REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.

REKLAMA

Atrodytų knarkimas nėra rimta bėda, tačiau, gydytojo teigimu, kasdien nuo jo kenčiantys gali papasakoti, kad kyla sunkumų keliaujant, palaikant sveikus santykius su antra puse, o galiausiai knarkimas trikdo ir pačių knarkiančiųjų miegą, tad ir atsibudę jie jaučiasi nepailsėję.

D. Rauba pastebi, kad knarkimą gali sukelti daugybė įvairių veiksnių – kartais tai lemia paprasčiausias nuovargis po aktyvesnės fizinės veiklos ar alkoholio vartojimas, taip pat knarkimas dažniau pasireiškia rūkaliams, nes balso klostės sustorėja, miegant prisirenka gleivių ir tai lemia knarkimą.

Įdomu tai, kad net rūgščių refliuksas gali tapti knarkimo priežastimi – pavyzdžiui, vakare gausiau pavalgius, suvalgius riebaus maisto, naktį rūgštys kyla į viršų, nudegina viršutinių kvėpavimo takų gleivinę, kaip kompensaciją gleivinė išskiria daugiau tirštų gleivių, kad neutralizuotų rūgštį ir galiausiai žmogus ima knarkti.

REKLAMA
REKLAMA

Knarkimą sumažins tinkama miego poza

Vis tik, yra būdų, kaip kovoti su knarkimu. Dažniausiai, jei tai nėra rimta problema, pavyzdžiui, miego apnėja, kuri lemia knarkimą ir kvėpavimo sustojimus naktį, pakanka tinkamai pasirinkti miego pozą.

REKLAMA

D. Rauba pažymi, kad dažniausiai knarkiama miegant ant nugaros, todėl naudingiausia miegoti ant šono.

„Jeigu tai yra problema su minkštuoju gomuriu ir liežuvėliu, dažniausiai užtenka tik pasiversti ant šono ir problema išsisprendžia. Tam yra vadinama pozicinė miego terapija, internete galima užsisakyti specialius volelius, kuriuos su dirželiais užsidedame, volelis yra nugaroje, kad būtų nepatogu miegoti ant nugaros“, – kalbėjo ausų, nosies ir gerklės gydytojas.

Taip pat yra ir specialios pagalvės, kurios, žmogui pradėjus knarkti, pripučia vieną šoną, kad jis pakiltų ir galva pasiverstų ant šono. Tačiau, pasak gydytojo D. Raubos, paprasčiausias būdas – į miegojimo marškinėlius įsiūti lauko teniso kamuoliuką, kad būtų nepatogu miegoti ant nugaros.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemažai daliai pacientų gali to tikrai užtekti – tiesiog nemiegoti arba neužmigti ant nugaros ir viskas, jeigu žmogus neturi labai didelio viršsvorio, anatominiai pakitimai nedideli, dažniausiai to pilnai užtenka nedarant jokių didesnių intervencijų“, – laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo specialistas.

Tačiau gydytojas primena, kad knarkimas taip pat gali išduoti klastingą ligą – miego apnėją, kai žmogus miego metu nustoja kvėpuoti ir trūkstant oro pradeda įkvėpti su garsu, kaip po dusinimo. Ligą jau galima įtarti, jei žmogus knarkia taip stipriai, kad garsas girdimas kitame kambaryje arba aukšte.

Daugiau naudingų patarimų apie knarkimą ir kaip jį sumažinti, o gal ir visiškai jo atsikratyti, miego apnėjos gydymą ir ką naudinga žinoti apie nosies, ausies ir gerklės infekcijas kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

Gydytojas I. Chūyijkinas
Gydytojas I. Chūyijkinas
Nežinau, kaip su moterimis, bet diedai gulėdami ant nugaros knarkia nes nutysę kankolai užkemša šinkaskylę ir sutrigdo natūralius oro srautus.
Šitas aferistas padare man operacija nuo knarkimo, niekas nepasikeite jis tik daktarine disertacija uzbaige. Veliau suzinojau, kad tokiu operaciju pasaulyje atsisake jau prieš 8 metus.Jis su draugais sugerovais ir covida i Lietuva atveze iš Italijos. Aferistas kokiu reta. Dabar i Vilniaus taryba isitryne.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų