Prie to prisideda ir Europos Sąjungos (ES) parama. Kaip tik nuo šių metų birželio 2 d. visą mėnesį vyninių veislių vynuogių augintojai ir iš šių vynuogių vyną gaminančios įmonės kviečiamos teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinę intervencinę priemonę „Investicijos į vyno sektorių“.
Pareiškėjams bus skiriama parama, kurios dydis sieks iki 10 tūkst. eurų.
Skatina ekonominį tvarumą ir konkurencingumą
Šia intervencine priemone siekiama didinti Lietuvos vyno gamintojų ekonominį tvarumą ir konkurencingumą.
Taip pat priemone siekiama gerinti Lietuvos vyno įmonių veiklos rezultatus ir užtikrinti, kad jos geriau prisitaikytų prie rinkos, didinti jų ilgalaikį konkurencingumą, susijusį su vynuogių produktų gamyba ir rinkodara.
Pagal šią priemonę parama teikiama negrąžintinos subsidijos forma, kompensuojant paramos gavėjo faktiškai patirtas tinkamas finansuoti išlaidas.
Paramos paraiškoje gali būti nurodytos viena arba abi šios remiamos veiklos:
- vyninių vynuogių veislių pirminė gamyba (investicijos, reikalingos vynuogių auginimui, derliaus nuėmimui, saugojimui ir tvarkymui (iš esmės nekeičiant produkto savybių);
- vyno gamyba (investicijos, reikalingos vynuogių perdirbimui ir vyno gamybos infrastruktūrai).
Paramos dydis – iki 10 tūkst. eurų
Paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas , didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 10 tūkst. eurų.
Didžiausias paramos intensyvumas – 40 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų sostinės regione ir 50 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.
Kas gali teikti paraiškas
Pareiškėjas gali būti fizinis arba juridinis asmuo, kuris yra registruotas maisto tvarkymo subjektas, savo vardu įregistravęs žemės ūkio valdą, auginantis ar planuojantis auginti vyninių veislių vynuoges skirtas vynuogių produktų (vyno, jauno rauginamo vyno, likerinio vyno, putojančio vyno, rūšinio putojančio vyno, rūšinio aromatinio putojančio vyno, gazuoto putojančio vyno ir kt.) gamybai.
Taip pat paraišką paramai gali teikti vyno gamintojas – juridinis asmuo, kuris yra registruotas maisto tvarkymo subjektas, turintis alkoholio produktų gamybos licenciją ir gaminantis ar planuojantis gaminti vyną iš Lietuvoje išaugintų vyninių veislių vynuogių.
Jei pareiškėjas yra vyno gamintojas, jis turi būti labai maža, mažoji ar vidutinė įmonė, kaip apibrėžta Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.
Kokioms investicijoms skiriama parama
Priemonės įgyvendinimo taisyklėse numatyta, kad remiamos skirtingos investicijos.
Pirma – tai investicijos, susijusios su valda: statyba, rekonstravimas, kapitalinis remontas, modernizavimas –nekilnojamojo turto (pastatų, priestatų) statyba, rekonstravimas, kapitalinis remontas, modernizavimas siekiant jį pritaikyti vynuogių pirminei gamybai ir vyno gamybai.
Kitos remiamos investicijos yra susijusios su vyno gamyba (nuo vynuogių perdirbimo iki vyno išpilstymo į butelius ir ženklinimo): statyba, rekonstravimas, kapitalinis remontas, modernizavimas; įranga (nauji įrenginiai ir mechanizmai).
Paraiška ir dokumentai Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) turi būti teikiami elektronine forma, pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu ir siunčiami el. paštu [email protected] arba naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) interneto prieiga adresu www.zumis.lt.
Daugiau informacijos apie šią priemonę galima sužinoti NMA svetainėje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!