Premijas iš valstybės Lietuvoje gaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 1-8 vietas užėmę sportininkai.
Šiemet valstybė padidino stipendijas ir premijas už sporto laimėjimus: už olimpinį auksą skiriama 167 695 eurai, už sidabrą 83 875 eurai, o už bronzą – 62 920 eurų.
Tai reiškia, kad už sidabrą skirtais pinigais džiaugsis disko metikas Mykolas Alekna bei breiko šokėja Dominika Banevič, bronziniai pinigai nuguls į trijulių krepšinio rinktinės krepšininkų bei irkluotojos Viktorijos Senkutės sąskaitas.
Penktąsias vietas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užėmė plaukikai Danas Rapšys ir Kotryna Teterevkova, irkluotojų duetas Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė, keturvietės baidarės įgula Mindaugas Maldonis, Simonas Maldonis, Artūras Seja ir Ignas Navakauskas. Jiems atiteks po 25 190 tūkst. eurų.
Septintąsias vietas užėmė penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė ir imtynininkai Manas Knystautas bei Gabija Dilytė. Jiems atiteks po 12 595 Eur. Aštuntąją vietą užėmė irkluotojai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnams bei disko metikas Andrius Gudžius. Šiems sportininkams priklauso po 8 415 eurus.
Portalas tv3.lt pasižvalgė į tai, kokiomis piniginėmis premijomis sportininkus palpino kitos šalys.
Lietuva lenkia kaimynus ir net Jungtines Amerikos valstijas (JAV)
Kai kalbama apie piniginius prizus už olimpinių žaidynių nugalėtojų pakylą, daugelis šalių laikosi skirtingų pozicijų.
Dar prieš olimpines žaidynes 33 šalys, dalyvaujančios šių metų olimpinėse žaidynėse, „Forbes“ leidiniui patvirtino, kad skirs mažesnius ar didesnius piniginius prizus sportininkams.
Honkongas pažadėjo skirti daugiausiai pinigų – beveik 700 tūkst. eurų už auksą ir 350 tūkst. eurų už sidabrą bei 225 tūkst. eurų už bronzą.
Honkongo sportininkai olimpinėse žaidynėse iškovojo keturis medalius – du aukso ir du bronzos.
Tuo tarpu Taivanas savo sportininkams už auksą buvo pažadėjęs maždaug 550 tūkst. eurų siekiančias premijas. Šios šalies sportininkai iškovojo du aukso medalius.
Didesnės premijos nei Lietuvoje numatytos buvo ir tokių šalių sportininkams kaip Indonezija, Izraelis, Kazachstanas, Malaizija. Visose jose auksas buvo vertas daugiau nei 200 tūkst eurų.
Įdomu, tai kad mažesnės premijos už medalius nei Lietuvoje, buvo numatytos tokioje milžiniškoje šalyje kaip JAV.
Užsienio žiniasklaidoje skelbiama, kad pagal šios šalies olimpinio ir parolimpinio komiteto programą „Operation Gold“ aukso medalių laimėtojai gauna po 37 500 JAV dolerių (apie 34 tūkst. eurų), sidabro medalių laimėtojai – 22 500 JAV dolerių (apie 20 tūkst. eurų), o bronzos medalių laimėtojai – 15 000 JAV dolerių (apie 14 tūkst. eurų).
JAV sportininkai iš viso olimpinėse žaidynėse laimėjo 126 medalius – 40 aukso, 44 sidabro ir 42 bronzos.
Mažesnėsmis sumomis nei Lietuva, savo olimpiečius lepino ir Lenkija, kuri minėdama 100-ąsias dalyvavimo olimpinėse žaidynėse metines, aukso medalininkams pasiūlė kiek daugiau nei 74 tūkst. eurų.
Tiesa, pridėdama ir kitų naudų, pavyzdžiui, investicinės vertės deimantą ar dviejų miegamųjų butą Varšuvoje, sportininkui laimėjus individualioje sporto šakoje.
Lenkų sportininkai iškovojo 1 aukso, 4 sidabro, 5 bronzos medalius.
Verta pažymėti, kad yra ir nemažai kitų šalių, kurios skyrė mažesnes pinigines premijas, tačiau apdobanjo olimpiečius kitais dalykais.
Įdomu tai, kad ne itin aukštomis premijomis, lyginant su Lietuva, savo sportininkams pasižymėjo ir olimpinių žaidynių šeimininkė Prancūzija. Remiantis įvairiais šaltiniais, ji už auksą savo sportininkams skyrė po maždaug 80 tūkst. eurų. Už sidabrą apie 50 tūkst eurų, bronzą – apie 26 tūkst. eurų.
Olimpinių žaidynių šeimininkams sportininkai padėjo iškovoti 15 aukso, 26 sidabro ir 22 bronzos medalius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!