Gyvenimas

 

Gyvenimo būdo naujienos, aktuali ir kasdienybėje praverčianti informacija, susijusi su sveika gyvensena, šeima, namais, santykiais, sodu, maistu ir grožiu. Taip pat čia rasite jautrias ir atviras žmonių istorijas, kuriomis jie dalijasi su tv3.lt skaitytojais.
 

STT pasigenda kompensuojamų vaistų kainos pagrindimo, įžvelgia piktnaudžiavimo riziką

Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainodara ir įsigijimas turi teisinių spragų dėl kainos pagrįstumo, abejonių kelia ir nedeklaruojami sprendimų priėmėjų ryšiai, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). STT, atlikusi šio proceso korupcijos rizikos analizę Valstybinėje ligonių kasoje (VLK) ir Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), tvirtina, jog nustatyti trūkumai kelia riziką dėl galimo piktnaudžiavimo.
Sveikata Prieš 19 min.

Amžius nieko nelemia: jūsų kraujagyslės gali būti gerokai senesnės, rizika numirti – didesnė

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) jaunėja – nieko nestebina ir kai miokardo infarktas kerta 30-ies nesulaukusiam jaunuoliui. Gydytojai gi atkreipia dėmesį, kad kraujagyslių amžius, kuris gali nulemti ankstyvą ligą ir net liūdniausias jos pasekmes, gali visai nesutapti su žmogaus paso amžiumi.
Sveikata Prieš 30 min.

Vos 34-erių kultūristė rasta negyva

Kultūristė, „Instagram“ influencerė ir jėgos trikovės čempionė mirė sulaukusi vos 34 metų ir ištisas šešias dienas gulėjo negyva savo lovoje, kol buvo rasta. Policija tiria 34 metų Brazilijos influencerės ir jėgos trikovės čempionės Rhayaros Morais, kuri buvo rasta be gyvybės ženklų savo buto lovoje, mirtį. Teigiama, kad sunerimęs draugas, negalėdamas su ja susisiekti ir iškėlęs aliarmą, kartu su policija rado jos kūną.
Istorijos Prieš 45 min.

Samanta nesulaiko ašarų: su vaiku turi išgyventi iš 200 eurų, o gydytojai dar rado ir auglį

Samanta su dukra ir draugu Gintaru gyvena visiškame skurde. Moteris gauna 200 eurų per mėnesį, o vyras uždarbiauja užsienyje, tačiau dažnai grįžta sumuštas.  Porai kartu ir gera, ir sunku. Jauna šeima niekaip negali išsikapstyti iš skolų, pasitaiko savaičių, kai tenka badauti. Samanta buvo atvira – būtų visai kitaip, jei mylimuosius palaikytų artimieji.   „Visi mūsų atsisako, atstumia. – O kas tie visi? – Mama, giminės“, – kalbėjo ji.
Gyvenimas Prieš 1 val.

Ar rasite kriauklę? Pavyksta akyliausiems

Įspūdinga galvosūkių užduotis, kurią įkvėpė po jūra gyvenantys gyvūnai, privertė daugybę galvosūkių sprendėjų kraipyti galvas.  Ar galite tarp žuvų ir koralų pastebėti kriauklę? Žinoma, kad didžioji vandenyno dalis nėra ištirta. Vis dėlto galima stebėtis jūros gyvūnais, esančiais akvariumuose arba pastebėti juos maudantis vandens telkiniuose.  Jums reikės 20/20 regėjimo galių, kad surastumėte kriauklę tarp žuvų šiame galvosūkyje.
Gyvenimas Prieš 1 val.

Šie produktai padidina kalorijų deginimą: padės atsikratyti svorio

Geros naujienos norintiems atsikratyti kelių kilogramų – ekspertai pasidalijo keliais maisto produktais, kurių žmonės turėtų valgyti daugiau, kad numestų svorio. Pasak ekspertų, įrodyta, kad šie ingredientai „padidina kalorijų deginimą“. Maistas ir gėrimai gali turėti įtakos žmogaus svoriui, nes juose yra kalorijų. Idealiu atveju žmonės turėtų stengtis suvartoti tam tikrą kalorijų kiekį per dieną, kad išliktų sveiki – 2 500 kalorijų per dieną vyrams ir 2 000 kalorijų per dieną moterims.
Sveika gyvensena Prieš 1 val.

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti rankšluosčius: kiti mano neteisingai

Dauguma iš mūsų sutiks, kad yra kažkas labai malonaus, kai po maudynių vonioje ar duše apsigaubiame dideliu, šiltu, pūkuotu vonios rankšluosčiu. Tačiau ne taip jauku galvoti apie mikrobus ir bakterijas, kurių gali būti ant rankšluosčių. Galbūt manote, kad jūsų rankšluostis yra tinkamas, nes jį naudojate tik ant švaraus kūno, bet pagalvokite dar kartą. Net ant ką tik nuplautos odos gali būti mikrobų ir bakterijų, kurios, kai nusausinsite odą, persiduos ant rankšluosčio.
Patarimai Prieš 2 val.

Orchidėjų augintoja Lina išdavė aukso vertės patarimus: jūsiškės sukraus žiedus

Širvintų rajone gyvenanti 41-erių Lina Vorvarovskaja – augalų mylėtoja. Sodyboje tarp augalų ir žiedų pasiklysti galinti Lina neslepia, kad ją su gamta sieja itin stiprus ryšys.   Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojaus ji pasidalino auksiniais kambarinių augalų priežiūros patarimais ir atskleidė, kaip augalai gali tapti ne tik puošmena namams, bet ir gyvenimo dalimi.
Sodas ir daržas Prieš 2 val.

Mokslininkė Navickaitė: prieš LGBTQ nukreiptus įstatymus žodis žodin nusikopijavome iš Rusijos

Lyčių studijų ir istorijos mokslų daktarė Rasa Navickaitė įsitikinusi, kad homofobija Lietuvoje yra ir sovietmečio palikimas, ir Kremliaus naratyvų perėmimas. Anot mokslininkės, mūsų šalis ne tik nesugebėjo išsivaduoti iš stereotipų ir stigmos, bet ir nusikopijavo iš Rusijos anti-LGBTQ įstatymus, kai tuo metu kaimyninės šalys įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę ar santuoką. Tai – antroji interviu su R. Navickaite dalis. Pirmojoje dalyje aptarėme LGBTQ istoriją sovietmečiu.
LGBTQ Prieš 3 val.

Tai būtų nauja audra sveikatos sistemoje: siūlo nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną

Ilgomis eilėmis nepatenkintiems gyventojams vis dažniau už sveikatos paslaugas nemažus pinigus tenka susimokėti iš savo kišenės. Nors daug kas paburnoja, kad ir taip moka mokesčius, o paslaugos negauna, politikai ir medikai atkerta, jog laikas nustoti kalbėti apie nemokamą mediciną. Dar daugiau – svarstoma, kokie galėtų būti nauji paslaugų apmokėjimo modeliai.
Sveikata Prieš 4 val.

Jokiu būdu laidotuvėse nekartokite šių klaidų: prisidarysite sau gėdos

Laidotuvės – pagarbos, santūrumo ir atsisveikinimo su anapilin išėjusiuoju metas. Neretai atsisveikinimas su vėlioniu bei į laidotuves atėjusių žmonių elgesys gali turėti didelį psichologinį poveikį velionio artimiesiems. Išsakyta netinkama frazė ar padarytas neapgalvotas veiksmas gali itin įskaudinti.
Patarimai Prieš 4 val.

Siamo dvynes vedusį vyrą pasivijo praeitis: aiškinsis teismuose

Joshui Bowlingui, vienos iš Siamo dvynių sutuoktiniui, buvusi žmona Annica Bowling pateikė ieškinį dėl tėvystės nustatymo. Pora išsiskyrė 2019 m. ir turi 8 metų dukrą Isabellą. Abby Hensel ir Joshas susituokė 2021 m., praėjus beveik dvejiems metams po skyrybų su Annica. Buvusi Josho Bowlingo žmona, su kuria jis išsiskyrė likus vos dvejiems metams iki santuokos su garsiąja dvyne, pateikė ieškinį dėl tėvystės nustatymo.
Gyvenimas Prieš 5 val.

Paaiškėjo paskutinis princesės Dianos noras prieš mirtį

Princesės Dianos noras buvo susijęs su princais Harry ir Williamui. Motinos noras, kad jos sūnūs būtų kuo artimesni – neišsipildė, o karališkosios šeimos ekspertas tai pavadino labai liūdnu reiškiniu. Nors vaikystėje, taip pat ir po motinos mirties, jie buvo labai artimi, pastaraisiais metais Harry ir Williamo santykiai tapo įtempti, rašo mirror.co.uk.
Istorijos Prieš 6 val.

39-erių Inesa žuvo fotografuodamasi: nukrito nuo apžvalgos aikštelės

Inesa Polenko nukrito ir žuvo, kai perlipusi per užtvarą bandė nusifotografuoti Gagrio apžvalgos aikštelėje Gruzijos Abchazijos regione, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Juodąją jūrą. Kosmetologė bandydama pasidaryti asmenukę nukrito nuo uolos viršūnės ir žuvo. Inesa Polenko prarado pusiausvyrą ir nukrito nuo 55 metrų aukščio apžvalgos aikštelės į žemiau esantį Juodosios jūros paplūdimį.
Istorijos Prieš 6 val.

Prasideda priešpilnis: Budraitytė siunčia žinią 3 Zodiako ženklams

Ateinanti nauja savaitė pasitiks su priešpilno mėnulio faze. Šis laikas leis lengviau atsikvėpti po intensyvių Mėnulio ir Saulės užtemimų periodo. Taip pat savaitė bus išskirtinai palanki trims Zodiako ženklams. Astrologė Vaiva Budraitytė atskleidė, kokiomis veiklomis palanku užsiimti ateinančią savaitę, o kokių reikėtų vengti. Palengvėjimo metas Visai neseniai baigėsi užtemimų periodas, kuris buvo sudėtingas ne vienam.
Gyvenimas Prieš 6 val.

Skubėkite pasigrožėti neeiliniu reginiu: Druskininkuose pražydo narcizų jūra

Šį savaitgalį Druskininkuose vyks tradicinė narcizų žydėjimo šventė. Savivaldybės atstovų teigimu, staiga atšilus orams ir narcizams ėmus skleistis šiemet teko šventę gerokai paankstinti. „Milijoninė žiedų jūra jau tapo pavasario simboliu ir Druskininkų vizitine kortele. Dėl šiltų orų gėlės jau išsiskleidė visu savo gražumu – kviečiame pamatyti šį įspūdingą reginį“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Ajanos „Svajonių žygio“ dienoraštis: „Ar girdėjote apie Pagėgių kebabus?“

Gineso rekordininkė Ajana Lolat, turinti cerebrinį paralyžių, leidosi į nepaprastą, net 320 km kelionę – „Svajonių žygį“ per Lietuvą. Savo įspūdžių, patirčių ir emocijų dienoraščiu ji dalijasi su tv3.lt skaitytojais. Mielas dienorašti,  Šiuos žodžius rašau, nuėjusi daugiau nei 30 kilometrų. Turime pirmą pūslę, bet turbūt aš ją įsitaisiau dar prieš žygį. Laimei, turime ir pleistrų.
Ajanos žygis Prieš 6 val.

Atrado skaniausią bulvių kugelio receptą: apsilaižysite pirštelius

„Mano kepamas kugelis yra galbūt tarpinis variantas tarp kugelio ir plokštainio. Jis vidutinio tirštumo. Riebalus kugeliui aš naudoju likusius nuo keptos kiaulienos šoninės, anties ar žąsies. Tačiau tie riebalai susidarę kepimo metu neturi būti sudegę (rudi). Kaip pasiruošti tuos riebalų likučius? Dažnai kepant mėsą orkaitėje pilame šiek tiek vandens. Arba kepant išsiskiria mėsos sultys ir riebalai. Iškepus mėsa suvalgoma, o likęs skystis, jei jis nesudegęs panaudojamas padažui.
Gyvenimas Prieš 6 val.

Gera žinia moterims: joms pakanka sportuoti perpus mažiau, kad gautų tokią pat naudą kaip vyrai

Naujasis JAV mokslininkų tyrimas verčia pakelti antakius: Amerikos kardiologijos koledžo mokslininkai 20 metų rinko duomenis iš 400 tūkstančių suaugusių JAV gyventojų ir nustatė, kad moterims sportuoti reikia perpus mažiau nei vyrams, kad gautų tokią pat naudą širdies ir kraujagyslių sistemai. Pasak tyrimo, moterys, sportuodamos dvi su puse valandos per savaitę ir tai darydamos sistemiškai, sumažina mirtingumo riziką net ketvirtadaliu.
Sveikata Prieš 7 val.

Sodininkė Irena atskleidė geriausius pomidorų auginimo patarimus: augs kaip pašėlę

Pomidorai yra vienas populiariausių augalų darže ir šiltnamyje. Tinkamai juos prižiūrint, pomidorai užaugina gardžius vaisius. Sodininkė Irena pasidalino geriausiais pomidorų auginimo patarimais – sako, kad juos pasitelkus, pomidorai auga kaip pašėlę. Irena sako, kad vienas svarbiausių žingsnių – pasirinkti tinkamas veisles ir užsiauginti stiprius daigus.
Į viršų