Putinas pažiūrėjo į XVII a. žemėlapį ir nepamatė Ukrainos: problema ta, kad Rusijos Federacijos ten irgi nėra

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gegužės 23-ąją Kremliuje susitiko su Konstitucinio teismo pirmininku Valerijumi Zorkinu. Pagrindiniu šio susitikimo akcentu tapo pastarojo parodytas XVII a. žemėlapis, į kurį abu vyrai palinkę virš stalo įdėmiai žiūrėjo ir „nerado“ ten Ukrainos. Remiantis šia išvada Rusijos prezidentas pareiškė, kad Ukraina tariamai neturi teisės egzistuoti.
Rusija Prieš 21 min.

Ispanijos vietos ir regionų rinkimuose sprendžiasi premjero likimas

Ispanija sekmadienį renka vietinę ir regioninę valdžią. Šis balsavimas taps šiemet planuojamų visuotinių rinkimų, kuriuos, kaip rodo apklausos, ministras pirmininkas Pedro Sanchezas pralaimės, barometru. Premjero pralaimėjimo scenarijus reikštų, jog Ispanijoje į valdžią sugrįžtų dešinieji.
Užsienis Prieš 51 min.

Kilicdaroglu: Turkija turi atsikratyti autoritarinio režimo

Turkijos opozicijos lyderis Kemalis Kilicdaroglu paragino rinkėjus, sekmadienį balsuojančius šalies istoriniame antrajame prezidento rinkimų ture, atsikratyti autoritarinio režimo. „Siūlau atsikratyti šio autoritarinio režimo... Kviečiu visus piliečius balsuoti“, – Ankaroje atidavęs savo balsą sakė pasaulietinės opozicijos lyderis. Tuo metu dabartinis prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po balsavimo Stambule, į kurį atėjo su žmona Emine, paragino rinkėjus eiti balsuoti nesivaržant.
Užsienis Prieš 53 min.

Lavrovas: sutikdami aprūpinti Ukrainą naikintuvais F-16, Vakarai žaidžia su ugnimi

Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas sekmadienį perspėjo, kad Vakarų šalys žaidžia su ugnimi, sutikdamos aprūpinti Ukrainą JAV pagamintais naikintuvais F-16. Jis pavadino tai nepriimtinu karo eskalavimu. „Be jokios abejonės, tai žaidimas su ugnimi“, – socialiniuose tinkluose paskelbtoje ištraukoje iš interviu Rusijos televizijai sakė Rusijos užsienio reikalų ministras, taip pat pasmerkdamas Vašingtono, Londono ir jų sąjungininkų Europos Sąjungoje bandymą susilpninti Rusiją.
Karas Ukrainoje Prieš 55 min.

Modi iškilmingai atidarė naująjį Indijos parlamento pastatą

Indijos premjeras Narendra Modi sekmadienį per religinės simbolikos kupiną, tačiau opozicijos partijų boikotuojamą ceremoniją inauguravo naująjį Indijos parlamento pastatą. Šešiakampio formos pastatas, kuris, pasak vienos opozicinės partijos, primena karstą, yra pagrindinis N. Modi vykdomos miesto pertvarkos, kuria siekiama pertvarkyti ar pakeisti britų kolonijinių laikų vyriausybinius pastatus, elementas. „Indija yra ne tik demokratinė valstybė, bet ir demokratijos motina“, – sakė N. Modi.
Užsienis Prieš 1 val.

Po didžiausios rusų dronų atakos Zelenskis gyrė Ukrainos oro gynybą: „Esate didvyriai!“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pasveikino savo šalies oro gynybos pajėgas ir gelbėjimo tarnybas po to, kai Kyjivas atlaikė didžiausią Rusijos dronų ataką nuo invazijos pradžios. „Žvelgiate aukštyn, kad sunaikintumėte priešo raketas, lėktuvus, sraigtasparnius ir dronus. Kiekvieną kartą, kai numušate priešo dronus ir raketas, išgelbėjamos gyvybės... Jūs esate didvyriai!“ – sakė V. Zelenskis, taip pat dėkodamas gelbėtojams.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Pirmasis Kinijoje pagamintas keleivinis lėktuvas atliko pirmąjį savo komercinį skrydį

Kinijos pirmasis šalyje pagamintas keleivinis lėktuvas sekmadienį atliko pirmąjį komercinį skrydį, tapusį svarbiu įvykiu dešimtmečius trunkančiose Pekino pastangose Vakarų varžovams mesti iššūkį oro transporto industrijoje. Kinai tikisi, kad komercinis lėktuvas C919 taps iššūkiu užsienio modeliams, tokiems kaip „Boeing 737 MAX“ ir „Airbus A320“, nors daugelis jo dalių tiekiamos iš užsienio.
Užsienis Prieš 1 val.

Ukrainiečiai per parą nukovė daugiau kaip 400 rusų karių

Per pastarąją parą Ukrainos gynėjai nukovė daugiau kaip 400 rusų okupantų, skelbia UNIAN. Be to, Ukrainos gynėjams pavyko sunaikinti tris priešo tankus, 7 šarvuotąsias kovos mašinas, 11 artilerijos sistemų ir kitos karinės įrangos. Skaičiuojama, kad nuo karinės invazijos pradžios iš viso buvo nukauta daugiau kaip 206 tūkst. rusų karių.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Rusijoje – SSRS laikų metodai: nori priversti gyventojus dirbti 6 dienas per savaitę

Britų žvalgyba skelbia, kad Rusijos Federacijos valdžia pastarosiomis savaitėmis viešojoje erdvėje vis aktyviau grindžia retoriką, susijusią su svarba darbuotojams dirbti daugiau ir taip sustiprinti karinį pasirengimą. Pastebima, kad toks Kremliaus žingsnis primena SSRS laikais naudotus metodus.
Karas Ukrainoje Prieš 3 val.

Kaip Lietuvą apraizgę Putino ir Lukašenkos čiuptuvai: Latvijoje ir Estijoje dar blogiau

Lietuvai, Latvijai ir Estijai vis dar sunku susidoroti su Kremliaus propaganda. Šiose šalyse gyvena nemažai rusakalbių gyventojų ir dalis jų vis dar žiūri valstybinius Rusijos kanalus, o Rusijos specialiosios tarnybos aktyviai naudojasi vietiniais prokremliškais aktyvistais. Nepaisant to, kad Baltijos šalių valdžia aktyviai kovoja su Kremliaus įtaka, prokremliški aktyvistai tęsia savo veiklą, o propagandiniai leidiniai toliau propaguoja Maskvos „tiesas“,  rašo The Insider.
Rusija Prieš 4 val.

JAV pasiektas susitarimas dėl skolos „lubų“, Kongresas balsuos trečiadienį

JAV prezidentas Joe Bidenas ir respublikonų lyderis Kevinas McCarthy šeštadienį paskelbė apie susitarimą dėl skolos „lubų“ padidinimo. Tai Jungtines Valstijas išgelbėjo nuo itin skaudžių padarinių visai pasaulio ekonomikai galėjusio turėti skolinių įsipareigojimų nevykdymo. Trečiadienį Kongresas balsuos dėl susitarimo pratęsti vyriausybės skolinimosi įgaliojimus.
Užsienis Prieš 4 val.

Belgrade įvyko dar vienas didelis antivyriausybinis mitingas prieš smurtą

Serbijos sostinėje dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį jau ketvirtą kartą per mėnesį protestavo prieš vyriausybės tvarkymąsi su krize, kilusia po dviejų anksčiau šį mėnesį Balkanų šalyje įvykusių masinių šaudynių, per kurias žuvo 18 žmonių, pusė jų – vaikai. Nešini gėlėmis demonstrantai, nepaisydami smarkaus lietaus, apsupo valstybinio transliuotojo RTS pastatą, reikalaudami aukščiausio lygio direktorių ir redaktorių atsistatydinimo.
Užsienis Prieš 5 val.

Skelbia apie kritinę Lukašenkos būklę: po susitikimo su Putinu išvežė į ligoninę

Baltarusijos opozicionierius paskelbė, kad Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo nuvežtas į Maskvos centrinę klinikinę ligoninę. Teigiama, kad diktatoriaus būklė kritinė.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Ukrainiečių žvalgyba įspėja: Rusija rengia provokaciją branduolinėje jėgainėje

Ukrainiečių karinė žvalgyba pareiškė, kad Rusija rengia plataus masto provokaciją šalies pietryčiuose esančioje branduolinėje jėgainėje, kurią ji yra užėmusi, siekdama sužlugdyti Ukrainos kontrpuolimą.
Karas Ukrainoje Prieš 6 val.

Turkijoje pirmą kartą šalies istorijoje vyks antrasis prezidento rinkimų turas

Turkijoje sekmadienį pirmąkart šalies istorijoje vyks antras prezidento rinkimų turas, kuriame dabartinis šalies vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas varžysis su šalies opozicijos lyderiu Kemaliu Kilicdaroglu. Gegužės 14-ąją nė vienas iš jų neperžengė pergalei reikalingų 50 proc. balsų slenksčio. Pirmame rinkimų ture R. T. Erdoganas surinko 49,5 proc. balsų, o K. Kilicdaroglu – 44,9 procento.
Užsienis Prieš 6 val.

Ukrainiečių smūgis rusų okupantams: sunaikino 4,5 mln. JAV dolerių kainuojantį tanką

54
Ukrainos kovotojai sunaikino vieną brangiausių Rusijos tankų T-90M, skelbia UNIAN. Teigiama, kad T-90M tankui smogė Ukrainos 54-osios motorizuotos brigados K2 bataliono naikintuvai.  Paviešintame vaizdo įraše, kad pirmojo antskrydžio metu tankui smogė 3 sviediniai, o vėliau ir dar 4.  Teigiama, kad vienas naujausių Rusijos tankų T-90M gali kainuoti apie 4,5 mln. JAV dolerių.

Karas Ukrainoje. Dar kerštingesnė ir brutalesnė: įspėja, ko galima tikėtis po Rusijos pralaimėjimo

Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų vadas sako, kad Rusija po pralaimėjimo prieš Ukrainą gali tapti dar labiau kerštingesnė, mat Kremliaus valdžios sistemoje veikia ne vienas asmuo, kuris yra ne ką mažiau kerštingas kaimyninių valstybių atžvilgiu nei diktatorius Vladimiras Putinas. Svarbiausi įvykiai: 14:55 | Putinas įsakė sustiprinti sienos apsaugą Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nurodė sustiprinti sienos apsaugą dėl padidėjusių atakų skaičiaus šalies teritorijoje.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Aukcione – laikrodis už 6 mln. eurų: priklausė paskutiniajam Kinijos imperatoriui

Honkongo aukcione vienas laimingasis už beveik 6 milijonus eurų įsigijo ypatingą, kadaise paskutiniajam Kinijos imperatoriui priklausiusį šveicarišką laikrodį. Šį laikrodį imperatorius padovanojo savo rusų kalbos vertėjui, kai buvo įkalintas Sovietų Sąjungos kalėjime. Įspūdingas šveicariškas „Patek Phillippe“ laikrodis kadaise priklausė paskutiniajam Kinijos Čingų dinastijos imperatoriui Puyi, kuris savo valdymą pradėjo būdamas vos dvejų metukų.
Užsienis Prieš 18 val.

Vilniaus dangų netrukus saugos „Patriot“ sistemos: Vokietija jas dislokuos per svarbų renginį

50
Putino superginklu vadinamas raketas Kinžal numušanti amerikiečių oro gynybos sistema „Patriot“ jau netrukus turėtų atvykti į Lietuvą ir saugoti Vilnių. Vokiečiai žada sistemą pas mus dislokuoti per liepą vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje. Tuo metu ukrainiečiai toliau tampo nervus rusofašistams – šalies ginkluotųjų pajėgų vadas išplatino dar vieną kontrpuolimo anonsą. Efektingame vaizdo įraše ukrainiečiai žada rusams pragarišką kerštą.
50 Karas Ukrainoje Prieš 18 val.

Senovės Egipte liejosi alus: šis gėrimas buvo naudojamas medicinoje

Egiptiečiai alų gėrė ne tik norėdami nuspalvinti savo kasdienybę. Šis populiarus gėrimas buvo naudojamas medicinoje, suteikė moterims lygybę ir suvaidino svarbų vaidmenį statant piramides. Senoviniame Tėbų mieste savo virtuvėje stovi egiptietė namų šeimininkė. Saulės spinduliams prasiskverbus pro nedidelius šiaudinio stogo plyšelius ir apšvietus kambarį, moteris pasilenkia prie didelio molinio indo. Rankose ji laiko didelį kepalą plokščios duonos, kurią neseniai ištraukė iš akmeninės krosnies.
Į viršų