Šalyje kaip ant mielių augant sergančių koronavirusu skaičiui, vis daugiau žmonių apsipirkimą ir pasivaikščiojimą prekybos centruose keičia į apsipirkimą internetu rizikuojant mažiau. Viename Vilniaus prekybos centrų sutiktas vyras pripažįsta, kad vis dažniau pagalvoja apie apsipirkimą internetu: „Tikrai taip. Saugiau.“
„Rimi Lietuva" viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sako, kad pastarosiomis dienomis užsakymų į namus skaičius elektroninėje parduotuvėje išaugo net 50-čia procentų.
„Be abejo, tai yra susiję su paskelbtu karantinu didžiuosiuose miestuose ir kitų miestų rajonuose. Su tuo, kad išaugo suvaržymai gyventojams. Žmonės, be to, patys tampa sąmoningi. Vengia susibūrimų, vengia ėjimų į prekybos centrus, kuriuose yra daugiau žmonių“, – sako „Rimi Lietuva" atstovė Renata Keršienė.
Pasak R. Keršienės, didėjant internetinės prekybos užsakymų kiekiams, žmonių srautai parduotuvėse persiskirsto: žmonės vengia piko valandų, mažiau pirkėjų ir vakarais. Žmonių srauto sumažėjimas labiausiai jaučiamas didžiuosiuose prekybos centruose, dėl to gali būti trumpinamos kai kurių parduotuvių darbo valandos.
Išaugo ne tik maisto prekių parduotuvių, bet ir vaistinių internetinė prekyba. „Camelia“ vaistinių atstovai sako, kad, palyginti su praėjusia savaite, pardavimai padidėjo 15-a procentų ir nuosekliai auga. Ypač žmonės graibsto kaukes. Per mėnesį jų nupirko apie milijoną vienetų. Išsigandę viruso ir besitikintys greituoju būdu sustiprinti savo imunitetą žmonės internetu taip pat itin perka vitaminą D bei žuvų taukus. Populiarūs ir vaistai nuo skausmo, peršalimo bei karščiavimo. Maisto pirkinių krepšelis, lyginant su pirmuoju karantinu, pakito.
„Žmones dabar daugiau laiko leidžia namuose, tampa sąmoningi, mažiau vaikšto, aišku ir draudimai išaugo. Ir gamina namuose, tai perka šviežią maistą: mėsos, duonos gaminius, vaisius, daržoves. Negrįžo prie ilgo galiojimo maisto prekių pirkimo“, – pasakoja R. Keršienė.
Andrius Mikalauskas, „Barboros“ vadovas, pasakoja, kad jų elektroninės prekybos užsakymų skaičiai dabar yra panašūs į balandžio mėnesio pradžios. Pasak vyro, antrajai koronaviruso bangai jie pradėjo ruoštis jau vasarą.
„Vis dėl to esam pasiruošiam šiam karantinui ir esam prikaupę papildomų pajėgumų, pasisamdę papildomai žmonių. Turim įsigiję transporto papildomo“, – teigia „Barboros“ vadovas Andrius Mikalauskas.
„Barboros“ vadovas pasakoja, kad maisto pristatymo į namus verslas auga ir plečiasi tiek didesniuose, tiek mažesniuose miestuose. Raseiniuose gyvenanti Rasa, šiuo metu serganti COVID-19 infekcija, sako, kad tokia paslauga jai dabar ypač reikalinga, nes ji pati niekaip negali nusipirkti maisto ar vaistų.
„Ta prasme tu sergi korona, tau išrašo vaistus, va kaip mano atveju buvo, ane? Išrašo vaistus, tau reikia juos kažkokiu būdu pasiimti iš vaistinės. Atspėk iš trijų kartų, kaip?“, – kalbėjo grožio meistrė Rasa.
Tačiau Rasa gyvena Raseiniuose, o ten nei maisto produktų, nei vaistų į namus niekas neatveža. Ji mano, kad šios paslaugos reikalingos ir mažesniuose miestuose, ne tik didmiesčiuose. Tačiau kada jos ten atsiras, kol kas nežinia.
„Yra toks kaip pick up point, kur tu gali nuvažiuoti ir pasiimti, bet izoliacijos atveju tai visiškai nepadeda, nes realiai izoliuojantis tu negali važiuoti“, – sako Rasa.
Andrius Mikalauskas pastebi, kad užsakymo internetu ir prekių pristatymo į namus poreikis didėja.
„Šiuo metu ieškome darbuotojų visuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, ieškome ir surinkėjų, ir kurjerių. Ieškome dėl to, kad paklausa auga“, – pasakoja A. Mikalauskas.
„Sodros“ duomenimis, 2015 metais „Barboroje“ buvo įdarbinti 174 darbuotojai. Remiantis naujausiais duomenimis, šiandien jų skaičius siekia apie 800.