Nuo ledų ar kavos gelia dantis? Nenumokite ranka – gali kilti didelių bėdų

Ar kada nors valgydami ledus arba gerdami karštą gėrimą pajutote geliantį dantų skausmą? Jei taip, vadinasi, jūs – vienas iš daugelio žmonių, kurių dantys jautrūs šalčiui arba karščiui. Specialistų teigimu, tai kamuoja maždaug kas antrą žmogų. Tokį skausmą dažniausiai jaučia tie, kurių dantų emalis plonesnis, nors tai gali įspėti ir apie dantų ėduonį bei kitas odontologines problemas.

Burnos opelės: kartais organizmas taip siunčia signalą, kad reikėtų susirūpinti

Burnos žaizdelės, opelės, aftos – maži audinio vientisumo pažeidimai, susidarantys burnos gleivinėje – ant skruostų, lūpų vidinės pusės, liežuvio, dantenų ir panašiai. Tai nėra tik paprasti pažeidimai, mat itin didelį nepatogumą sukelia jų skausmingumas ir diskomforto jausmas, trukdantys normaliai atsigerti, pavalgyti, kalbėti, rūpintis dantų higiena, o kartais net miegoti.

Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda?

Aftos – tai žaizdelės, susiformavusios burnos gleivinėje. Dažniausiai tai baltos spalvos dėmelės, kurioms būdinga apvali arba ovali forma ir skausmingumas, trikdantis normalų gyvenimą. Jos gali atsirasti bet kurioje burnos gleivinės vietoje, pavyzdžiui, ant gomurio, ant liežuvio, po juo ar prie jo, ant vidinės lūpų pusės, ant vidinių skruostų pusių. Burnos gleivinėje susiformuoja viena ar keletas aftų, vėliau jos gali tarpusavyje susilieti ir pavirsti į vieną didesnę burnos žaizdą.

Kaip elgtis, kad burnos žaizdelės užgytų greičiau?

Aftinis stomatitas – nemaloni ir gyvenimo kokybę trikdanti liga. Pateikiame patarimų, kaip kovoti su skausmingomis bei valgyti, gerti ir kalbėti trukdančiomis burnos opelėmis, kad netrukus ir vėl galėtumėte džiaugtis gyvenimu, maistu, bendravimu ir kokybišku miegu. - Gerkite daugiau vandens. Vanduo padeda drėkinti burnos gleivinę, skatinti audinių regeneraciją, „išplauti“ mikrobus. Gerti pakankamai vandens yra labai svarbu, kitaip organizmas gali netekti pavojingo kiekio skysčių.

Pastebėjote žaizdelę burnoje? Štai kada turėtumėte sunerimti

Burnos opelės gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių, o kartais jos lieka taip ir nenustatytos. Ši problema sukelia ne tik įkyrų skausmą ir perštėjimą, bet ir trukdo mėgautis maistu.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų