Olimpinės žaidynės (Olimpiada)

 

įspūdingiausius momentus, laidas ir 2024 metų vasaros olimpinės žaidynių transliaciją galėsite stebėti portale tv3.lt.

 

Tai didžiausias tarptautinis sporto renginys, kuris vyksta kas ketverius metus ir vienija tūkstančius sportininkų iš viso pasaulio. Žaidynes sudaro vasaros ir žiemos olimpinės žaidynės, kurios vyksta pakaitomis kas dvejus metus. Olimpinės žaidynės simbolizuoja taiką, draugystę ir vienybę per sportą, o jų šūkis yra "Citius, Altius, Fortius" (greičiau, aukščiau, stipriau). 

 

Ypatinga Matusevičių šeimos istorija – 35 metus nepajudinamas Lietuvos rekordas ir tėvų olimpinę svajonę tęsiantis sūnus

Ieties metimas ir beisbolas – dvi sporto šakos, giliai įaugusios į vilniečių Matusevičių šeimos kraują. Meilę šioms dvejoms skirtingoms, bet ir tuo pačiu panašių atletinių savybių reikalaujančioms sporto disciplinoms įskiepijo Edmuntas Matusevičius – daugkartinis Lietuvos ieties metimo čempionas, kurio pėdomis pasekė trys jo sūnūs.

Patarimų olimpiečiams davęs Romas Ubartas – apie disko metikų šansus ir šiltus prisiminimus: „Širdimis kovojome už Lietuvą“

Jau po kiek daugiau nei savaitės bus duotas startas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Į jas išvyksta ir 50 Lietuvos sportininkų, o iš jų – net keturi disko metikai. Į medalių medžioklę išvykstantiems sportininkams patarimų turėjo ir legendinis Romas Ubartas. Trys disko metimo rungties atstovai – Mykolas Alekna, Andrius Gudžius ir Ieva Gumbs – į žaidynes pateko įvykdę olimpinį normatyvą, o pagal reitingų sistemą bilietą gavo ir Martynas Alekna.

Į Paryžių olimpinio medalio važiuojanti Viktorija Andrulytė: „Konkurencija bus labai didelė“

Tris olimpinius kelialapius iškovojusi, tačiau tik į antrąsias savo žaidynes išvykstanti Viktorija Andrulytė jaučiasi pasirengusi Paryžiaus olimpinių žaidynių buriavimo akvatorijai Marselyje. „ILCA 6” klasės buriuotoja ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnė savo olimpinį krikštą patyrė 2021-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse, nors kelialapį buvo iškovojusi ir į 2016 metų Rio De Žaneiro olimpines žaidynes.

Ekspertai: Paryžiaus olimpinės žaidynės turėtų pasirengti Rusijos kibernetinėms atakoms

Remiantis pirmadienį paskelbtu nauju tyrimu, Suomijos kibernetinio saugumo įmonė perspėja, kad Paryžiaus olimpinės žaidynės taps kibernetinių atakų, ypač surengtų Rusijos veikėjų, taikiniu. Pasak Suomijos kibernetinio saugumo įmonės „WiSecure“ ekspertų, šių metų vasaros olimpiados Paryžiuje organizatoriai „dėl geopolitinių neramumų“ turėtų pasirengti didesnei lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis kibernetinių atakų rizikai.

FIBA paskelbė olimpinių žaidynių reitingą: lietuvius skriaudęs Puerto Rikas – priešpaskutinis

Iki Paryžiaus olimpinių žaidynių lieka dvi savaitės, o visi sportininkai intensyviai ruošiasi svarbiems startams.  Tarp tūkstančių atletų į Prancūziją vyks ir 12 vyrų krepšinio rinkinių – 8 komandos, kurios jau kurį laiką turėjo olimpinius kelialapius ir dar 4, kurios bilietus išsikovojo vos prieš savaitę.  Artėjant žaidynėms FIBA išrikiavo visas 12 komandų pagal jų pajėgumą.

Nikola Jokičius vedė Serbiją į pergalę prieš Prancūzijos ekipą

Olimpinėms žaidynėms besirengiančios Prancūzijos ir Serbijos rinktinės tarpusavyje sužaidė kontrolines rungtynes. Namie žaidę būsimi olimpinių žaidynių šeimininkai 67:79 (23:18, 9:27, 20:15, 15:19) nusileido Serbijos krepšininkams. Nuo savo varžovų serbai atitrūko antrajame susitikimo kėlinyje, per kurį Prancūzijos rinktinė pelnė tik 9 taškus.

Lietuva olimpinėse žaidynėse – gausiausia rinktinė, labiausiai patyrę olimpiečiai ir amžiaus rekordai

Jau už dviejų savaičių Paryžiuje startuos 2024-ųjų olimpinės žaidynės. Į Prancūzijos sostinę jau ruošiasi vykti ir gausi lietuvių rinktinė, kuri stengsis užfiksuoti kuo geresnius rezultatus.  Šiemet Lietuvos olimpinę rinktinę sudaro 50 sportininkų. Pusšimtis atletų varžysis lengvosios atletikos, plaukimo, žirginio sporto, šiuolaikinės penkiakovės, imtynių, dviračių sporto, irklavimo, breiko, 3x3 krepšinio, paplūdimio tinklinio,  buriavimo ir sportinės gimnastikos rungtyse.

Nikola Jovičius negalės padėti Serbijos rinktinei olimpinėse žaidynėse

Serbijos rinktinė Paryžiaus olimpinėmis žaidynėse greičiausiai versis be NBA žaidėjo Nikola Jovičiaus. 21 metų 208 cm ūgio puolėjas atvyko į treniruočių stovyklą su kojos įtvaru. Buvo tikimasi, kad krepšininkas atsigaus po traumos ir galės žaisti. Vis dėlto, medikai nustatė kojos lūžį ir šis tampa labai panašu, kad vasarą praleis be krepšinio.

LeBronas Jamesas neturi planų žaisti 2028 metų olimpinėse žaidynėse

JAV rinktinės žvaigždė LeBronas Jamesas buvo paklaustas, ar jis planuoja žaisti 2028 metų Los Andželo olimpinės žaidynėse. „Ne, manęs ten nebus. Kai olimpiada vyks Los Andžele, dingsiu iš to miesto. Gyvensiu ten visus metus, bet atėjus olimpinėms žaidynėms nešdinsiuosi“, – sakė L.Jamesas. Po ketverių metų puolėjui bus 43 metai. L.Jamesas šią vasarą žais trečioji olimpiadoje karjeroje ir jis taps vyriausiu JAV rinktinės žaidėju istorijoje olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos raitelė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startuos po Lenkijos vėliava

Garsi Lietuvos raitelė,  Sandra Sysojeva, prieš keletą mėnesių pradėjusi atstovauti Lenkijai, įvykdė pagrindinį tikslą ir pateko į Paryžiaus olimpiadą. Lenkija jau anksčiau buvo iškovojusi vietą komandinėse Paryžiaus olimpiados dailiojo jojimo varžybose. S.Sysojeva pastaraisiais mėnesiais atlaikė didelę konkurenciją ir su žirgu „Maxima Bella“ buvo pakviesta į Lenkijos olimpinę rinktinę.

Palydos į Paryžių – su nesusipratimo prieskoniu: „Norai dideli, viltys – didelės“

Ketvirtadienį, liepos 11-ąją, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) patvirtino lietuvių sąrašą, kurie liepos 26–rugpjūčio 11 d. dalyvaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Kartu buvo pagerbtos ir apdovanotos olimpizmui nusipelniusios Lietuvos asmenybės, kurios šiais metais mini savo jubiliejų. 50 – tiek lietuvių dalyvaus didžiausioje pasaulio sporto šventėje, kurią galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijos eteryje.

Į Paryžiaus olimpines žaidynes parduotas rekordiškai didelis bilietų skaičius

Paryžiaus olimpinės žaidynės jau turi vieną aukso medalį dar joms neprasidėjus: į jas parduota 8,6 mln. bilietų, o tai yra visų laikų rekordas. „1996 metų  Atlantos žaidynių rekordas – 8,3 mln. bilietų, ir mes jau prieš kurį laiką jį viršijome“, – ketvirtadienį AFP sakė 2024 metų žaidynių organizatorius Tony Estanguet. „Esame pardavę 8,6 mln. bilietų į Olimpines žaidynes ir daugiau nei milijoną – į Paralimpines žaidynes“, – pranešė jis.

Šarūnas Marčiulionis įvertino rinktinės pasiekimus: atkreipė dėmesį į neaptartą detalę

60-metį švenčiantis Šarūnas Marčiulionis buvo pagerbtas ir apdovanotas Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Vienam pirmųjų NBA europiečių, olimpiniam čempionui Š. Marčiulioniui LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūė įteikė prizą–skulptūrą „Pergalė“. Jubiliejų minintis krepšininkas po sveikinimų bendravo su Lietuvos sporto žurnalistais ir aptarė šių dienų aktualijas.

Oficialiai patvirtinta Lietuvos rinktinė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Ketvirtadienį, liepos 11 d., Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomasis komitetas patvirtino 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvausiančių sportininkų sąrašą. Liepos 26-ą dieną prasidėsiančiose vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 50 sportininkų. „Apvalus pusšimtis – tiek sportininkų garbingai gins Lietuvos garbę Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Ypatingais metais, kai mes minime ir Lietuvos olimpinio judėjimo šimtmetį.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bus 16 Rusijos sportininkų

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvaus 16 Rusijos sportininkų. Tokius skaičius skelbia Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC). Šis skaičius galėjo būti kur kas didesnis, bet kai kurie sportininkai patys vis dėlto atsisakė dalyvaut žaidynėse dėl  „nesąžiningumo principo“. Priminsime, kad  Tarptautinis olimpinis komitetas leido dalyvauti žaidynėse tiems rusų ir baltarusių sportininkams po neutralia vėliava, jei jie atitiks griežtas sąlygas, tarp kurių buvo ir įrodymas, ...

Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė paskelbė savo sudėtį Paryžiaus olimpinėms žaidynėms

Olimpinam debiutui besiruošianti Lietuvos vyrų 3x3 krepšinio rinktinė paskelbė savo sudėtį. Rinktinės vyr. treneris Dainius Novickas nusprendė, jog Paryžiuje dėl medalių kausis tas pats kvartetas, kuris ir iškovojo kelialapį į olimpianes žaidynes.

JAV žvaigždynas pergale pradėjo pasiruošimą, į aikštę išbėgo ir buvęs žalgirietis

Pergalę draugiškose rungtynėse iškovojo JAV žvaigždės, kurios Las Vegase rezultatu 86:72 (14:21, 27:12, 28:21, 17:18) nugalėjo Kanados krepšininkus. JAV komandos gretose šiose rungtynėse į aikštę išbėgo 13 krepšininkų, tarp jų ir buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas. Jis sužaidė dvi minutes. JAV gretose rezultatyviausias buvo 13 taškų pelnęs Anthony Edwardsas, 12 įmetė Stephenas Curry, 11 – Jrue Holiday. Pralaimėjusių gretose su 12 taškų rezultatyviausias buvo R.J.Barrettas.

JAV rinktinės dvyliktuke olimpinėms žaidynėms – vienas pokytis

Kawhi Leonardas nepadės Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinei artėjančiose Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Kartu paaiškėjo, kas užims jo vietą. Skelbiama, kad pasirengime dalyvavęs krepšininkas vis tik koncentruotis į pasiruošimą sezonui. O K.Leonardo vietą užims Derrickas White‘as, kuris praėjusį sezoną su Bostono „Celtics“ tapo NBA čempionu.

Galutinis Kanados rinktinės dvyliktukas – su sugrįžtančia NBA žvaigžde

Kanados rinktinės treneris Jordi Fernandezas apsiskelbė dėl galutinio dvyliktuko, kuris ruošis Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Nacionalinei komandai atstovaus didžiausia jos žvaigždė Shai Gilgeousas-Alexanderis, o taip pat prie jos jungiasi ir NBA čempionas Jamalas Murray, kuris nežaidė pasaulio čempionate.  Kanadiečių gretose ir toliau išvysime RJ Barrettą, Dilloną Brooksą, Nickeilą Alexanderį-Walkerį bei Kelly Olynyką.
Naujienos 2024-07-10

Olimpiniam startui besiruošianti Gintarė Venčkauskaitė: „Mes, penkiakovininkai, visada paliekame intrigą dėl medalio“

Penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė pasirengusi jau trečiosioms savo olimpinėms žaidynėms. Didžiausią šiemet karjeros pergalę iškovojusi sportininkė neslepia, kad jaudulys jau atsiranda, iššūkių yra, bet su viskuo teks susitvarkyti. G. Venčkauskaitė jau dalyvavo 2012 m. Londone žaidynėse, kur užėmė dvyliktąją vietą, o 2020 m. Tokijuje ji buvo septinta. Šiemet ji lškovojo didžausią karjeros pergalę, kai laimėjo pasaulio taurės finalą.

Lietuvos lengvosios atletikos federacija pristatė naujas rinktinės aprangas

Lietuvos lengvosios atletikos federacija tęsia 2019 metais prasidėjusį bendradarbiavimą su sportinės aprangos gamintojais „4F“ ir pristato naujas Lietuvos nacionalinės rinktinės aprangas. Su jomis lengvaatlečiai jau spėjo startuoti birželio 7–12 d. vykusiame Europos čempionate Romoje (Italija), o netrukus (rugpjūčio 1–11 d.) startuos ir olimpinėse žaidynėse Paryžiuje (Prancūzija).  „Pratęsta sutartis, sukurta nauja kolekcija nacionalinei rinktinei.

Į Paryžių išlydima Lietuvos olimpinė rinktinė: premjerė ragina palaikyti sportininkus, pasisakė ir apie neutralius atletus

Trečiadienį Lietuvos olimpinė rinktinė išlydima į Paryžiuje vykstančias Olimpines žaidynes. Išlydėtuvėse dalyvavusi premjerė Ingrida Šimonytė akcentavo, kad itin svarbu parodyti palaikymą šalies sportininkams. Lietuvos olimpinę rinktinę sudarys pusė šimto sportininkų, besivaržysiančių 13 sporto šakų: plaukimo, irklavimo, lengvosios atletikos, dviračių sporto, imtynių, šiuolaikinės penkiakovės ir kt.

Lietuvos olimpinei plaukimo rinktinei – absurdiškas smūgis: Paryžiuje negalės plaukti vienas iš komandos narių

Organizacija „World Aquatics“ (buvusi FINA, tarptautinė vandens sporto šakų federacija) informavo asociaciją „LTU Aquatics“, kad olimpinį kelialapį iškovojusioje estafetės 4 × 200 m laisvuoju stiliumi Lietuvos komandoje Paryžiuje negalės plaukti vienas iš jos narių. Tai grindžiama griežtomis olimpinėmis kvotomis.

Ramūnas Šiškauskas apie rinktinės žaidimą: „Jeigu bijome kažką daryti, visi kažko laukia, taip ir išeina“

Lietuvos rinktinė antrą kartą iš eilės nepateko į olimpines žaidynes. Tai – skaudus faktas, tačiau kartu ir gera galimybė plačiai diskusijai ir nuomonėms – ko reikia, kad antrąjį šimtmetį puoselėjamas Lietuvos krepšinis vėl išgyventų renesansą? Reikia griežto trenerio. Reikia lengvai su žaidėjais bendraujančio stratego. Reikia trenerio, kuris sugebėtų numatyti tris žingsnius į priekį ir greitai adaptuotis prie situacijos. Reikia stratego, kuris netrukdytų žaisti modernų krepšinį.

Elitui nosį nušluostęs Mykolas Alekna – varžybų Vengrijoje nugalėtojas

Vengrijoje antradienį vyko Istvano Gyulai atminimui skirtos „auksinio“ lygio WA kontinentinio turo lengvosios atletikos varžybos. Tai buvo viena paskutinių galimybių prieš Paryžiaus olimpiadoje vienoje vietoje išvysti daugelį pajėgiausių pasaulio disko metikų.

Ispanijos rinktinės dvyliktuke prieš olimpines žaidynes – vienas pakitimas

Ispanijos rinktinės dvyliktuke Alexas Abrinesas keičia Juaną Nunezą.  Toks yra vyriausiojo trenerio Sergio Scariolo sprendimas.  „Barcelona“ snaiperis A. Abrinesas praleido atrankos turnyrą dėl traumos, bet jau pasveiko ir yra pasirengęs padėti komandai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.  J .Nunezas atrankos turnyre sužaidė du mačus ir rinkdavo po 1 tašką.

Širdį veriančio pralaimėjimo atgarsiai: „Treneris negali būti visada minkštas ir su viskuo sutinkantis“

Tiksint paskutinėms olimpinio atrankos finalo sekundėms, 23 taškus pelnęs Puerto Riko rinktinės lyderis Jose Alvarado degančioms akimis pribėgo prie legendinio Carloso Arroyo. Kol puertorikiečiai skendo euforijoje ir vienas kito glėbyje, Lietuvos rinktinės krepšininkai San Chuano areną paliko nunarintomis galvomis. Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą iš eilės nepateko į olimpines žaidynes.

Dar viena Lietuvos lengvaatletė pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes

Paryžiaus žaidynėse išvysime dar vieną Lietuvos atstovę. World Athletics pranešė, kad kelialapį į Paris 2024 olimpines žaidynes iškovojo trišuolininkė Diana Zagainova. Trišuolininkei tai bus antrosios Lietuvos rekordininkės olimpinės žaidynės, kuriose ji startuos rugpjūčio pradžioje. Tai 11-oji šalies lengvaatletė, kuri dalyvaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Prieš tai 27-erių vilnietė dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, kur visi trys jos šuoliai buvo neįskaityti.

Domantas Sabonis su šeima viešėjo Lietuvoje: paviešino kadrus iš pajūrio

Prieš išvykstant į olimpines atrankas San Chuane, Puerto Rike, Lietuvos krepšinio rinktinė stovykloje ruošėsi Palangoje.  Lietuvoje viešėjo ir Amerikoje gyvenimą kuriantis krepšininkas Domantas Sabonis su žmona Shashana bei sūnumi Oliveriu Tigeriu ir dukrele Eleven Rose. Moteris socialiniuose tinkluose dalijosi kadrais iš lietuviškojo pajūrio.  Kadruose buvo matyti poilsis Lietuvos jūrų muziejuje, įamžinti kadrai iš privataus lėktuvo.

Australijos dvyliktuke olimpinėms žaidynėms – 8 NBA žaidėjai

Australijos rinktinė pristatė savo dvyliktuką artėjančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Didžiąją rinktinės dalį sudaro NBA žaidžiantys krepšininkai, kurių bus net aštuoni. Australai olimpinėse žaidynėse žais A grupėje, kur susitiks su Kanada ir dviem rinktinėmis iš olimpinių atrankos turnyrų.

LTOK vyko Lietuvos olimpinės rinktinės narių techninis seminaras: olimpiečiai gavo ir savo aprangas

Liepos 4 d., ketvirtadienį, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete būriavosi olimpinės rinktinės nariai, kuriems jau šio mėnesio pabaigoje prasidės Paryžiaus olimpinės žaidynės. Prieš išvyką sportininkai ir komandų vadovai dalyvavo techniniame seminare, skirtame pasiruošimui Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Tuo pačiu sportininkai turėjo progą atsiimti oficialią naująją „Nike“ olimpinę aprangą.

Donato Motiejūno mylimoji vyrą palaiko Puerto Rike: pasidalijo akimirkomis

Šiuo metu San Chuane, Puerto Rike Lietuvos krepšinio rinktinė skinasi kelią link Paryžiaus olimpinių žaidynių. Vakar Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė olimpiniame atrankos turnyre iškovojo antrąją pergalę ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai po permainingos kovos 97:93 nugalėjo Dramblio Kaulo Kranto (DKK) krepšininkus. Gražiausios rungtynių akimirkos: Įnirtingą lietuvių kovą gyvai stebėjo ir tautiečiai sirgaliai.

Paryžiaus žaidynėse – dar keturi sportininkai iš Lietuvos!

Baigėsi olimpinė atranka lengvosios atletikos atstovams, po kurios vietą Paryžiuje užsitikrino dar 4 Lietuvos lengvaatlečiai: trišuolininkė Dovilė Kilty, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, disko metikas Martynas Alekna ir bėgikė Gabija Galvydytė. Kiek anksčiau dar 5 Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo olimpinius kelialapius įvykdę normatyvus. Palangoje savaitgalį vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas buvo paskutinės varžybos mūsų lengvaatlečiams prieš pasibaigiant olimpinei atrankai.

Aušrai Garunkšnytei – vardinis kvietimas į Paryžiaus paralimpines žaidynes

Aušra Garunkšnytė taps pirmąja Lietuvos maratonininke moterimi paralimpinėse žaidynėse. Jono Žakaičio treniruojama ilgų nuotolių bėgikė sulaukė vardinio kvietimo dalyvauti 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse. „Žinojau, kad turiu šansą, todėl tiesiog toliau vykdžiau treniruočių planą. Bet kai paskambino Mindaugas Bilius (Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas – red.) ir pranešė šią žinią... kažkas nerealaus, negaliu atsitokėti iki dabar.
Naujienos 2024-07-02

Lietuvos olimpinė rinktinė pildosi – į Paryžių vyks dar vienas raitelis

Lietuvos raitelis Andrius Petrovas sekmadienį netikėtai sulaukė žinios, jog galės startuoti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.  Anksčiau buvo skelbiama, kad lietuviui pritrūko olimpinio reitingo taškų, tačiau dabar, perskirsčius kvotas, A. Petrovas gavo kvietimą dalyvauti olimpiniame konkūre. Sportininkas pats pripažino, kad ši žinia jį nustebino.

Rusijos dziudo federacija atsisakė siųsti savo sportininkus į Paryžiaus žaidynes

Keturi Rusijos dziudo imtynininkai turėjo teisę varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs sportininkai, tačiau tokiam sprendimui paprieštaravo Rusijos dziudo federacija (RJF). Federacijos prezidentas Sergejus Soloveičikas pranešė, kad siūlymas žaidynėse dalyvauti tik kai kuriems Rusijos sportininkams žemina šalies orumą, tad Paryžiuje nebus nė vieno kovotojo iš Rusijos.

Paaiškėjo tinklininkių Paulikienės ir Raupelytės varžovės Paryžiaus olimpinėse žaidynėse

Penktadienį Marso lauke šalia Eifelio bokšto buvo ištraukti Paryžiaus olimpinių žaidynių paplūdimio tinklinio turnyro burtai. Jie lėmė, kad pirmosios istorijoje į olimpines žaidynes patekusios Lietuvos paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė žais E grupėje. Mūsiškių varžovėmis bus brazilės Carolina Salgado, Barbara Seixas de Freitas, olandės Katja Stam ir Raisa Schoon bei japonės Akiko Hasegawa ir Miki Ishii.

Paryžiaus merė: Prancūzijos rinkimai gali sugadinti Olimpinę šventę

Paryžiaus merė Anne Hidalgo trečiadienį pareiškė, kad prezidentas Emmanuelis Macronas sušaukdamas pirmalaikius rinkimus, rizikuoja sugadinti kitą mėnesį prasidėsiančią Olimpinių žaidynių šventę. Prancūzai ruošiasi sekmadienį eiti prie balsadėžių pirmame rinkimų ture, o antras turas numatytas po savaitės. Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymas įvyks liepos 26 dieną.

Likus mėnesiui iki Paryžiaus olimpinių žaidynių – olimpinės monetos pristatymas

Lietuvos bankas liepos 3 d. į apyvartą išleidžia kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą XXXIII Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ir Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui. Likus lygiai 30 dienų iki olimpinių žaidynių pradžios, naujoji olimpinė moneta šiandien pristatyta Prancūzijos ambasadoje Vilniuje.

Lietuvos ir Latvijos krepšinio pasiekimai: ar „braliukai” mus tikrai jau pralenkė?

Kristapas Porzingis šią savaitę tapo pirmuoju Baltijos šalių krepšininku, kuriam pavyko iškovoti NBA čempiono žiedą. Tai vėl paskatino diskusijas apie Lietuvos ir kaimyninės Latvijos krepšinio pasiekimus bei šių šalių perspektyvas. Faktai kalba patys už save – Latvijos 3x3 rinktinė Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalius, o mūsų rinktinė 2020 m. žaidynėse savo atstovų net neturėjo. Praėjusioje Pasaulio taurėje Latvijos rinktinė užėmė 5 vietą, o Lietuva – 6-ąją.

Įspūdinga: plaukimo rinktinė net ir be Dano Rapšio pagerino Lietuvos rekordą

Belgrade (Serbija) prasidėjusiame Europos plaukimo čempionate pirmadienį galingai startavo Lietuvos vyrų rinktinė. Vyrų estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas finišavo per 7 min. 9.75 sek. bei su geriausiu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą. Tuo pačiu lietuviai pagerino šalies rekordą (7:09.97), kuris išsilaikė tik keletą mėnesių.
Naujienos 2024-06-17

Paryžiuje – dar vienas plaukikas iš Lietuvos: olimpinį kelialapį iškovojo ir Andrius Šidlauskas!

Pirmadienį Belgrade vykstančiame Europos plaukimo čempionate olimpinį kelialapį iškovojo plaukikas Andrius Šidlauskas. Lietuvis 100 m krūtine plaukime finišavo per 59,36 sek. ir įvykdė olimpinį normatyvą (59,49 sek.). Trenerių Pauliaus Povilionio ir Inos Paipelienės auklėtinis aplenkė visus kvalifikacijos dalyvius, o toks rezultatas jam taip pat atvėrė duris į Europos čempionato pusfinalį.

Prieš Paryžiaus žaidynes – Dominikos Banevič pergalė turnyre Šveicarijoje

Prieš kelias savaites, duodama interviu po Lietuvos čempionato, mūsų šalies breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka teigė, jog vasarą dar norėtų sudalyvauti keleriose varžybose. Sportininkės nuomone, keli startai būtų vertinga jos pasiruošimo Paryžiaus olimpinėms žaidynėms dalis. Savo planus D. Banevič sėkmingai vykdo. Savaitgalį Šveicarijos Augso mieste netoli Bazelio įvyko tarptautinis breiko turnyras. Jame startavusi D. Banevič – Bgirl Nicka tapo nugalėtoja.
Naujienos 2024-06-17

Lietuvos 3x3 rinktinę ir olimpiečius įkvėpęs reperis Omerta: „Tai man labai daug reiškia“

„Kiek jėgos tavy rytojui, kiek ugnies savy liepsnoja?“, – tokie repo atlikėjo Omertos naujos dainos žodžiai įkvėpė Lietuvos 3x3 rinktinę, kuri gegužės pabaigoje Vengrijoje laimėjo olimpinį kelialapį, o grįžusi į gimtinę Vilniaus oro uoste vieningai traukė kūrinį „Degtukai“. Per kelis mėnesius naujasis iš Prienų kilusio Juliaus Podlipajevo kūrinys „YouTube“ platformoje buvo peržiūrėtas 165 tūkst.

Leonelis Messi priėmė sprendimą dėl olimpinių žaidynių

Argentinos rinktinės ryškiausia žvaigždė Lionelis Messi atmetė galimybę žaisti šią vasarą vyksiančiose olimpinėse žaidynėse. „Kalbėjausi su Javieru Mascherano ir tiesa yra tokia, kad abu supratome situaciją. Šiuo metu yra sunku galvoti apie olimpines žaidynes, nes mes dalyvaujame „Copa America“ turnyre. Tai būtų du, trys mėnesiai iš eilės žaidimo, nesu tokio amžiau, kad galėčiau dalyvauti visur. Turiu atidžiai pasirinkti, man būtų per daug žaisti dvejuose turnyruose iš eilės.
Naujienos 2024-06-13

Patvirtinta irkluotojų olimpinė rinktinė: į Paryžių vyks net 7 debiutantai

Ketvirtadienį Lietuvos irklavimo federacija patvirtino sportininkus, dalyvausiančius Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Lietuvos irklavimo rinktinę Prancūzijos sostinėje sudarys 8 atletai, iš kurių net 7 bus olimpiniai debiutantai. „Esu labai patenkintas komandos dydžiu – 5 įgulos ir 8 irkluotojai. Manau, kad irklavimo rinktinė pasiekė šiai dienai maksimalų galimą rezultatą, – vertino vyr. treneris Mykolas Masilionis.
Naujienos 2024-06-13

Ketvirtas Romoje likęs Edis Matusevičius: „Išsivešiu alkį, nes dabar dar labiau noriu medalio“

Nors Lietuvos lengvaatlečiams Europos lengvosios atletikos čempionatas nebuvo itin sėkmingas, tačiau geriausias šalies ieties metikas Edis Matusevičius turi kuo didžiuotis. Paskutinę pirmenybių dieną finale dalyvavęs lietuvis įrankį geriausiu bandymu nusviedė 83.96 metrus ir užėmė garbingą ketvirtąją vietą. Iki medalio jam trūko vos 70 cm, tad toks rezultatas įkvepia nenuleisti rankų ir pabandyti iškovoti medalį Paryžiaus žaidynėse.

Atostogos prie ežero – pigios ir patogios: štai, ką renkasi lietuviai

Poilsis prie ežero, keptas šašlykiukas, meškerytė – na, pripažinkime, visa tai yra mūsų kraujyje. Taip atostogavo mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai. Taip ilsėtis giliai širdyje norime ir mes. Nes genialumas – paprastume. TV3 laidoje „TOP 3“ pamatysite, kokios galimybės ilsėtis prie ežero Molėtų rajone. Kviečiame pasižvalgyti po Molėtų rajono kempingą. Čia galėsite įsikurti už 4 eurus palapinėje, už 15  eurų kemperyje.

Olimpinė čempionė Lina Kačiušytė: „Neturime naftos, aukso ar deimantų, bet turime žmonių“

Olimpinė čempionė Lina Kačiušytė praėjusią savaitę lankėsi Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotas iškilmingas „Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečio vakaras“. Operos ir baleto teatre olimpinių čempionų ir prizininkų koncentracija buvo tokia didelė ir skalsi kaip galingas vasariškas lietus. Proga buvo išties garbinga ir verta tokio čempionų koncentrato.

Sezono rezultatą fiksavęs Gediminas Truskauskas įbėgo į pusfinalį – nusitaikė ir į rekordą

Romoje (Italija) įsibėgėjo trečioji Europos lengvosios atletikos čempionato diena. Kvalifikaciniame 200 m bėgime dalyvavęs Gediminas Truskauskas pademonstravo puikų greitį ir papuolė į pusfinalį.  G. Truskauskas kvalifikacijoje ne tik prasibrovė į pusfinalį, tačiau ir pasiekė naują sezono rekordą – 20,78 sek. Bendroje atrankoje dalyvavusių bėgikų įskaitoje jis užėmė 8-ą vietą.
Į viršų