Eurobasket 2017. C grupė: ryškūs favoritai ir ilgai laukti sugrįžimai

Ispanija ir Kroatija. Tokios žvaigždžių perpildytos komandos susitiks pirmajame Europos krepšinio čempionato etape. Į likusius du C grupės aštuntfinalio kelialapius pretenduoja juodkalniečiai bei čekai. Vengrai ir rumunai krepšinį žaisti kol kas mokosi. Arba prisimena, kaip tai daryti.

Ispanija

Ispanijos rinktinė Ispanijos rinktinė (nuotr. SCANPIX)

Didžiausios pergalės. Nuolat galingą rinktinę surinkdavusiems ispanams prireikė laiko, kol užaugo auksinė ir varžovus traiškanti karta.

Pau Gasolis, Juanas Carlosas Navarro, Felipe Reyesas, Rudy Fernandezas, Jose Manuelis Calderonas. Tai – keli ryškiausias pergales pasiekusios Ispanijos rinktinės kariai.

Ispanai dominavimą Europos čempionatuose pradėjo 1999-aisiais. Nuo to laiko ši rinktinė tik kartą nelipo ant prizininkų pakylos – 2005-aisiais Serbijoje ir Juodkalnijoje. Ispanai 2009-aisiais Lenkijoje, 2011-aisiais Lietuvoje ir 2015-aisiais Prancūzijoje tapo Europos čempionais, 1999-aisiais Prancūzijoje, 2003-aisiais Švedijoje bei 2007-aisiais namie – vicečempionais, 2001-aisiais Turkijoje laimėjo bronzos medalius.

REKLAMA

Netektys. Ispanai į šių metų Europos čempionatą neatvyks pajėgiausios sudėties.

Vyriausiasis komandos treneris iš Italijos Sergio Scariolo, kaip visada, rinkosi iš dviejų natūralizuotų krepšininkų – NBA žaidžiančių Serge’o Ibakos ir Nikolos Mirotičiaus. Pagal FIBA taisykles, rinktinei gali atstovauti vienas natūralizuotas krepšininkas.

Šįkart laimingą bilietą ištraukė Juodkalnijoje gimęs N. Mirotičius. Puolėjas su Čikagos „Bulls“ derasi dėl naujos sutarties ir paklausė klubo rekomendacijų nevykti į Europos čempionatą.

Dar viena didelė ispanų netektis – Madrido „Real“ lyderis Sergio Llullas. Jis kontrolinių rungtynių su Belgijos rinktine metu patyrė kryžminių kelio raiščių traumą ir, kaip pranešama, devyniems mėnesiams iškrito iš rikiuotės.

Ispanijos rinktinei pirmąkart nuo 2009-ųjų nepadės puolėjas Victoras Claveras. Jam gegužės pabaigoje atlikta menisko operacija. Traumą patyrė ir Pau Ribasas.

Nebus ir ilgamečių komandos narių F. Reyeso ir R. Fernandezo. Abu pareiškė norą ilsėtis ir geriau pasiruošti artėjančiam klubiniam sezonui.

Nikola Mirotičius Nikola Mirotičius (nuotr. SCANPIX)

Sudėtis. Nepaisant minėtų bėdų, žvaigždžių Ispanijos rinktinėje netrūksta.

Iš komandos išsiskiria broliai. Tai dvi aukštaūgių brolių, žaidžiančių NBA, poros. Labiau patyrę – 37-erių P. Gasolis (San Antonijo „Spurs“) ir 32-ejų Marcas Gasolis (Memfio „Grizzlies“). Jaunosios kartos broliai – 23-ejų Willy Hernangomezas (Niujorko „Knicks“) bei 21-erių Juanas Hernangomezas (Denverio „Nuggets“).

Rinktinėje – dar du NBA krepšininkai. Tai 26-erių Ricky Rubio (Jutos „Jazz“) ir 24-erių Alexas Abrinesas (Oklahomos „Thunder“).

Stipriausiose Europos komandose žaidžia 31-erių Sergio Rodriguezas (Maskvos CSKA, Rusija) bei 37-erių J. C. Navarro („Barcelona“). Pastarasis po čempionato baigs karjerą rinktinėje.

Į komandą taip pat pateko į Eurolygą sugrįžusios „Valencia“ trejetas – 24-erių Guillemas Vivesas, 25-erių Joanas Sastre, 33-ejų Fernando San Emeterio ir vasarą iš Valanesijos į Barseloną persikėlęs 24-erių Pierre’as Oriola.

REKLAMA