Vairuotojai, negudraukite: už tokį poelgį – bauda iki 860 eurų

Lietuvos keliuose nustatomi šimtai tūkstančių Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų. Norėdami išvengti baudos, kai kada vairuotojai pasitelkia gudrybę. Tačiau policija įspėja – už melagystes galite sulaukti ir baudos. Naujienų portalas tv3.lt dar pernai rašė, kad dalis vairuotojų naudoja skirtingus būdus, kaip būtų galima išvengti atsakomybės už padarytą KET pažeidimą.
Transportas Prieš 1 val.

Dar kartą bandoma atnaujinti pasenusį pirsą Pervalkoje

Neringos savivaldybė jau trečią kartą bando rasti, kas galėtų sutvarkyti Kuršių mariose ties Pervalka sovietmečiu pradėtą statyti ir iki šiol nebaigtą beveik puskilometrio ilgio prieplaukos pirsą. Apleistą statinį norima suremontuoti, kad jis būtų tinkamas ne tik laivams švartuoti, bet ir taptų žmonių traukos vieta. Pirso remontui savivaldybė yra pasiruošusi nuo praėjusių metų: parengtas projektas, skirtas finansavimas, tačiau iki šiol nepavyko rasti pajėgaus rangovo.
Verslas Prieš 2 val.

Pirmasis Kinijoje pagamintas keleivinis lėktuvas atliko pirmąjį savo komercinį skrydį

Kinijos pirmasis šalyje pagamintas keleivinis lėktuvas sekmadienį atliko pirmąjį komercinį skrydį, tapusį svarbiu įvykiu dešimtmečius trunkančiose Pekino pastangose Vakarų varžovams mesti iššūkį oro transporto industrijoje. Kinai tikisi, kad komercinis lėktuvas C919 taps iššūkiu užsienio modeliams, tokiems kaip „Boeing 737 MAX“ ir „Airbus A320“, nors daugelis jo dalių tiekiamos iš užsienio.

Piktinasi 1,5 tūkst. eurų atlyginimu – nesvarbu, kad kiti tiek neuždirba ir su aukštuoju

Vis daugiau gyventojų įvairias prekes užsisako internetu, o klientams jas pristato vairuotojai. Siuntų išvežiotojams per dieną tenka nuvažiuoti vidutiniškai 70, kartais net 300 kilometrų. Tad kiek jie dirba ir kiek gali uždirbti už šį jokio išsilavinimo, regis, nereikalaujantį darbą? Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad siuntų surinkinėjimas ir išvežiojimas yra monotoniškas darbas.

Kaunas patvirtino elektromobilių krovimo įkainius, kada jie bus pradėti taikyti, neaišku

Kauno miesto taryba šią savaitę patvirtino tvarką, kaip bus nustatomi elektromobilių krovimo įkainiai savivaldybei priklausančiose stotelėse, tačiau tikslus terminas, kada krovimas taps mokamu, dar nėra numatytas. „Šis sprendimas yra tam, kad parinkę ateityje operatorių, mes galėsime pasakyti, kad iš klientų bus renkama kaina pagal tokią formulę“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.
Verslas Prieš 4 val.

Vairuotojams – nauji pakeitimai dėl telefono naudojimosi: štai kada mokėsite 90 eurų bauda

105
Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams, kokie pakeitimai, susiję su telefono naudojimusi, įsigaliojo nuo gegužės 1 d. Kaip teigiama policijos pranešime, nuo gegužės 1 d. vairuotojui draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus: kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje ir, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma...

Gyventojų sveikatos draudimo įmokų skola perkopė 200 mln. eurų

Lietuvoje per metus – nuo 2022 metų balandžio iki šių metų balandžio – beveik 13 proc. padaugėjo gyventojų, nesumokėjusių privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų, bendra jų skola perkopė 200 mln. eurų.  Šį balandį beveik 230 tūkst. žmonių, kurie savarankiškai draudžiasi sveikatą, nebuvo laiku sumokėję įmokų, jų skola „Sodrai“ pasiekė 216 mln. eurų ir buvo 20 proc. didesnė nei pernai (180 mln. eurų). Praėjusių metų balandį skolų turėjo 205 tūkst. draudėjų.
Verslas Prieš 5 val.

Baus ne tik vairuotojus, bet ir keleivius: nuo birželio 1 d. – naujas draudimas dėl gėrimų automobilyje

Seimas galutinai uždraudė automobilių keleiviams mašinoje gerti alų, degtinę ar vyną, taip pat salonuose vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus. Nors šis draudimas galiojo ir anksčiau, tvarka buvo skylėta, dėl to policija galėjo bausti tik vairuotojus. Seimas sugriežtino Administracinių nusižengimų kodeksą. Jei kelionės automobiliu metu norėsite atsigaivinti skardine šalto limonado ir sėdėsite keleivio vietoje, į jus policija dėmesio nekreips.

Dviračių sezonas prasidėjo: nenustebkite, jeigu už naują paprašys daugiau, nei kainuoja automobilis

Šiltiems orams pasiekus Lietuvą, įsibėgėja dviračių sezonas. Tačiau ne visi verslininkai džiaugiasi išaugusiu dviračių poreikiu. Prekeiviai tikina, kad dviračių kainos paaugo nežymiai, tačiau kai kurie gali kainuoti daugiau nei automobilis. Dviračių parduotuvių atstovai paaiškino, kodėl dviračių kainos gali skirtis net daugiau nei 100 kartų. Ir nurodė, kad, jei anksčiau lietuviai dviračiui vidutiniškai išleisdavo 500 eurų, dabar ta kaina siekia ir 900 eurų.

Vasarą atostogausite Nidoje? Nenustebkite, jei jus patikrins pareigūnai

Neringos policijos pareigūnai šią savaitę tikrino, ar laikomasi draudimo nevažinėti motoriniais dviračiais ir paspirtukais Nidos krantinėje, pranešė savivaldybė. Ji primena, kad Kuršių marių krantinėje nuo sporto mokyklos iki Purvynės gatvės draudžiamas motorinių dviračių ir paspirtukų eismas.
Transportas 2023-05-27

Policija įspėja: savaitgalį surengs specialius patikrinimus

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ ir Lietuvos kelių policijos tarnyba 2023 m. gegužės 27 d., šeštadienį, Vilniaus gatvėse surengs specialų reidą, kurio metu elektrinių paspirtukų naudotojams bus primintos galiojančios Kelių eismo taisyklės, atkreiptas dėmesys į būtinas saugumo priemones ir tikrinamas eismo dalyvių blaivumas, rašoma policijos pranešime.

Svarstote investuoti į NT? Paaiškino, kodėl geriausia būstą pirkti Panevėžyje ar Alytuje, o ne Vilniuje

Išaugusi infliacija skatina gyventojus ieškoti būdų, kaip investuoti pinigus, kad jie nenuvertėtų. Daugelis lietuvių investuoja į nekilnojamą turtą (NT). Dažniausiai gyventojai būsto investicijai dairosi Vilniuje. Tačiau specialistai skaičiuoja, kad mažesniuose miestuose investicinė grąža yra dvigubai didesnė. Žinių radijo laidoje „Tarp keturių sienų“ trumpalaikės nuomos administratorius ir NT investuotojas Tomas Grižas sakė, kad nėra blogo ar gero laiko investuoti į NT.

To nepadariusiems vairuotojams – bauda iki 12 eurų: pakeitimai įsigalios netrukus

114
Pasikeitus pirmosios pagalbos teikimo principams, atnaujinta pirmosios pagalbos rinkinio, skirto automobiliams ir geležinkelių transportui, sudėtis, rašoma policijos pranešime.

Vilniaus viešajame transporte pradeda veikti nauja e. bilieto sistema

Vilniaus viešajame transporte nuo šeštadienio pradeda veikti naujoji e. bilieto sistema. Pagrindinė naujovė – tiek troleibusuose, tiek autobusuose įsigytas vienkartinis bilietas nugarėlėje turės specialų QR kodą, kurį reikės nuskenuoti naujame komposteryje. Mobiliųjų programėlių – „m.Ticket“ ir „Trafi“  bei „Statyk ir važiuok“ aikštelių naudotojams – nesikeis nei bilietai, nei jų įsigijimo ir aktyvavimo procesas. Turimi bilietai galios kaip iki šiol.
Transportas 2023-05-27

Dalis ūkininkų skaičiuos nuostolius? Planus sujaukė ne tik pavasaris, bet pasikeitusios kainos

Gegužės pradžioje atslinkusios šalnos pridarė didžiulių nuostolių tiek sodininkams, tiek daržininkams. Visgi ir javų bei rapsų augintojams iššūkių netrūksta. Štai Vilkaviškio rajoną kiek netikėtai tokiu metų laiku nusiaubusios liūtys privertė kai kuriuos ūkininkus neplanuotai dar kartą išvažiuoti į laukus ir atsėti nukentėjusius plotus. Karklinių kaime ūkininkaujantis Vaidas Matukaitis juokavo, kad parašyti vadovėlį apie ūkininkų darbus vargu ar kas sugebėtų.

Pasitikrinkite banko sąskaitą ir jūs: netikėtai gavo 500 eurų – nesupranta, nei iš ko, nei už ką

105
Dažniausiai žmonės skundžiasi negavę pinigų, tačiau būna ir taip, kad papildomi 500 eurų sąskaitoje kaip reikiant išgąsdina ir sukelia nemalonumų. Ypač, kai jokio pervedimo nelaukei, o siuntėjo net nepažįsti. Į tokią situaciją pakliuvusi vilnietė papasakojo, kad netikėti pusė tūkstančio eurų iš nepažįstamojo ją labai sutrikdė – ji išsigando, kad tai gali būti sukčiai.

„Snaigės“ apyvarta pirmąjį metų ketvirtį krito, įmonė patyrė didesnį nuostolį

Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdomos vienintelės Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovės „Snaigė“ konsoliduota apyvarta pirmąjį šių metų ketvirtį krito apie 18 procentų, augo bendrovės patiriami nuostoliai. Įmonė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą penktadienį pranešė, kad jos konsoliduota apyvarta šių metų pirmąjį ketvirtį siekė apie 4,6 mln. eurų, EBITDA nuostolis – 0,8 mln. eurų. Pernai tuo pačiu laikotarpiu bendrovės apyvarta siekė maždaug 5,6 mln. eurų, EBITDA nuostolis – 0,7 mln.

„Michelin“ aktyvus Rusijoje pardavė vietinei bendrovei

Viena pirmaujančių pasaulyje padangų automobiliams gamintojų – Prancūzijos „Compagnie Generale des Etablissements Michelin“ penktadienį paskelbė aktyvus Rusijoje pardavusi vietinei bendrovei „Power International Tyres“, Rusijoje platinančiai įvairių prekės ženklų padangas.

JK iždo kancleris: vyriausybės prioritetas yra kova su didele infliacija

JK iždo kancleris Jeremy Huntas penktadienį pabrėžė, kad konservatorių vyriausybės prioritetas yra kova su didele infliacija – net ir nuosmukio sąskaita.  Britams susidūrus su pragyvenimo išlaidų krize, ministras pirmininkas Rishi Sunakas pažadėjo infliaciją JK šiais metais sumažinti perpus, nors daug kas priklauso nuo centrinio banko politikos ir padėties rinkose.

Parduotuvės Lietuvoje ruošiasi permainoms: cigarečių ir kitų tabako gaminių pirkėjai nebematys

354
Pagal pernai Seimo priimtas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, nuo 2025 metų sausio 1 dienos Lietuvos parduotuvėse nebebus galima viešai eksponuoti tabako gaminių ir jų aksesuarų – bus leidžiama tik nurodyti rūkalų pavadinimus ir jų kainas. Taip pat įteisinta specializuotų tabako gaminių parduotuvių ir skyrių veikla, rašoma pranešime spaudai.
Į viršų