Gairės

lenkija

Lenkija, oficialiai vadinama Lenkijos Respublika, yra valstybė Centrinėje Europoje, ribojanti su septyniomis šalimis: Rusija (Kaliningrado sritis), Lietuva, Baltarusija, Ukraina, Slovakija, Čekija ir Vokietija. Jos sostinė ir didžiausias miestas yra Varšuva. Lenkija užima apie 312 696 kvadratinių kilometrų teritoriją ir turi daugiau nei 38 milijonus gyventojų, dėl ko yra viena iš didžiausių ir tankiausiai apgyvendintų šalių Europos Sąjungoje, kurios nare tapo 2004 m.

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną. „Protestas turėtų prasidėti kovo 1 dieną, 10 val. ryte.
Prieš 2 val.

Ukrainos ir Lenkijos pasienyje eilėse stovi beveik 2 500 vilkikų

Lenkijos ūkininkai ir toliau blokuoja sunkvežimių eismą šešiuose kontrolės punktuose pasienyje su Ukraina, praleisdami po kelis vilkikus per valandą į abi puses, praneša „Ukrinform“. Tai pirmadienį žurnalistams pareiškė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Andrijus Demčenka. „Kaip ir anksčiau, eismas blokuojamas šešiomis kryptimis. Sunkvežimiai, važiuojantys iš Ukrainos, apskritai nepraleidžiami pro Jahodyno kontrolės punktą. Šį rytą Lenkijos teritorijoje stovi 2500 vilkikų.
Prieš 4 val.

Ukrainos pasiuntinys ragina Lenkiją identifikuoti grūdus barstančius provokatorius ir patraukti juos atsakomybėn

Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Vasylis Zvaryčius paragino Lenkijos valdžios institucijas daryti viską, kas įmanoma, kad būtų rasti ir baudžiamojon atsakomybėn patraukti asmenys, atsakingi už ukrainietiškų grūdų išpylimą iš transporto priemonių ir traukinių vagonų, vykstančių per Lenkijos teritoriją. Kaip praneša naujienų agentūra „Ukrinform“, Ukrainos diplomatas apie tai prakalbo tinkle „X“, reaguodamas tai, kad sekmadienį buvo surengta dar viena tokio tipo provokacija.
Prieš 6 val.

Lietuvos ir Lenkijos dujotiekyje – galimai sumontuotos rusiškos detalės: „Amber Grid“ pareiškė pretenziją

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“ praėjusią savaitę pareiškė pretenziją Lietuvos ir Lenkijos magistralinio dujotiekio (GIPL) pagrindinei rangovei „Alvora“ dėl jame galimai sumontuotų rusiškų jungiamųjų alkūnių, sekmadienį pranešė naujienų portalas „15min“. Pasak portalo, tai rodo, kad „Amber Grid“ rengiasi keisti abejonių sukėlusias detales.
287 Prieš 20 val.

Lenkijos ūkininkai užblokavo pagrindinį kelią į Vokietiją

Lenkijos ūkininkai sekmadienį užblokavo pagrindinį greitkelį į Vokietiją protestuodami prieš Europos Sąjungos (ES) taisykles ir mokesčius. Ūkininkai visoje Europoje jau kelias savaites vykdo protesto akcijas dėl, jų teigimu, pernelyg griežtų aplinkosaugos taisyklių, konkurencijos dėl pigaus importo iš ES nepriklausančių šalių ir mažų pajamų. Sekmadienį Lenkijos ūkininkai užblokavo A2 greitkelį netoli Slubicių, esančių rytiniame pasienyje su Vokietija. „Blokada prasidėjo 14.00 val.
Prieš 23 val.

Ekspertai apie Lenkijos norą dislokuoti branduolinius ginklus šalyje: „Kuo arčiau prie sienos su Lietuva – tuo geriau“

Lenkija nori, kad šalies teritorijoje būtų dislokuoti Jungtinių Valstijų branduoliniai ginklai. Varšuva norėtų, kad taip NATO atsakytų į Rusijos planus Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą.

Šmyhalis: Ukrainos atstovai atvyko prie sienos su Lenkija, o Lenkijos vyriausybės pareigūnai – ne

Ukrainos ministrų kabineto atstovai atvyko prie sienos su Lenkija spręsti blokavimo klausimo, tačiau Lenkijos vyriausybės pareigūnai to nepadarė. Susitikimas neįvyko. Tai penktadienį „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Pastarąjį pusmetį mes gyvename Lenkijos vykdomos nuolatinės Ukrainos sienos blokados sąlygomis. Blokados, kuri smogė mūsų ekonomikai ir mūsų galimybėms geriau gintis“, – pažymėjo premjeras.
2024-02-23

Lenkijos ūkininkai grasina užblokuoti svarbią Vokietijos pasienio perėją

Lenkijos ūkininkai penktadienį pareiškė, kad blokuos svarbų pasienio kelią į Vokietiją ir taip prisidės prie didėjančio protesto dėl europinių taisyklių ir pigesnio importo. Protestuotojai nuo sekmadienio 24 valandoms užblokuos pagrindinį greitkelį A2 Varšuva–Berlynas ties Slubicių pasienio postu, naujienų agentūrai AFP pranešė ūkininkų protesto judėjimo atstovas Dariuszas Wrobelis. Lenkijos ūkininkai tęsia ilgas savaites trunkančius protestus blokuodami sieną su Ukraina.
2024-02-23

Ukrainos ūkininkai prie sienos su Lenkija atgabeno rusų sumaitotą žemės ūkio techniką

Ukrainos ūkininkai prie sienos su Lenkija atgabeno okupantų rusų sugadintą ar sunaikintą žemės ūkio techniką. Nuo penktadienio iki kovo pabaigos ji stovės Krakoveco-Korčovos patikros punkte. Tai pranešė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerijos spaudos tarnyba, kuria remiasi „Ukrinform“. Ukrainos žemdirbiai nori lenkų protestuotojams parodyti, kokiomis sąlygomis šiuo metu dirba šalies  ūkininkai.
2024-02-23

ES atblokuos Lenkijai skirtą pagalbą, užbaigdama konfrontaciją dėl teisinės valstybės

ES vadovė Ursula von der Leyen penktadienį pranešė, kad Briuselis atblokuos 137 mlrd. eurų pagalbą Lenkijai, kuri buvo įšaldyta, su Varšuva nesutariant dėl teisinės valstybės principų taikymo. U. Von der Leyen pasakė, kad oficialius sprendimas bus priimtas kitą savaitę.
2024-02-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų