Vasaros pramogos
REKLAMA
Tradicija tęsiasi: jau dešimtą kartą kviečiama registruotis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursui  Tradicija tęsiasi: jau dešimtą kartą kviečiama registruotis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursui

Tradicija tęsiasi: jau dešimtą kartą kviečiama registruotis „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursui

Šiemet jau dešimtą kartą skelbiamas „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursas, kurio metu bus išrinktas dar vienas talentingas prie Klaipėdos ir viso pajūrio krašto vystymosi bei augimo savo inciatyvomis prisidedantis jaunosios kartos atstovas, kuriam bus suteikta speciali finansinė paskata.
REKLAMA
Dr. Zahi Hawass_Asmeninio archyvo nuotrauka  Dr. Zahi Hawass_Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvoje pirmą kartą gyvai bus atskleistos Egipto faraonų nužudymo paslaptys

Baugios, intriguojančios, smėlyje po piramidėmis tūnančios senovės Egipto valdovų paslaptys rudenį atkeliaus į Lietuvą. Tiksliau, į mūsų šalį atvyks šias paslaptis sėkmingai išnarpliojęs, vienas garsiausių šiuolaikinių egiptologų, archeologas dr. Zahis Hawassas. Rugsėjo pabaigoje Vilniuje egiptologas skaitys vienintelę nemokamą paskaitą, kurioje ketina papasakoti unikalių, mažai plačiąjai visuomenei žinomų, Egipto valdovų gyvenimo istorijų.
REKLAMA
Izraelio alaus kultūra šiame amžiuje išgyvena „renesansą“  Izraelio alaus kultūra šiame amžiuje išgyvena „renesansą“

Izraelio kraftinio alaus renesanse – savo nišą atradęs lietuviškas alus

Izraelis – kontrastų ir didingos istorijos šalis. Šalyje, turinčioje 9 mln. gyventojų, alaus gurmanai pastaraisiais metais stebėjo sparčiai augančias naujas mažąsias daryklas bei importinio alaus pasiūlos augimą. Lankydamiesi šioje Viduriniųjų Rytų šalyje tarp importuojamų alų šiandien galite išvysti ne tik tradiciškai populiarų vietos gamintojų lagerį, bet ir tradicinio, pasaulyje vis plačiau žinomo „Ekstra“ alaus nealkoholinę versiją.
REKLAMA
Uostamiestyje „Švyturys BHouse“ erdvėje ošė skonių ir muzikos jūra: į Aludarių dienos festivalį susirinko tūkstančiai (nuotr. Danas Macijauskas.) Uostamiestyje „Švyturys BHouse“ erdvėje ošė skonių ir muzikos jūra: į Aludarių dienos festivalį susirinko tūkstančiai (nuotr. Danas Macijauskas.)

Uostamiestyje „Švyturys BHouse“ erdvėje ošė skonių ir muzikos jūra: į Aludarių dienos festivalį susirinko tūkstančiai

Savaitgalį uostamiesčio širdyje prie „Švyturys BHouse“ nuvilnijo jau legendiniu tapęs Aludarių dienos festivalis. Miesto gyventojai, svečiai ir poilsiautojai linksminosi pagal populiarių Lietuvos atlikėjų muziką, ošė maisto ir gėrimų skonių jūra, o norintys galėjo sudalyvauti išskirtinėse degustacijose bei ekskursijų metu pamatyti, kaip verdamas alus.
REKLAMA
Aludarių dienos festivalis – jau šeštadienį: svečius pasitiks skonių ir muzikos jūra (nuotr. Danas Macijauskas)  Aludarių dienos festivalis – jau šeštadienį: svečius pasitiks skonių ir muzikos jūra (nuotr. Danas Macijauskas)

Aludarių dienos festivalis – jau šeštadienį: svečius pasitiks skonių ir muzikos jūra

Šį šeštadienį, liepos 15 dieną, Klaipėda jau devintą kartą tampa gurmanų, melomanų ir kultūros ištroškusių miesto svečių traukos centru. „Švyturys Brewery“ rengiamas vienos dienos festivalis, skirtas paminėti Tarptautinei Aludarių dienai, vėl pritrauks tūkstančius lankytojų, kuriuos lepins ne tik populiariausių šalyje atlikėjų muzika, bet ir rinktiniai pasaulio virtuvės bei aludarystės vaisiai. O kai kurie jų – atkeliavę net iš už Atlanto.
Į viršų