Renkant LRT generalinį direktorių ministras ragina vertinti programas, o ne asmenis

Nacionalinio transliuotojo LRT tarybai du kartus nepavykus išrinkti įstaigos generalinio direktoriaus, kultūros ministras Simonas Kairys siūlo keisti kandidatų vertinimo tvarką. Jis dabartinį LRT generalinio direktoriaus rinkimų būdą pavadino archaišku.
Aktualijos Prieš 1 val.

Vyriausybė – už galimybę steigti privačias saugomas teritorijas

Vyriausybė siūlo sudaryti sąlygas steigti privačias saugomas vietoves – trečiadienį ministrų kabinetas pritarė tai numatančioms įstatymo pataisoms. Joms dar turės pritarti Seimas.  Pasak Aplinkos ministerijos, norima pagreitinti sutarčių su žemės savininkais ar valdytojais pasirašymą, pagerinti žemės savininkų informavimo, kompensavimo tvarką, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai suteikti įgaliojimus užtikrinti biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugą.
Aktualijos Prieš 1 val.

Gitano Nausėdos kritika liko neišgirsta: ministrai nežada atsistatydinti

Seimo opozicija tvirtina, kad kartu su visa vyriausybe dėl vadinamo čekiukų skandalo turėtų atsistatydinti ir premjerė Ingrida Šimonytė, kuri žadėjo palikti savo postą, jei Seimas nepritars išankstiniams rinkimams. Tiesa, panašu, kad viskas gali likti taip kaip yra: valdantieji bando išsaugoti tiek koaliciją, tiek visą vyriausybę. „Jūs manot, kad įmanoma dantų pastą sustumti atgal į tūbelę. Pabandykit, vargu, ar pavyks.
Aktualijos Prieš 3 val.

Žiniasklaida: į VRK vadoves bus siūloma Lina Petronienė

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pareigas kovo pabaigoje palikus Jolantai Petkevičienei, jau aišku, kas bus siūlomas į šį postą. Kaip skelbia naujienų portalas Delfi, į pirmininkus bus siūloma VRK Poltinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėjos pareigas užimanti Lina Petronienė.  Tai naujienų portalui patvirtino šaltiniai.  VRK pirmininką Seimo vadovo teikimu skiria Seimas.
Aktualijos Prieš 3 val.

Štai kokias išmokas turėtų gauti politikai savivaldoje: už kelių valandų darbą – daugiau nei MMA

252
Čekučių skandalui sukrėtus savivaldą ir politines partijas, buvo pasiūlyta savivaldybių tarybų nariams kas mėnesį mokėti fiksuotas išmokas už darbą ir atsisakyti lėšų padengimo pristatant čekius už išlaidas, kai tai susiję su tarybos nario darbu. Šiuo metu savivaldybių tarybų nariams siūloma mokėti 20 proc. nuo mero algos.

Advokatas prašo Seimo nariui Gapšiui palikti išteisinamąjį nuosprendį

Advokatas Mindaugas Barkauskas „MG Baltic“, pakeitusios pavadinimą į „MG grupė“, politinės korupcijos byloje prašo palikti galioti išteisinamąjį nuosprendį Seimo nariui Vytautui Gapšiui. „Pagrįstai išteisintas, prašau palikti galioti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį“, – per Apeliacinio teismo posėdį trečiadienį sakė politiko gynėjas. Anot jo, nenustatyta, kad politikas veiksmus atliko neteisėtai.
Aktualijos Prieš 3 val.

Žmogaus teisių centro vadovė: KT priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė

Konstitucinis Teismas (KT) savo nutarimu dėl neteisėtų migrantų priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė, sako Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė. „Konstitucinio Teismo nutarimą vertinu kaip aiškų priminimą Lietuvos politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Kad tokie įstatymai, kai be teismo sprendimo sulaikomi asmenys, yra priimtini Lukašenkos režimui, bet ne demokratinei ES valstybei“, – BNS trečiadienį sakė J. Juškaitė.
Aktualijos Prieš 4 val.

Landsbergis: užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai

Kachovkos hidroelektrinės užtvankos susprogdinimas yra dar viena paskata stiprinti paramą Ukrainai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Teroristai nesustoja, nebent jie yra sustabdomi. Todėl ilgalaikei taikai Europoje reikia tiek Ukrainos pergalės mūšio lauke, tiek kuo greitesnės kaltininkų atsakomybės tarptautiniame teisme.
Aktualijos Prieš 5 val.

Jurbarko gatvėje užfiksuotas vaizdas pribloškė gyventojus: gėda ir šlykštu

Jurbarko „Šviesos“ redakciją pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame – nuotrauka, o joje – pačiame miesto centre besišlapinantis vyras. „Jurbarko švaruoliai“ – laiške ironizuoja nuotrauką atsiuntęs jurbarkietis. Nuotrauka daryta aikštelėje prie mažosios „Maxima“ parduotuvės. Gamtos reikalo prispaustas vyras nesiteikė net paėjėti už kampo, o nusilengvino visiems matant. Toks elgesys traktuojamas, kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė.
Aktualijos Prieš 5 val.

Sostinės Bernardinų sodo bevardžiams takams suteikti LDK valdovų vardai

Sostinės Bernardinų sode esantiems bevardžiams takams trečiadienį suteikti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų vardai, taip pat oficialiai įteisintas Vakarinio aplinkkelio pavadinimas. Tam pritarė Vilniaus taryba.
Aktualijos Prieš 5 val.

Užfiksuotas žiaurus stirnaitės kankinimas – vaizdai gali šokiruoti

144
„Vakarų ekspresas“ gavo filmuotus vaizdus, kaip Klaipėdoje, Dianos gatvėje, ganosi stirnaitė, kurią vėliau žiauriai užpuola vietos gyventojas. Filmuota medžiaga pasidalino nusikaltimą nufilmavę ir policijai apie tai panešę tos pačios gatvės gyventojai. Vaizdo įrašą galite pamatyti: čia.  Antradienį paryčiais, apie 4.30 val., Girulių miške esančiame individualių gyvenamųjų namų kvartale, Dianos gatvėje, vienas iš gyventojų žiauriai suluošino į jo kiemą užklydusią stirną.

Naujausia orų prognozė: štai, kas laukia artimiausiomis dienomis

54
Saulėti ir šilti orai trauktis neketina. Artimiausiomis dienomis šils iki 28 laipsnių šilumos. Lietuvoje ketvirtadienį nelis. Naktį vėjas silpnas, temperatūra 13–16 laipsnių šilumos.  Dieną pūs nepastovios krypties vėjas nuo 4 iki 9 m/s. Ir bus labai šilta – nuo 23-jų  iki 28-ių laipsnių. Vidurio ir Rytų Lietuvoje diena numatoma kaitresnė negu Žemaitijoje bei pajūryje.  Penktadienį žymesnio lietaus nenumato.

Gabrieliaus Landsbergio argumentai atsisuko prieš jį patį: siūlo pasitikrinti pasitikėjimą partijoje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Pakruojo skyriaus taryba pasiūlė partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui pasitikrinti savo pasitikėjimą partijoje. Taip buvo sureaguota į nepavykusią šio politiko iniciatyvą surengti priešlaikinius Seimo rinkimus su grasinimu atsistatydinti visai Vyriausybei tam, kad būtų gauta amnestija politinei sistemai, kurią sukrėtė čekučių skandalas savivaldoje.

Vytautas Mitalas. Raginimas konservatoriams neberežisuoti dar vienos spektaklio dalies

Kaip ir reikėjo tikėtis, konservatorių rengtas pirminių rinkimų spektaklis baigėsi. Baigėsi be antros ir trečios dalies, nes net per pirmo balsavimo laiptelį perkopti nepavyko. Teko greitai nuleist užuolaidas, įjungti šviesą salėje ir paprašyti svečių praeiti link išėjimo. Aš ir visa Laisvės partija dalyvauti spektaklyje nenorėjome ir vieningai balsavome prieš.

SAM nesutinka, kad sveikatos apsaugoje trūksta ryžtingesnės kovos su korupcija

Sveikatos apsaugos sistemai išliekant labiausiai korumpuota sritimi, Seimo Antikorupcijos komisija politikos formuotojams priekaištauja dėl pokyčių trūkumų. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas teigia, kad per metus situacija pagerėjo, tikimasi, kad jau kitais metais bus dar geresnė. Priekaištai ministerijai nuskambėjo trečiadienį įvykusiame Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje, kuriame pristatyti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimo rezultatai.
Aktualijos Prieš 6 val.

Po KT kirčio dėl migrantų – Bilotaitės atsakas: buvo būtina, kad Lietuva netaptų pereinamuoju kiemu

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad neteisėtus migrantus stabdančios priemonės buvo būtinos kovojant su hibridine ataka iš Baltarusijos. Ministrė negalėjo pasakyti, kaip bus keičiama tvarka po to, kai Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad ji prieštarauja Konstitucijai.

Kanapių verslas siekia THC tirti savo laboratorijose

Valdininkams žadant, kad Lietuvoje netrukus atsiras daugiau institucijų, tirsiančių  vadinamojo pirmojo sąrašo narkotines ir psichotropines medžiagas, pavyzdžiui, heroiną ar opijų, kanapių gamintojai  siekia leidimo visus tyrimus atlikti savo laboratorijose.
Aktualijos Prieš 6 val.

Miręs buvęs ambasadorius Rusijoje Šidlauskas išteisintas dėl prekybos poveikiu

 Miręs buvęs ambasadorius Rusijoje Rimantas Šidlauskas neteisėto vizų išdavimo dviem Rusijos piliečiams byloje išteisintas dėl prekybos poveikiu. R. Šidlauskas išteisintas, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, trečiadienį paskelbė Vilniaus apygardos teismas. R. Šidlauskui dar gyvam esant Vilniaus miesto apylinkės teismas pernai kovą buvo paskyręs 17,5 tūkst. eurų baudą, tačiau ji tūkstančiu eurų sumažinta, kadangi jis dešimt parų praleido suimtas.
Aktualijos Prieš 6 val.

Vilniaus politikai kviečia NATO viršūnių susitikimo metu iškelti Ukrainos vėliavas

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį pritarė rezoliucijai, kuria kviečiama per Aljanso viršūnių susitikimą liepą iškelti Ukrainos vėliavas. Planuojama, kad NATO viršūnių susitikimo metu sostinėje įvairiose vietose galėtų būti iškelta 33 tūkst. Ukrainos vėliavų. Vėliavas planuojama kelti liepos 7–11 dienomis.

Už grasinančio turinio pranešimus klaipėdietis nubaustas 2 tūkst. eurų bauda

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų baudžiamuoju įsakymu klaipėdietis nubaustas 2 tūkst. eurų bauda už tai, kad grasino nužudyti buvusią draugę ar sunkiai sutrikdyti jos sveikatą, esant pakankamam pagrindui manyti, kad grasinimas bus įvykdytas.
Kriminalai Prieš 7 val.
Į viršų