Rusai pražudė 5 mėnesių kūdikį: jį gatvėje nešęs tėvas taip pat žuvo vietoje

Rusų pajėgos ketvirtadienį Charkive pražudė penkių mėnesių kūdikį ir jį nešusį jo tėvą. Kūdikio mama yra sunkios būklės ir buvo išgabenta į ligoninę. Rusų atakos metu Charkive iš viso žuvo bent aštuoni žmonės. Informacija apie rusų ataką Charkive ketvirtadienį pasirodė šiek tiek po pietų. Tuomet buvo pranešta, kad rusai apšaudė miesto centrą. Ketvirtadienio vakarą pateikiama daugiau informacijos apie ataką.

Turtingiausias Ukrainos žmogus stos prieš Rusiją: sieks prisiteisti 20 mlrd. dolerių

Turtingiausias Ukrainos žmogus, Mariupolyje esančios plieno gamyklos „Azovstal“ savininkas, žada paduoti Rusiją į teismą ir siekti prisiteisti iš jos 20 mlrd. dolerių. Būtent tokia suma yra vertinama žala, padaryta jam priklausančioms gamykloms. Plieno gamykla „Azovstal“ patyrė didžiulę žalą. Rusai kelis mėnesius beveik be perstojo atakavo gamyklą, iš jos praktiškai liko griuvėsiai. Būtent čia nuo pat karo pradžios slėpėsi tūkstančiai Mariupolio gynėjų ir civilių.

Lenkijos parlamentas panaikino ES ginčytą teisėjų drausminės kontrolės sistemą

Lenkijos parlamentas antradienį nusprendė panaikinti kontroversišką įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo Drausmės bylų kolegijos įkūrimo. Ši teisėjų drausminės kontrolės įstaiga kėlė daugiausia ginčų tarp Lenkijos ir Europos Sąjungos (ES) institucijų, Briuseliui teigiant, kad ji mažina teismų nepriklausomybę. Europos Komisija buvo perspėjusi Lenkiją, jog ji, be kitų dalykų, turės panaikinti šią kolegiją, kad galėtų gauti maždaug 35 mlrd. eurų finansavimą iš ES Atsigavimo fondo.

Lavrovas įspėja: ginklų tiekimas Ukrainai gali sukelti „nepriimtiną eskalaciją“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo, kad Vakarų šalys, tiekiančios Ukrainai ginklus, žengtų „rimtą žingsnį į nepriimtiną eskalaciją“, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Tass“. Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo S. Lavrovo žodžius, kad jis tikisi, jog sveiko proto žmonės Vakaruose tai supras, ir pridūrė: „ten dar liko keletas jų“. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba dar trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai „smarkiai“ reika...

Separatistai „Azovstal“ gamykloje skelbia radę pasislėpusių ukrainiečių karių

Ukrainos separatistinės Donecko liaudies respublikos vadovas Denisas Pušilinas sako, kad Mariupolyje esančioje plieno gamykloje „Azovstal“ buvo rasta besislepiančių ukrainiečių karių. „RIA Novosti“ D. Pušilinas teigė, kad Ukrainos kariai buvo rasti pasislėpę arba sąmoningai pasilikę, kai ukrainiečių pajėgos paliko gamyklą. Praėjusią savaitę Mariupolis visiškai atiteko Rusijai.

Putinas: Maskva pasirengusi spręsti maisto krizę, jei Vakarai panaikins sankcijas Rusijai

Maskva yra pasirengusi „svariai prisidėti“ prie pasaulinės maisto krizės grėsmės sprendimo, jei Vakarai panaikins Rusijai dėl Ukrainos įvestas sankcijas, pareiškė Prezidentas Vladimiras Putinas, rašo BBC. Apie tai V. Putinas kalbėjo per telefoninį pokalbį su Italijos ministru pirmininku Mario Draghi.

Moldovos prorusiškam eksprezidentui skirtas namų areštas

Moldovos prorusiškam buvusiam prezidentui Igoriui Dodonui ketvirtadienį paskirtas 30 parų namų areštas po to, kai jis buvo sulaikytas dėl įtarimų valstybės išdavyste ir korupcija, pranešė sostinės Kišiniovo teismas. Apie I. Dodono sulaikymą paskelbta antradienį, karui kaimyninėje Ukrainoje labai padidinus įtampą narystės Europos Sąjungoje siekiančioje šalyje. Ketvirtadienį prokurorai, kurie prašė skirti I. Dodonui kardomąjį kalinimą, pareiškė, kad ketina apskųsti teismo sprendimą.

Zelenskio patarėjas į siūlymus nusileisti Rusijai: „Eikite jūs n**** su tokiais pasiūlymais“

Tris mėnesius nuožmų Rusijos puolimą atlaikanti Ukraina veliasi į žodžių mūšį su Putinui palankiais politikais. Buvęs Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius pareiškė, kad būtina kuo skubiau su Rusija derėtis dėl taikos, ir net atiduoti dalį Ukrainos teritorijų, kad karas būtų užbaigtas. Apie taikos derybas su nuolaidomis Rusijai jau kalba ir kai kurios Europos šalys.

PSO valstybės narės smerkia Rusijos išpuolius prieš Ukrainos sveikatos priežiūros įstaigas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) valstybės narės ketvirtadienį didele balsų dauguma priimta rezoliucija griežtai pasmerkė Rusijos karą Ukrainoje ir išpuolius prieš sveikatos priežiūros įstaigas. Kasmetinėje PSO asamblėjoje 88 balsais prieš 12 buvo priimta rezoliucija, kurioje Rusija raginama „nedelsiant nutraukti bet kokius išpuolius prieš ligonines“ ir kitas sveikatos priežiūros įstaigas.

Lukašenka baiminasi „naujo fronto“: įsakė sukurti naują karinę vadovybę prie Ukrainos sienos

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas ir artimas Vladimiro Putino sąjungininkas Aleksandras Lukašenka įsakė sukurti naują karinę vadovybę šalies pietuose, kur Baltarusija ribojasi su Ukraina. „Deja, atsivėrė nauja kryptis, naujas frontas, kaip sakoma, ir mes negalime jo nepaisyti. Apie tai jau šiek tiek kalbėjome. Tuomet gynybos ministras pasiūlė atidaryti naują operatyvinę vadovybę pietiniame flange, pietine mūsų šalies kryptimi.

Venesueloje – vyriausias planetos vyras: švenčia savo 113-ąjį gimtadienį

Neįtikėtinos naujienos iš Venesuelos – ten vienas vyriškis sulaukė savo 113-ojo gimtadienio ir tapo vyriausiu planetos vyru. Esą jo sveikata tokia gera, kad garbaus amžiaus vyriškui nereikia net gerti vaistų. Venesuelietis Chuanas Vincentas Perezas Mora savo 113-ąjį gimtadienį švenčia tyloje ir maldoje. O kartu jis gali švęsti ir tai, kad tapo seniausiu planetos vyru ir Gineso rekordininku.

JK užsienio reikalų sekretorė: Vakarai turi užtikrinti Putino pralaimėjimą Ukrainoje

Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi toliau nepaliaujamai remti Kyjivą, ketvirtadienį pareiškė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Kanadoje – korgių paradas: šunys papuošti apdarais

Kanadoje – korgių paradas. Šalies sostinėje šimtai kanadiečių nusprendė būtent taip paminėti artėjantį Karalienės Elžbietos II-osios platininį 70-ąjį valdymo jubiliejų, mat korgiai – mėgstamiausi monarchės šunys. Korgis, pasipuošęs blizgančia tiara – tik vienas iš šimtų dalyvaujančių šios šunų veislės parade Kanados sostinėje Otavoje. Ir šis gražuolis tikrai ne vienas toks išsipustęs – dar vienas karūną išdidžiai demonstruoja ant nugaros. „Jie tokie linksmi šunys. Ji mane kasdien prajuokina.

Ukraina: Rusija į Baltarusiją perkelia „Iskander“ paleidimo įrenginius

Rusija perkelia sparnuotųjų raketų „Iskander“ paleidimo įrenginius į Baltarusijos Lunineco miestą Bresto srityje, praneša „UNIAN“. Apie tai, pasak naujienų agentūros, per spaudos konferenciją paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas. Kartu jis pažymėjo, kad Voluinės ir Polesės operatyvinėse teritorijose neaptikta jokių priešo puolamųjų grupių formavimosi požymių. „Tuo pat metu (priešas – aut. past.

Kylančios kainos grasina Didžiosios Britanijos užkandinėms: „Kuri šeima gali tai sau leisti?“

Kylančios kainos jau grasina ir Didžiosios Britanijos tradicinio patiekalo žuvies pirštelių ir bulvyčių – geriau žinomų kaip tiesiog „Fish and chips“ – užkandinėms. Kavinių savininkai skundžiasi, kad vien žuvies kainos išaugo kone dvigubai, aliejaus – daugiau kaip pusantro karto. Tad tenka kelti ir patiekalo kainas. Kai kur porcija tradicinio patiekalo jau kainuoja ir daugiau nei 11 svarų – apie 13 eurų.

Rusų kario žioplumui nėra ribų: apiplėšęs butą paliko savo nuotrauką

Rusijos kariuomenė Ukrainoje pasižymi ne tik žiaurumu, bet ir kvailumu, rašo „UNIAN“. Rusijos karys apiplėšė butą Irpinėje ir išeidamas buto šeimininkei Valerijai paliko savo nuotrauką. Ją namo grįžusi moteris rado po kilimu. Apie tai ji pasakojo „Ukrainska pravda“ komentare. Valerija pasakoja, kad savo bute po kilimu rado rusų kario nuotrauką, kurią jis padarė fotoaparatu „Polaroid“. „Gegužės 14 d. jį radau (nuotrauką – aut. past.) po kilimu.

Stebinanti pareigūnų drąsa: meistriškai tryse sulaikė į miestą atklydusį aligatorių

Pietų Karolinos, Čarlstono policijos nuovados pareigūnai su kitų tarnybų atstovais gavo didelės drąsos pareikalavusią užduotį. Buvo pranešta apie į automobilių stovėjimo aikštelę atklydusį aligatorių, kurį reikėjo skubiai sugauti ir išvežti. Policijos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip trys pareigūnai drąsiai užšoko ant plėšrūno nugaros ir jį prispaudė, o tada užklijavo jo burną.

Italija iš Rusijos premjero ir dar trijų rusų atėmė garbingus apdovanojimus

Italija iš Rusijos ministro pirmininko Michailo Mišustino ir dar trijų aukštas pareigas užimančių rusų ketvirtadienį atėmė vieną aukščiausių savo apdovanojimų, pareiškusi, kad jie jo nebėra nusipelnę. M. Mišustinui ir prekybos ministrui Denisui Manturovui 2020 metais buvo suteiktas Italijos Žvaigždės ordino Didžiojo kryžiaus kavalieriaus titulas, tačiau prezidentas Sergio Mattarella pasirašė dekretą, kuriuo atėmė iš jų šį apdovanojimą, paskelbdamas juos „nevertais“ jo.

Rusijos ekonomikos naujienos: laukiama dar vieno rublio kritimo ir „Ladų“ be ABS

Rublio kol kas neigiamai nepaveikė Rusijos valdžios sprendimas sušvelninti privalomo užsienio valiutos pardavimo pajamų reikalavimus – dabar eksportuotojai parduos 50, o ne 80 proc., rašo BBC. Prognozuojama, kad artimiausiu metu tikimasi rublis vėl pradės silpnėti. Analitikai viską paaiškina gana paprastai: dabar mokesčių mokėjimo laikotarpis – ir eksportuotojai yra priversti parduoti valiutą.

Buvęs Rusijos diplomatas Bondarevas BBC pasakojo, kaip nusprendė atsistatydinti dėl karo Ukrainoje

Diplomatas Borisas Bondarevas, atsistatydinęs iš Rusijos misijos prie JT Ženevoje patarėjo pareigų, BBC sakė baiminantis dėl savo saugumo, tačiau dar neapsisprendė, ar prašys politinio prieglobsčio užsienyje. Pirmadienį Bondarevas paskelbė pareiškimą, kuriame griežtai pasmerkė Ukrainos karą prieš Rusiją. Antradienį Bondarevo atsistatydinimą pakomentavo Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.
Į viršų