jurbarko „Šviesos“ redakciją pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame – nuotrauka, o joje – pačiame miesto centre besišlapinantis vyras. „Jurbarko švaruoliai“ – laiške ironizuoja nuotrauką atsiuntęs jurbarkietis. Nuotrauka daryta aikštelėje prie mažosios „Maxima“ parduotuvės. Gamtos reikalo prispaustas vyras nesiteikė net paėjėti už kampo, o nusilengvino visiems matant. Toks elgesys traktuojamas, kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė.
Aktualijos Prieš 1 val.

Sostinės Bernardinų sodo bevardžiams takams suteikti LDK valdovų vardai

Sostinės Bernardinų sode esantiems bevardžiams takams trečiadienį suteikti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų vardai, taip pat oficialiai įteisintas Vakarinio aplinkkelio pavadinimas. Tam pritarė Vilniaus taryba.
Aktualijos Prieš 1 val.

Užfiksuotas žiaurus stirnaitės kankinimas – vaizdai gali šokiruoti

74
„Vakarų ekspresas“ gavo filmuotus vaizdus, kaip Klaipėdoje, Dianos gatvėje, ganosi stirnaitė, kurią vėliau žiauriai užpuola vietos gyventojas. Filmuota medžiaga pasidalino nusikaltimą nufilmavę ir policijai apie tai panešę tos pačios gatvės gyventojai. Vaizdo įrašą galite pamatyti: čia.  Antradienį paryčiais, apie 4.30 val., Girulių miške esančiame individualių gyvenamųjų namų kvartale, Dianos gatvėje, vienas iš gyventojų žiauriai suluošino į jo kiemą užklydusią stirną.

Naujausia orų prognozė: štai, kas laukia artimiausiomis dienomis

Saulėti ir šilti orai trauktis neketina. Artimiausiomis dienomis šils iki 28 laipsnių šilumos. Lietuvoje ketvirtadienį nelis. Naktį vėjas silpnas, temperatūra 13–16 laipsnių šilumos.  Dieną pūs nepastovios krypties vėjas nuo 4 iki 9 m/s. Ir bus labai šilta – nuo 23-jų  iki 28-ių laipsnių. Vidurio ir Rytų Lietuvoje diena numatoma kaitresnė negu Žemaitijoje bei pajūryje.  Penktadienį žymesnio lietaus nenumato.
Aktualijos Prieš 2 val.

Gabrieliaus Landsbergio argumentai atsisuko prieš jį patį: siūlo pasitikrinti pasitikėjimą partijoje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Pakruojo skyriaus taryba pasiūlė partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui pasitikrinti savo pasitikėjimą partijoje. Taip buvo sureaguota į nepavykusią šio politiko iniciatyvą surengti priešlaikinius Seimo rinkimus su grasinimu atsistatydinti visai Vyriausybei tam, kad būtų gauta amnestija politinei sistemai, kurią sukrėtė čekučių skandalas savivaldoje.

Vytautas Mitalas. Raginimas konservatoriams neberežisuoti dar vienos spektaklio dalies

Kaip ir reikėjo tikėtis, konservatorių rengtas pirminių rinkimų spektaklis baigėsi. Baigėsi be antros ir trečios dalies, nes net per pirmo balsavimo laiptelį perkopti nepavyko. Teko greitai nuleist užuolaidas, įjungti šviesą salėje ir paprašyti svečių praeiti link išėjimo. Aš ir visa Laisvės partija dalyvauti spektaklyje nenorėjome ir vieningai balsavome prieš.

SAM nesutinka, kad sveikatos apsaugoje trūksta ryžtingesnės kovos su korupcija

Sveikatos apsaugos sistemai išliekant labiausiai korumpuota sritimi, Seimo Antikorupcijos komisija politikos formuotojams priekaištauja dėl pokyčių trūkumų. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas teigia, kad per metus situacija pagerėjo, tikimasi, kad jau kitais metais bus dar geresnė. Priekaištai ministerijai nuskambėjo trečiadienį įvykusiame Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje, kuriame pristatyti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimo rezultatai.
Aktualijos Prieš 2 val.

Po KT kirčio dėl migrantų – Bilotaitės atsakas: buvo būtina, kad Lietuva netaptų pereinamuoju kiemu

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad neteisėtus migrantus stabdančios priemonės buvo būtinos kovojant su hibridine ataka iš Baltarusijos. Ministrė negalėjo pasakyti, kaip bus keičiama tvarka po to, kai Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad ji prieštarauja Konstitucijai.

Kanapių verslas siekia THC tirti savo laboratorijose

Valdininkams žadant, kad Lietuvoje netrukus atsiras daugiau institucijų, tirsiančių  vadinamojo pirmojo sąrašo narkotines ir psichotropines medžiagas, pavyzdžiui, heroiną ar opijų, kanapių gamintojai  siekia leidimo visus tyrimus atlikti savo laboratorijose.
Aktualijos Prieš 2 val.

Miręs buvęs ambasadorius Rusijoje Šidlauskas išteisintas dėl prekybos poveikiu

 Miręs buvęs ambasadorius Rusijoje Rimantas Šidlauskas neteisėto vizų išdavimo dviem Rusijos piliečiams byloje išteisintas dėl prekybos poveikiu. R. Šidlauskas išteisintas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, trečiadienį paskelbė Vilniaus apygardos teismas. R. Šidlauskui dar gyvam esant Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai kovą buvo paskyręs 17,5 tūkst. eurų baudą, tačiau ji tūkstančiu eurų sumažinta, kadangi jis dešimt parų praleido suimtas.
Aktualijos Prieš 3 val.

Vilniaus politikai kviečia NATO viršūnių susitikimo metu iškelti Ukrainos vėliavas

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį pritarė rezoliucijai, kuria kviečiama per Aljanso viršūnių susitikimą liepą iškelti Ukrainos vėliavas. Planuojama, kad NATO viršūnių susitikimo metu sostinėje įvairiose vietose galėtų būti iškelta 33 tūkst. Ukrainos vėliavų. Vėliavas planuojama kelti liepos 7–11 dienomis.
Aktualijos Prieš 3 val.

Už grasinančio turinio pranešimus klaipėdietis nubaustas 2 tūkst. eurų bauda

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų baudžiamuoju įsakymu klaipėdietis nubaustas 2 tūkst. eurų bauda už tai, kad grasino nužudyti buvusią draugę ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimas bus įvykdytas.
Kriminalai Prieš 3 val.

NATO viršūnių susitikimo metu Vilniaus viešasis transportas bus nemokamas

Liepos 10–13 dienomis, NATO viršūnių susitikimo metu, sostinės viešasis transportas bus nemokamas. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vilniaus taryba. Šiuo sprendimu savivaldybė tikisi sudaryti palankesnes sąlygas vilniečiams ir sostinės svečiams patogiai pasiekti numatytus kelionės po miestą tikslus NATO viršūnių susitikimo metu, kompensuoti nepatogumus, patirtus apribojus lengvųjų automobilių eismą.
Aktualijos Prieš 3 val.

Kasčiūnas apie KT sprendimą: negalima atidaryti šliuzų nelegaliai migracijai

Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl migrantų sulaikymo nebeturi reikšmingesnės įtakos sprendžiant nelegalios migracijos problemą, teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Anot jo, tai buvo aktualu, kai į Lietuvą pateko 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų. „Sutikite, leisti laisvai judėti iš esmės reiškia atidaryti šliuzus nelegaliai migracijai“, – komentuodamas KT nutarimą trečiadienį BNS sakė komiteto vadovas.
Aktualijos Prieš 3 val.

VERT pirmininkas: visuomeninė elektros kaina galėtų būti perskaičiuojama dažniau

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, kad jeigu rinkoje reikšmingai keistųsi elektros kainos, visuomeninis elektros tarifas galėtų būti perskaičiuojamas dažniau nei du kartus per metus. Pasak rinkos reguliuotojo vadovo, tarifas galėtų būti perskaičiuojamas elektros kainoms rinkoje pasikeitus daugiau nei 10 proc. – dėl to VERT planuoja diskusijas ir su Energetikos ministerija.
Aktualijos Prieš 3 val.

Vilnius griežtina tvarką: už nukirstą medį gali tekti sumokėti ir per milijoną eurų

Sostinės taryba trečiadienį vienbalsiai pritarė didesnėms baudoms už nukirstus brandžius medžius, jos galės siekti kelis šimtus tūkstančių eurų. Priimtas sprendimas padidinti atkuriamosios vertės įkainius apima brandžius, storesnius nei 80 centimetrų skersmens miesto želdinius. Konkretaus medžio vertė nustatoma pagal jo rūšį, skersmenį, augimo vietą.
Aktualijos Prieš 3 val.

Rusų desantininkų simbolika pažymėtame vilkike rastos slėptuvės su cigaretėmis

Rusų desantininkų simbolika pažymėtame vilkike muitinės pareigūnai aptiko slėptuves su cigarečių kontrabanda. Tverečiaus kelio poste muitinės pareigūnai sekmadienį naktį sulaikė daugiau nei 100 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandos siuntą. Rūkalai buvo aptikti į Lietuvą įvažiavusio krovininio vilkiko puspriekabės lubose įrengtoje slėptuvėje, vilkiką DAF vairavo Rusijos pilietis, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.
Kriminalai Prieš 3 val.

Etikos sargai nemato pagrindo tyrimui dėl Pernavo pavežėjimo STT automobiliu

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pranešė nepradėsianti tyrimo dėl tuomet dar Lietuvos policijos atašė Lino Pernavo pavežėjimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) automobiliu. Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį L. Pernavą paskyrė STT direktoriumi. Aiškintis įvykio aplinkybes VTEK ėmėsi, gavusi prašymą įvertinti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl galimai neteisėto STT automobilio panaudojimo.
Aktualijos Prieš 3 val.
Į viršų