Jazzu atskleidė kitą savo pusę: jos poelgis sujaudino iki širdies gelmių

Valakampių socialinių paslaugų namai socialinio tinklo „Facebook“ anketoje pasidalino jautria žinia. Viena gyventoja neseniai sulaukė tikro svajonės išsipildymo. Ji turėjo progą susitikti su garsia šalies atlikėja, mylimiausia Raisos dainininke Juste Arlauskaite-Jazzu.

Įvairūs kūno skausmai gali byloti ne apie fizinius sveikatos negalavimus, o apie užslėptas emocijas

Dažnai girdima, kad visos ligos pirmiausia prasideda galvoje. Ir nors šią mintį būtų galima nuleisti juokais, visgi specialistai tvirtina – mūsų kūnas ir emocijos iš tiesų yra glaudžiai susijusios. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė pasakoja apie tai, kaip atskirti, kada vertėtų problemos ieškoti pas šeimos gydytoją ar kitą medicinos specialistą, o kada laikas praverti psichologo ar psichiatro kabineto duris.

Priežastys, lemiančios sąnarių skausmus: kada metas keliauti pas gydytoją?

Sąnarių skausmas – problema, su kuria susiduria tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonės, o šie negalavimai gali kaip reikiant apsunkinti kasdienį gyvenimą. Šiais laikais įprastai daugiau sėdime ir mažiau aktyviai judame, valgome netinkamą maistą, todėl tiek kūnui, tiek sąnariams pradeda trūkti tam tikrų medžiagų. Pats sąnarys kraujotakos neturi – jis minta sąnariuose esančiu skysčiu, o šio skysčio gamyba priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo.

5 dažniausi galvos skausmo tipai: kaip atpažinti ir spręsti?

Galvos skausmas – vienas dažniausių skausmų, kuriuos patiria žmonės ir viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių pacientai į vaistinę užsuka medikamentų. „Camelia“ vaistininkė Laima Liaugotienė sako, kad vaistus šiam negalavimui reikėtų rinktis atsakingai, o prieš tai geriausia nustatyti priežastį, kodėl skauda galvą.

Galvos skausmo priežastys: šie būdai padės išvengti negalavimų

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti? Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam. Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas.

Nugaros ir kaklo skausmas: veiksmingi būdai, kaip sau padėti

Po 8-10 valandų per dieną sėdimą darbą dirbantiems žmonėms tenka kentėti nugaros ir kaklo skausmus. Sumažinti diskomforto kartais nepadeda net reguliarios treniruotės sporto salėje. Ką daryti tokiu atveju? Kad atsikratytumėte skausmo, reikia nepamiršti labai paprastos, tačiau svarbios taisyklės: kas dvi ar pusantros valandos būtina daryti 5 minučių trukmės pertrauką, o dar geriau – atlikti kelis nesudėtingus raumenų tempimo ir atpalaidavimo pratimus, pavyzdžiui: Galvos lenkimas.

5 patarimai, kaip išvengti nugaros skausmų

Per visą savo gyvenimą bent 8 iš 10 žmonių patiria įvairias nugaros traumas ir jaučia stiprius skausmus. Atlikti tyrimai parodė, kad 1 iš 4 nugaros skausmo atvejų kyla dėl netinkamos nugaros priežiūros darbe. Didžioji dalies šios rūšies skausmų yra itin sekinantys ir sąlygojantys prastesnę gyvenimo kokybę. Visgi dalies varginančių, ypač lėtinių, skausmų galima išvengti, laikantis šių patarimų:  . Kiek įmanoma keiskite kūno poziciją darbo metu.
Į viršų