• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar paminėjus saldžiausią metų šventę – „Pyragų dieną“, jau 14 metų iš eilės gyvuojanti tradicija kviečia žmones dalintis ne tik pyragais, bet ir gerumu, ištiesiant pagalbos ranką „Išsipildymo akcijos“ herojams. „Power Hit Radio“ laidų vedėja Elena Karalienė pasakoja, kodėl jai svarbu aukoti, švęsti šią dieną ir dalijasi savo mėgstamiausio pyrago receptu. 

Vakar paminėjus saldžiausią metų šventę – „Pyragų dieną“, jau 14 metų iš eilės gyvuojanti tradicija kviečia žmones dalintis ne tik pyragais, bet ir gerumu, ištiesiant pagalbos ranką „Išsipildymo akcijos“ herojams. „Power Hit Radio“ laidų vedėja Elena Karalienė pasakoja, kodėl jai svarbu aukoti, švęsti šią dieną ir dalijasi savo mėgstamiausio pyrago receptu. 

REKLAMA

Elena Karalienė sako, kad jos manymu, „Išsipildymo akcija“, ne tik jos, bet ir kiekvieno lietuvio širdyje užima ypatingą vietą.  

„Esu mačiusi visus „Išsipildymo akcijos“ koncertus – tai būdavo mūsų šeimos tradicija. Tuo metu, kai dar pati buvau vaikas, žiūrėdavau koncertą ir aukodavau su tėvais telefonu.  

Dabar šią tradiciją turiu savo šeimoje – kasmet įsijungiame „Išsipildymo akciją“ ir paaukojame mažiesiems ligoniukams.  

REKLAMA
REKLAMA

Tėvams, kurių vaikai serga, liga yra kasdienybė. Vaikams, kurie serga, taip pat. Bet mums, kurie neturime tokių sveikatos problemų, kartais pritrūksta empatijos kitam. Todėl tokios dienos primena, kad reikia padėti tiems, kurios tos pagalbos labiausiai reikia“, – dalijasi Elena. 

REKLAMA

E. Karalienė sako, kad džiaugiasi kasmet televizijos ekrane matydama vis didesnę paaukotą sumą. Moteris akcentuoja, kad kiekvienas žmogus prisideda tiek, kiek gali ir mano, kad tokios akcijos parodo žmonių vienybę bei norą padėti kitam. 

„Kasmet galvoju, kad „viskas, kitais metais, tikriausiai, didesnės sumos nebus“, bet nutinka kitaip – lietuviai labai dosnūs. 

Aš pati aukoju „Išsipildymo akcijos“  herojams, nuo karo kenčiančiai Ukrainai, vyresnio amžiaus žmonėms. <...> Reikia dalintis ir padėti kitam“, – teigia ji.

REKLAMA
REKLAMA

Prisimena Pyragų dienos tradicijas

Elena Karalienė sako, kad Pyragų diena yra viena nuostabiausių tradicijų, kurią turime Lietuvoje. Moteris sako, kad nors praeitais metais Pyragų diena buvo savaitgalį, vis tiek kepė savo šeimos firminį obuolių pyragą, kurį valgė kartu su draugais. 

„Šią šventę pradėjau švęsti dar mokykloje. Atsimenu, nešdavausi keksiukus ir juos pardavinėdavau koridoriuje su kitais vaikais. Dabar šią dieną švenčiu dar stipriau – keksiukus keičia pyragai, už kuriuos surinktus pinigus aukojame „Išsipildymo akcijai“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet pyragą taip pat kepsiu ir nešiuosi į darbą – vis tik dirbu ten, kur ir prasidėjo Pyragų dienos tradicija. Pyragus sudedame ofiso virtuvėlėje, skanaujame ir aukojame Išsipildymo akcijai, tą darysiu ir šiemet!“, – pasakoja radijo laidų vedėja.

Mėgstamiausias Elenos pyragas 

Elena sako, kad mėgstamų pyragų turi labai daug: „Užaugau ten, kur namai pyragais kvepėdavo kiekvieną savaitgalį. Vienas primena vaikystę, nes jį kepdavo močiutė ir mama, kitas – pažintį su vyru, trečias – mokyklos laikus. 

REKLAMA

Visgi šiuo metu esu pamėgusi šokoladinį pyragą, kuriam nereiks net orkaitės! Jis nuodėmingas, bet labai skanus. O receptą sužinojau iš brolio sužadėtinės sesers – kartą ji mane pavaišino to pyrago gabalėliu ir supratau, man reikia jo recepto“, – pasakoja E. Karalienė.

Nekepto šokoladinio sausainių torto receptas 

Reikės: 

400-450g šokoladinių arba kakavinių sausainių; 

100 ml pieno;

Puodelio stiprios kavos arba kakavos;

400g kambario temperatūros „Philadelphia“ tepamo sūrio;  

Indelio „Rududu“

Eiga: 

„„Rududu“ su  „Philadelphia“ gerai sumaišome plaktuvu. Paruošiame kavą ir sumaišome ją su pienu. Imame skardą ir apvyniojame maistine plėvele.  

REKLAMA

Pradedame sluoksniuoti mūsų tortą: ant dugno tepame kremą. Tada geras 5 sekundes mirkome sausainius į kavą ir dedame ant kremo.  

Tepame kremą,vėl  dedame mirkytus sausainius. Jei norisi, galima įdėti pjaustytų braškių ar bananų. Tada vėl tepame kremą, dedame sausainius ir sluoksniuojame, kol paskutinis sluoksnis bus sausainiai – tai bus mūsų torto dugnas. Dedame į šaldytuvą per naktį.  

Kitą dieną atsargiai išimame ir aptarkuojame šokoladu“, – savo mėgstamiausio pyrago receptu dalijasi E. Karalienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia.

Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 5 EUR, 1892 – 10 EUR. 

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.  „Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grant Thornton Baltic.

as is kaimo nesuprantu ka reiskia sitie slyksciai isskiesti pirstai vidurini pirsta kai rodo suprantu ,bet bukite geri paaiskinkite ka reiskia ta kombinacija ir ta lepioska nebedomina
Pyragas gal ir gerai. Bet kam taip šlykščiai maivytis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų