Užsienio naujienos

 

Svarbiausios ir įdomiausios naujienos iš viso pasaulio. Naujausias pasaulines tendencijas ir užsienio naujienas sužinokite pirmieji.

Intensyvėjantys Ukrainos smūgiai Rusijai – Kremlius priverstas patraukti laivyną iš savo bazės

Palydovinės nuotraukos parodė, kad pietinio Rusijos uosto krantinės yra gerokai tuštesnės. Taip pat buvo pastebėta, kaip didelė dalis Rusijos Juodosios jūros laivyno išplaukia iš Novorosijsko. Įtariama, kad tam įtakos gali turėti nuolatiniai Ukrainos dronų išpuoliai prieš Kremliaus laivyną. „Newsweek“ skelbia, jog iš Novorosijsko išplaukiančių laivų tikslai toliau lieka neaiškūs.
Karas Ukrainoje Prieš 55 min.

Budanovas įvertino padėtį fronte: „Armagedono nebus“

Padėtis Ukrainos fronte yra sudėtinga, sako Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kyryla Budanovas, rašo UNIAN. Vis dėlto, anot jo, „Armagedono nebus“. „Manau, kad tai (sunkus laikotarpis – red. past.) dabar vyksta. Bet dar kartą kartoju: Armagedono nebus. Nesijaudinkite, mes ištversime ir laimėsime“, – sako jis. Pasak K. Budanovo, planuotas rusų vasaros puolimas jau vyksta maždaug nuo gegužės vidurio. „Jis jau vyksta. Jis prasidėjo gegužės viduryje ir tęsiasi. Jis tęsiasi.

Stoltenbergas įvardijo, kokia yra minimali sąlyga Ukrainos narystei NATO

Šią savaitę vyksiančiame Vašingtono aukščiausiojo lygio susitikime NATO sąjungininkės turėtų parengti „tvirtą pareiškimą“ dėl būsimos Ukrainos narystės NATO ir turėtų susitarti padidinti karinę pagalbą Ukrainai, sako NATO vadovas Jensas Stoltenbergas. Apie tai jis kalbėjo trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje, rašo „Ukrinform“. Stoltenbergas: Ukrainos pergalė yra minimali sąlyga jos narystei NATO Anot jo, Ukrainos pergalė yra minimali sąlyga jos narystei NATO.

Po pasikėsinimo į Fico Slovakija griežtina protestų taisykles

Po praėjusį mėnesį įvykusio pasikėsinimo į ministrą pirmininką Robertą Fico Slovakijos vyriausybė planuoja sustiprinti asmeninę politikų apsaugą ir įvesti griežtesnes protestų taisykles. Tai palies ne tik vyriausybės narius, bet ir opozicinių partijų lyderius, rodo trečiadienį Bratislavoje trijų partijų ministrų kabineto priimtos įstatymo pataisos. Jas dar turi patvirtinti parlamentas, jame koalicijos partijos turi pakankamą daugumą.
Europa Prieš 9 val.

Liūtys niokoja lietuvių pamėgtą kurortą: „Jau prarandu viltį“

Patvinęs oro uostas, skęstanti „Duty-free“ parduotuvė ir visam gyvenimui kelionę į šiltuosius kraštus prisiminsiantys turistai – maždaug taip dabar atrodo poilsis lietuvių pamėgtoje Maljorkoje. Saulėtą Ispanijos kurortą vietoje saulės spindulių netikėtai užtvindė potvyniai. Daugiau apie tai – TV3 žinose. Saulėtoji Maljorka turistus pasitinka toli gražu ne taip, kaip jie tikėjosi.
Europa Prieš 9 val.

Britų grupė „Massive Attack“ atšaukė koncertą Sakartvele dėl „užsienio agentų“ įstatymo

Britų grupė „Massive Attack“ atšaukė koncertą Sakartvelo sostinėje Tbilisyje, smerkdama šalies valdžios veiksmus prieš aktyvistus, kurie protestuoja prieš „užsienio agentų“ įstatymą. Kaip rašo „The Guardian“, apie sprendimą atšaukti pasirodymą pirmieji pranešė organizatoriai, teigdami, kad jis buvo priimtas dėl „nenumatytų aplinkybių“. Po kelių valandų išplatintame pranešime grupė paaiškino, jog baiminasi, kad koncertas Sakartvele gali būti suprastas kaip šalies politinės vadovybės palaikymas.
Europa Prieš 9 val.

Naktinė ataka prieš Kyjivą: rasta civiliams itin pavojingų kasetinių ginklų fragmentų

Po naktinės Rusijos atakos Kyjivo srityje buvo rasta kasetinių ginklų fragmentų, rašo UNIAN. Tai leidiniui patvirtino Kyjivo srities policijos atstovė Jana Jermolenko. Rasta kasetinių ginklų fragmentų Ukrainos duomenimis, Rusija naktį surengė raketų ir dronų ataką prieš sostinę Kyjivą. Oro gynyba numušė visus prie miesto priartėjusius objektus. „Dokumentuodami nustatytus nusikaltimus, policijos pareigūnai iš tiesų rado tokių fragmentų – pavojingų kasetinių pabūklų regiono teritorijoje.

Ukrainoje pagrobti vaikai „išstatyti“ Rusijos tinklalapyje įvaikinti

Vaikus, išvežtus iš okupuotų Ukrainos teritorijų, Rusijos valdžia bando įkurdinti naujose šeimose. Tai gali tapti dar vienu įrodymu byloje prieš Vladimirą Putiną ir vaikų teisių įgaliotinę Mariją Lvovą-Belovą, kuriuos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas apkaltino vaikų teisių pažeidimu, rašo leidinys „The Moscow Times“, remdamasis laikraščiu „The Financial Times“. Naudodamas veidų atpažinimo sistemą ir viešus įrašus, taip pat informaciją, gautą iš Ukrainos pareigūnų ir vaikų giminaičių, „The Fina...
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Po „Hamas“ atsakymo dėl paliaubų susitarimo A. Blinkenas atvyko į tarpininkaujantį Katarą

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį atvyko derybų į Katarą, pagrindinį tarpininką Izraelio ir islamistų judėjimo „Hamas“ kare. Vizitas vyksta „Hamas“ po ilgo delsimo pateikus atsakymą į JAV inicijuojamą pasiūlymą dėl paliaubų karo nuniokotame Gazos Ruože. A. Blinkenas, naujausios savo kelionės į Artimuosius Rytus metu iš viso susiruošė aplankyti keturias regiono šalis, siekdamas priversti „Hamas“ priimti paliaubų pasiūlymą.
Karas Izraelyje Prieš 11 val.

Baltieji rūmai: Bidenas ir Zelenskis pasirašys dvišalį saugumo susitarimą

 JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime pasirašys dvišalį saugumo susitarimą, kuriuo siekiama paremti Kyjivo kovą su Rusijos invazija, pranešė Baltieji rūmai.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Ukrainos saugumo tarnyba neutralizavo botų fermas, padėdavusias rusams įsilaužti į Ukrainos kariškių telefonus

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) neutralizavo dvi botų fermas, kurios padėdavo Rusijos specialiosioms tarnyboms įsilaužti į Ukrainos gynėjų telefonus ir skleisti Kremliaus propagandą. Tai pranešė „Ukrinform“, remdamasi UST. Viena iš botų fermų veikė Žytomyro srities Korostenės mieste. UST kartu su Nacionaline policija ten demaskavo vietos gyventoją, kuri rusų užsakymu masiškai registravo virtualius Ukrainos operatorių mobiliuosius numerius ir anonimines „Telegram“ paskyras.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Valstybinė žiniasklaida: Zelenskis atskrido į Saudo Arabiją iš anksto neskelbto vizito

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį atvyko į Saudo Arabiją, pranešė šios šalies valstybinė žiniasklaida. Tai dar vienas V. Zelenskio vizitas šioje Persijos įlankos regiono karalystėje, siekiančioje laikytis neutraliai Rusijos karo Ukrainoje atžvilgiu. Apie vizitą iš anksto neskelbta.

JAV paskelbė apie plačias sankcijas Rusijai

Jungtinės Amerikos Valstijos trečiadienį paskelbė daugybę sankcijų, kuriomis siekiama suvaržyti Maskvos karą Ukrainoje ir užsienio bankų, vis dar bendradarbiaujančių su Rusija, veiklą.
JAV Prieš 12 val.

Artėjant rinkimams Prancūzijoje Macronas ragina sudaryti aljansą, kuris pasipriešintų kraštutinėms jėgoms

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė, kad per pirmalaikius rinkimus sieks sudaryti aljansą prieš kraštutines politines jėgas, ir pridūrė, kad siekia, jog 2027 metais, kai pasitrauks, jo nepakeistų kraštutiniai dešinieji.
Europa Prieš 13 val.

Į Kubą atplaukė Rusijos branduolinis povandeninis laivas

Rusijos branduolinis povandeninis laivas ir kiti karinio jūrų laivyno laivai trečiadienį atplaukė į Kubą, jų penkių dienų vizitas komunistinėje saloje netoli Floridos krantų demonstruoja jėgą, tvyrant vis didesnei įtampai tarp JAV ir Rusijos. Povandeninį laivą „Kazanė“, kuriame nėra branduolinių ginklų, kaip pranešė Kuba, atlydėjo fregata „Admirolas Gorškovas“, naftos tanklaivis ir gelbėjimo vilkikas.
70 Rusija Prieš 13 val.

Ukraina surengė kibernetinę ataką prieš Rusijos oro uostus

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos specialistai vadinamosios Rusijos dienos proga surengė kibernetinę ataką prieš Rusijos valstybines institucijas, taip pat oro uostus, dėl to vėluoja daug skrydžių. Tai naujienų agentūrai „Ukrinform“ pranešė informuotas šaltinis žvalgyboje. „Vyksta atakos prieš Domodedovo oro uostą, Gagarino oro uostą Saratove ir Južno-Sachalinsko oro uostą.  Dėl atakų vėluoja skrydžiai, keleiviai negali skristi į Sočį, Bodrumą, Maskvą.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.

Macronas prašo visų, kas „gali pasakyti „ne“ kraštutinumams“, paramos rinkimuose

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paprašė visų žmonių, „galinčių pasakyti „ne“ kraštutinumams“, paremti jį pirmalaikiuose rinkimuose, kuriuos jis sušaukė po nesėkmės Europos Parlamento rinkimuose. E. Macronas teigė, kad per pirmalaikius rinkimus siekia sudaryti aljansą prieš radikalias jėgas, ir pridūrė, kad nori neleisti kraštutiniams dešiniesiems pakeisti jį 2027 metais, kai jis baigs kadenciją.
Europa Prieš 13 val.

Už garsaus olandų žurnalisto nužudymą trys vyrai nuteisti kalėti daugiau kaip 25 metus

Nyderlandų teismas trečiadienį nuteisė tris vyrus ilgus metus kalėti už sukrečiantį garsaus kriminalinių naujienų žurnalisto Peterio R. de Vrieso nužudymą. Du vyrai nuteisti kalėti 28 metus už tai, kad nušovė žurnalistą ir pabėgo iš įvykio vietos automobiliu. Kitam vyrui skirta 26 metų laisvės atėmimo bausmė už žmogžudystės planavimą. 64 metų P. R. de Vriesas buvo nušautas dieną judrioje Amsterdamo gatvėje 2021-ųjų liepą. Jam buvo šauta į galvą.
Europa Prieš 13 val.

Tyrėjai: netikrų naujienų portalai skaičiumi aplenkė JAV laikraščių svetaines

Jungtinėse Valstijose šališkų interneto svetainių, apsimetančių žiniasklaidos priemonėmis, dabar yra daugiau nei amerikiečių laikraščių svetainių, antradienį pranešė dezinformaciją stebinti tyrimų grupė. Tai, anot jos, rodo vietinės žiniasklaidos krizę šaliai itin svarbių prezidento rinkimų metais. Pastaraisiais mėnesiais atsirado šimtai svetainių, imituojančių naujienų portalus, o daugelis jų naudoja dirbtinį intelektą.
JAV Prieš 14 val.

Blinkenas: JAV rengiasi pateikti konkrečius pasiūlymus dėl pokario Gazos Ruožo

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį pareiškė, kad Vašingtonas pateiks konkrečių idėjų dėl pokario Gazos Ruožo. Kalbėdamas Katare A. Blinkenas sakė, kad JAV artimiausiomis savaitėmis pateiks „pagrindinius pokario planavimo elementus, įskaitant konkrečias idėjas, kaip organizuoti valdymą, saugumą, atstatymą“. Jis taip pat teigė, kad kartu su savo partneriais sieks užpildyti spragas ir užbaigti susitarimą dėl ugnies nutraukimo Gazos Ruože, ir pridūrė, kad ne...
Karas Izraelyje Prieš 14 val.
Į viršų