Dienos komentaras

 

TV3 Žinių kiekvieną darbo dieną paruošiamas specialus dienos komentaras, rodomas 16 val. Žiniose. Dienos komentare paprastai svečiuojasi politikai, ekspertai, apžvalgininkai, sportininkai.

Užkalnis apie tai, kurie šefai buvo nuvertinti „Michelino“: „Deja, taip yra“

„Michelin“ žvaigždžių lietus – taip buvo vertinamas džiugesys, kai paaiškėjo, kad net keturi Lietuvos restoranai gavo po „Michelin“ žvaigždę. Tiesa, skelbta, kad „Michelin“ vertintojų apsilankymui, viešinimui ir kitoms paslaugoms turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ yra numačiusi 1,67 mln eurų. Ar apdovanoti restoranai tikrai yra verti žvaigždės, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

Šarūnas Tarutis. Baikime gąsdinti vieni kitus. Kaip įtampos veikia išties „karštų“ pasaulio taškų būsto rinkas

Pastaruoju metu net būsto rinkos apžvalgos pradedamos nuo karo grėsmės aspekto, lyg ta grėsmė būtų atsiradusi ką tik ir tapusi neišvengiama. Strateginės komunikacijos, psichologinių operacijų ir kovos su propaganda ekspertai vienbalsiai sako: šis naratyvas dėkingas tik vienai pusei šiuo metu. Iš verslo pusės – apmaudu, nes tai trukdo pasiekti tikslų, o ekonomikos augimu esame suinteresuoti visi.

Klimatologas Arūnas Bukantis atsakė, kiek ilgai tęsis šiluma: tikros vasaros dar reikės palaukti

Vos prieš savaitę žydinčius gėlynus nuklojo sniegas, o šiomis dienomis – jau per 20 laipsnių. Ar šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.  Gal jau vasara ateina?  Taip, galėsime džiaugtis šiluma, bet neilgai – iki penktadienio, nes penktadienį pradės temperatūra kristi.

Kojala ragina Europą sukrusti ir pradėti gaminti karinę amuniciją patiems: taip būsime mažiau pažeidžiami

Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio vizitas Vilniuje vyko virš jo šalies telkiantis juodiems debesims. Vakarų žiniasklaidą skelbia įspėjimus apie galimą lūžį mūšio lauke Ukrainos nenaudai. Kur dingo Vakarų pagalba? ,,Dienos komentare“ klausiame politologo Lino Kojalos. Ukrainos prezidento Zelenskio fone užsienio žiniasklaida skelbia apie tai, jog Ukrainoje situacija sudėtinga, Ukrainai trūksta ginklų ir vakarai jų nebetiekia tiek, kiek reikia.

Mitalas rėžė apie ministro atsistatydinimą: „tik aklas galėjo nematyti“ problemų

„Tik aklas galėjo nematyti“ problemų švietimo sistemoje, sako Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, reaguodamas į švietimo ministro atsistatydinimą, įsiplieskus tarpinių patikrinimų skandalui. Kas yra tas aklasis, kuris laiku nepamatė problemų? Ministras? O gal ir vyriausybės vadovė? „Dienos komentare“ klausiame Vytauto Mitalo. Ką tik atsistatydino krašto apsaugos ministras Anušauskas, dabar švietimo ministras.

Kunigas Narijauskas apie Gailestingumo sekmadienį: dar nesuprantame, kokį lobį turime Lietuvoje

Į Vilnių minėti Dievo Gailestingumo sekmadienio jau renkasi piligrimai iš įvairių šalių. Jie plūsta pasimelsti prie mūsų sostinėje esančio Dievo Gailestingumo paveikslo, kuris buvo nutapytas po to, kai Vilniuje gyvenusiai vienuolei Faustinai regėjimuose pasirodė Jėzus. Plačiau apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė kunigas Povilas Narijauskas.

Lietuvos atstovas prie NATO Baltrėnas atsakė tiesiai, ar NATO suspėtų apginti mus: „Reikia žiūrėti keliais kampais“

Minint 75-ąsias NATO metines, nerimo kelia aštrūs kandidato į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimai, esą tų šalių, kurios nemoka už savo gynybą – NATO negintų. Kiek NATO tebėra vientisa ir pasiruošusi ginti, „Dienos komentare“ pasakoja Lietuvos karinis atstovas prie NATO generolas majoras Remigijus Baltrėnas.  Pastaruoju metu pasigirdo abejonių, kad jei iškiltų grėsmė, ar NATO tikrai mus gintų ir suspėtų tai padaryti.

Licėjaus direktorius prakalbo apie mokinių išgyvenimus dėl patikrinimų: „Su siaubu galvojame apie kitus metus“

Chaosu tapę vienuoliktokų tarpiniai atsiskaitymai – eksperimentas su mokiniais. Taip sako Vilniaus licėjaus direktorius. Su kokiomis problemomis susidūrė mokiniai ir ar prasminga buvo įdiegti tokią naujovę – „Dienos komentare“ pokalbis su Sauliumi Jurkevičiumi.

Nerijus Maliukevičius apie išpuolį Maskvoje: „Tai yra tiesioginis Putino silpnybės atskleidimas“

Teroro išpuolis Maskvoje kelia daugybę klausimų. Per porą dienų nuskambėjo bent kelios rimtos versijos, kas ir kodėl iš tiesų įvyko. Ar kalta Islamo valstybė? O gal pats Putino režimas šitaip sprendžia savo vidaus problemas?  Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius.

Ekspertas – apie Simono Gentvilo miško kirtimą: „Trumpai kalbant, gėda ir tiek“

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuosavame miške parodė Lietuvai pavyzdį, kaip galima plynai kirsti mišką. O viešojoje erdvėje vis pasirodo kaip reklama pažymėtų tekstų, kuriuose brandaus miško kirtimas vadinamas gėriu. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas. Seime buvo tarkuojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris iškirto savo mišką prie Klaipėdos, kertant jį galimai buvo padaryta pažeidimų.

Po KT sprendimo Blinkevičiūtė pabrėžia, kad per prievartą žmonių į antrąją pensijų pakopą įtraukti nebegalima

Konstituciniam teismui (KT) nusprendus, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją, opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad egzistuojanti antrosios pensijų pakopos sistema yra ydinga, o pokyčiai joje – būtini. „Gyvenimas parodė, kad automatinis arba prievartinis žmonių įtraukimas į antrąją pakopą yra ydinga praktika. Galų gale visi mato, kad net ilgai kaupus gaunama vos 2–4 proc.

Ekspertas – apie Šimonytės teiginį, kad Lenkija mūsų negintų: „Šalis yra susikoncentravusi į savo saugumą“

Po premjerės žodžių – esą Lenkija mūsų negintų – kilo nemažas šurmulys. Kaip vertinti tokį jos pareiškimą, kalbame su politologu Linu Kojala. Ar premjerės teiginys, kad Lenkija mūsų negintų, kaip nors susijęs su rinkimais? NATO peržiūri savo gynybos planus, jie buvo radikaliai atnaujinti Vilniuje, NATO viršūnių susitikime ir kiekvienai valstybei yra priskiriamos papildomos naujos funkcijos.

Algis Ramanauskas apie pasipiktinimo bangą sukėlusį baltarusio interviu: „Jis – pašlemėkas“

Šiomis dienomis pasipiktinimo bangą sukėlė interviu, kuriame baltarusis pasakoja, kad jis gyvena Lietuvoje, tačiau negerbia nei lietuvių, nei lietuvių kalbos. Vis dažniau kyla diskusijų apie litvinizmą ir galimą grėsmę Lietuvai. Kiek ta grėsmė pagrįsta kalbame su visuomenininku, laidų kūrėju Algiu Ramanausku.

Vilniaus tarybos narys apie nacionalinį stadioną: „Šita istorija smirda“

Vilniaus miesto savivaldybės taryba po ilgų diskusijų pritarė brangstančio nacionalinio stadiono statyboms naujomis sąlygomis. Apie tai, kaip atrodo šis projektas opozicijos akimis, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis. Jūs balsavote prieš nacionalinio stadiono statybas. Sakykite, prašau, kodėl? Nes manau, kad tai yra stipriai smirdanti istorija, turinti politinės korupcijos veiklos požymių.

Psichologas apie ginčus dėl įtraukiojo ugdymo: „Tai yra mėsmalė“

Įtraukusis ugdymas, kurį nuo ateinančių mokslo metų turės diegti švietimo įstaigos, kelia aistras ir ginčus apie tai, kas myli ir nemyli vaikų. Apie susiklosčiusią situaciją kalbamės su vienu iš kilusių diskusijų kaltininkų – psichologu Edvardu Šidlausku. Kaip paaiškintumėte, kokia yra problema dėl įtraukiojo ugdymo ir kokia yra jūsų pozicija šiuo klausimu? Dabartinė situacija būtų diskriminacinė tiek paprastųjų vaikų, tiek vaikų su dideliais poreikiais atžvilgiu.

Atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis: „Aš tikiu Europos gamybos baze, karo pramonės baze“

Praėjo dveji metai nuo Rusijos invazijos į Ukrainą. Per šį laiką Vakarai parodė, kad gali siekti bendro tikslo – padėti karo niokojamai Ukrainai. Visgi pastebima, kad su laiku parama mažėja, o Baltijos šalys, girdėdamos grasinimus, pradėjo baimintis galimo užpuolimo iš Rytų.  Kaip, tikėtina, įvykiai klostysis toliau laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis. Karas Ukrainoje tęsiasi jau dvejus metus.

Atskleidė, ko Lietuvos kariuomenė pasimokė iš karo Ukrainoje: „Turime orientuotis į manevrinę gynybą“

Kokias pamokas išmokome iš karo Ukrainoje? Kaip pasiruošėme ir ką pakeitėme savo gynyboje klausiame Gynybos štabo viršininko generolo majoro Mindaugo Steponavičiaus. Ką mūsų kariuomenė pasimokė iš dvejus metus trunkančio karo Ukrainoje? Galvočiau apie kelis esminius dalykus. Visų ginklų sistemų jungtinumas – niekur nedingusi praktika ir teorija, kurią mes mokinamės.

Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė. Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės.

FNTT direktorius įvardijo, kas gresia Stepukoniui: laisvės atėmimas iki 8 metų

Pirmadienį pareigūnai pristatė naujienas apie tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio veiksmų, kur jis įtariamas pasisavinus apie 40 mln. eurų. Plačiau apie skandalingą pinigų pasisavinimą ir vykstantį tyrimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Rolandas Kiškis. Tai girdime, kad buvo panašu į patologinį ir probleminį lošimą, pralošiamos milijoninės sumos.

Algirdas Stončaitis apie nacionalinį stadioną: jei miestas turtingas ir gali atsiskaityti, kam koncesija?

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio siūlymui tirti ne tik Stepukonio ir pradangintų milijonų istoriją, bet ir stadiono Vilniuje statybų aplinkybes pasipriešino valdančiosios Tėvynės sąjungos atstovai. Kodėl taip susijaudino konservatoriai? Aiškinamės su Seimo nariu Algirdu Stončaičiu.
Į viršų