Nuo ledų ar kavos gelia dantis? Nenumokite ranka – gali kilti didelių bėdų

Ar kada nors valgydami ledus arba gerdami karštą gėrimą pajutote geliantį dantų skausmą? Jei taip, vadinasi, jūs – vienas iš daugelio žmonių, kurių dantys jautrūs šalčiui arba karščiui. Specialistų teigimu, tai kamuoja maždaug kas antrą žmogų. Tokį skausmą dažniausiai jaučia tie, kurių dantų emalis plonesnis, nors tai gali įspėti ir apie dantų ėduonį bei kitas odontologines problemas.

Burnos opelės: kartais organizmas taip siunčia signalą, kad reikėtų susirūpinti

Burnos žaizdelės, opelės, aftos – maži audinio vientisumo pažeidimai, susidarantys burnos gleivinėje – ant skruostų, lūpų vidinės pusės, liežuvio, dantenų ir panašiai. Tai nėra tik paprasti pažeidimai, mat itin didelį nepatogumą sukelia jų skausmingumas ir diskomforto jausmas, trukdantys normaliai atsigerti, pavalgyti, kalbėti, rūpintis dantų higiena, o kartais net miegoti.

Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda?

Aftos – tai žaizdelės, susiformavusios burnos gleivinėje. Dažniausiai tai baltos spalvos dėmelės, kurioms būdinga apvali arba ovali forma ir skausmingumas, trikdantis normalų gyvenimą. Jos gali atsirasti bet kurioje burnos gleivinės vietoje, pavyzdžiui, ant gomurio, ant liežuvio, po juo ar prie jo, ant vidinės lūpų pusės, ant vidinių skruostų pusių. Burnos gleivinėje susiformuoja viena ar keletas aftų, vėliau jos gali tarpusavyje susilieti ir pavirsti į vieną didesnę burnos žaizdą.

Kaip elgtis, kad burnos žaizdelės užgytų greičiau?

Aftinis stomatitas – nemaloni ir gyvenimo kokybę trikdanti liga. Pateikiame patarimų, kaip kovoti su skausmingomis bei valgyti, gerti ir kalbėti trukdančiomis burnos opelėmis, kad netrukus ir vėl galėtumėte džiaugtis gyvenimu, maistu, bendravimu ir kokybišku miegu. - Gerkite daugiau vandens. Vanduo padeda drėkinti burnos gleivinę, skatinti audinių regeneraciją, „išplauti“ mikrobus. Gerti pakankamai vandens yra labai svarbu, kitaip organizmas gali netekti pavojingo kiekio skysčių.

Pastebėjote žaizdelę burnoje? Štai kada turėtumėte sunerimti

Burnos opelės gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių, o kartais jos lieka taip ir nenustatytos. Ši problema sukelia ne tik įkyrų skausmą ir perštėjimą, bet ir trukdo mėgautis maistu.

Pagrindinės dantų priežiūros taisyklės: pasitikrinkite, ar tikrai teisingai valote dantis

Statistika rodo, kad net 20 proc. pasaulio gyventojų nesilaiko odontologų rekomendacijų ir nesivalo dantų du kartus per dieną. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ burnos higienistės Viktorijos Sokaitės, sveiki ir estetiškai atrodantys dantys lemia ne tik žmonių pasitikėjimą savimi ar teigiamą aplinkinių vertinimą, bet ir sumažina įvairių burnos ertmės ligų riziką.

Skausmingos žaizdelės burnoje: priežastys, gydymo būdai ir prevencija

Žaizdelės burnoje – skausmingos ir erzinančios, atsirandančios dėl įvairių priežasčių ir netikėtai sukeliančios diskomfortą. Žaizdelės burnoje mediciniškai vadinamos aftomis, dažniausiai pasireiškiančios kaip nedidelės, skausmingos opelės ant burnos gleivinės. Jos gali pasirodyti ant lūpų, skruostų, liežuvio ar gomurio ir kartais sukelti sunkumų valgant, geriant ar net kalbant.

Skausmingosios burnos opos: negydant komplikuojasi ir sukelia dar daugiau nemalonumų

Burnos opelės – tema, kuri neretai nustumiama į „nesvarbiųjų“ sąrašą, mat daug kas į jų susiformavimą jautrioje burnos gleivinėje tiesiog numoja ranka. Daugiau susirūpinimo atsiranda, kai burnos opelės plečiasi, jų daugėja ir jos gilėja, bei ima trikdyti normalų gyvenimą. Mažos opelės paprastai užgyja per savaitę, tačiau jei jos didesnės, gijimas kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis.

Dantų protezavimas ir gydymas: kas priklauso nemokamai, o už ką reikia primokėti?

Tarptautinę odontologų dieną įprastai ne tik kalbama apie šios srities svarbą, laimėjimus, iššūkius, bet ir pabrėžiama, kaip svarbu rūpintis burnos higiena ir prevenciškai lankytis odontologo kabinete, kad burnos sveikata būtų gera. Šia proga pravartu prisiminti ir ligonių kasų apmokamas odontologinių ligų profilaktikos bei gydymo paslaugas.

Žaizdelės burnoje: kada būtina sunerimti?

Burnos žaizdelės – nemalonus sveikatos sutrikimas, trikdantis džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Vieni negali mėgautis braškėmis ar citrusiniais vaisiais, net visai netrukus atsiranda nemalonių burnos opelių, kiti dažnai įsikanda į skruostą ir kurį laiką junta diskomfortą dėl vidinėje skruostų pusėje susiformavusių žaizdelių. Tad dauguma tikrai žino, ką reiškia burnos gleivinės pažeidimai.
REKLAMA
REKLAMA

Kamuoja burnos žaizdelės? 5 produktai, kurių vertėtų atsisakyti jau šiandien

Nors įprasta manyti, kad žaizdelės burnoje atsiranda nusilpus imunitetui, tačiau pasirodo, kad jas gali sukelti ir netinkama mityba. Atrinkome 5 maisto produktus, kurių vertėtų atsisakyti, jei jus kamuoja ši nemaloni problema. Atsisakykite šių produktų kuriam laikui ir stebėkite, ar ir toliau kamuoja žaizdelės, ar jų atsiradimas liaujasi. Žinoma, jei opelių susiformavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su gydytoju ar odontologu.

Dantų gydymas ir protezavimas šiems žmonėms yra nemokamas: štai ką reikia žinoti

Retam gyventojui neprireikia odontologinių paslaugų ar bent profilaktinio vizito pas šios srities gydytoją. Nors dažnas dėl dantų gydymo tiesiu taikymu keliauja į privačią įstaigą, vis tik dalis paslaugų žmonėms priklauso nemokamai. Ligonių kasų specialistai primena, kokiais atvejais galima tikėtis tokios pagalbos. Visiems privalomąjį sveikatos draudimą turintiems gyventojams priklauso nespecializuotų pirminio lygio odontologinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas.

4 natūralios priemonės, kurios padės atsikratyti lūpų pūslelinės

Herpetinė infekcija, dar žinoma kaip pūslelinė arba herpesas – tai virusų sukelta liga. Kol kas nėra žinomi būdai, kaip būtų galima šį virusą išgydyti taip, kad simptomai daugiau niekada nesikartotų. Vis dėlto, naudodami tam tikras priemones, jūs galite sumažinti uždegimą, lūpų dirginimą ir kitus nemalonius simptomus. Prieš bandydami alternatyvų gydymą, visada turėtumėte pasikalbėti su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Lūpų pūslelinė nėštumo metu: kaip sau padėti?

Nėštumas ir pogimdyvinis periodas – tai laikotarpiai, kuomet pūslelinės problema tampa aktuali, kaip niekad. Taigi, kaip prevenciškai apsisaugoti nuo nemalonios lūpų ligos, kad vaikelio laukimas būtų kuo ramesnis? Pūslelinė – liga visam gyvenimui Virusas, sukeliantis burnos pūslelinę, lieka organizme visą gyvenimą – jis suaktyvėja kas kartą, kai nusilpsta imuninė sistema. Svarbu suprasti, kad imuninę sistemą itin neigiamai veikia patiriamas stresas ir hormonų pokyčiai.

Ir vėl kamuoja lūpų pūslelinė? 6 dalykai, kurių vertėtų vengti

Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai, ne išimtis ir itin nemaloni lūpų pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink jas atsiranda mažų, skysčiu pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas ir skausmingai gyja. Pūslelinės rizikos faktoriai Virusas, sukeliantis lūpų pūslelinę, yra labai lengvai užkrečiamas. Asmuo gali užsikrėsti ar platinti lūpų pūslelinę, dalindamasis indais, maistu ir gėrimais.
REKLAMA
Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga (nuotr. Shutterstock.com) Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga (nuotr. Shutterstock.com)

Pastebėjote žaizdeles burnoje? Medikė pasakė, ko imtis ir kodėl delsti pavojinga

Turbūt sunkiai rasime žmogų, kuris niekada gyvenime nėra kaip nors susižeidęs burnos gleivinės – tai gali nutikti ne tik užklupus kokiai infekcijai ar patyrus traumą, bet ir tiesiog įsikandus ar net suvalgius aštraus maisto. Ne visos tokios žaizdelės burnoje vienodai pavojingos, tačiau jas pastebėjus priemonių imtis reikėtų nedelsiant. Gydytojai pažymi, kad įvairaus dydžio ant lūpų, gomurio, liežuvio ar skruostų atsirandančios žaizdelės – burnos aftos ir opos – sudaro net apie 45 proc.
REKLAMA
Išvydus tokią žaizdelę burnoje medikai ragina nedelsti: priemonių reikia imtis iškart (nuotr. Shutterstock.com) Išvydus tokią žaizdelę burnoje medikai ragina nedelsti: priemonių reikia imtis iškart (nuotr. Shutterstock.com)

Išvydus tokią žaizdelę burnoje medikai ragina nedelsti: priemonių reikia imtis iškart

Kiekvienas, kuriam teko susidurti su vienokio ar kitokio pobūdžio žaizdelėmis burnoje, patvirtins, koks nemalonus tai dalykas ir kaip norisi to greičiau atsikratyti. Gydytojai gi primena, kad paprastai tokios žaizdelės – burnos opos arba aftos – atsiranda ne be priežasties, ir delsti jų gydyti nereikėtų. Didesnio ar mažesnio skersmens žaizdelės – burnos aftos ir opos – burnoje gali atsirasti tiek pažeidus burnos gleivinę, tiek užklupus kai kurioms ligoms.

Lūpų pūslelinė: kodėl ji atsiranda ir ką daryti?

Dažniausiai pūsleline užsikrečiama arba pakartotinai susergama, kuomet dėl patiriamo streso nusilpsta imunitetas. Jeigu norite greičiau ir efektyviau suvaldyti nemalonius simptomus, vertėtų laikytis keleto paprastų patarimų. Kovojame su nuovargiu Turint mažesnes energijos atsargas, organizmui tampa sunkiau susidoroti su virusais, įskaitant labai skausmingą ir daug nepatogumų sukeliančią lūpų pūslelinę. Geras ir kokybiškas poilsis gali žymiai sumažinti tikimybę susirgti šia nemalonia infekcija.
REKLAMA
REKLAMA

Patarimai, kurie padės džiaugtis gražiais dantimis ir sveika burnos gleivine

Sveiki dantys, dantenos ir burnos gleivinė yra svarbiausi geros organizmo būklės indikatoriai. Vertėtų suprasti, kad burnos sveikata patariama rūpintis įvairiapusiškai – svarbi ne tik dantų, bet ir dantenų, bei liežuvio būklė. Tinkama burnos higiena Dantys turėtų būti valomi bent du kartus per parą, maždaug po 2 minutes. Skaičiuoti laiką gali padėti mažas smėlio laikrodis. Dantis patariama valyti švelniai, o dantų linija ir dantenos turi liestis su dantų šepetėlio šereliais.

Mažyliui dygsta dantukai? Štai, ką turi žinoti kiekvienas

Ar žinote, kaip žaviai atrodo ta kūdikių šypsena, sudaryta vos ir vieno, dviejų ar keturių dantukų? Vis dėlto, kelias į šį visus aikčioti priverčiantį grožį gali būti nelengvas – būna ir verksmingų dienų, ir bemiegių naktų, nes pieninių dantukų dygimas daugumai mažylių kelia diskomfortą. Taigi, ko tikėtis ir kaip palengvinti šį sudėtingą laikotarpį? Kada tikėtis pieninių dantukų? Pirmieji pieniniai dantukai paprastai yra pusės metų sukakties dovana ir pasirodo apie 5-7 mažylio gyvenimo mėnesį.

Su šiuo virusu susiduria daugelis: mokslininkai atskleidė, kodėl jis išplito

Šiuolaikinis veido pūslelinės viruso tipas atsirado prieš maždaug 5 tūkst. metų, o jam paplisti padėjo bučinių atsiradimas, paskelbė mokslininkai. Maždaug 3,7 mlrd. žmonių (dauguma pasaulio populiacijos) yra užsikrėtę veido pūslelinės virusu HSV-1, nurodo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Nors virusas ir labai paplitęs, vis dėlto, apie jo istoriją buvo žinoma nedaug.
REKLAMA
Žaizdelės burnoje (nuotr. Shutterstock.com) Žaizdelės burnoje (nuotr. Shutterstock.com)

Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda?

Aftos – tai žaizdelės, susiformavusios burnos gleivinėje. Dažniausiai tai baltos spalvos dėmelės, kurioms būdinga apvali arba ovali forma ir skausmingumas, trikdantis normalų gyvenimą. Jos gali atsirasti bet kurioje burnos gleivinės vietoje, pavyzdžiui, ant gomurio, ant liežuvio, po juo ar prie jo, ant vidinės lūpų pusės, ant vidinių skruostų pusių. Burnos gleivinėje susiformuoja viena ar keletas aftų, vėliau jos gali tarpusavyje susilieti ir pavirsti į vieną didesnę burnos žaizdą.
REKLAMA
Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com) Burnos žaizdelės (nuotr. Shutterstock.com)

Burnos žaizdelės: kaip su jomis kovoti?

Burnos žaizdelės, opos, aftos – tai nedideli burnos gleivinės vientisumo pažeidimai, kurių skersmuo dažniausiai neviršija 5-10 mm. Nors opelės dažniausiai labai mažos, bet jos sukelia gana daug nepatogumų. Dėl burnos gleivinės pažeidimų žmogui sunku ne tik valgyti, bet ir valytis dantis, kalbėti.
REKLAMA
Burnos opos (nuotr. Shutterstock.com) Burnos opos (nuotr. Shutterstock.com)

Priežastys, kodėl atsiranda burnos opos

Burnos žaizdelės, opelės, aftos – maži audinio vientisumo pažeidimai, susidarantys burnos gleivinėje – ant skruostų, lūpų vidinės pusės, liežuvio, dantenų ir panašiai. Tai nėra tik paprasti pažeidimai, mat itin didelį nepatogumą sukelia jų skausmingumas ir diskomforto jausmas, trukdantys normaliai atsigerti, pavalgyti, kalbėti, rūpintis dantų higiena, o kartais net miegoti.

Atsargiai, pūslelinė: kas paskatina jos suaktyvėjimą?

Atvėsus orams, vis dažniau susiduriame su peršalimo ligomis ir nusilpusiu imunitetu, kurie paskatina itin nemalonios pūslelinės suaktyvėjimą. Šį virusą savyje nešioja daugiau nei 90 proc. pasaulio populiacijos, dėl to kiekvienam iš mūsų yra itin svarbu žinoti, kas paskatina pūslelinės suaktyvėjimą ir kaip teisingai ją gydyti.
Į viršų