Vytautas Landsbergis apie Šimonytės pažadą trauktis: „Tai buvo žodžiai, o pozicija yra veiksmas“

Pirmalaikių rinkimų idėja atmesta. Tikinusi, kad jei Seime pritrūks politinės valios ir nebus šaukiami nauji rinkimai, ji paliks pareigas ir atsistatydins, premjerė Ingrida Šimonytė dabar kalba jau kitaip. Konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad pavienių žodžių komentuoti neverta bei džiaugiasi, kad pakankamai žmonių pritarė nedaryti skubotos sumaišties. Pokalbis su profesoriumi – TV3 žinių „Dienos komentare“. Konservatorių idėja dėl pirmalaikių rinkimų Seime žlugo.

Albinas Januška – apie Ukrainos sąjungininkų veiksmus: „Viskas vyksta po senovei“

Demokratinis pasaulis laukia Ukrainos puolimo ir tikisi tolesnio jos sąjungininkų solidarumo. Tačiau ir Europos Sąjungoje, ir NATO vis ima veikti valstybės ir politinės jėgos, kurios kaip šaukštas deguto gadina medaus statinę. Vengrija atsisako skirti Ukrainai 500 milijonų eurų ginkluotei, skandalingai elgiasi ir Švedijos narystę NATO blokuojanti Turkija. Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo diplomatas Albinas Januška.

Įvertino Šimonytės ir Landsbergio elgesį: „Tai bandymas šiek tiek pašantažuoti“

Jei premjerė Ingrida Šimonytė persigalvotų ir atsisakytų minties perkrauti Vyriausybę – tai būtų idealiausias būdas išspręsti politinę krizę. Taip mano Vilniaus universiteto komunikacijos profesorius Andrius Šuminas. Anot profesoriaus, dabartinis premjerės ir Gabrieliaus Landsbergio elgesys yra tiesiog bandymas pašantažuoti visuomenę, o tai privedė prie dar didesnių problemų.

Ekspertas atsakė, kas galėtų sudaryti naująją valdančiąją koaliciją

„Galime beveik užtikrintai sakyti, kad nesvarbu, kada bus rinkimai – dabar ar po metų – po jų mes matysime visiškai kitokį politinį paveikslą ir koaliciją“, – sako politologas Ignas Kalpokas, vertindamas naujausią „Vilmorus” atliktą visuomenės apklausą.   TV3 žinių „Dienos komentare“ I. Kalpokas paaiškino, kokie politiniai pokyčiai mūsų laukia ir kaip atrodys nauja valdžia po Seimo rinkimų.

Audronius Ažubalis nepritaria pirmalaikiams rinkimams: „Pasikartojanti politinio veiksmo karštligė“

Valdančiosios Tėvynės sąjungos vadovybė toliau stumia pirmalaikių Seimo rinkimų idėją. Bet daliai jos parlamentarų dėl šito žaidimo jau trūksta kantrybė. Seimo narys Audronius Ažubalis sako, kad jei kažkas nori perkrauti politinę sistemą, reikėtų pradėti nuo partijų. Pokalbis su A. Ažubaliu – TV3 žinių „Dienos komentare“. Kaip ketinate balsuoti šitoje situacijoje? Ar balsuosite už priešlaikinius Seimo rinkimus? Tikrai ne. Toks sprendimas netarnauja valstybės interesams.

Širinskienė: „Gudrus konservatorių planas virsta į ne visai gudrų šnipštą“

Ramūno Karbauskio valstiečių inicijuojamą nepasitikėjimą Vyriausybe Seimo narė Agnė Širinskienė vadina gelbėjimosi ratu valdantiesiems. Anot parlamentarės, tai tik padės premjerei Ingridai Šimonytei parodyti, kad Seimas ja pasitiki ir tęsti darbus toliau.

Budbergytė apie priešlaikinius rinkimus: „Stačia galva į šitą dilgelyną mes nesiruošiame pulti“

Siekdami pirmalaikių Seimo rinkimų konservatoriai turi strategiją – laimėti dabar jiems būtų lengviau nei po metų. Taip svarsto socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Ekspertas apie pirmalaikius Seimo rinkimus: aš nupirkau virvę ir jus karsiu, bet jūs, prašau, šypsokitės

Konservatorių pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui pakvietus parlamentines partijas aptarti iniciatyvą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pareiškė esąs įsiutęs, o socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė apkaltino konservatorius kratantis atsakomybės ir keliant valstybėje suirutę.  Susiklosčiusią padėtį laidoje „Dienos komentaras“ vertina politinės komunikacijos specialistas Mantas Martišius.

Filosofas Mažeikis apie Lukašenkos sveikatą: „Tai tėra informacinis triukšmas“

Netylant kalboms apie A. Lukašenkos sveikatą ir svarstymams, ar jis dar yra gyvas, Baltarusijos režimas suorganizavo išvyką į vadavietę, kur visi matė, kad Lukašenka sunkiai kalba, kvėpuoja, o jo ranka buvo sutvarstyta.  Ką iš to galime spręsti apie diktatoriaus sveikatą bei Baltarusijos ateitį, laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo filosofas Gintautas Mažeikis. Ką galima manyti, gal paskutinioji jau žvelgia Lukašenkai į akis? Šiandieninė politika remiasi vaizdo technologijomis.

Skvernelis netiki, kad Vyriausybė pasitrauks: jie neišmoksta jokių pamokų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas pareiškė, kad dėl kilusio lėšų grobstymo skandalo penktadienį posėdžiaus konservatorių prezidiumas, kuriam jis siūlys svarstyti Vyriausybės pasitraukimą. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis vadina tai viešųjų ryšių akcija ir mano, kad ,,iš pamokų nesimokanti“ Vyriausybė dirbs toliau.

Vytautas Bruveris – apie lėšų grobstymo skandalą: „Galbūt Šimonytė nujautė, kad ateis toks momentas“

Ekspertams vis dažniau kalbant, kad Jurgitos Šiugždinienės skandalas gali išjudinti visą Vyriausybę, veiksmų imasi ir opozicija. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis siūlo skelbti interpeliaciją visam ministrų kabinetui. Situaciją TV3 žinių „Dienos komentare“ komentavo „Eltos“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris. Ramūnas Karbauskis sako, kad turi planą inicijuoti interpeliaciją visai Vyriausybei.

Vairuotojai – prieš elektrinių paspirtukų perkėlimą į gatves: „Jie yra viena iš problemų“

Seimui artėjant prie sprendimo, kad elektriniai paspirtukai būtų išvaryti nuo šaligatvių ir perkelti į gatves, saugaus eismo specialistai tikina, kad tai sukels dar daugiau chaoso ir grės sunkiomis traumomis. Ką elektrinių paspirtukų atsiradimas gatvėse reikštų automobilių vairuotojams, TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova.

Eugenijus Gentvilas apie koaliciją: „Yra per mažai komunikacijos, per mažai diskusijų“

Viešai pasipiktinę, kad mokesčių reformą rengiantys konservatoriai nesilaiko koalicijos sutarties, Liberalų sąjūdžio atstovai pirmadienį apie reformą kalbėjosi su premjere Ingrida Šimonyte. Apie tai TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Ar tai ir liks tik pareiškimu, ar visgi kažko imsitės? Šimonytė sakė, kad tada laukia kažkokio raštiško kreipimosi iš jūsų. Čia ir liks tik pareiškimas.

Dalis gyventojų nežino, kaip elgtis kilus grėsmei – Bilotaitė ragina informacijos ieškoti patiems

Siekdama stiprinti savo apginamumą Lietuva ketina stiprinti savo kariuomenę – įsigyti daugiau ginklų, svarsto įvesti visuotinį šaukimą. Tačiau kritikos sulaukia civilių pasislėpimo kilus grėsmei sąlygos. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad civilinės saugos sistema yra statoma nuo nulio, todėl būtinas ir savivaldybių įsitraukimas, bei ragina gyventojus pasidomėti savo saugumu patiems.

Vilniaus licėjaus direktorius apie permainas mokymo sistemoje: „Mes nematome galutinio tikslo“

Ugdymo programos atnaujintos, tačiau mokytojai neturi net naujų vadovėlių. Pedagogai griebiasi už galvų, kaip nuo rugsėjo reikės mokyti vaikus, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad vadovėlių gali nebūti ir dar keletą metų. Kol kas nežinia ir ko bus reikalaujama vėliau mokinius egzaminuojant. Apie situaciją TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo aukščiausius rezultatus pasiekiančio Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Nausėdos patarėjas apie divizijos kūrimo priemones: „Turime kalbėti apie visuotinį šaukimą“

Valstybės gynimo taryba pritarė siūlymui Lietuvos kariuomenėje kurti diviziją. Jai sukomplektuoti gali prireikti iki 6 milijardų eurų. Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iki 2030-ųjų tą padaryti yra įmanoma. Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad divizijos įgyvendinimui privaloma kuo greičiau nuspręsti ir dėl visuotinio šaukimo.

Ekonomistas įvertino, kas laukia kainų: „Ar ta krizė bus didesnė, ar mažesnė – parodys vasara“

Akcizai kursto aistras – Seimui priėmus įstatymą, Lietuvoje degalų akcizai bus vieni didžiausių regione ir netgi didesni, nei reikalauja Europos Sąjunga. Dalis vairuotojų jaučiasi nubausti ir nesupranta, kodėl jie turės mokėti daugiau už kitų valstybių piliečius ir kas laukia visų kitų kainų. TV3 žinių „Dienos komentare“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas įvertino tokią valdžios poziciją.

Politologė įvertino paradą Maskvoje: „Yra nuovargis arba nenoras daryti šventės su skambesiu“

Šiemet gegužės 9-ąją rusai mini kitaip nei iki šiol – šeši Rusijos regionai, laikinai okupuotas Krymas ir 21 Rusijos Federacijos miestas saugumo sumetimais atšaukė Gegužės 9-osios Pergalės dienos paradus, o paradas Maskvoje – su vienu tanku ir be aviacijos pasirodymo. Kaip vertinti tokią Putino šventę ir ar gegužės 9-osios proga galimi ypatingi rusų puolimai, laidoje „Dienos komentaras“ pasakojo politologė, profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Profesorė Auksė Mickienė apie legioneliozės simptomus: gali būti panašūs ir į kovidą

Legioneliozė siaučia toliau – nuo jos protrūkio mirė jau keturi žmonės. Kauno infekcinių ligų klinikos vadovė, profesorė Auksė Mickienė aiškina, kaip nuo ligos turėtų saugotis žmonės ir kokius simptomus pajutę turėtų kreiptis į medikus. Pokalbis su medike – TV3 žinių „Dienos komentare“. Kiek žmonių dabar yra gydoma nuo legioneliozės? Šiuo metu infekcinių ligų skyriuje yra gydomi 6 pacientai, jų būklės nėra sunkios, jie yra gerėjimo fazėje.

Dovilė Šakalienė: „Be vokiečių niekas nieko daugiau mums nesiūlo ir neduos“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žeria priekaištus iš Vokietijos grįžusiam prezidentui Gitanui Nausėdai dėl žadėtos vokiečių brigados. Kol politikos lyderiai pešasi ir nesutaria, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė teigia, kad be vokiečių Lietuvai daugiau niekas nieko neduos, todėl nereikėtų taip šokinėti.
Į viršų