Lietuvos naujienos

 

Šioje rubrikoje rasite visas svarbiausias naujienas iš Lietuvos: tai politikos ir visuomeninio gyvenimo aktualijos, prognozės, rinktiniai tekstai, orai, kriminalai, rinktiniai naujienų portalo tekstai, komentarai ir analizė ir kita svarbi informacija.

Vilniuje – intensyvios skenduolio paieškos

Vilniuje penktadienio vakarą gausios gelbėtojų pajėgos Neryje ieško skenduolio. Maždaug apie 19 val. tarnybos sulaukė pranešimo apie ties Mindaugo tiltu po vandeniu panirusį žmogų. Kaip jis atsidūrė vandenyje, neaišku. Neryje mažiausiai dvi gelbėtojų paieškos ieško skenduolio. Įvykio vietoje budi medikai. Asmuo dar nerastas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato budintis pareigūnas BNS apie 20.45 val. nurodė, kad asmuo dar nerastas.
Kriminalai Prieš 2 val.

Landsbergis palaiko Navickienės sprendimą trauktis iš pareigų: ministrė Vyriausybėje dirbo nepriekaištingai

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako gerbiantis buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės sprendimą trauktis iš pareigų. Pasak jo, į skandalą dėl ryšių su finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germanu įsivėlusi ministrė Vyriausybėje dirbo nepriekaištingai.
Aktualijos Prieš 2 val.

Navickienės istorija dar nesibaigė, o Šimonytė jau siūlo naują ministrę

Monikai Navickienei prabangus užsakomasis skrydis į Dubajų kainavo ministrės postą, tačiau istorija tuo nesibaigia. Vyriausybinei komisijai oficialiai pripažinus, kad jos vyro verslo partneriai kelia grėsmę saugumui, kyla klausimas, ką daryti dėl Seimo nare likusios Navickienės? Premjerė Ingrida Šimonytė, kuri su Navickiene bičiuliaujasi kaip draugės, pareiškė – problemos buvusios ministrės kompanijoje nemato.

Ruošiantis NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, Kasčiūnas Aljanso narius ragina didinti lėšas gynybai

Artėjant liepos mėnesį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Vašingtone, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas Aljanso narius ragina didinti lėšas gynybai. „Mūsų lūkestis Vašingtono viršūnių susitikimui – pasiekti sprendimus dėl NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo“, – penktadienį teigė L. Kasčiūnas, dalyvaudamas NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje. „Gynybos planų įgyvendinamumas, gynybos finansavimo didinimas, skiriant tam ne mažiau 3 proc.
Aktualijos Prieš 3 val.

Pasibaisėjo pirktais drabužiais internetu – perspėja visus dėl sukčių: „Likau durnės vietoj“

Vis dažniau renkantis apsipirkinėti internetu, daugėja apgavysčių atvejų. Pirkėjai nukenčia pirkdami socialiniuose tinkluose arba juose reklamuojamose svetainėse. Susigundę pasiūlymais negauna užsisakytų prekių arba gauna neatitinkančias aprašymo. Tuo tarpu, ekspertai pataria, kaip neužkibti už sukčių kabliuko.
Aktualijos Prieš 3 val.

Karbauskis su Vėgėle aptarė galimybes bendradarbiauti: pasiūlė su LVŽS dalyvauti Seimo rinkimuose

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikina pasiūlęs prezidento posto siekusiam advokatui Ignui Vėgelei kartu kandidatuoti į Seimą. Visgi, „valstiečių“ lyderis teigia, kad sutarimas dėl galimybės bendradarbiauti penktadienį vykusio susitikimo metu dar nebuvo pasiektas. Pasak politiko, galutinius sprendimus ketinama priimti birželio pabaigoje vykstančioje LVŽS taryboje.
Aktualijos Prieš 4 val.

Po Monikos Navickienės skandalo – klausimas už milijoną: kaip taip įmanoma nieko nepastebėti?

Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų žvaigždė Monika Navickienė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, tačiau klausimai apie tai, kaip veikia Lietuvos valstybės institucijos, ką jos pastebi ir ko nepastebi, kyla vienas po kito.

Užkalnis apie tai, kurie šefai buvo nuvertinti „Michelino“: „Deja, taip yra“

„Michelin“ žvaigždžių lietus – taip buvo vertinamas džiugesys, kai paaiškėjo, kad net keturi Lietuvos restoranai gavo po „Michelin“ žvaigždę. Tiesa, skelbta, kad „Michelin“ vertintojų apsilankymui, viešinimui ir kitoms paslaugoms turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ yra numačiusi 1,67 mln eurų. Ar apdovanoti restoranai tikrai yra verti žvaigždės, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

Kraupi naktis Jotainių kaime – trys netikėtos mirtys: radus kūnus kaimynė prabilo, kas dėjosi name

Jotainių kaimą Panevėžio rajone sukrėtė triguba tragedija. Viename name vietiniai rado du negyvus jaunus bičiulius. Dar vienas vyras sudegė gaisre. Gyventojai sako, tiek nelaimių kaime vienu metu nėra buvę. Žmogaus gyvybę pasiglemžusio gaisro ir dviejų draugų mirties pareigūnai nesieja. Tačiau būtent dėl mįslingų dviejų jaunų vyrų mirčių tyrėjams kyla daugiausia klausimų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Du negyvus bičiulius name rado draugai. Jie ir iškvietė tarnybas.
Aktualijos Prieš 5 val.

Troleibuso vairuotojas prispaudė mažamečio kojas: paragino greičiau judinti „bulkas“

Antradienio vakarą MadeinVilnius.lt portalas gavo skaitytojos laišką, kuriame ji skundėsi dėl grubaus viešojo transporto vairuotojo elgesio. Durys prispaudė vaiko kojas, o vairuotojas viskuo apkaltino pačią keleivę su vaikais. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ dėl tokio darbuotojo elgesio atsiprašo. „Pradėdami išlipti iš maršruto su dviem vaikais, vienas iš jų (2 metų vaikas) sėdėjo triratuke, išgirdome įspėjamuosius signalus prieš užsidarant durims.
Kriminalai Prieš 5 val.

Lietuvoje – tikra pekla: Naglis Šulija atskleidžia, kada temperatūra perkops 30 laipsnių

Lietuvoje šiandien buvo permainingas debesuotumas, kai kur šiek tiek palijo. Šį vakarą iš pavienių netvarkingai pasklidusių debesų palis kai kur šiaurės rytuose ir rytuose, bet apie vidurnaktį liausis. Išsigiedrys. Dieną dangų dengs nestori debesys, bet lietaus nebus, praneša sinoptikas Naglis Šulija. Sinoptikas pažymi, kad visą savaitę Lietuvoje buvo nekaršti orai, naktys buvo vėsios.
Orai Prieš 5 val.

Netikėtas vaizdelis Šiauliuose – bičių spiečius savo aviliu pavertė automobilį

Šiauliuose moters automobilį apspito šimtai bičių. Išvydusi bitėmis aplipusią transporto priemonę, kaip reikiant išsigando. Kol atvykęs bitininkas rinko biteles, aplinkiniai spėliojo, kodėl bitės pasirinko būtent šią mašiną. Mokslininkai aiškina, kad bites galėjo užklupti lietus arba jų kelionę sutrikdė miesto garsai, tad jos priglobstį rado itin neįprastoje vietoje. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Šiaulietė savo automobilo apspitimo prozesą užfiksavo savo akimis.
Aktualijos Prieš 5 val.

Atvirai rėžė apie įtraukųjį ugdymą: pasiruošę nebūsime niekada

Nuo 2024-ųjų rudens visose ugdymo įstaigose prasidės įtraukusis ugdymas, kai visos mokyklos privalės integruoti vaikus su specialiaisiais poreikiais ir negalės atsisakyti jų priimti. Kol vienos tik ruošiasi tai padaryti, kitos jau sukaupė nemažą patirtį.
Aktualijos Prieš 6 val.

Landsbergis: būtina imtis atsako į Rusijos sabotažo operacijas Baltijos jūros regione

Penktadienį dalyvaudamas Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) susitikime užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė būtinybę imtis priemonių atsakui į pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos diversines bei sabotažo operacijas Baltijos jūros regione. „Matydama mūsų neryžtingumą Ukrainoje, Rusija eskaluoja, siekdama sėti baimę, netikrumą, silpninti mūsų valią remti Ukrainą“, – susitikimo metu akcentavo G. Landsbergis.

Lietuvių pamėgtoje šventėje pamatę vaizdą pakraupo: „Ar visos šios institucijos bent nutuokia“

Gegužės 31 – birželio 1 dienomis Anykščiuose ir Anykščių rajone vykusi kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli!“ sukėlė nemažą pasipiktinimą visuomenės tarpe dėl užfiksuoto elgesio su renginyje dalyvavusiais arkliais, kuriems buvo pavesta tempti traukinių vagonus. Visgi, šio renginio organizatoriai teigia, kad arkliais buvo pasirūpinta tinkamai, o Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia pažeidimų neužfiksavusi.

Kelyje Vilnius-Kaunas dega BMW: formuojasi spūstys

Kelyje Vilnius-Kaunas dega BMW automobilis, naujienų portalui tv3.lt patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pranešimo apie degantį lengvąjį automobilį A-1 kelyje ties Žiežmariais ugniagesiai sulaukė 14 val. 19 min. Pirminiais duomenimis, žmonės per įvykį nenukentėjo. Gaisras gesinamas. Vairuotojai įspėjami dėl spūsčių važiuojant Vilniaus kryptimi. Įvykį tiria tarnybos.

Košmariška patirtis – prabudusi vilnietė išvydo šokiruojantį vaizdą ir nepadorų nepažįstamąjį: „Jis stovėjo mano namuose“

Socialiniuose tinkluose žmonės plačiai dalijasi ir įspėja kitus dėl po butus vaikštančio iškrypėlio. Viena moteris, gyvenanti Vilniaus pakraštyje, Grigiškėse, patyrė tikrą šoką – atsibudusi šalia savęs pamatė stovintį vyrą, kuris laikė rankoje savo lytinį organą ir žiūrėjo, kaip mergina miega. Birželio pradžioje paskelbtame įraše socialiniuose tinkluose mergina, gyvenanti Grigiškėse, pasidalijo savo baisia patirtimi ir įspėjo kitus gyventojus.

Danguje užfiksavo „vagas“: meteorologas paaiškino, kas tai

Gegužės 12 d. Kauno rajone, Zapyškyje, danguje užfiksuotas įspūdingas vaizdas – vagas primenantys debesys. Debesų nuotrauka „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ pasidalijo Ilona Kazlauskaitė. Nors kai kurie gali pagalvoti, kad žymės danguje yra lėktuvų palikti pėdsakai, puslapio „Orai ir klimatas Lietuvoje“ moderatorius, meteorologas Gytis Valaika skuba paaiškinti, kad tai – undulatus, arba banguotieji debesys. Beje, juos trečiadienio vakarą buvo galima pamatyti ne tik Zapyškyje.
Orai Prieš 7 val.

Rupšys: jeigu ne kasdienis kariuomenės darbas, apie vokiečių brigados buvimą Lietuvoje nebūtų net kalbos

Jeigu ne nuoseklus, kasdienis kariuomenės darbas, stiprinant santykius su Vokietijos Bundesveru, net nebūtų kalbos apie sąjungininkų brigados dislokavimą Lietuvoje, sako kadenciją baigiantis kariuomenės vadas, generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Anot jo, stiprų impulsą šiai dvišalei partnerystei davė dar buvęs kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas – būtent jam vadovaujant kariuomenei į šalį buvo perkelta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė.
Aktualijos Prieš 7 val.

Kilus abejonėms dėl šalies nuomonės, Lietuva vis tik nepakeitė pozicijos dėl ES Gamtos atkūrimo akto

Nors šią savaitę kilo abejonių dėl Lietuvos pozicijos Gamtos atkūrimo reglamento, įgyvendinančio Europos žaliąjį kursą, klausimu, vis tik ji nesikeičia ir išlieka palanki dokumento atžvilgiu, atskleidė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas. Tuo metu posėdyje dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė tikino, kad tikslas nebuvo keisti pozicijos, bet įsitikinti visų politinių jėgų sąmoningu pritarimu.
Aktualijos Prieš 7 val.

Vilniaus policija sulaikė du asmenis, įtariamus per konfliktą bare sužalojus žmogų

Vilniaus apskrities policija pranešė sulaikiusi du asmenis, įtariamus per konfliktą bare sumušus ir peiliu sužalojus žmogų. Anot pranešimo, birželio 4 dieną, apie 22 val. 40 min., Vilniaus bare, kilus konfliktui tarp lankytojų, du asmenys sumušė 1981 metais gimusį vyrą, dūrė jam peiliu.
Kriminalai Prieš 7 val.

DIENOS PJŪVIS. Tragiškos nepilnamečių mirtys Lietuvoje – kaip stabdysime?

Ketvirtadienį Alytuje įvyko tragiškai Alytuje mirusios 14-metės laidotuvės. Alytaus mieste nuo Baltosios rožės tilto nušokus 14 metų mergaitei, institucijos ieško tokio elgesio priežasčių, o policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato atsakomybę dėl privedimo nusižudyti. Tačiau tai įprasta tyrimo praktika, kai ranką prieš save pakelia nepilnametis asmuo.
Aktualijos Prieš 8 val.

Konservatoriai skelbia Seimo rinkimų sąrašą – kodėl jame nėra Šimonytės?

Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) paskelbė abėcėlinį kandidatų į Seimą sąrašą. Jame – beveik visi dabartinės kadencijos Seimo nariai, buvę parlamentarai,  viceministrai, patarėjai, savivaldos politikai, tarp jų – vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė Daiva Ulbinaitė, kadenciją baigiančio Europos Parlamento (EP) narys Liudas Mažylis. Tačiau reitingavimui sudarytame sąraše nėra premjerės Ingridos Šimonytės.

Gražulis patraukė „Politico“ dėmesį – pateko tarp 23 keisčiausių Europos Parlamento politikų

Kad Europos Parlamente būtų suformuota politinė frakcija, reikia 23 europarlamentarų iš septynių skirtingų šalių, penktadienį rašo leidinys „Politico“. Leidinys „su pasididžiavimu“ pristato savo paties sudarytą „keistuolių frakciją“, į kurią surinko 23 keisčiausius, labiausiai ekscentriškus ar tiesiog juokingiausius praėjusį savaitgalį išrinktus EP narius. Pasak „Politiko“, jei jie suvienytų jėgas, tai atitiktų visus kriterijus ir galėtų sudaryti savo frakciją. Ar jie tai padarys? Ne.

Morkūnaitė-Mikulėnienė esant poreikiui sutiktų būti švietimo ministre: esu komandos žmogus

Konservatorių frakcijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad esant poreikiui prisiimtų atsakomybę ir taptų švietimo, mokslo ir sporto ministre. Šią galimybę politikė tikina su premjere aptarusi po buvusio ministerijos vadovo Gintauto Jakšto atsistatydinimo. „Esame su premjere kalbėję, ji man užsiminė apie tokį galimą siūlymą. Tai aš esu komandos žmogus.

Vilniuje – išpuolis bare: sumušė ir peiliu puolė žmogų, įtariamieji sulaikyti

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė įtariamus asmenis, kurie, kilus konfliktui Vilniaus miesto bare, sumušė bei peiliu sužalojo žmogų, praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Šių metų birželio 4 d. apie 22 val. 40 min.
Kriminalai Prieš 8 val.

Nuteistas Jonavos meras Sinkevičius apskundė nuosprendį

Už piktnaudžiavimą, dokumentų suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, taip pat turto pasisavinimą nuteistas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius penktadienį apskundė jam paskelbtą nuosprendį. „Prašome visiškai išteisinti ir nuosprendį panaikinti. Teismas neatskleidė bylos esmės, selektyviai nagrinėjo byloje surinktus duomenis. Teismo kai kurios išvados akivaizdžiai prieštarauja bylos medžiagai“, – Eltai sakė mero advokatas Arūnas Petrauskas.

Rokiškio rajone užfiksuotas afrikinio kiaulių maro atvejis – posėdžiauti renkasi ekstremalių situacijų komisija

Dėl Rokiškio rajone fiksuoto afrikinio kiaulių maro atvejo, šaukiamas ekstremalių situacijų komisijos posėdis, pranešė portalas „Rokiškiosirena.lt“. Portalo duomenimis, savaitės viduryje vienas Pandėlio seniūnijos ūkininkas Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pranešė apie netikėtai kritusią ūkyje laikomą kiaulę.
Aktualijos Prieš 10 val.

Šimonytė atskleidė, kas galėtų pakeisti Navickienę

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė galėtų tapti švietimo, mokslo ir sporto ministre, iš šio posto trečiadienį pasitraukus laikinai šias pareigas ėjusiai Monikai Navickienei. „Galėtų, bet aš šiandien šių dalykų neplanuočiau komentuoti“, – Seime sakė I. Šimonytė, žurnalistų paklausta, ar minėtą postą galėtų užimti dabartinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė.

Skaistė: diskusijos dėl papildomo finansavimo gynybai „eina pagal planą“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad diskusijos dėl šaltinių siekiant papildomų lėšų gynybos finansavimui „eina pagal planą“ ir sprendimai turėtų būti priimti artimiausiu metu. Anot jos, procesui neturėtų sutrukdyti ir tai, kad jai laikinai tenka vadovauti trims ministerijoms. „Daugelis darbų jau buvo ir prieš tai padaryti, parengtas Gynybos fondo įstatymo projektų paketas. Su koalicija intensyviai kalbamės, kaip užtikrinti, kad jis būtų sklandžiai priimtas Seime.
Aktualijos Prieš 10 val.

Šimonytė: įvykai Ukrainoje liudija tą patį, ką patyrė mūsų tėvai ir seneliai

Minint Gedulo ir vilties dieną premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tai, ką dabar matome Ukrainoje, liudija tuos pačius dalykus, kuriuos patyrė tremtį išgyvenę lietuviai. „Ne veltui šiandien diena ne tik gedulo, bet ir vilties. Man atrodo, kad tie dalykai labai gražiai dera, nepaisant to, ką šiandien matome Ukrainoje“, – Seime susirinkusiems žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė.
Aktualijos Prieš 10 val.

IX forto direktorius: atmintis apie tremtį leido suprasti, su kuo susidūrėme Ukrainoje

Kauno IX forto muziejaus direktorius Marius Pečiulis sako, kad atmintis apie lietuvių tremtis leido geriau suprasti, su kuo susidūrėme karo Ukrainoje pradžioje. Taip jis kalbėjo per penktadienį Seime vykusį Gedulo ir vilties dienos minėjimą.
Aktualijos Prieš 10 val.

Mergaitės pagrobimu įtariamam Filipavičiui – teismo žinia kitoje byloje: paliko galioti dar vieną baudą

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai penktadienį paliko galioti policijos nutarimą skirti Gediminui Filipavičiui 85 eurų baudą už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą. G. Filipavičiaus skundas netenkintas, pranešė teismas.
Kriminalai Prieš 10 val.

Prabilo tragiškai mirusios 14-metės laidotuvėse dalyvavusi mokyklos vadovė: kraupsta nuo tokio žmonių elgesio

Pasklidus žiniai, kad tragiškai mirusios 14-metės laidotuvėse nedalyvavo velionės bendraklasiai, o mokyklos vadovybė, anot laidotuvėse dalyvavusios moters, netinkamai išlydėjo mirusią merginą, mokyklos direktorė paaiškino situaciją. Po to, kai socialiniuose tinkluose išplito pranešimas, kad nė vienas mokyklos mokinys nepasirodė laidotuvėse, ir dėl to kilo didžiulis pasipiktinimas, naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Alytaus Dzūkijos mokyklos direktore Vilija Sušinskiene.

STT: neturime teisės tikrinti politikų aplinkos, ją turėjo įsivertinti Navickienė

Vienas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovų pareiškė, kad tarnyba netiria politikų aplinkos – iš posto pasitraukusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ją turėjo įsivertinti pati.
Aktualijos Prieš 10 val.

Tremtinys Simonaitis: lietuviai yra ori ir valinga tauta

Minint Gedulo ir vilties dieną, tremtinys, politinis kalinys Algimantas Simonaitis sako, kad lietuviai yra ori ir valinga tauta, kur tūkstančiai šeimų patyrė tremties siaubią. „Lietuviai yra labai ištverminga, ori ir valinga tauta, tokių skaudžių istorijų kaip mūsų šeimos patyrė tūkstančiai laisvos Lietuvos žmonių“, – penktadienį per Gedulo ir vilties dienos minėjimą Seimo Kovo 11-osios Akto salėje sakė A. Simonaitis.
Aktualijos Prieš 10 val.

Vilniuje Pilaitėje užsidegė moters automobilis, nuo jo apdegė dar ir „Porsche“

Ketvirtadienį pavakare Vilniuje, Įsruties gatvėje, užsidegė „Nissan Qashqai“. Ugniagesiams apie nelaimę pranešta maždaug 17-ą valandą. Kai atvažiavo ugniagesiai, automobilis jau degė atvira liepsna. Liepsnas ugniagesiai numalšino per kelias minutes. Visgi ugnis pridarė nemažai nuostolių – automobilis smarkiai išdegė, ypač variklio skyrius, nuo karščio apsilydė netoli stovintis automobilis „Porche Cayenne“. „Nissan“ užsidegė važiuodamas – iš pradžių pasipylė dūmai.
Kriminalai Prieš 10 val.

Buvęs Seimo narys Rinkevičius nuteistas korupcijos byloje: skirta 60 tūkst. eurų bauda

Panevėžio apygardos teismas dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimų pripažino kaltais buvusį Seimo narį Viktorą Rinkevičių, buvusį Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorių Vidą Eiduką ir Parovėjos seniūnijos seniūno pavaduotoją Edį Trapiką – iš viso jiems bendrai skirta 60 tūkst. eurų baudų.
Aktualijos Prieš 11 val.

Gydytoja skubiai perspėja dėl Lietuvoje plintančios naujos mados: baigiasi net mirtimi

Internete galima rasti ne vieną pasiūlymą pasinaudoti gana įdomiomis paslaugomis – išblaivinimu namuose. Tokias paslaugas teikiantys žmonės prisistato esantys kvalifikuoti gydytojai, kurie gali jus išblaivyti po didelių išgėrimų arba reabilituoti, jei žmogus susiduria su perteklinio alkoholio vartojimo problemomis. Visgi, medicinos įstaigų gydytojai perspėja, kad kartais po tokių paslaugų, galima netgi mirtis.
Aktualijos Prieš 11 val.

Šimonytė: del Gamtos atkūrimo reglamento reikia plataus politinio sutarimo

Galutinei Lietuvos pozicijai dėl Gamtos atkūrimo reglamento, įgyvendinančio Europos žaliąjį kursą, turi pritarti visos politinės jėgos, o sprendimų priėmėjai turi būti sąmoningi, sako premjerė.   Kitu atveju, Ingridos Šimonytės teigimu, po kelerių metų vėl į gatves išvažiuos traktoriai.   „Jeigu tokios pozicijos laikomės, kad jai yra pritarta plačiausiu įmanomu mastu.
Aktualijos Prieš 11 val.

Naujausia apklausa: smuko pasitikėjimas socialdemokratų lydere Blinkevičiūte

Socialdemokratų lyderei Vilijai Blinkevičiūtei vengiant aiškiai įvardinti, kas ves partijos sąrašą spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, pastarąjį mėnesį gyventojų pasitikėjimas politike smuko 8 procentiniais punktais. Tai rodo gegužės mėnesį Eltos užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ visuomenės nuomonės apklausa.

Gedulo ir vilties dienos minėjime Čmilytės-Nielsen perspėjimas: mus grasina vėl įtraukti į kraujo ir purvo verpetą

Lietuvai prisimenant tragiškas istorijos datas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen perspėja apie iš Rytų pusės kylančius grasinimus. „Pasikeitus epochai, geopolitinei situacijai – esame laisva demokratinė valstybė, priklausome Europos šalių šeimai, Šiaurės Atlanto organizacijai, ieškome ne tik paramos, bet patys paramą teikiame – tie atminties atspirties taškai vis dar yra svarbūs.
Aktualijos Prieš 11 val.

Lietuvoje – stichijų šėlsmas: kitą savaitę grįš pavojingi reiškiniai

Artimiausią savaitę orai bus permainingi. Penktadienį lietui palaisčius dalį Lietuvos, savaitgalį sulauksime šilumos, o vėliau ir karščio. Kaip jau būdinga, su karčiu užgrius audringi orai su liūtimis, perkūnija ir kruša. „Silpnoka aukštesnio atmosferos slėgio sistema, vardu Yogi, siaura juosta nusidrieks per Baltiją net iki Italijos. Bet kol kas nei šilumos, nei sausesnių orų, kaip priklauso anticiklonui, neatneš“, – praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.
Orai Prieš 12 val.

Lenkijos teismas atsisakė Lietuvai perduoti ir antrą įtariamąjį Volkovo užpuolimu

Lenkijos apeliacinis teismas ketvirtadienį nusprendė atsisakyti perduoti Lietuvai ir antrą Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariamą Lenkijos pilietį.
Aktualijos Prieš 12 val.

Norkienė kreipėsi į VTEK dėl Navickienės skrydžio į Dubajų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime vadovė Aušrinė Norkienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašant įvertinti buvusios ministrės Monikos Navickienės elgesį bei nuslėptą informaciją apie kelionę į Dubajų, kur vyko kartu su kontraversiškos reputacijos verslininku Vilhelmu Germanu.
Aktualijos Prieš 12 val.

Bartoševičiaus prašymus teismas išgirdo – leido išvykti iš Lietuvos: štai kur susiruošė

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui teismo leido vasarą išvykti iš Lietuvos, Eltą informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė. Penktadienį Panevėžio apygardos teismas paskelbė, kad leidžia kaltinamajam K. Bartoševičiui išvykti iš Lietuvos jo prašomo vasaros laikotarpio metu. Ši nutartis neskundžiama. Teismas taip pat laikinai K. Bartoševičiui grąžina asmens dokumentus.

Veryga pateikė pareiškimą dėl atsistatydinimo iš Seimo nario pareigų

Vyriausioji rinkimų komisija elektroniniu paštu gavo Seimo nario Aurelijaus Verygos pareiškimą dėl atsistatydinimo iš Seimo nario pareigų nuo liepos 15 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.  Pareiškimas pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu – taip, kaip tokių prašymų pateikimą nustato Rinkimų kodeksas.
Aktualijos Prieš 12 val.

Vairuotojams – naujovė: nuo liepos 1 dienos išdavinės naujas korteles, štai kaip viskas atrodys

Nuo šių metų liepos 1 d. „Regitra“ pradės teikti naują paslaugą – išdavinėti vairuotojo kvalifikacijos korteles. Jos bus skirtos tiems vairuotojams, kurie užsiima komerciniu keleivių ar krovinių vežimu sunkiasvoriu transportu ir jų vairuotojo pažymėjimuose nėra galimybės įrašyti 95 kodo. Kitaip tariant, šios kortelės bus išduodamos daugiausiai vairuotojams iš trečiųjų šalių arba asmenims, kurie nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.
Aktualijos Prieš 12 val.

Klaipėdietė senjorė patikėjo gerumu: apsimetėlė palydėjo iki parduotuvės ir apšvarino senolę

Garbaus amžiaus klaipėdietės pateko į sukčių ir vagių pinkles – jos neteko pinigų ir dokumentų. Kaip pranešė uostamiesčio policija, trečiadienį, apie 16.07 val., į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 84 metų moteris. Ji nurodė, kad beveik prieš pusvalandį, 15.45 val., Klaipėdoje, Smiltelės gatvėje, viešoje vietoje, prie jos priėjo nepažįstama moteris ir pasisiūlė palydėti iki parduotuvės.
Kriminalai Prieš 12 val.

Nausėda pasirašė Baudžiamojo kodekso pakeitimus: sugriežtinta atsakomybė už nusikaltimus valstybei

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Lietuvos baudžiamojo kodekso straipsnių pakeitimo įstatymą, kuriuo tobulinami nusikaltimų valstybei apibrėžimai, taip pat nustatomos proporcingos bausmės už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pagrindus.
Aktualijos Prieš 12 val.
Į viršų