Nerimą kelia tai, kad maždaug 71 proc. suaugusiųjų kiekvieną naktį neišmiega rekomenduojamų septynių-devynių valandų.
Sveikatos guru aiškina, kad gerą miegą lemia trys kriterijai: kiek miegate, kokia jūsų nepertraukiamo miego kokybė ir nuoseklus miego grafikas. Jis teigė, kad „jei optimizuojate visus tris aspektus, rezultatai nudžiugins“.
Protarpinio badavimo nauda miegui
Nors tokie veiksniai kaip naršymas prieš miegą ar alkoholio vartojimas gali sutrikdyti miego režimą, jūsų mityba taip pat turi įtakos. Savo tinklaraštyje dr. M. Mosley paaiškino, kad jei jūs gerai nepailsite, to priežastis gali slypėti jūsų mityboje, rašo express.co.uk.
Gydytojo teigimu, pakeitus mitybos režimą, gali pagerėti ir miego režimas. Jis rekomendavo laikytis protarpinio badavimo, kad miegas pagerėtų.
Be to, geresnis miegas teiks ir daugiau kitų naudų sveikatai, įskaitant geresnę koncentraciją, mažesnę demencijos ir širdies ligų riziką, geresnę imuninę sistemą, didesnį jautrumą insulinui ir kt.
Dr. M. Mosley rašė: „Jei norite pradėti gerinti savo miegą ir gauti naudos sveikatai, turite žinoti apie neįtikėtiną ryšį tarp protarpinio badavimo ir miego. Įrodyta, kad protarpinis badavimas pagerina visus tris gero miego kriterijus, o gera žinia ta, kad, kaip rodo tyrimai, pokyčius pastebėsite akimirksniu.
2003 m. atlikto tyrimo metu polisomnografijos metu buvo matuojami dalyvių miego rodikliai prieš ir po vos septynių dienų badavimo. Rezultatai parodė, kad trumpalaikis badavimas gali pagerinti miego kokybę, nes sumažėja neramumas, rečiau pabundama naktį ir sumažėja kojų judesių miego metu. Be to, dieną pagerėjo dėmesio koncentracija ir emocinė pusiausvyra.
Panašiai ir 2019 m. Salko instituto atlikto tyrimo metu nustatyta, kad besilaikantiems protarpinio badavimo, kai valgymo langas užima 10 valandų, antsvorio turintiems dalyviams sumažėjo cukraus kiekis kraujyje, kraujospūdis, liemens apimtis, taip pat pagerėjo miegas.“
Sveikatos ekspertas paaiškino, kad persivalgymas dienos metu arba artėjant miego laikui gali pakenkti kokybiškam miegui ir sukurti „užburtą ratą“, kai prastas miegas lemia prastus mitybos pasirinkimus.
Tačiau eidami miegoti palyginti tuščiu skrandžiu galite suderinti virškinimo sistemos veiklą su smegenų veikla. Čia gali padėti protarpinis badavimas. Be to, kad prieš miegą neprisivalgysite, taip pat įrodyta, kad protarpinis badavimas padidina miegą skatinančio hormono melatonino kiekį, o tai gali padėti greičiau užmigti ir ilgiau miegoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!