REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po audringų diskusijų Seime, parlamentarai tik iš trečio karto pateikė valstybės tarnybos reformą. Jei įstatymų pakeitimai toliau sėkmingai skinsis kelią Seime, keisis ne tik valstybės tarnautojų darbo sąlygos, bet ir darbo užmokestis: beveik dvigubai išaugusiais atlyginimais nuo kitos kadencijos galės džiaugtis Seimo nariai, ministrai, dalies valstybinių įstaigų vadovai.

Po audringų diskusijų Seime, parlamentarai tik iš trečio karto pateikė valstybės tarnybos reformą. Jei įstatymų pakeitimai toliau sėkmingai skinsis kelią Seime, keisis ne tik valstybės tarnautojų darbo sąlygos, bet ir darbo užmokestis: beveik dvigubai išaugusiais atlyginimais nuo kitos kadencijos galės džiaugtis Seimo nariai, ministrai, dalies valstybinių įstaigų vadovai.

REKLAMA

Demokratų frakcijos narys Tomas Tomilinas nuolat domisi naujienomis Anykščiuose, kur gyvena jį į Seimą išrinkę Deltuvos šiaurinės rinkimų apygardos gyventojai. Tomilinas norėtų persikraustyti į Anykščius, bet, anot jo, Seimo nario alga lengvai to padaryti jam neleidžia – esą ši per maža. 

„Anykščiai labai gražus kraštas, kur kainos yra pakankamai neįkandamos. Seimo narys uždirba apie 2 tūkstančius eurų į rankas. Kiekvienas darbuotojas turi siekti didesnės algos. Jeigu taip nebus, nebus pažangos, nebus ekonomikos augimo. Aišku, kad lyginant su kitais žmonėmis tai yra normali alga, maždaug picerijos direktoriaus alga. Versle šita alga yra nekonkurencinga“, – tvirtino Seimo narys Tomas Tomilinas.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu Tomilinui dar kartą ateityje pavyktų iškovoti parlamentaro mandatą ir šis Seimas sugebės palaiminti Vyriausybės parengtą valstybės tarnybos reformą, tiek Tomilino, tiek jo kolegų, ministrų alga nuo kitos kadencijos padidėtų beveik 3 tūkstančiais eurų iki 6300 eurų prieš mokesčius arba maždaug 3800 eurų į rankas. Tačiau ši užduotis nebus lengva. Mat valstybės tarnybos reforma Seimo posėdžių salę bando pasiekti jau trečią kartą: opozicija deda visas pastangas, kad šio klausimo darbotvarkėje neliktų.

REKLAMA

„Deja, bet premjerė, kuri yra įrašyta kaip pristatantis asmuo, neturi Vyriausybės įgaliojimų pristatyti šitą klausimą“, – kalbėjo Seimo narė Agnė Širinskienė.

Agnė Širinskienė piktinasi, kad Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė neva neturi teisės pati pristatyti reformos, nes jos esą nedelegavo Vyriausybės kabinetas.

„O šiaip jau ministrui pirmininkui įgaliojimų pristatyti projektą atskirų nuo Vyriausybės nereikia“, – teigė I. Šimonytė.

„Nors man labai patiko kolegės Ingridos mintis, kad ji yra Vyriausybė, bet, deja, taip nėra“, – sakė Seimo narys Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Progos įsivelti į ginčus nepraleido Petras Gražulis. „Tai taip išeitų, kadangi Čmilytė Seimo Pirmininkė, tai ji už mane gali kalbėti? Projektus pristatinėti? Nesąmonė! Niekada“, – kalbėjo P. Gražulis.

„Aš jūsų projektų nepristatinėčiau, Petrai“, – atkirto V. Čmilytė-Nielsen.

Nepaisant visų ginčų, trečiuoju bandymu Vyriausybės sukurta Valstybės tarnybos reforma sugebėjo prasibrauti į darbotvarkę, tiesa, ginčai liejasi toliau...

„Kaip gali įvykti, kad Vyriausybė tris kartus taiso reformą ir vis vien teisės departamentas randa 61 klaidą“, – piktinosi A. Širinskienė.

„Manau, kad mes surinksime reikiamą kiekį parašų ir kreipsimės į Konstitucinį teismą“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicija nepatenka ir paskutiniuoju reformos variantu. Mat, Seimo teisininkai mano, kad projektas vis dar galimai prieštarauja konstitucijai, nes nėra aiškiai įstatymu nurodoma, kokius didžiausius atlyginimus gali gauti valstybės tarnautojai.

„Nėra konstitucinio teismo išaiškinimas, mano vertinimu, toksai, kad jis reikalautų įkalti kažkokią konkrečią sumą įstatyme ir visiškai neatsižvelgti į kitus reglamentavimo dalyvius. Man atrodo reglamentavimo pakanka“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Valdantieji projekte siūlo panaikinti viršutines valstybės tarnautojų atlyginimo lubas ir atrankas. Tai reiškia, kad kiekvienos įstaigos direktorius laisvai pats spręstų, ką, kiek ir už kokį atlyginimą samdyti.

REKLAMA

„Tai vis dėlto vadovų korpuso, kaip rašo aiškinamajame rašte, stiprinimas“, – tikino Seimo narė Rita Tamašunienė.

„Man, atrodo, kaip ten toje patarlėje apie žuvį ir galvą. Tai vis dėl to yra labai svarbu spręsti problemą nuo galvos, tam, kad ta galva, gavusi atsakomybę, gavusi įgaliojimus taip pat galėtų spręsti ir kolektyvo problemas“, – sakė I. Šimonytė.

„Tiesiog bus draugų būrelis priimtas į valstybės tarnybą, ypač, jei konkursai bus organizuojami vietoje“, – teigė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos prezidentė Loreta Soščekienė.

Seimo opoziciją ir darbuotojų profsąjungas labiausiai pykdo socialinių garantijų naikinimas. Mat valstybinės tarnyboje norima sunaikinti priedus už darbo stažą.

REKLAMA

„Mes negalime nevertinti žmonių, kurie dirba valstybės tarnyboje. Už lojalumą turi būti bonusai, dabar tų bonusų netenkama“, – teigė L. Soščekienė. 

Nepaisant visos kritikos, už reformą balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 23, 33 susilaikė.

„Akivaizdu, kad ta orientacija į decentralizavimą yra susijusi su labai dideliu noru susidarbinti savus. Tai aš nežinau, kas to gali nematyti“, – sakė A. Širinskienė.

„Gerbiama kolegė galėtų pasižiūrėti į tai, kiek dabar yra neužimtų vadovų pozicijų, aš savų tiek neturiu, kur galėčiau juos visus sudarbinti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Kolegei Agnei Širinskienei norėčiau pasakyti, kad jūsų įtaigaus, spontaniško ir kolegas įtikinančio kalbėjimo gali pavydėti kiekvienas politikas ir aš ateityje noriu būti į jus panašus“, – teigė Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Toliau projektas bus svarstomas komitetuose.

Niekas nei Čmilytė ,nei Šimonytė kaip ir visi seimo nariai nekalba apie seimo narių sąžiningą ,kokybišką darbą bei atsakomybę už savo darbus,darbelius,Ciniška lyginti su verslu ir konkurencingumą,tegul pasako kokiame versle galėtų dirbti dauguma dabartinių seimo narių nuo Bilotaitės iki Dziugelio,Vyšniausko,Lingės, Morganos ir kitų,versle yra atskomybė ,kurios nesupranta dabartiniai ministrai,kaip Bilotaitė, Armonaitė su Šimonyte ir Čmilyte,jos įjungė durnų ir kalba,kad dirba gerai o avinams rinkėjams tik kas 4m galima pasisakyti.Ir Vesle sąžinigaui ant dviejų kėdžių dirbti fiziškai nerealu,kaip akd mūsų ministrai ir seimo nariai,tikri proto gigantai ir demokratijos motinos.
Laisvos rinkos principas neveikia? - jei kitur moka daugiau, tai kodel nei Cmyl, nei Simonyte, nei Linge, nei Bilotaite neina ten, kur daugiau moka, jei jiems atlyginimas taip SVARBU?
Ne siaip draugu burelis. KONSERVATORIU draugu burelis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų