• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos rinktinės saugas Eduardo Camavinga yra sėkmingas futbolininkas ir puikius sugebėjimus demonstruoja tiek atstovaudamas savo šaliai, tiek Madrido „Real“ gretose. Visgi prancūzo kelias iki didžiojo futbolo – neeilinis. 

Prancūzijos rinktinės saugas Eduardo Camavinga yra sėkmingas futbolininkas ir puikius sugebėjimus demonstruoja tiek atstovaudamas savo šaliai, tiek Madrido „Real“ gretose. Visgi prancūzo kelias iki didžiojo futbolo – neeilinis. 

REKLAMA

Galbūt nedaug kas žino, kad E. Camavinga 2002 m. gimė pabėgėlių stovykloje Kabindoje, Angoloje, kur jo tėvai iš Kongo pabėgo nuo smurto. 

Vaikystėje kamavę neeiliniai sunkumai futbolininko nesustabdė nuo svajonės, o ši jau dabar leido jam įsirašyti į Prancūzijos futbolo istorijos knygas. 

Primename, kad E. Camavinga su Prancūzijos rinktine antrąsias Europos futbolo čempionato rungtynes sužais šiandien, penktadienį, 22 val. Tiesiogiai Prancūzijos ir Nyderlandų rinktinių susitikimą transliuos TV3 kanalas ir naujienų portalas tv3.lt.

Kovos menai neprigijo

E. Camavinga gimė mažoje bendruomenėje pabėgėlių stovykloje Angoloje. Dar net nesulaukęs dvejų metukų 2003 m. jis su šeima apsigyveno Fougeres mieste, esančiame maždaug už 50 km į šiaurės rytus nuo Renno, Prancūzijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Futbolininko vaikystė nebuvo lengva. Jis buvo trečias iš šešių vaikų, o motina vaikystėje bandė jį priversti užsiimti dziudo. 

REKLAMA

Kurį laiką namuose leidusiam ir naikinusiam viską, kas papuola po ranka, E. Cavamingai tėvas Celestino sugalvojo kitą planą. Būsimą talentą jis nusprendė nukreipti žaisti futbolą į kuklų „Drapeau Fougeres“ klubą.

„Aš nieko nežinojau, – prisiminė E. Camavinga. – Mama mane pasiėmė ir užrašė. Prisimenu, kaip paėmiau kamuolį ir varinėjausi.“

Būdamas septynerių Camavinga jau buvo išsiugdęs neblogą futbolo supratimą. Nuo tada jis visada žaidė aukščiau savo amžiaus grupės. „Rennes“ buvo sužavėtas ir pakvietė jį dalyvauti vasaros turnyre, kur jis patraukė dėmesį, stebint Julianui Stephanui.

REKLAMA
REKLAMA

Kasdienybę užtemdė gaisras

2013 m. E. Camavinga buvo tik 11 metų, bet viskas pradėjo griūti. Jo sutartis su „Rennes“ jau buvo beveik pasirašyta, tačiau viską aptemdė gaisras, atėmęs jo šeimos namus. Po nelaimės per labdaros organizaciją jo šeima gavo būtiniausių daiktų.

„Jie neteko visko“, – sakė Nicolas Martinais, žmogus, kuris jį treniravo pirmosiomis dienomis.

„Kitą dieną turėjau eiti į treniruotę, o futbolas man padėjo atsipalaiduoti, – prisiminė pats Camavinga. – Tai buvo būdas pabėgti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvelgdamas į savo vaikystę 2020 m. interviu „Ouest France“, E. Camavinga prisiminė to meto tėvo žodžius.

„Nesijaudink, tu būsi puikus futbolininkas ir atstatysi šiuos namus“, – tada sakė žaidėjo tėvas.

„Aš buvau šeimos viltis, – sakė futbolininkas. – Staiga man atsirado motyvacija. Tėvai ir taip buvo laimingi, bet žinojau, kad galiu padaryti juos dar laimingesnius“.

Visgi E. Camavinga sakė, kad gaisro akimirkos nepamiršta iki dabar.

„Tame name, kurį pastatė mano tėvai, gyvenome mažiau nei metus.

Gaisrą prisimenu taip, tarsi tai būtų buvę vakar. Buvau mokykloje ir pro langą mačiau praeinančius ugniagesius. Pasibaigus pamokai mokytojai priėjo prie manęs ir mano mažosios sesutės ir paaiškino, kas nutiko. Tėtis atvažiavo mūsų pasiimti ir nuvežė namo. Viskas sudegė, viskas buvo sunaikinta“, – pasakojo jis. 

REKLAMA

Milžino žingsniais į aukštumas

Sparčiai tobulėdamas „Rennes“ sistemoje, 2018 m., būdamas vos 16 metų ir 4 mėnesių, Camavinga buvo pakviestas į vyresnių žaidėjų komandą. Priešsezoninėse rungtynėse jis padarė didelį įspūdį, o 2019 m. balandžio mėn. sužaidęs „Ligue 1“ rungtynes tapo jauniausiu klubo debiutantu.

2019-2020 m. sezone talentingas paauglys tapo pirmosios komandos žaidėju, stebindamas savo techniniais įgūdžiais, perdavimų diapazonu, gebėjimu laimėti kamuolį ir ne pagal metus brandžia pozicija. Iki sezono pabaigos jis išstūmė iš „Rennes“ sudėties patyrusius tarptautinius žaidėjus ir laimėjo „Ligue 1“ metų jaunojo žaidėjo apdovanojimą.

REKLAMA

Staigus Camavingos iškilimas pasiekė naują lygį 2020 m., kai jis tapo jauniausiu Prancūzijos žaidėju nuo 1914 m., rinktinėje debiutavęs 17 metų ir 9 mėnesių. Jis iškart pasižymėjo atlikdamas rezultatyvų perdavimą Tautų lygos rungtynėse prieš Ukrainą. Jo ankstyva sėkmė rinktinėje sukėlė didelį Europos elitinių klubų ažiotažą.

Nors dar du sezonus E. Camavinga liko ištikimas „Rennes“, tačiau galiausiai 2021 m. jį prisivilioti pavyko karališkajam Madrido „Real“ klubui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar 21-erių futbolininkas demonstruoja pasaulinio lygio techniką, viziją ir universalumą viename prestižiškiausių futbolo klubų.

Nesužvaigždėjo

Net ir tokiais sparčiais šuoliais užkilęs į futbolo elitą 21-erių futbolininkas išlieka kuklus. E. Camavinga pasakojo, kad jis yra labai pats sau griežtas ir nori būti žinomas, kaip darbštus ir pasiaukojantis žaidėjas. 

„Tikiuosi, kad mane prisimins kaip žmogų, kuris nepasiduoda, kuris visada yra šalia. Geras žmogus, žmogus, laimėjęs daug trofėjų. Labai geras futbolininkas, kuris žaidė su meile marškinėliams, kuris įmušė daug įvarčių ir atliko daug rezultatyvių perdavimų“, – savo tikslus futbole vardijo jis. 

REKLAMA

Net ir nelengva vaikystė, anot Prancūzijos saugo, tik prisidėjo prie geresnių jo savybių. 

„Tai, kad visa tai įvyko mano gyvenime, manau, yra teigiamas dalykas. Kadangi žinau, kad daug išgyvenome, visada būsiu pagarbus savo tėvams. Visada. Nes tik jų dėka šiandien esu toks, koks esu“, – kalbėjo E. Camavinga.

Visas Europos futbolo čempionato naujienas galite sekti specialiame tv3.lt polapyje

Ką čia afrikos čempionatas?
milijonus, paskui ieškosim to vieno talentingo, tokia logika? o kiti su peiliais stovės po tiltu?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų