Jaučiate nuolatinį nuovargį? Unikauskas įspėja, kad dėl to gali būti kalta skydliaukė
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas atsakys, dėl kokios priežasties gali kamuoti nenumaldomas vangumas ir nuovargis.
Kad bėgiojimas žiemą netaptų ligų priežastimi: kaip tinkamai pasiruošti?
Kiekvienas bėgimo entuziastas pritars, kad bėgimas sporto salėje ar namuose niekuomet neatstos fizinės veiklos lauke. Besikeičiantys vaizdai, skirtingas reljefas bei grynas oras stiprina ne tik kūną, bet ir padeda atsipalaiduoti po dienos rūpesčių. Visgi bėgiojant lauke šaltuoju metų laiku, būtina tinkamai pasiruošti – pasirūpinti tinkama apranga bei skirti dėmesio savo kūno signalams, mat šaltas oras gali kelti daugiau rizikų nei bėgiojant vasaros sezonu.
Imunitetui palankūs prieskoniai ir žolelės: kas padeda išvengti peršalimo?
Šaltuoju metų laiku virusai ir peršalimo ligos tampa dažnesni, o organizmui būtina papildoma pagalba atremti ligų sukėlėjus. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia, kad imuninę sistemą galime sustiprinti į savo mitybą įtraukdami prieskonius ir žoleles, kurie turi stiprių antioksidantinių, antivirusinių ir priešuždegiminių savybių. Tad ji atskleidžia, kokių produktų šį sezoną reikėtų valgyti daugiau.
Ausų krapštukai: ar tikrai jų negalima naudoti pagal paskirtį?
„Kviečiame daktarą“ laidoje žiūrovas uždavė klausimą: ar tiesa, kad ausų krapštukų pagal jų paskirtį naudoti negalima?
Kosmetinius ausų krapštukus galima rasti bene kiekvienuose namuose. Ausų krapštukai tapo higienos įpročiu, be jų neįsivaizduojame, kaip reikėtų tinkamai rūpintis ausų higiena. Tačiau medikai tikina, kad šie daro daugiau žalos nei naudos. Perteklinis ausų sieros valymas kosmetiniais ausų krapštukais, gali būti susiformavusio sieros kamščio priežastimi.
Kaip veiksmingai kovoti su pilvo pūtimu? Unikauskas įvardija svarbiausias taisykles
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. Alvydas Unikauskas pateikia keletą taisyklių, kuriomis rekomenduoja vadovautis pastebėjus dažną pilvo pūtimą.
Nemaišykite daug skirtingų produktų viename patiekale. Žmonės, kuriems dažnai pučia pilvą, turėtų stengtis sumažinti produktų įvairovę valgymo metu.
Blogas burnos kvapas: kokių veiksmų imtis?
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas aptaria dažnam nemalonią problemą, apie kurią kartais nedrąsu kalbėti garsiai – blogą burnos kvapą. Laidoje žiūrovė pasiteiravo: „Jaučiu, kad turiu blogą burnos kvapą. Dantys sveiki, tačiau kvapas vis tiek nemalonus. Ką daryti?“
Į žiūrovės klausimą atsako sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus.
„Dažnai pacientai kreipiasi į gastroenterologą dėl blogo burnos kvapo.
Sutrikusią skydliaukės veiklą išduoda šie simptomai: pasitikrinkite
Žiemą, kai dienos tampa trumpos ir dažniau skundžiamės suprastėjusia nuotaika ar nuovargiu, dažnai tai stengiamasi „nurašyti“ ant sezoninio liūdesio. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė teigia, kad kartais ši problema gali būti didesnė, todėl pataria neatmesti minties, jog tai gali būti skydliaukės ligos.
Ji pasakoja, kaip atpažinti skydliaukės ligas, o atpažinusiems simptomus pataria pasidaryti tyrimus ir, prireikus, pradėti gydytojo paskirtą gydymą, rašoma pranešime spaudai.
Vaistininkė įvardijo, kokios temperatūros vaikui dar neskubėti numušti vaistais
Įsibėgėjus šaltajam sezonui, kur kas lengviau mus gali užklupti peršalimo ligos. Tuo tarpu mažieji gali sirgti ir dar dažniau. Vaiko peršalimas gali išgąsdinti tėvus, o ir neretu atveju jo gydymui gali būti taikomi skirtingi gydymo metodai negu suaugusiems.
Dėl to „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė atskleidžia dažniausias vaikų peršalimo gydymo klaidas, bei dalijasi naudingais patarimais, kaip padėti mažiesiems greičiau pasijusti geriau.
Profesorius Unikauskas atskleidžia jaunystės eliksyrą: kaip išlaikyti sveiką ir skaistų veidą?
Raukšlės, suglebusi oda, maišeliai po akimis, patamsėję paakiai ar nusileidę vokai – tai problemos, su kuriomis susiduria net ir labai jauni žmonės. Kodėl taip atsitinka? Ieškantiems jaunystės paslapčių, laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas išsamiai dalijasi įžvalgomis apie tai, kur ir kaip galima atrasti „jaunystės eliksyrą“.
Daktaras pabrėžia, kad kosmetologija yra tik būdas pagražinti išorę, tačiau tikrosios jaunystės ir geros savijautos pagrindas slypi viduje.
Ką gali reikšti gausus prakaitavimas? Gydytojos pastebėjimai, kada vertėtų sunerimti
Laidoje „Kviečiame daktarą“ žiūrovė uždavė klausimą: „Ką daryti, jei daug prakaituoju net ir vasarai pasibaigus? Ar tai gali būti kokios nors ligos požymis?“ Į šį klausimą atsakė sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dūdienė.
Gydytojos teigimu, prieš pradedant diagnozuoti ligas ar daryti tyrimus – labai svarbu įsivertinti kontekstą.
REKLAMA
REKLAMA
Unikauskas apie dantų sveikatą: štai kas nutinka, kai burnos terpė tampa rūgštinė
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas iškėlė aktualų klausimą: ar tikrai mūsų dantims naudinga, kai geriame daug vandens?
Sveikos burnos terpė yra šarminė. Ką padaro maistas ir įvairūs gėrimai? Jie mažina burnos pH lygį. Vanduo – ne išimtis. „Daugelis yra girdėję apie pH skalę. Reikšmė nuo 7 iki 14 žymi šarminę terpę. Na, o viskas, kas yra žemiau 7 – rūgštinę. Sveikos burnos pH turi būti nuo 7,4 iki 7,6“, – aiškina gydytojas.
Atlikėjas Tomas Bagdonavičius išdavė baltų dantų paslaptį: štai ką daro
Dantų baltumas – tai ne tik estetikos, bet ir sveikatos klausimas. Tam, kad dantys būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki, reikalinga tinkama priežiūra ir žinios apie tai, kaip veikia mūsų burnos ertmė.
Profesorius Alvydas Unikauskas savo laidoje „Kviečiame daktarą“ pasidalino aktualia informacija apie tai, kaip palaikyti dantų sveikatą.
Prof. A. Unikauskas į laidą pasikvietė ir dainininką Tomą Bagdonavičių, kuris išdavė savo baltų dantų paslaptį.
Vos 1 ženklas naktį išduoda klastingą būklę: Unikauskas įspėja visus
Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią daugelis vis dar vengia kalbėti, nors ji pasitaiko dažniau nei galite pagalvoti. O šią bėdą gali išduoti vienas paprastas požymis – dažnas šlapinimasis.
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ kalbėjo vidaus ligų gydytojas profesorius Alvydas Unikauskas, kalbant apie šlapimo nelaikymą gėdos jausmo neturėtų būti, nes tai – būklė, kuri užklumpa ne tik vyresnio amžiaus, tačiau ir jaunus asmenis.
Šie produktai – kepenų žudikai: išmeskite kuo greičiau
Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus vidaus organų, atliekantis daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Vis tik dėl netinkamų gyvenimo būdų pasirinkimų kepenys kenčia ir tam didelę įtaką turi mūsų mityba.
„Eurovaistinės“ vaistininkės Tomos Gečienės teigimu, nesveika mityba ir žalingi įpročiai gali sukelti įvairias kepenų ligas, todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, o kad kepenys būtų sveikos, naudinga racioną praturtinti tam tikrais produktais, o kai kurių vengti.
Pamirškite spuogus visam laikui: nekartokite šių klaidų
Aknė – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kai dėl padidėjusio sebumo išsiskyrimo ir užsikimšusių porų ant veido, nugaros ar krūtinės atsiranda spuogai bei kiti odos bėrimai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Evelina Mockė sako, kad savarankiškai užsiimant aknės gydymu lengva suklysti ir taip dar labiau pabloginti odos būklę.
Ypač didesni iššūkiai kyla šiuo sezonu, kai oda patiria didelius temperatūrų skirtumus.
Unikauskas atskleidžia: kiek kartų per dieną turėtume eiti į tualetą ir ką reiškia per dažnas šlapinimasis
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas atsakys, kiek kartų per dieną yra normalu eiti į tualetą pasišlapinti.
„Lankymasis tualete dažniau nei kas 3–4 valandas gali būti šlapimo nelaikymo požymis. Nors dažnai manome, kad šlapimo nelaikymo problemos būdingos tik vyresnio amžiaus žmonėms, ši problema taip pat gali paliesti ir jaunus žmones. Jos priežastys gali slypėti ir kasdieniuose ritualuose.
Lėtinio nuovargio portretas: kaip jį atpažinti ir kas gali padėti?
Nuovargis – kai jis užklumpa, organizmas tiesiog rėkte šaukia: „Man reikia poilsio!“ Tačiau kaip pailsėti, kai aplink slegia rūpesčiai: darbai, namai, vaikai? Vis dėlto lėtinis nuovargis yra daug pavojingesnis priešas, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Į nuovargio požymius reikia atkreipti dėmesį kuo anksčiau, o ne tada, kai jis jau visiškai jus įveikia. Šia tema laidoje „Kviečiame daktarą“ daug naudingų patarimų pateikia sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Jurga Dudienė.
Šių pilvo skausmo simptomų neignoruokite: gydytojas paaiškina, kada reikėtų sunerimti
Pilvo skausmas, raižymas, pūtimas, viduriavimas – simptomai, kurie neaplenkia daugelio iš mūsų. Ypač, kai pereiname iš vasaros į rudens ritmą. Nors iš pirmo žvilgsnio šie simptomai neatrodo itin pavojingi, vis dėl to, nevertėtų į juos numoti ranka. Plačiau apie tai, kas gali slypėti už išvardintų simptomų, pasakoja „Antėja“ gastroenterologas–endoskopuotojas Eimantas Mockus.
„Dažniausiai šių problemų priežastis slypi storojoje žarnoje.
REKLAMA
REKLAMA
Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėkite kuo greičiau
Neretai gydytojai praneša apie tai, kad žmonėms vis trūksta organizmui būtinos medžiagos – vitamino D. Šis trūkumas gali turėti rimtų pasekmių organizmui, tad „Eurovaistinės“ vaistinių tinko vaistininkė Elvyra Ramaškienė papasakojo, kokie ženklai signalizuoja šio vitamino trūkumą ir kaip jo gauti.
„Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas. Jis padeda palaikyti kaulų ir dantų sveikatą, stiprina imuniteto sistemą, palaiko normalų raumenų funkcionalumą“, – pokalbį pradėjo specialistė.
Šiuose produktuose yra medžiaga, kenkianti sveikatai: profesorius Unikauskas įspėja visus
Oksalatai – tai natūralios augalinės kilmės medžiagos, kurios, nors ir yra nepavojingos daugumai žmonių, gali sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Šie junginiai kaupiasi įvairiuose maisto produktuose, tokiose kaip špinatai, burokėliai ar riešutai, ir jungiasi su mineralais organizme, sudarydami oksalo druskas.
Unikauskas atskleidė, ar tikrai visų pamėgti glotnučiai yra naudingi sveikatai
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, atsakė į klausimą: ar daugelio pamėgti produktai ir iš jų gaminami glotnučiai tikrai visada naudingi mūsų organizmui?
Yra maisto produktų, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienio raciono. Vis dėlto būtent šiuose produktuose esanti medžiaga gali būti daugelio mus kamuojančių simptomų priežastis.
Kraujospūdžio matavimas namuose: 7 taisyklės, kurias dažnai pamirštame
Kraujospūdžio matavimas yra itin svarbi praktika namuose, siekiant išvengti rimtų sveikatos problemų, susijusių su širdies ir kraujagyslių ligomis. Visgi neretai, daugelis žmonių, matuodami kraujospūdį daro keletą klaidų bei pamiršta svarbias taisykles, kurios gali turėti įtakos rezultatų tikslumui. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi 7 patarimais, kaip gi iš tiesų teisingai pasimatuoti kraujospūdį namuose.
Vitaminų trūkumas rudenį: kurie iš jų gali padėti išlaikyti energiją ir gerą nuotaiką šaltuoju sezonu?
Rudenį daugelis susirūpina savo sveikata bei imasi stiprinti savo imunitetą. Dažnai šiuo sezonu pirmiausia susiduriama su sumažėjusiu energijos lygiu ir suprastėjusia emocine savijauta. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė įvardija, apie kurių vitaminų ir mineralų trūkumą gali signalizuoti šie simptomai.
Vitamino D svarba rudenį
Įsibėgėjant šaltajam sezonui ilgainiui galima susidurti su vitamino D trūkumu, kurį daugelis vadina saulės ir geros nuotaikos vitaminu.
Herpesas – daugelio priešas besikeičiant orams: kaip greičiau jį išgydyti?
Lūpų pūslelinė, dar žinoma kaip herpesas, yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių būtent besikeičiant orams, ypač rudenį. Šis sezonas pasižymi temperatūrų svyravimais, didėjančia drėgme ir stipresniu vėju, o visi šie veiksniai gali daryti neigiamą įtaką mūsų imuninei sistemai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė teigia, kad nusilpus imunitetui, organizmas lengviau pasiduoda herpes simplex virusui (HSV), kuris sukelia lūpų pūslelinę.
Kaip rūpintis intymia sveikata brandžiame amžiuje? Specialistės patarimai
Intymi moters higiena vyresniame amžiuje – svarbi geros savijautos ir sveikatos dalis. Su amžiumi atsirandantys pokyčiai reikalauja atidesnės priežiūros ir specialių žinių, kad būtų užtikrinta komfortiška kasdienybė. Plačiau apie tai kalba ir patarimais, kaip rūpintis intymia sveikata, dalijasi sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ akušerė-ginekologė Gintarė Čipinienė.
„Moteris keičiasi visuose savo gyvenimo etapuose, tačiau menopauzės metu ypač smarkiai kinta hormonų kiekis.
Skaudanti gerklė: kaip atskirti – tai virusinės ar bakterinės ligos simptomas?
Šiuo šaltuoju sezonu mūsų imuninė sistema gali nusilpti, o daugiau laiko praleidžiant uždarose patalpose su kitais žmonėmis, susidaro tinkama terpė bakterijoms ir virusams plisti. Gerklės skausmas – tai dažnai tampa vienu iš pirmųjų požymių, kad mūsų organizmas kovoja su infekcija. Tad „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kaip atskirti, kada skaudanti gerklė yra virusinės, o kada bakterinės ligos simptomas.
REKLAMA
REKLAMA
Unikauskas įvardijo vieną būdą, kaip atpažinti geležies trūkumą: išsiaiškinsite tuoj pat
Nuovargis, galvos skausmas, nusilpę plaukai ir nagai – tai yra vos keli simptomai, bylojantys, jog organizmui trūksta svarbios mineralinės medžiagos.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas išsklaidys daugybę mitų, kuriais yra apipinta geležis, bei papasakos, kaip galima patiems nustatyti, jog organizmui jos trūksta.
Unikauskas įspėja Lietuvos gyventojus: 1 simptomas akyse išduoda geležies trūkumą
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas kalbėjo apie geležies trūkumo padarinius ir kaip šį trūkumą atpažinti bei papildyti. Prie diskusijos prisijungė ir dainininkė, grupės „Lietuvaitės“ narė Sonata Mišeikienė, kuri dalijosi asmenine patirtimi apie geležies stoką ir to įtaką sveikatai.
Prof.
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?
Veido odos senėjimo procesas yra neišvengiamas, dėl to daugeliui moterų kyla abejonių, ar vyresniame amžiuje dar verta naudoti veido odos priežiūros priemones. „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė patikina, kad rūpintis savo odos sveikata niekada ne vėlu, todėl ji įvardija, kokių medžiagų svarbiausia ieškoti veido odos priežiūros priemonių sudėtyje.
1 produktą vadina didžiausiu skrandžio nuodu: atsisakykite kuo greičiau
Atėjus rudeniui ir pradėjus vėsti orams, vis dažniau norisi valgyti riebesnį, aštresnį maistą, kuris suteikia komforto. Specialistai pastebi, kad pasikeitus mitybai, vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiais virškinamojo trakto sutrikimais – keli produktai yra tiesus kelias į juos.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas teigė, kad šaltasis sezonas – ne tik peršalimo ligų, bet ir virškinimo sutrikimų laikas.
Geriate kavą su pienu? Unikauskas turi jums liūdnų žinių
Skaičiuojama, kad vienas žmogus Lietuvoje per dieną išgeria vidutiniškai išgeria maždaug pusantro puodelio kavos. Tačiau ar žinote, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Ir ar kavą su pienu ar cukrumi gerti nesveika?
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atsakė į šį amžiną klausimą ir atsakymas ne vieną nustebins.
A. Unikauskas pažymi, kad kavos poveikį organizmui kiekvienas pajaučia skirtingai – vienus ji energizuoja, kitus migdo ar kitaip veikia.
Miegą nustumiate į paskutinę vietą? 5 priežastys, kodėl turime miegoti daugiau
Miegas dažnai tampa pirmuoju dalyku, kurį aukojame dėl darbo, socialinio gyvenimo ar kitų įsipareigojimų. Visgi, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, miego trūkumas silpnina imuninę sistemą ir padidina riziką susirgti įvairiomis infekcijomis. Priežasčių, kodėl miegas svarbus mūsų sveikatai yra dar daugiau, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė įvardija 5 priežastis, kurios turėtų daugelį iš mūsų paskatinti miegą iškelti į aukštesnę vietą savo gyvenime.
Unikauskas atsakė į amžiną klausimą: kiek kavos puodelių galima išgerti per dieną?
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, atsakys į daugelį kankinantį klausimą, į kurį atsakymo ieško visi: kiek kavos puodelių galima išgerti per dieną?
„Šiais metais moksliniame žurnale buvo publikuotas tyrimas, kuriame analizuoti britų pacientų duomenys. Jame dalyvavo 200 tūkst. žmonių, kurių gyvenimo būdas ir įpročiai buvo panašūs.
Vaistininkė pataria: ką daryti, kad organizmas geriau pasisavintų vitaminus?
Net ir laikantis subalansuotos mitybos, kartais žmonėms vis tiek gali trūkti tam tikrų vitaminų ar mineralų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria, kaip teisingai vartoti vitaminus, kad mūsų organizmas pakankamai jų pasisavintų.
Kaip grupuojami vitaminai?
„Atkreipkite dėmesį į tai, kada ir kaip vitaminai ar mineralai vartojami. Pavyzdžiui, valgio metu arba prieš valgį, ryte ar vakare, o jeigu sportuojate – prieš ar po treniruotės.
REKLAMA
REKLAMA
Ingridai Kazlauskaitei ėmė slinkti plaukai: štai kas jai padėjo
Atlikėja Ingrida Kazlauskaitė nerimauja, kai mato slenkančius plaukus, o tai itin paūmėja po šiltojo sezono. Apsilankiusi TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, moteris išgirdo vertingų patarimų iš specialistų.
„Mano nuotaika labai sugenda, kai slenka plaukai. Būna, kad tai vyksta ir kuokštais. Esu girdėjusi, kad reikia suskaičiuoti, ar iškrenta 80-90 plaukų. Tai, žinokite, plaunu, skaičiuoju ir tik galvoju, kad neviršyčiau tos ribos, nes iškart nuotaika subjūra“, – sakė I. Kazlauskaitė.
Šlapimo pūslės uždegimo grėsmės: kaip išvengti komplikacijų ir sumažinti susirgimo riziką?
Dažnam kyla klausima, ar galima peršalti pūslę sėdint ant šaltos žemės. Ar tai tiesa? „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas, profesorius A. Unikauskas tikina, kad bent kartą gyvenime šlapimo pūslės uždegimą patyrę žmonės puikiai prisimena, kokius nemalonius simptomus sukelia ši infekcija. Todėl svarbu žinoti, kaip galima to išvengti ir pasirūpinti savimi.
Gera savijauta kiekvieną dieną: vaistininkė įvardija 3 auksines taisykles
Gera savijauta yra esminė sąlyga norint mėgautis pilnaverčiu ir džiaugsmingu gyvenimu. Kiekvieną dieną mūsų pasirinkimai lemia, kaip jaučiamės tiek fiziškai, tiek emociškai. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais paprasti įpročiai gali reikšmingai pagerinti mūsų bendrą sveikatą. Tad ji išskiria tris auksines geros savijautos taisykles, kurias vertėtų išbandyti kiekvienam.
Unikauskas išdavė, kaip tirpdyti kilogramus miegant: rezultatas pribloškia
Priaugtų nereikalingų kilogramų atsikratyti gali būti lengviau nei atrodo – profesoriaus Alvydo Unikausko teigimu, susitvarkius miegą ir įtraukus keletą gyvenimo būdo pokyčių svoris kris paprasčiausiai miegant.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinikos profesorius, vidaus ligų gydytojas prof. A. Unikauskas ragina įsiminti vieną paprastą taisyklę, kad blogas miegas lygu didesnis svoris.
Pakankamas ir kokybiškas miegas yra itin svarbus.
Plaukų priemonių etiketės: Unikauskas pataria, ko jose ieškoti ir ko vengti
Ne vienai moteriai didžiausia puošmena yra jos plaukai. Tačiau ką daryti, kai ši puošmena pradeda slinkti, pleiskanoti ar lūžinėti? Šį kartą „Kviečiame daktarą“ laidoje profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas pasakos, kaip išsaugoti sveikus plaukus ir tinkamai jais pasirūpinti.
Utėlės sugrįžus į mokyklas – vis dar tabu tema: kaip jų atsikratyti nenukirpus plaukų?
Prasidėję nauji mokslo metai gali priminti ne tik apie sugrįžimą į mokyklos suolus, bet ir apie riziką užsikrėsti utėlėmis. „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė tikina, kad utėlės žmonių nesirenka pagal socialines ir ekonomines grupes, tačiau ji pastebi, kad didžiausias užsikrėtimo utelėmis pikas įsibėgėja rugsėjį, vaikams sugrįžus į mokyklas ir darželius. Ji dalinasi patarimais, kokių prevencinių veiksnių galima imtis.
Ginkmedis, sibirinis ženšenis ir radiolė: populiariausi adaptogenai, kurie padės gerinti sveikatą
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas pastebi, kad rudenį daugelį užgriūva didelis darbų, mokslų ir kitų pareigų krūvis, kuris gali neigiamai paveikti sveikatą. Šiai temai gydytojas sulaukė žiūrovo Vilmanto iš Kauno klausimo: „Esu girdėjęs apie adaptogenus ir kad jie gali padėti mūsų nervų sistemai. Norėčiau sužinoti daugiau apie juos.“
Į klausimą atsako „Kviečiame daktarą“ laidos ekspertė, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Senjorų įpročiai, lavinantys smegenų veiklą: ar kryžiažodžiai ir galvosūkiai gali pagerinti atmintį?
Vienas iš neišvengiamų senėjimo procesų – sulėtėjusi smegenų veikla bei suprastėjusi atmintis. Senjorai dažnai skundžiasi, kad sunku prisiminti artimųjų vardus, vaikystės prisiminimus ar pasakojant istorijas surasti tinkamus žodžius. Specialistės teigia, kad senėjimo proceso sustabdyti neįmanoma, tačiau jį sulėtinti itin paprasta – tai padaryti galima į savo kasdienę rutiną įtraukus paprastas veiklas.
REKLAMA
REKLAMA
7 profesoriaus Unikausko patarimai, kaip efektyviai mesti svorį miegant
Ar žinojote, kad esant miego trūkumui ne tik jaučiamės prasčiau, bet ir galime priaugti svorio? Sako „Eurovaistinė“ vaistinės vaistininkas Andrius Gedvilas. Šį kartą TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas dalijasi 7 patarimais, kaip sumažinti savo kūno svorį pagerinus miego kokybę.
1. Klausykitės savo kūno. Jūsų apetitas – svarbus rodiklis. Jei nesate alkani, nevalgykite.
Kosmetikos ir grožio priemonių galiojimo laikas: kada jas būtina keisti?
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Liepa pateikė klausimą: Savo kosmetinėje ir vonios spintelėje turiu nemažai priemonių. Kartais susimąstau, kaip dažnai turėčiau jas keisti? Kai kurias taip gaila išmesti. Tačiau turbūt ir jos turi galiojimo terminą. Taigi, kaip dažnai keisti kosmetikos priemones, kad išvengčiau sveikatos ir odos problemų?
Į šį klausimą atsakė „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
Peršalote? Vaistininkė pataria, kokios natūralios priemonės gali padėti pasveikti
Peršalimas – tai viena dažniausių ligų, su kuria susiduriama šaltuoju metų laiku. Nors dažniausiai peršalus daugelis skuba pasitelkti vaistus, „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad kartais pagelbėti gali natūralios priemonės. Ji įvardija, kokių natūralių pagalbos priemonių galima griebtis pajutus peršalimo simptomus.
„Natūralios priemonės gali būti veiksmingos gydant lengvus peršalimo simptomus, ypač ankstyvose ligos stadijose.
Profesoriaus Unikausko ironija: ką daryti, kad tikrai sugriautumėte savo sveikatą
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius, LSMU Vidaus ligų klinikos gydytojas Alvydas Unikauskas, sarkastiškai pateikia patarimus, kurie, jo teigimu, garantuotai padės sugadinti jūsų sveikatą.
„Jeigu jūsų tikslas – susigadinti sveikatą, laikykitės šių patarimų, ir netrukus pamatysite rezultatus“, – ironizuoja profesorius, pateikdamas labiausiai žalojančius gyvensenos įpročius.
Ar įmanoma sulėtinti raukšlių atsiradimą? Grožio specialistės patarimai
TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Dalia pateikė klausimą apie odos senėjimą: Anksčiau tiek daug dėmesio nekreipdavau, o dabar vis labiau pastebiu raukšles ant veido. Turbūt, kad jau atėjo laikas susitaikyti, kad metai daro savo. Visgi norėtųsi pristabdyti tą senėjimą. Ką patartumėte?
Kaip prižiūrėti veido odą siekiant sustabdyti jos senėjimą bei raukšlių atsiradimą, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė.
„Mūsų oda pradeda senti nuo 25 metų.
Unikauskas atskleidė 3 apetito mažinimo būdus: padės numesti svorio
Per didelis alkis dažnai gali trukdyti išlaikyti sveiką mitybą ir norimą kūno svorį, tačiau TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kokiais trimis paprastais būdais galima sumažinti apetitą.
Taip pat prieš aptariant apetito mažinimo būdus, „Eurovaistinė“ vaistininkas Andrius Gedvilas akcentuoja, jog miegas yra ypatingai svarbus, kai kalbame apie nevaldomą apetitą.
Gripo sezonas artinasi: įspėja apie atėjusį metą pasiskiepyti
Vos spėjus prasidėti rudeniui, vis daugiau žmonių skundžiasi pirmaisiais peršalimo ligų ir virusinių infekcijų simptomais. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kodėl šiuo sezonu mes lengviau susergame, bei primena, jog dabar yra pats tinkamiausias metas pasiskiepyti nuo gripo.
Kodėl šaltuoju sezonu daugėja gripo atvejų?
„Sergamumas gripu šaltuoju sezonu išauga dėl keleto priežasčių.
Rudens melacholija: kaip sezoniniai pokyčiai veikia mūsų nervų sistemą?
Kai po šilto ir šviesaus vasaros sezono į mūsų gyvenimą ateina ruduo, daugelis žmonių gali susidurti su neigiamais emociniais ir psichologiniais pokyčiais. Šiems pokyčiams didelę įtaką gali turėti sutrumpėjusios ir vis tamsesnės dienos, grįžimas į mokslus ir darbus, atvėsę orai bei sumažėjęs fizinis aktyvumas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė pataria, kaip galime užkirsti kelią rudens melancholijai ir tinkamai pasirūpinti savo nervų sistema.