Verslo naujienos

 

Naujausia informacija apie Lietuvos ir užsienio verslą, pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Visos verslo naujienos vienoje vietoje.

„Korean Air“ užsakė 40 „Boeing“ lėktuvų

JAV orlaivų gamintoja „Boeing Co.“ sulaukė iš Pietų Korėjos aviakompanijos „Korean Air“ 40-ies lėktuvų įsipareigojantį užsakymą – po 20 777X ir 787 modelių. Dokumente, pasirašytame Farnboro aviacijos parodoje, taip pat numatyta galimybė „Korean Air“ pristatyti dar 10 „787 Dreamliner“ lėktuvų. Finansinės sandorio sąlygos neatskleidžiamos. Pagal kataloguose nurodytas kainas jo vertė būtų apie 15 mlrd. JAV dolerių, tačiau dažniausiai užsakovės išsidera nemenkų nuolaidų.
Užsienio verslas Prieš 24 min.

Nausėda: dėl spartesnio „Rail Baltica“ vystymo turėsime diskutuoti su ES institucijomis

Kalvarijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad „Rail Baltica“ vystymas yra sulėtėjęs dėl išaugusios projekto kainos, kuri gąsdina partnerius.
Lietuvos verslas Prieš 30 min.

ES ragina „Meta“ spręsti „mokėjimo už privatumą“ neatitikimą skaitmeninėms taisyklėms

Europos Sąjunga vartotojų apsaugos institucijos pirmadienį paragino „Facebook“ savininkę „Meta“ imtis veiksmų, kad numalšintų Europos vartotojų grupių nuogąstavimus dėl naujojo „mokėjimo už privatumą“ modelio, ir perspėjo, jog antraip teks imtis atitinkamų veiksmų. Šio mėnesio pradžioje Europos Komisija dėl to pateikė oficialius kaltinimus „Meta“ pagal bloko Skaitmeninių rinkų aktą (SRA), o tai atveria kelią potencialioms milijardų eurų baudoms.
Užsienio verslas Prieš 36 min.

Šimto hektarų teritorijoje planuojama plėsti pietinę Klaipėdos uosto dalį

Siekiant išplėsti Klaipėdos jūrų uosto pietinę dalį, tam numatyta 100 hektarų apimanti teritorija. „Šiandieniniame kontekste, kalbant tiek apie krovinių, tiek apie uosto įmonių veiklos diversifikavimą, būtent pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtra, suformuojant naują teritoriją, yra ta kryptis, kuri padės kurti naują potencialą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

LAT: melavę „Jungtiniai projektai“ galutinai pašalinti iš LTOU konkurso

Statybos projektų valdymo bendrovės „Jungtiniai projektai“ pasiūlymas bendrovės „Lietuvos oro uostai“ (LTOU) skelbtame Vilniaus oro uosto sandėlio ir komercinio pastato rangovo konkurse atmestas galutinai, o įmonė pripažinta teikusi melagingą informaciją.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Euro zonos valstybių biudžetų deficitas pirmąjį metų ketvirtį sudarė 3,2 proc. BVP

Euro zonos valstybių biudžetų deficitas pirmąjį šių metų ketvirtį sudarė 3,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), pirmadienį skelbia Eurostatas. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius šis santykis buvo 4,0 procento. Neskaitant Graikijos, Italijos ir Kipro, kurių duomenų Eurostatas nepateikia, nustatyta 3 proc. BVP deficito riba per pirmus tris šių metų mėnesius buvo viršyta penkiose bendros valiutos bloko narėse: Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje ir Suomijoje.

Faktinis nedarbas Latvijoje birželį mažėjo iki 6,5 proc.

Faktinis nedarbas Latvijoje praėjusio mėnesio pabaigoje siekė 6,5 proc. ir buvo 0,1 procentinio punkto mažesnis nei prieš mėnesį, rodo nacionalinės statistikos tarnybos pirmadienį paskelbti duomenys. Vidutinis faktinis vyrų nedarbas per mėnesį sumenko 0,3 punkto iki 6,8 proc., moterų – nepakito – 6,1 procento. Praėjusio mėnesio pabaigoje Latvija turėjo 62,0 tūkst. bedarbių – 0,9 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį, bet 0,5 tūkst. daugiau nei prieš metus.
Lietuvos verslas Prieš 2 val.

Nepatogumai Kaune: dalis gyventojų liks be karšto vandens

Kauno centrinės dalies bei senamiesčio gyventojai nuo antradienio bus palikti be karšto vandens. Karštas vanduo jiems nebus tiekiamas dėl Pergalės katilinės rekonstrukcijos ir Šv. Kotrynos gatvėje vykdomų darbų. „Dėl Pergalės katilinės rekonstrukcijos darbų, nuo 2024-07-23 8:00 val. iki 2024-07-26 14:00 val.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Nauji eismo ribojimai Kaune: judrioje vietoje uždaromos dvi iš keturių eismo juostų

Tvarkant įvažiavimus į Kauną, nuo pirmadienio įvesti nauji eismo ribojimai mieste. Ties prekybos centru „Mega“ uždaromos dvi iš keturių eismo juostų. Kauno miesto savivaldybės duomenimis, laikinai keisis tiek pėsčiųjų, tiek transporto priemonių judėjimas viaduku, jungiančiu Užnerio ir Jotvingių gatves. Dvi iš keturių veikusių eismo juostų uždaromos mažiausiai dviem mėnesiams. „Pėstiesiems rekomenduojame vengti kelionių šiuo viaduku – pagrindinis takas bus tvarkomas.

Nuo rytdienos šių asmens tapatybės kortelių nebus galima taip naudoti – kam pakeis nemokamai?

Europos Sąjungai sugriežtinus el. parašo saugumo reikalavimus ir siekiant užtikrinti asmens tapatybės kortelių, kaip el. parašo kūrimo įtaisų, atitiktį saugumo standartams, senesnės nei iki 2024 m. sausio 1 d. išduotos asmens tapatybės kortelės nuo liepos 23 dienos nebegalės būti naudojamos kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui. Apie tai primena Migracijos tarnyba.

„Ryanair“ pelnas per metus sumenko beveik perpus

Didžiausia Europoje pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pirmadienį pranešė grynąjį pelną savo finansinių metų pirmąjį ketvirtį sumažinusi beveik perpus, augus skrydžių paklausai, bet atpigus bilietams. Pasak Airijos aviakompanijos pranešimo, grynasis pelnas balandžio-birželio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai sumenko 46 proc. iki 360 mln. eurų, įplaukoms sumažėjus 1 proc. iki 3,63 mlrd. eurų. Keleivių padaugėjo 10 proc. iki 55,5 mln.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.
REKLAMA
Pirkėjai pasidalijo, kaip sutaupyti: „Iki“ laukia daugybė nuolaidų  Pirkėjai pasidalijo, kaip sutaupyti: „Iki“ laukia daugybė nuolaidų

Pirkėjai pasidalijo, kaip sutaupyti: „Iki“ laukia daugybė nuolaidų

Kaip sutaupyti maistui, apsipirkti sklandžiau ir greičiau – rūpi kiekvienam. Ne išimtis ir šiemet suburtos „Iki“ klientų valdybos nariai, kurie atskleidė, kas jiems padeda akimirksniu sumažinti savo išlaidas kiekvieno apsipirkimo metu. Visgi, net ir įgudę taupytojai kartais pamiršta kai kuriuos „Iki“ lojalumo programos privalumus – o juos išnaudoti išties verta. Juk kuo daugiau sutaupysite, tuo vertingesnius prizus galima laimėti įsibėgėjusiose „Iki“ Taupymo žaidynėse.

Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė apie verslo sutarimą didinti MMA: atlyginimai išaugs beveik 70 proc.

Trišalei Tarybai nepavykus susitarti dėl kitų metų minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad verslui sutikus ją kelti 10 proc. darbo užmokestis aptarnavimo sektoriuje kils 69 proc., lyginant su 2019 metais. Todėl, pasak asociacijos vadovės, grąžintas 21 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) toliau didins šešėlį sektoriuje.

Lietuvoje daugėja darbuotojų iš Indijos, Zimbabvės ir Bangladešo

Darbo imigrantų srautai šalyje kasmet vis didesni – per metus jų skaičius išaugo 23,3 tūkst.  Lietuvos darbo rinkoje – iš 132 pasaulio šalių atvykę 138,3 tūkst. trečiųjų šalių piliečiai. Dar 12,2 tūkst. užsieniečių turi Europos Sąjungos šalių pilietybę, praneša Užimtumo tarnyba. Šiemet fiksuojami ryškesni pokyčiai ir šalių, iš kurių atvykstama dirbti, geografijoje. Mažiausiai augo atvykusių rusų skaičius – tik 26 asmenys pradėjo dirbti Lietuvoje.

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė: „Michelin“ žvaigždutes gavusių restoranų apyvarta pakilo net 50 proc.

„Michelin“ žvaigždutes gavusių ar į bendrovės gidą įtrauktų restoranų apyvarta jau išaugo iki 50 proc., teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. Anot jos, tokie restoranai Lietuvoje padeda visam turizmo sektoriui, nes užsienio turistams parodo – šalyje saugu apsilankyti. „Kiek kalbėjau su restoranais (įvertintais „Michelin“ – ELTA), tai apyvarta juose apie 40-50 proc. pakilo, ypač tuose, kur gavo žvaigždutes.
Lietuvos verslas Prieš 8 val.

Pasikeitė šių pensijų skyrimo tvarka: žada, kad gyventojai jas gaus lengviau

Nuo šiol valstybinės pensijos skiriamos paprasčiau. Nuo liepos 1 d. gyventojai, turintys teisę gauti pirmojo ar antrojo laipsnių valstybines pensijas, dėl jų skyrimo turi kreiptis į „Sodros“ teritorinius skyrius. Taip pat įsigaliojo paprastesnė ir asmenims naudingesnė šių pensijų skyrimo tvarka.
Lietuvos verslas Prieš 8 val.

Pensijai kaupiate papildomai? Gausite mažiau pinigų, nes atlyginimai augo per daug

Senatvės pensijos ir papildomų išmokų iš antrosios pakopos pensijų fondų tikslas yra pakeisti buvusias darbines pajamas, kurių netenkama baigus darbinę karjerą. Kuo didesnę dalį atlyginimo sudarys išmokos po išėjimo į pensiją, tuo lengviau bus verstis iš esmės pasikeitus gyvenimui. O tai tikrai bus aktualu daugeliui kaupiančių, kurių dabar yra apie 1,4 mln.

Siekis apie įdarbintus vadovus „Sodrai“ pranešti per valandą kelia ginčų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymas įpareigoti įmones apie įdarbintus vadovus „Sodrą“ informuoti likus ne mažiau kaip valandai iki jų darbo pradžios netenkina profsąjungų, bet džiugina darbdavius. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas mano, kad keisti situaciją reikia, nes dabar pranešimai teikiami ne popieriuje, o skaitmeniniu būdu.
Lietuvos verslas Prieš 21 val.

Už šią vairuotojų gudrybę – bauda: išsisukti daugeliui nepavyksta

Tūkstančiai vairuotojų keliuose pažeidinėja įvairias Kelių eismo taisykles (KET). Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie pasitelkia vieną gudrybę, kaip išsisukti nuo gresiančios atsakomybės. Prasižengus kelyje, tarkime, viršijus leistiną greitį, kai kuriais atvejais vairuotojai vis tiek bando išvengti paskirtos baudos ir nusprendžia naudoti tam tikras gudrybes. Pavyzdžiui, kai kurie jų apsimeta, kad įvykdyto pažeidimo metu prie automobilio vairo buvo kitas asmuo.
Transportas Prieš 21 val.

Kauno meras neteisėtai atsisakė pašalinti nesuderintas žaliąsias rodykles – teismas

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neteisėtai atsisakė pašalinti su Transporto kompetencijų agentūra (TKA) nesuderintas šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis, konstatavo teismas. Kaip nurodo Regionų administracinis teismas, išnagrinėjus skundą nustatyta, kad atsisakydamas sankryžose panaikinti kauniečio nurodytas lenteles meras pažeidė Kelių šviesoforų įrengimo taisykles ir metodiką, draudžiančius nesuderintų lentelių eksploatavimą.

Magistralės atnaujinimas tarp Riešės ir Molėtų gali kainuoti 170 mln. eurų

Magistralinio kelio Vilnius–Utena atkarpos tarp Riešės ir Molėtų rekonstrukcijos kaina gali siekti daugiau nei 170 mln. eurų. Tokią sumą LRT naujienų portalui įvardijo valstybinius kelius valdanti įmonė „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija). Bendrovės atstovė Jolita Orentaitė informavo, kad ši beveik 43 kilometrų ilgo dar neatnaujinta atkarpa siekiant kokybiškesnio ir greitesnio projektų įgyvendinimo yra suskirstyta į penkis atskirus ruožus.

Seimas linkęs įpareigoti transporto sektorių mažinti naftos degalų vartojimą

Siekdamas pažaboti benzino, dyzelino, suskystintų naftos dujų  vartojimo augimą, Seimas ketina nustatyti šių degalų mažinimo tikslus – nuo kitų metų ketinama apriboti šio kuro pylimą į kelių transporto priemones, ypač į viešąsias. Planuojama, kad iki 2030 metų naftos degalų turėtų sumažėti maždaug 39 proc. lyginant su 2021 metų suvartotais kiekiais. Vyriausybė būtų įpareigota parengti priemonių planą tokiam tikslui pasiekti.

Jau netrukus galėsite sužinoti, kiek uždirba kolega ir prašyti tokios pačios algos

Daugelis darbuotojų nežino, kiek uždirba jų kolegos. Tačiau jau netrukus ši informacija taps vieša. O jeigu atlyginimas tose pačiose pareigybėse dviem darbuotojams skirsis, jie galės reikalauti darbdavio algas suvienodinti. 2023 metų balandį Europos Sąjungos (ES) Taryba priėmė naujas darbo užmokesčio skaidrumo taisykles, kurios įsigalios jau 2026 metais. ES direktyva siekiama kovoti su diskriminacija darbo užmokesčio srityje ir padėti panaikinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumą ES.

Lietuviai Europoje jaučiasi puikiai – taip gerai gyvenimo nėra vertinę nuo 2007 m. pavasario

Lietuviai savo finansinę padėtį Europos Sąjungoje vertina optimistiškiausiai. Pasak ekonomistų, Lietuva kol kas puikiai įveikia visas ekonomines negandas: gyventojų perkamoji galia sėkmingai auga, dėl to žmonės šalyje net nustoja taupyti: vėl sėkmingai leidžia pinigus, skolinasi nežiūrėdami didžiulių palūkanų ir pradeda galvoti apie vis stambesnius pirkinius. Lietuviai savo finansinę padėtį ir jos perspektyvas vertina labai gerai.

Žmonės skundžiasi susisiekimu su didmiesčiais: „Svarbiausia, ne visi mašinas turi“

Valdantieji susikirto dėl tarpmiestinių autobusų, kurių ypač trūksta kaimuose. Konservatoriai užsimojo stabdyti Skuodžio keleivių vežimo reformą ir viltis deda į stambiuosius vežėjus. Tačiau laisviečių valdoma Susisiekimo ministerija Seimo komiteto parengtą projektą jau apskundė konkurencijos tarybai ir STT, kaltindami korupcija ir gąsdina, kad bilietai brangs, ypač paklausiausiuose maršrutuose. Tyruliai – gyvenvietė į pietus nuo Šiaulių.

Defektas „CrowdStrike“ įrangos atnaujinime paveikė 8,5 mln. kompiuterių su „Windows“

Bendrovė „Microsoft“ pranešė, kad penktadienį dėl defekto, aptikto viename programinės įrangos atnaujinime, buvo paveikta 8,5 mln. įrenginių su „Windows“ operacine sistema. Tai yra mažiau nei 1 proc. visų „Windows“ kompiuterių, šeštadienį tinklaraštyje rašė „Microsoft“ kibernetinio saugumo vadovas Davidas Westonas.

Seimas imasi senjorų klausimo: savivaldybėse atsirastų nauja koordinatoriaus pareigybė

Siekiant efektyviau spręsti senjorų problemas, Seimas imasi svarstyti Vyresnio amžiaus žmonių politikos pagrindų įstatymo projektą. Praėjusį ketvirtadienį už šį Seimo valdybos sudarytos darbo grupės parengtą dokumentą po pateikimo balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 1 parlamentaras. Įstatymo projektą svarstys Socialinių reikalų ir darbo, Švietimo ir mokslo komitetai. Gavęs Vyriausybės išvadą, Seimas prie šio klausimo svarstymo planuoja grįžti rudens sesijoje.

Ekspertė privertė susimąstyti: atskleidė priežastį, kuri galėjo nulemti atlyginimų skirtumus

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad pernai bendras vidutinis vyrų ir moterų algų atotrūkis siekė 14 proc. Tai – 3 procentais daugiau, nei 2022-aisiais. Ar dėl to reikės įsikišti valstybei? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė ir Lietuvos verslo konfederacijos laikinasis vadovas Emilis Ruželė. Atlyginimų atotrūkis yra skaudi tema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

„Enefit“ ekspertas: svyravimai energetikos rinkoje turėtų paskatinti vartotojus galvoti apie elektros kainos fiksavimą

Ypač karštai vasarai išauginus elektros energijos poreikį ir nulėmus svyravimus, „Enefit“ ekspertas Valdemar Fiodorvičius neabejoja – stabilumu elektros rinka nepasižymės ir artimiausiais mėnesiais. Todėl, anot jo, dabar būtų palankiausias metas fiksuoti elektros kainą ir taip apsidrausti nuo jos šuolių. Pirmąjį šių metų vasaros mėnesį „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje žemiausia elektros kaina su PVM buvo 0,79 ct/kWh, aukščiausia siekė 40,49 ct/kWh, o mėnesio vidurkis – 11,09 ct/kWh.

Būsto kainų skirtumai Lietuvoje šokiruoja: kur reikės vos 10 tūkst., o kur – ir 800 tūkst. eurų?

Būsto kainos Lietuvoje, lyginant didmiesčius su mažais miesteliais ar kaimais, gali skirtis ir šimtais tūkstančių eurų. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai įvardijo, kas lemia kainų skirtumus ir išskyrė, kiek gyvenamieji namai ar butai kainuoja didžiausiuose Lietuvos miestuose ir šalia jų esančiuose rajonuose. NT kainos Vilniuje ir už jo skiriasi 400 tūkst.

Palangoje prekiaujantis Saulius – apie užklupusį sunkmetį: „Žmonės gal bijo pirkti, taupo pinigus“

Tautodailininkas iš Klaipėdos Saulius Birštonas tikina, kad Palangoje šio amato atstovai išgyvena ne pačius geriausius laikus. Maža to, kad viskas brangsta, tai dar ir pirkėjai nusisuka, rasdami ženkliai pigesnių kinietiškų alternatyvų. Palangoje kalbintas vyras atskleidė, kiek vidutiniškai kainuoja paveikslai, taip pat pasidalijo asmenine patirtimi, kaip iškart gali pasakyti – pirks žmogus paveikslą ar tik ateis pasižvalgyti ir pasuks savais keliais nieko neįsigijęs.

Teismas galutinai atmetė „Vaikystės sodo“ skundą dėl sostinės neišmokėtos kompensacijos

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šią savaitę galutinai atmetė Austėjos Landsbergienės valdomo „Vaikystės sodo“ skundą dėl Vilniaus savivaldybės neišmokėtos kompensacijos už darželinukų ugdymą. Neskundžiama LVAT nutartimi paliktas nepakeistas Vilniaus apygardos teismo pernai birželį priimtas „Vaikystės sodui“ nepalankus sprendimas.

Seimo komisija: tarp nemokumo administratorių – didelė korupcijos rizika

Daugėjant atvejų, kai nemokumo administratoriai esą savo lėšomis kompensuoja išlaidas valdydami bankrutuojančias įmones, kai kurie parlamentarai jų veikloje įtaria esant korupcijos apraiškų ir siūlo Vyriausybei greičiau spręsti sektoriaus problemas.  Finansų ministerijos atstovė žada, kad daug klausimų išspręs Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl nemokumo rinkos reguliavimo.

Remontuosite butą? To nepadarius, atvyks nekviesti svečiai ir skirs 1,2 tūkst. eurų baudą

Būsto kainų didėjimas lietuvius verčia atsigręžti ir į senesnės statybos būstą, kuriam neretai  yra reikalinga renovacija.Tačiau gyventojai įspėjami – net jei tai ir yra jūsų nuosavybė, už kurią sumokėjote sutaupytus pinigus, dar nereiškia, kad galėsite viską remontuoti iškart, tam gali reikėti ir specialių leidimų. Tad noras atsinaujinti savo būstą kai kuriais atvejais gali kainuoti itin brangiai.

Meilės kaina: prašydami rankos ir širdies Lietuvos vyrai tam skiria bent po 1 tūkst. eurų

Piršlybų tradicijos mena pagonybės laikus, tuo metu sužadėtuvių žiedas su deimantu gana nauja tradicija, – pastebi juvelyrikos specialistai. Anot jų, mitas, kad žiedui su deimantu vyras turėtų išleisti tris savo algas. Specialistai skaičiuoja, kad šiuolaikiniai vyrai sužadėtuvių žiedui skiria apie 1 tūkst. eurų. Vieni renkasi iš parduotuvių siūlomos pasiūlos, kiti ieško autorinių darbų.

Vaisių, daržovių ar uogų konservavimas namuose sovietmečiu: neįtikėtini patarimai ir dangtelių trūkumas

Šiais laikais nedaug žmonių savo reikmėms konservuoja produktus žiemai, tam nėra reikalo, nes tiek šviežių vaisių ir daržovių, tiek konservuotų galima įsigyti prekybos centruose. Tačiau sovietmečiu konservavimas buvo vienas iš būdų – pigiai ir skaniai valgyti visus metus. Žmonės buvo raginami netgi sugedusius konservus iš naujo konservuoti, o vėliau valgyti. Sovietų Sąjunga, kaip ir dabar Rusija, yra didžiausia pagal plotą šalis pasaulyje.

Lietuviai gamins maistą astronautams: štai kokia svarbiausia užduotis laukia

Europos kosmoso agentūros (EKA) konkursą kartu su kitomis septyniomis Lietuvos bendrovėmis laimėjusi įmonė gamins maistą astronautams. Kaip LRT radijui šeštadienį sakė liofilizuotų produktų įmonės vadovė Laura Kaziukonienė, dabar svarbiausia užduotis – šių produktų pagrindu sukurti receptus. „Principas yra toks, kad užsišaldo maistas iki labai žemos temperatūros, minus 80 laipsnių, specialioje įrangoje ir vakuumo pagalba ištraukiama drėgmė.

Tyrimas: kas antras Baltijos šalių gyventojas naudojasi kelionių draudimu

Daugiau nei pusė gyventojų Baltijos šalyse keliaudami dažniausiai naudojasi kelionių draudimu, rodo „Citadele“ banko inicijuotos apklausos rezultatai. Apklausos duomenimis, labiausiai kelionių draudimu naudojasi estai (62 proc.)., visada ar dažniausiai kelionių draudimą nurodė naudojantys 54 proc. lietuvių ir latvių. Tik ilgų kelionių metų draudimu nurodė besinaudojantys 16 proc. lietuvių, 17 proc. latvių ir 16 proc. estų respodentų. Atitinkamai 4, 2 ir 3 proc.

Mirtiną šūvį iš savigynai turėto ginklo daugiabučio laiptinėje paleidęs vyras kalės 5 metus

Varėnoje už ne daugiau kaip 7,6 mln. eurų (su PVM) planuojama išplėsti ir atnaujinti sporto centrą.  Rajono savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Balevičiūtė teigė, kad naujame pastate planuoja įsikurti trijų skirtingų sričių veiklos. „Ten bus sporto salė, taip pat antrame aukšte planuojama įrengti atvirą jaunimo erdvę, o pirmame aukšte vienoje iš erdvių įsikurtų verslumo bendradarbystės erdvė“, – BNS sakė D. Balevičiūtė.

„Ignitis gamyba“ ieško būdų, kaip pritaikyti Vilniaus TE-3 teritoriją

Lietuvai perduodant Ukrainai nebeveikiančios trečiosios Vilniaus termofikacinės elektrinės (TE-3) įrangą, jėgainę valdančios „Ignitis gamybos“ vadovė sako, kad išmontavus įrenginius atsilaisvinęs pastatas ir teritorija galėtų būti panaudota įvairioms – tiek komercinėms, tiek viešosioms – veikloms.

Naujovės daugiabučių gyventojams: turėsite mokėti, net jei ir nesutinkate

Gyvenant daugiabutyje name privalumas yra tas, kad nereikia pačiam jaudintis dėl remonto darbų, vamzdynų taisymų, kitų įrengimų ar atnaujinimų. Tačiau problema iškyla tada, kai vieni ar kiti bendri sprendimai dėl būsto gyventojų netenkina, o pinigus už juos vis tiek reikia mokėti. Taip nutiko ir vieno daugiabučio namo gyventojams, kurie nesutiko su šlagbaumo (užkardos) įrengimu automobiliams įvažiuoti į kiemą.

„Bolt“ naujovė patiko ne visiems: paaiškino, kaip dabar galėsite susimokėti už keliones

Automobilių, dviračių ar paspirtukų nuoma – ne naujiena. Tačiau kai kurios bendrovės klientus vis dar moka nustebinti.  Sostinės gatvėse galima pamatyti ne vieną „Bolt“ bendrovės trumpalaikei nuomai siūlomų elektrinių paspirtukų, dviračių o taip pat ir automobilių. Tačiau dalis klientų nustebo įsigaliojusiais naujais kainoraščio pokyčiais. Naujienų portalui tv3.lt laišką parašiusi skaitytoja Rima teigė buvo nustebusi, kai mokėjimo galimybė pagal trukmę esą tiesiog pradingo.

Kelyje partrenkėte paukštį? Pasakė, ką turi padaryti kiekvienas vairuotojas

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijoje automobilis partrenkė gandrą. Automobilio gaišeną arba pats vairuotojas, arba tiesiog atsitiktinis įvykio liudininkas patraukė nuo kelio į šalikelę. Šis įvykis sukėlė kėdainiečių diskusijų audrą – kaip reikia elgtis tokioje situacijoje? Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi Paobelio kaimo gyventoja. Moteris papasakojo, kad pirmadienį, apie 19 val., Paobelio kaimo Kėdainių gatvėje automobilis nutrenkė gandrą.

Gydytoja paėmė 17 eurų, išrašė netikrą pažymą ir paleido: apie sveikatą net neklausė – normalu?

Daugelis žino, kad mokiniams, studentams, vairuotojams ar darbuotojams nuolat reikia tikrintis sveikatą. Pasitaiko atvejų, kuomet gyventojai, bijantys prarasti darbą ar teisę vairuoti, susiveikia netikras medicinines pažymas, slėpdami kokias nors sveikatos problemas. Vis tik būna ir taip, kad tokias pažymas, nieko netikrinę be paciento sutikimo išduoda ir patys gydytojai.

Visuotinio kompiuterių darbo sutrikimo poveikį pajuto ir „Mercedes-Benz“

Vokietijos automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ taip pat nukentėjo nuo viso pasaulio kompiuterius apėmusių sutrikimų. Šių sutrikimų poveikį patyrė dalis bendrovės pasaulinio gamybos tinklo, tačiau dabar grįžtama prie įprastinio darbo pamainomis, penktadienį Štutgarte pranešė bendrovės atstovė spaudai. Kartu su automobilių gamintojos IT paslaugų teikėju buvo parengtos priemonės, kurios šiuo metu diegiamos šioms problemoms įveikti, pasakė ji.

Fintech įstaigos galės naudotis Europos centrinių bankų sistemomis

Elektroninių pinigų (EPĮ) ir mokėjimo įstaigos (MĮ) galės naudotis euro zonos Eurosistemos centrinių bankų mokėjimo sistemomis, penktadienį pranešė Lietuvos bankas (LB). „EPĮ ir MĮ tai suteiks galimybę tiesiogiai dalyvauti mokėjimo sistemose. Kartu siekiama nesudaryti išskirtinių sąlygų EPĮ ir MĮ saugoti klientų lėšas centriniuose bankuose ir taip užtikrinti finansų sistemos stabilumą“, – pranešime sakė LB Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius.

Fondas Ukrainai liepos mėnesį iš įšaldyto Rusijos turto gaus daugiau kaip 1,5 mlrd. eurų

Belgijoje įsikūrusi tarpuskaitos įstaiga „Euroclear“ šį mėnesį perves pirmąsias įplaukas iš įšaldyto Rusijos turto į Europos fondą Ukrainai. Atitinkamas pareiškimas buvo paskelbtas „Euroclear“ interneto svetainėje, pranešė „Ukrinform“ korespondentas. „Šalia gerų pagrindinės veiklos rezultatų „Euroclear“ toliau uoliai įgyvendina tarptautines sankcijas Rusijos turtui.

Atskleidė, kaip per savaitę keitėsi degalų kainos Baltijos šalyse: štai kur jie išlieka pigiausi

Mažmeninės degalų kainos Lietuvoje per pastarąją savaitę kiek sumažėjo, o Estijoje – pakilo. Latvijoje brango benzinas, pigo dyzelinas, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys pagal vidutines kainas viename didžiausių regione „Circle K“ degalinių tinkle. Pigiausi degalai išliko Lietuvoje, brangiausias benzinas – Estijoje, o brangiausias dyzelinas – Latvijoje.

Lietuvos oro uostuose fiksuoti IT sutrikimai pašalinti, keleivių registracija vykdoma įprastai

Penktadienį visame pasaulyje pasirodžius pranešimams apie IT sistemų trikdžius, neaplenkusius ir keleto Lietuvos oro uostuose veikiančių antžeminio aptarnavimo įmonių, pranešama, kad fiksuoti sutrikimai pašalinti. „Beveik visos keleivių registracijos sistemos po šiandien vykusio globalaus IT sutrikimo vėl veikia įprastai“, – penktadienį Eltai perduotame komentare pranešė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas. Jo teigimu, sutrikimo poveikis oro uostų darbui ir keleiviams buvo nežymus.

„Benu“ vaistinių tinklas susidūrė su IT sutrikimais: pradėjo strigti dalis paslaugų

Visame pasaulyje skirtingos įstaigos susiduria su informacinių sistemų trikdžiais. O minėti sutrikimai paveikė ir kai kurias Lietuvos bendroves, apie kilusius nesklandumus praneša ir „Benu“ vaistinių tinklas. „Benu“ vaistinių tinklo vadovė Dr.
Į viršų