Eliziejaus rūmai bandė gesinti aistras, pabrėždami, kad tai buvo tik „artumo ir humoro akimirka“, o pats prezidentas Vietname tikino „juokavęs“ su žmona, rašoma dailymail.co.uk.
Vis dėlto dalis prancūzų įžvelgė neprideramą viešą smurtą, verčiantį kelti klausimus apie lyderio ir jo sutuoktinės santykį. Kaip šį incidentą mato patys paryžiečiai?


Skeptikams veiksmas sukėlė šoką
Paryžiaus gyventoja Julie Galbardini neslėpė pasipiktinimo:
„Esu labai sukrėsta dėl to, nes jis atstovauja Prancūzijai. Nemanau, kad tai buvo pokštas, nes [mačiau] prezidento reakciją… Prancūzės taip nedaro prieš kamerą.”
Panašiai kalbėjo ir Victoria Nakache:
„Paklausiau savęs, kas vyksta už ekranų?“
Dar griežčiau situaciją įvertino praeivė, prisistačiusi Ambre:
„Tai, kad žmona trenkia vyrui prieš televizijos kameras, neturėtų būti toleruojama… Tai tikrai nėra normalu.“
Jos manymu, prezidentas bandė „išlaikyti gerą įvaizdį“, tačiau „smurto scenų rodyti nereikėtų“.
Situacija ne visiems pasirodė konfliktinė
Ne visi paryžiečiai įžiūrėjo dramą. Laora Yafondo prisipažino garsiai kvatojusi:
„Tai buvo taip juokinga. Manau, kad tai buvo žmonos ir vyro pokštas... Moterys Prancūzijoje tokios mielos su savo vyrais.“
Panašiai situaciją vertino ir Annette Weber:
„Nemaniau, kad tai buvo smūgis – maniau, kad jie buvo viduryje pokalbio ir ji jam uždėjo ranką ant burnos. Iš nieko buvo padarytas kalnas.“
Kita moteris, vardu Catherine, neslėpė skepticizmo ažiotažui:
„Nemanau, kad ponia Macron būtų trenkusi savo vyrui visų akivaizdoje… Tikiuosi, kad tai nebuvo smūgis, jam būtų gėda.“
Sukėlė diskusijas apie lyderio įvaizdį
Prancūzijos vadovo komanda iš pradžių vaizdo įrašą pavadino „neautentišku“, tačiau vėliau patvirtino, kad klipas – tikras. Hanojuje žurnalistams E. Macronas aiškino, jog tai buvusi „išpūsta“ situacija:
„Aš ginčijausi, tiksliau – juokavau, su savo žmona. Tai nieko tokio.“
Įtemptą informacinį foną pastarosiomis savaitėmis kursto ir kiti melagingi klipai – tarp jų ir neseniai paneigtas gandas, esą prezidentas traukinių kupė slėpė maišelį su kokainu. Eliziejaus rūmų teigimu, tai tikslingai skleidžiami „kreketų“ klastojimai, nukreipti prieš Macroną.
Vis dėlto, kaip rodo Paryžiaus gatvėse skambančios nuomonės, net ir patvirtintas „nekaltas pokštas“ gali sukelti viešų diskusijų apie lyderio įvaizdį.
Macronų vizitas Vietname – pirmasis per beveik dešimtmetį – siekė stiprinti Prancūzijos įtaką buvusioje kolonijoje, tačiau dabar jį graso užtemdyti akimirka, tapusi pasauline sensacija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O kas jam belieka sakyti. Šitokia sarmata.