Mergaičių intymi higiena: mokykite nuo kūdikystės

Medikai pastebi, kad daugiausiai ginekologinių problemų mažosioms pacientėms kyla dėl intymios higienos stokos. Akušerė ginekologė Vaiva Gerulskytė tėvams primena: paprasti kasdieniai įpročiai gali ne tik užkirsti kelią infekcijoms, bet ir nulemti mergaitės požiūrį į savo kūną bei sveikatą ateityje. Pacientės – nuo pusantrų „Kabinetuose sulaukiame ne tik suaugusių moterų, bet ir jaunų paauglių, ikimokyklinukių ar net pusantrų metų amžiaus pacienčių.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Menstruacijos: ragina moteris kalbėti atvirai apie tai, kas yra daugiau nei tik fiziologinis procesas

Menstruacijos – tema, kuri, nors ir natūrali, dažnai lieka nutylėta. Per dažnai apie tai kalbama pašnibždomis, netiesiogiai arba ši tema visiškai ignoruojama. Tačiau mums, moterims, menstruacijos nėra tik „laikotarpis“. Tai kūno ir emocijų pokyčiai, turintys didelę įtaką kasdieniam gyvenimui. Nors dažnai galime išgirsti „Tai tik menstruacijos“, tai toli gražu nėra tik fiziologinis faktas.

5 paprasti žingsniai, kurie moteriai padės įgyti pasitikėjimo savo kūno išvaizda

Daug moterų susiduria su pasitikėjimo savimi iššūkiais, ypač kai kalbama apie kūno išvaizdą. Socialinė žiniasklaida, grožio industrija ir visuomenės lūkesčiai dažnai skatina susikurti nerealius standartus, kurie gali lemti nepasitenkinimą savimi. Tačiau pasitikėjimą savimi ir savo kūnu galima ugdyti, mokantis vertinti save kaip unikalų, vertingą ir gražų žmogų. Štai keletas būdų, kaip tai pasiekti. 1. Atsisakykite nerealistinių lūkesčių.

Gydytojas radiologas: norėčiau, kad šie mano žodžiai pasiektų kiekvieną Lietuvos moterį

Apie krūties vėžį, ypač kasmet spalio mėnesį, kalbama iš ties daug ir ne be priežasties: tai moterų onkologinė liga Nr. 1 ir mūsų šalyje kasmet ši liga diagnozuojama apie 1700 moterų.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Kai menstruacijos kalba apie moteriškumą: Kristinos kelias į sveiką gyvenimą ir motinystę

„Libress“ kviečia moteris atvirai kalbėtis apie menstruacijas ir dalintis asmeninėmis istorijomis, kurios padėtų išsklaidyti vis dar gyvuojančius mitus bei stereotipus. Ar esate susidūrusi su klaidingais įsitikinimais, kurių patikėjote apie menstruacijas? Galbūt turite patirtį, parodančią, kaip menstruacijos kartais tebėra tabu tema? Šis projektas skirtas tam, kad moterys jaustųsi stipresnės ir labiau suprastos per bendrus išgyvenimus.

Menopauzė: užklumpa visas, tačiau nemalonių simptomų galima ir išvengti

Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius, paūmėja nuotaikų kaita. Organizme vykstančius natūralius pokyčius gali sušvelninti ne tik medicininiai preparatai, bet ir tinkama mityba bei fizinis aktyvumas. Įprastai moters klimaksas vyksta etapais: pirmieji premenopauzės simptomai trunka kelerius metus, kol tarp 45-55 metų išnyksta menstruacijos.

Nėščiųjų mankštos – puiki investicija į gerą savijautą

Mankšta nėštumo metu yra ne prabanga, o būtinybė, sako LSMU Kauno ligoninės Krikščioniškųjų gimdymo namų kineziterapeutės. Sportas padeda moterims palengvinti negalavimus, pasijusti energingesnėms ir pasirengti gimdymui. Padeda įveikti negalavimus „Dažniausiai nėščiosios skundžiasi nugaros skausmais, mat dėl didėjančio svorio kinta stuburo ašis. Taip pat dažnai tinsta kojos, kankina bendras nuovargis.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Skatina moteris atvirai kalbėti apie menstruacijų tikrovę: pirmoji skaitytojos istorija

„Libress“ kviečia moteris kurti bendrystę ir dalintis savo istorijomis, kurios atskleistų, kad menstruacijos yra daugiau nei „tik menstruacijos“. Ką norėjote sužinoti apie menstruacijas anksčiau? Galbūt girdėjote dalykų, kurie neatitiko tikrovės? O gal turite istoriją, parodančią, kaip menstruacijos vis dar yra tabu tema? Skaitytoja Vida pirmoji dalijasi savo istorija, pasakodama, kaip gydytojo žodžiai sukėlė jai didelį stresą, ir atskleidžia, kas jai padėjo susigyventi su mėnesinių keliamu ska...

5 natūralūs būdai, padėsiantys numalšinti mėnesinių skausmus

Kas mėnesį su menstruacijų sukeltais skausmais kovojančios moterys pritars – gyvenimas taptų daug lengvesnis, jei nemalonių pojūčių būtų galima išvengti. Nors dauguma pacienčių pilvo ir galvos skausmus malšina vaistais, vis dėlto, dalis moterų savo savijautą stengiasi pagerinti natūraliomis priemonėmis. Taigi, atrinkome keletą natūralių, visiškai saugių ir tikrai veiksmingų priemonių kovai su mėnesinių skausmais.
REKLAMA
Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“  Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“

Kviečia moteris dalintis savo istorijomis: tai niekada nėra „tik menstruacijos“

Menstruacijos – tai tema, apie kurią per dažnai kalbama tyliai arba ši tema visiškai ignoruojama. Tačiau mums, moterims, tai daugiau nei tik „laikotarpis“: tai kūno ir emocijų pokyčiai, kurie daro įtaką kasdieniam gyvenimui. Galima dažnai išgirsti: „Tai tik menstruacijos“. Bet ar tikrai? Kiekviena iš mūsų turi savo istoriją, savo patirtį ir tai nėra tik fiziologinis faktas – tai dalis moters gyvenimo, apie kurią vis dar per dažnai nutylime.

Mityba po 40-ies: kaip išlaikyti gerą savijautą ir figūrą

Perkopus 40 metų slenkstį moters organizmas persitvarko, medžiagų apykaita sulėtėja. Tad norint išlaikyti gerą savijautą, jaustis energingai ir nepriaugti papildomų kilogramų, pravartu laikytis kelių taisyklių.  Pirmenybę teikite sveikesniems riebalams Lyginant su baltymais ir angliavandeniais, riebalai kaloringesni, tačiau atsisakyti jų nereikia. Jeigu norite palaikyti normalią medžiagų apykaitą, jie būtini.

Vilniaus rajone organizuojami moterų pavėžėjimai profilaktiniai krūties vėžio patikrai

Siekianti paskatinti moteris profilaktiškai išsitirti dėl krūties vėžio, visą rudenį Vilniaus rajone organizuojami moterų grupių pavėžėjimai mamografinei patikrai. Vilniaus rajono savivaldybė kviečia Vilniaus rajono 50–69 m. moteris registruotis savo ambulatorijose mamografijos tyrimams, kurie bus atliekami VšĮ Nacionaliniame vėžio institute, o BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras organizuos moterų pavėžėjimą iki sveikatos priežiūros įstaigos ir atgal.

Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje

Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“. Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
Į viršų