REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijos ir Lietuvos rinktinių vyriausieji treneriai paskelbė komandų narių sąrašus pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėms „Wembley“ stadione. Pasak sporto komentatoriaus Ervino Kvitkausko, didžiausias Edgaro Jankausko galvos skausmas – gynybos grandis, bet futbolo milžinė Anglija taip pat turi silpnų vietų.

Anglijos ir Lietuvos rinktinių vyriausieji treneriai paskelbė komandų narių sąrašus pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėms „Wembley“ stadione. Pasak sporto komentatoriaus Ervino Kvitkausko, didžiausias Edgaro Jankausko galvos skausmas – gynybos grandis, bet futbolo milžinė Anglija taip pat turi silpnų vietų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Malonus ir ne toks smagus galvos skausmai

Lietuvos rinktinė kovo 22-ąją žais draugiškas rungtynes Čekijoje, o 26-ąją – oficialų mačą Anglijoje. E. Jankauskas šioms dvikovoms kandidatų sąrašą paskelbė šią savaitę.

REKLAMA

„Treneris manęs nenustebino. E. Jankauskas pasirinko, iš esmės, tas pavardes, kurias, žiūrint į situaciją, šiuo metu turi ant stalo“, – tv3.lt analizavo E. Kvitkauskas.

E. Jankauskas į kandidatų sąrašą įtraukė tris vartininkus – Edviną Gertmoną, Ernestą Šetkų ir Emilijų Zubą.

Anksčiau E. Jankauskas ir vartininkų treneris Audrius Ramonas pagrindiniu rinktinės vartų sargu rinkdavosi 31-erių E. Šetkų.

REKLAMA
REKLAMA

„Ernestas prarado pagrindinio vartininko poziciją Olandijos klube, – sakė E. Kvitkauskas. – Kitas rinktinės kandidatas E. Zubas labai solidžiai žaidžia Izraelyje. Nors Emilijus atstovauja ne stipriausiai vietos komandai, ne kartą išsaugojo savo vartus sausus. Manau, E. Jankauskui ir A. Ramonui teks malonus galvos skausmas. Daug lems ir draugiškos rungtynes su čekais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas E. Jankausko galvos skausmas – ne toks smagus.

„Ne kartą esu sakęs, kad, mano akimis, gynėjų grandis – silpniausia Lietuvos rinktinėje, – mano E. Kvitkauskas. – Pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse Slovakijoje praleidome keturis įvarčius ir nemaža dalis kritikos strėlių sminga į vidurio ir krašto gynėjus.“

Šįkart į rinktinę neatvyks anksčiau pagrindiniais centro gynėjais buvę futbolininkai – kraupią traumą patyręs Edvinas Girdvainis ir mažai Vilniaus „Žalgiryje“ rungtyniaujantis Georgas Freidgeimas. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų negrįš krašto gynėjas Vytautas Andriuškevičius.

REKLAMA

„Sunku pasakyti, kokios formos E. Girdvainis būtų, jei ne trauma. Jis kurį laiką nerungtyniavo, o be praktikos, ypač jaunam žaidėjui, labai sudėtinga“, – įsitikinęs E. Kvitkauskas.

Jo nuomone, šįkart rinktinės gynėjų grandį turėtų sudaryti Vaidas Slavickas, Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis ir Egidijus Vaitkūnas.

Pastarasis, nors rungtyniauja gana solidžiai, yra „Žalgirio“ kapitonas, ne visada pasirodo Vilniaus komandos starto sudėtyje.

REKLAMA

„Ir V. Andriuškevičiaus atstovaujamas klubas, ir jo žaidimas rodo, kad tai – vienas rinktinės gynybos ramsčių. Tačiau jo nauda didesnė komandai atakuojant, kas rungtynėse su anglais galbūt nebus taip aktualu. Tuo metu V. Slavickas – gynybiniu požiūriu aukštos klasės žaidėjas. Jei V. Andriuškevičius žaistų, net būtų apmaudu, kad taip fantastiškai šiame sezone rungtyniaujantis V. Slavickas nepasirodytų „Wembley“ stadione“, – kalbėjo E. Kvitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, lietuviams bus labai naudingos draugiškos rungtynės su čekais, nes treneriams teks išbandyti naują vidurio gynėjų porą. O tam žaidimo praktika – itin svarbi.

E. Kvitkauskas neabejoja dėl T. Mikuckio pasirodymo aikštėje. Futbolo ekspertas mano, kad dėl antrosios centro gynėjo vietos kovos po pertraukos į rinktinę grįžęs buvęs jos kapitonas Tadas Kijanskas ir L. Klimavičius.

REKLAMA

„T. Mikuckis – patyręs, tvirtai sudėtas futbolininkas, neblogai žaidžiantis antrajame aukšte. Jis rungtyniauja antrosiose pagal pajėgumą Rusijos varžybose, kur lygis – pakankamai aukštas, – analizavo E. Kvitkauskas. – L. Klimavičius ateityje turėtų tapti pagrindiniu Lietuvos rinktinės gynėju. Apie T. Kijanską kalbėti sunku, nes Čekijos čempionatas nėra tas, kurį stebėtume kiekvieną savaitę. Kaip ten bebūtų, nauja vidurio gynėjų pora keičiama retai, tad tai šiek tiek gąsdina, yra rizikinga.“

REKLAMA

Anksčiau 31-erių T. Kijanskas nuolat žaisdavo Izraelyje, bet E. Jankausko kvietimo nesulaukdavo. E. Kvitkauskas mano, jog taip vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris jaunino komandą.

Šįkart E. Jankausko dėmesio sulaukė ir po praėjusio sezono iš Klaipėdos „Atlanto“ į Vilniaus „Žalgirį“ persikėlęs Rolandas Baravykas.

„Jam iki rinktinės dar reikia augti. Rolandas komandoje yra avansu. Jam dar reikia padirbėti prie taktinių niuansų. Manau, darbas su Valdu Dambrausku „Žalgiryje“ ir su E. Jankausku rinktinėje jam padės“, – įsitikinęs E. Kvitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugų grandyje – vienintelis klaustukas

E. Kvitkauskui saugų grandis kelia mažai klaustukų, ji – solidi. Šiose pozicijose rungtyniauja bene geriausią futbolą karjerose žaidžiantys Fedoras Černychas, Mantas Kuklys, Vytautas Lukša.

„F. Černychas Lenkijos „Ekstraklasoje“ įmušęs 12 įvarčių. Balstogės „Jagiellonia“ netikėtai pirmauja lygoje ir tai – vienas lietuvio nuopelnų. Fedoras – vienas rinktinės žaidimo architektų, akivaizdus lyderis ne tik aikštėje, o ir už jos ribų, – kalbėjo E. Kvitkauskas. – M. Kuklio sportinę formą parodo ne tik laimimi komandos trofėjai, o ir asmeniniai prizai.“

REKLAMA

Komentatoriaus nuomone, jei E. Jankauskas rinksis įprastą taktiką (4-5-1), atraminių saugų pozicijose žais M. Kuklys ir Artūras Žulpa, kraštuose – F. Černychas bei Arvydas Novikovas. Vienintelis klausimas – atakuojančio saugo pozicija, kurioje du konkurentai – Vykintas Slivka arba Ovidijus Verbickas.

E. Kvitkauskas mano, kad Čekijoje V. Slivka ir O. Verbickas gali žaisti po kėlinį. Mače Anglijoje starto sudėtyje rungtyniaus geriau pasirodęs Čekijoje.

REKLAMA

„O. Verbicko žaidimo IQ – aukštas, saugas atlieka daugiau gynybinių funkcijų. V. Slivka ne visada gauna žaisti Italijoje. Be to, klubui irgi nelabai sekasi – patirti keli pralaimėjimai iš eilės. Kita vertus, rinktinės treneriai gali pasirinkti konservatyvų variantą ir smarkiai neeksperimentuoti. Be to, V. Slivka, kaip ir A. Novikovas, rinktinėje dažnai rungtyniauja geriau nei klube. O jo individualus meistriškumas ir gebėjimas žaisti vienas prieš vieną Anglijoje gali būti naudingiau“, – analizavo E. Kvitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

A. Novikovas ne visada žaidžia Lenkijoje, bet, skirtingai nei Vokietijoje, nuolat treniruojasi su pagrindine komanda.

„Kai negauni gerų treniruočių, progresas tikrai nevyksta, o kartais prasideda ir regresas, – įsitikinęs E. Kvitkauskas. – A. Žulpos sezonas Kazachstane neseniai startavo, futbolininkas bus gerai pasiruošęs fiziškai.“

E. Kvitkauskui puolėjo pozicija kelia mažai dvejonių – Anglijoje žais Izraelyje rungtyniaujantis Nerijus Valskis. E. Jankauskas 29-erių futbolininku pasitikėjo ir anksčiau.

„E. Jankausko komanda varžovus dažnai pasitinka aukštai, spaudžia oponentus. N. Valskis aikštę palieka šlubčiodamas, sutrauktais raumenimis... Tai parodo, kad futbolininkui Lietuvos rinktinė reiškia daug. Jis puikiai pasinaudoja savo šansu, kurį gavo, kai traumą patyrė pagrindinis rinktinės puolėjas Lukas Spalvis“, – vertino E. Kvitkauskas.

Jo teigimu, Deivydas Matulevičius Belgijoje rungtyniauja mažai, o Darvydas Šernas „Žalgiryje“ bando įgauti daugiau žaidimo praktikos po praėjusio sezono, kai retokai pasirodydavo aikštėje Turkijoje.

„D. Šernas po keitimo gali žaisti Čekijoje. Apskritai nemanau, kad ten bus daug futbolininkų, kurie rungtyniaus 90 minučių – laukia ilga kelionė ir mačas su anglais, kuris neabejotinai svarbesnis“, – įsitikinęs E. Kvitkauskas.

REKLAMA

Lietuviai nieko nepralaimės

E. Kvitkausko nuomone, E. Jankausko Lietuvos rinktinė žaidžia gražesnį, labiau atakuojantį futbolą. Komentatorius nemano, kad Londone braižas pasikeis.

„Nemanau, kad lietuviai „Wembley“ stadione bandys užsidaryti gynyboje, – svarstė E. Kvitkauskas. – Jei mūsų futbolininkai per visas rungtynes nepereitų aikštės vidurio, treneriai sulauktų daug kritikos. Jei žaidimas bus drąsus – sirgaliai, net ir pralaimėjus, rungtynes įvertintų teigiamai.“

E. Kvitkauskas iškart įspėja, kad anglai turi greitus krašto gynėjus, kurie dažnai jungiasi į atakas. „Jei anglams leidi bėgti, tokiu atveju jie būna labai stiprūs. Tačiau juos supančiojus, sulėtinus rungtynių tempą, įmanoma išmušti varžovus iš vėžių“, – mano pašnekovas.

Ne visi lietuviai, žaisdami savo klubuose, aikštėje praleidžia daug laiko. E. Kvitkauskas mano, kad tai taip pat turės įtakos E. Jankausko sarto sudėties pasirinkimui.

„Rungtynės su čekais ir anglais bus geras jėgų patikrinimas, puiki E. Jankausko galimybė išbandyti kitus variantus. Iki šio momento rinktinės branduolys buvo nustovėjęs, – tvirtina E. Kvitkauskas. – Lietuviai neturi bijoti žaisti prieš anglus. Mūsiškiai neturi ko prarasti. Šias rungtynes pralaimėti gali tik anglai. Geras lietuvių rezultatas būtų parodymas Europai, kad tai jau nebe ta ankstesnė Lietuvos rinktinė, kurią skriaudė daugelis komandų. Prasta mačo Anglijoje baigtis – eilinio europiečio nenustebinsiantis rezultatas.“

REKLAMA

E. Kvitkausko nuomone, rungtynėse su anglais, žaidžiant išvykoje, lietuviams fantastiškas rezultatas būtų net ir iškovotas taškas. Tam, komentatoriaus nuomone, reikia nedaryti grubių klaidų, kuo ilgiau nepraleisti įvarčių. Ypač – rungtynių pradžioje.

Silpnų vietų turi ir anglai

„Anglijos rinktinę vertinti pakankamai paprasta – tai aukščiausio lygio komanda. Ji su bet kuria stipriausia pasaulio rinktine gali kovoti kaip lygi su lygia, ją įveikti“, – mano E. Kvitkauskas.

Vyriausiojo Anglijos rinktinės trenerio Garetho Southgate'o paskelbtame kandidatų sąraše nėra kelių svarbių žaidėjų – gynėjo Danny Rose’o, saugo Jordano Hendersono, puolėjų Harry Kane’o ir Wayne’o Rooney.

„Anglija turi labai daug resursų. Ji mums galėtų pasiūlyti dvi ar netgi tris panašaus pajėgumo rinktines“, – kalbėjo E. Kvitkauskas.

Sporto komentatorius mano, kad anglai taip pat turi silpnų vietų. Viena jų – Johnas Stonesas. „Manchester City“ gynėjas, vasarą įsigytas iš Liverpulio „Everton“, sulaukia daug kritikos.

Kita silpna vieta – aikštės vidurio žaidėjai.

„J. Hendersonas – pasaulinio lygio vidurio saugas, bet jo nebus. Ericas Dieris klube dažniau žaidžia vidurio gynėju, o rinktinėje yra pastumtas į priekį. Taigi jam tenka ne tik griauti, o, ypač su silpnesnėmis komandomis, ir kurti, – analizavo E. Kvitkauskas. – Raheemas Sterlingas „Manchester City“ žaidžia daug ir neblogai, bet turi bėdų baigdamas atakas, kai tiesiog reikia įmušti.“

REKLAMA

E. Kvitkausko nuomone, išretėjusioje centro puolėjo pozicijoje turėtų žaisti Jamie Vardy. Anglijos čempionė „Leicester City“ pastaruoju metu atsigauna, puolėjas – taip pat.

„Manau, anglai su lietuviais gali sau leisti žaisti dviem atakuojančiais vidurio saugais – Adamu Lallanu ir įspūdingą formą demonstruojančiu Dele Alli. Pastarasis po dvejų ar trejų metų bus vienu geriausių pasaulio saugų“, – mano E. Kvitkauskas.

Anglai, prieš susitikdami su Lietuvos rinktine, kovo 22 dieną Dortmunde sužais draugiškas rungtynes su pasaulio čempione Vokietija.

Ervino Kvitkausko prognozuojamos starto sudėtys

Anglija

Vartininkas – Joe Hartas

Kairysis gynėjas – Ryanas Bertrandas

Vidurio gynėjai – Gary Cahillas ir Johnas Stonesas

Dešinysis gynėjas – Kyle'as Walkeris

Atraminis saugas – Ericas Dieris

Atakuojantys vidurio saugai – Dele Alli ir Adamas Lallana

Atakuojantys krašto žaidėjai – Jese Lingardas ir Raheemas Sterlingas

Puolėjas – Jamie Vardy

Lietuva

Vartininkas – Ernestas Šetkus

Kairysis gynėjas – Vaidas Slavickas

Vidurio gynėjai – Linas Klimavičius ir Tomas Mikuckis

Dešinysis gynėjas – Egidijus Vaitkūnas

Atraminiai saugas – Mantas Kuklys ir Artūras Žulpa

Atakuojantis vidurio saugas – Vykintas Slivka

Atakuojantys krašto žaidėjai – Fedoras Černychas ir Arvydas Novikovas

Puolėjas – Nerijus Valskis

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai: Edvinas Gertmonas („Rennes“ FC, Prancūzija), Ernestas Šetkus („ADO Den Haag“, Olandija), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis).

REKLAMA

Gynėjai: Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris“), Valdemar Borovskij („Trakai“), Tadas Kijanskas (Brno „Zbrojovka“, Čekija), Arūnas Klimavičius („Trakai“), Linas Klimavičius („Žalgiris“), Tomas Mikuckis (Chabarovsko „SKA“, Rusija), Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Egidijus Vaitkūnas („Žalgiris“).

Saugai: Fedor Černych (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija), Mindaugas Grigaravičius („Jelgava“, Latvija), Mantas Kuklys („Žalgiris“), Vytautas Lukša („Žalgiris“), Arvydas Novikovas („Jagiellonia“, Lenkija), Simonas Paulius („Ventspils“, Latvija), Vykintas Slivka („Ascoli Picchio“, Italija), Ovidijus Verbickas („Sūduva“), Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas).

Puolėjai: Deivydas Matulevičius („Royal Excel Mouscron“, Belgija), Darvydas Šernas („Žalgiris“), Nerijus Valskis (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis).

Anglijos rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai: Fraseris Forsteris („Southampton“, Anglija), Joe Hartas („Torino“, Italija), Tomas Heatonas („Burnley“, Anglija).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų