sveikatos dnr

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sveikatos dnr“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sveikatos dnr“.

Išmeskite šį daiktą iš namų: jis žudo jūsų širdį

Visuomenėje jau yra plačiai žinoma, kad alkoholis gali paskatinti širdies ligų išsivystymą. Tačiau retai kada kalbama, kad net ir mažais kiekiais vartojamas alkoholis taip pat gali pridaryti žalos. Apie tai TV3 laidoje „Sveikatos DNR“ papasakojo kardiologas Arnas Karužas, kuris detaliai paaiškino, kodėl alkoholis didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Išsklaidė senuosius mitus Gydytojas laidoje kalbėjo, kad mažas alkoholio kiekis taip pat veikia organizmą.
2024-06-20

Paaiškino, kodėl vyrai renkasi jaunesnes moteris ir kas ta vidurio amžiaus krizė

Dauguma žmonių žino, kas yra paauglystė, vis tik žmogaus raida po paauglystės nesibaigia ir laukia ne vienas sudėtingas etapas: išsikraustymas iš tėvų namų, tapimas suaugusiu, galimai vidurio amžiaus krizė, suvokimas, kad artėja senatvė. Kaip lengviau išgyventi šiuos pokyčius ir prisitaikyti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto, psichologijos instituto docentas Antanas Kairys.
2024-06-17

Šiukštu nevartokite šio maisto derinio vasarą: gali baigtis mirtimi

Atėjusi vasara neatsiejama nuo poilsio, laiko leidimo pajūryje ar kaitrioje saulėje, o atostogų daugelis neįsivaizduoja ne tik be daug maisto, bet ir be alkoholinių gėrimų vartojimo. Tačiau žinomas Lietuvos profesorius įspėja – toks derinys gali baigtis kasos uždegimu ir sukelti pavojų gyvybei.
2024-06-15

Ši liga gali baigtis net mirtimi: pajutę simptomus nenumokite ranka

Pilvo aortos aneurizma vadinama tyliąja žudike – daugelis, turintys ją, nejaučia jokių simptomų ir apie ją sužino tik įvykus plyšimui, kuris gali baigtis net mirtimi.  Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kraujagyslių chirurgas Gediminas Vaitėnas.
2024-06-11

Prie jūros nevalgykite 2 produktų: įspėja visus

Lietuvą užplūdus karščiams, norisi labiau pasilepinti kuo įvairesniu maistu. Visgi neretai pamirštame apie sveiką mitybą ir leidžiame sau pasmaguriauti, ypač prasidėjus atostogoms. Vertėtų nepamiršti, kad norint apsaugoti savo sveikatą, riebių maisto produktų geriau vengti.   Daugiau apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos prezidentas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Julius Kalibatas.
2024-06-09

Pirtyje staiga sukniubo lietuvis: tai, kas vyko toliau, palieka be žodžių

Išmušantis karštis, pasunkėjęs kvėpavimas ir nemalonus akių užtemimo jausmas lydi iki nualpimo. O tai – ne vienam pasitaikanti nemaloni būsena, kuomet netenkama sąmonės. Vienas iš nualpimą lydinčių veiksnių – karštis, kuris gali sutrikdyti įprastą žmogaus organizmo veiklą. TV3 laidoje „Sveikatos DNR“ svečiavosi bendrosios praktikos (šeimos) gydytojas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Julius Kalibatas, kuris papasakojo, kaip saunoje gelbėjo nualpusį žmogų.
2024-06-06

1 veiksmas per pagirias gali baigtis mirtimi: kiti to net nežino

Po gausaus alkoholio vartojimo kankinančias pagirias kai kurie pasirenka tarsi kompensuoti eidami į sporto salę ir intensyviai sportuodami, tačiau gydytojas kardiologas įspėja – toks elgesys kenkia sveikatai. Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Lietuvos gyventojų mirties priežastis, deja, akivaizdu, kad šių ligų paplitimas pirmiausia siejamas su gyvenimo būdu.
2024-06-01

Radikulitas ir surakinta nugara: jei ima nors kiek skaudėti, būtina ieškoti pagalbos

Lietuvoje daugybė gyventojų skundžiasi nugaros skausmais arba surakinta nugara, sako reabilitologė Brigita Paulienė. Pašnekovė apgailestauja, kad nors galima problemų su nugara ir juosmeniu išvengti, vis tik retas ima rūpintis savo kūnu laiku. Kaip išvengti kūno, ir ypač nugaros, juosmens skausmų, kodėl judesys būtinas kasdien ir kaip jis naudojamas net ir gydymui ar pooperaciniam sveikimui, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja reabilitologė Brigita Paulienė.
2024-05-13

Šį tyrimą ragina pasidaryti net nejaučiant jokių simptomų: išduoda vėžį

Storosios žarnos vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų. Visgi šios diagnozės neretai būtų galima išvengti jeigu žmonės reguliariai tikrintųsi savo sveikatą. Apie storosios žarnos, kitaip kolorektalinį, vėžį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Nacionalinio vėžio instituto onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė.
2024-05-13

Dažnai sapnuojate košmarus? Atskleidė, ką tai reiškia

Košmarai yra neatsiejama mūsų psichikos dalis – jie susilieja su gyvenimais, keldami klausimus apie mūsų vidinius baimės ir nerimo šaltinius.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ egzistencinės terapijos praktikas, dr. Justinas Grigas pasakoja, ar košmarai yra tik atsitiktiniai nervų sistemos reiškiniai, ar šie baisūs vaizdiniai turi gilesnę reikšmę.
2024-04-04
REKLAMA
REKLAMA

Sapnuojate intymius sapnus? Nustebsite, ką tai atskleidžia

Įvairių keistų, neįprastų ar net intymių sapnų reikšmės aiškinamos skirtingai – galima rasti įvairiausių versijų, ką reiškia vienas ar kitas sapnas. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia intymūs ar keisti sapnai? Apie tai, ką reiškia sapnai ir kokia jų tikroji reikšmė, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo egzistencinės terapijos praktikas dr. Justinas Grigas.
2024-03-30

Įspėja visus prasirgusius koronavirusu: nenustebkite pajutę šiuos simptomus

Nors daugelis žmonių po koronaviruso sukeltos ligos atsigauna be rimtesnių pasekmių, vis daugiau tyrimų rodo, kad ši infekcija gali sukelti ilgalaikesir netgi sunkias komplikacijas. Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad šios komplikacijos gali paveikti įvairias kūno sistemas, įskaitant plaučius, širdį, smegenis, nervus.
2024-03-11

Knarkti nustosite akimirksniu: gydytojas atskleidė, kas padės

Knarkimas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, galinti paskatinti net ir poros skyrybas. Vis tik, ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakoja, kad yra paprastų būdų, kaip galima atsikratyti ar bent sumažinti knarkimą.
2024-03-10

Naktimis knarkiate? Gydytojas skubiai įspėja, ką tai gali išduoti

Knarkimas – nemaloni problema, kankinanti milijonus žmonių pasaulyje. Tai ne tik medicininė, bet ir socialinė problema, tampanti net skyrybų priežastimi. Tačiau labai svarbu žinoti, kad knarkimas taip pat gali išduoti klastingą ligą – miego apnėją. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ ausų, nosies ir gerklės gydytojas Darius Rauba pasakojo, kad knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių.
2024-03-08

Užsikrėtus šia liga gresia pasekmės visam gyvenimui: įspėja visus

Neretai vėjaraupiai, laikomi vaikystės liga, gali turėti didelį poveikį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ši liga sukelia diskomfortą ir dažnai reikalauja atsargumo, kad išvengtume jos plitimo, o užsikrėtus gali grėsti pasekmės visam gyvenimui. Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad vėjaraupiai gali būti pavojingi žmogaus sveikatai, o jų pasekmės pastebimos net ir suaugus.
2024-02-11

Jokiu būdu nekartokite šių antibiotikų gėrimo klaidų: gali baigtis liūdnai

Turbūt kiekvienas turi savo nuomonę apie antibiotikus: vieni juos geria net ir nepaskyrus gydytojui, nes turi pasidėję spintelėje likutį, o gal ir kas iš pažįstamų jais pasidalina, kiti gi pradėję gerti antibiotikus nesugeria viso kurso, treti net ir gavę gydytojo paskyrimą gerti antibiotikų vengia it didžiausios grėsmės.
2024-01-29

Ši klastinga liga šienauja gyvybes: įspėja saugotis

Kvėpavimo takų ligos ypač tampa aktualios šaltuoju metų laiku, kai aplink siaučia virusai, bakterijos, o ir peršalti yra visai nesudėtinga. Viena pavojingiausių ligų – plaučių uždegimas, kuris gali baigtis net mirtimi.
2024-01-27

Pajutus šiuos simptomus skubėkite pas gydytoją: gali baigtis liūdnai

Fizinės traumos yra nepageidaujamos ir dažnai netikėtos patirtys, kurios gali turėti ilgalaikį poveikį žmogaus sveikatai ir gerovei. Traumos gali kilti dėl įvairių priežasčių, nuo nelaimingų atsitikimų, sportinių sužalojimų iki netikėtų sveikatos problemų. Nepaisant to, kad moderniosios medicinos pažanga leidžia efektyviau gydyti fizinės traumos pasekmes, dažnai būna atvejų, kai žmonės kreipiasi į gydytoją per vėlai arba visiškai nekreipia dėmesio į traumų požymius.
2024-01-20

Šiandien – pavojinga diena: įspėja rūpintis sveikata

Šiandien teks labiau pasaugoti savo sveikatą, nes vyraus galinga magnetinė audra. Štai, ką būtina žinoti apie magnetinių audrų poveikį sveikatai bei kaip reikia saugotis. Meteoagent.com prognozuoja, kad stipresnė magnetinė audra vyraus tik vieną dieną, sausio 19. Šiandien, penktadienį, magnetinio lauko aktyvumas sieks penkis balus. Prognozuojama, kad rytoj, sausio 20-tą, magnetinio lauko aktyvumas jau sumažės ir sieks 3 balus.
2024-01-19

Ragina su šeima pasikalbėti apie mirtį ir savo norus: tai – labai svarbu

Gyvenant šios dienos rūpesčiais retas pagalvoja apie tai, kad neišvengiamai ateis ir mirties diena. Netikėta liga ar trauma neplanuotai pakeičia daugybę gyvenimų, o tuomet artimieji yra paliekami su neatsakytais klausimais ir atsakomybės našta nuspręsti, ko gi būtų norėjęs jiems brangus žmogus.
2023-12-29

Agresyvų vėžį įveikusi vilnietė siunčia žinią: šie tyrimai gali išgelbėti gyvybę

Nors Lietuvoje yra prevencinių programų, kaip ir kada pasitikrinti krūtinę, Vaivos Mickuvienės istorija rodo, kad krūties vėžys gali užklupti gerokai anksčiau nei pradedamos taikyti šios prevencinės priemonės. Apie tai, kaip dažnai ir kokiais būdais moterys turėtų rūpintis savo krūtinės sveikata, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalba krūtų chirurgė, mamologė Daiva Gudavičienė ir bendruomenės „Vėžys – ne sloga“ įkūrėja Vaiva Mickuvienė.
2023-12-25

Įspėja lietuvius, kuriems skauda nugarą: nekartokite šios klaidos

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Nors dažnu atveju laikas gydo, kaip sako Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis, bet, jei buvo trauma, galiausiai ji gali grįžti daug skaudesnėmis pasekmėmis ir kai kam tenka gultis ant operacinio stalo.
2023-12-25

Pasakė, ar reikia atsisakyti kokių nors produktų per šventes: kiti mano neteisingai

Naujieji metai daug kam tampa ir nauja pradžia: duodame sau pažadų, kad gyvensime sveikiau, sportuosime, atidžiau žiūrėsime, ką dedame į burną. Vis tik gyvenimo būdas yra ne viskas, kai kalbame apie žmogaus gerą savijautą.
2023-12-22

Prieš Kalėdas alytiškis sulaukė lemtingo skambučio: vadina didžiausia dovana

Gyvenant šios dienos rūpesčiais retas pagalvoja apie tai, kad neišvengiamai ateis ir mirties diena. Netikėta liga ar trauma neplanuotai pakeičia daugybę gyvenimų, o tuomet artimieji yra paliekami su neatsakytais klausimais ir atsakomybės našta nuspręsti, ko gi būtų norėjęs jiems brangus žmogus. Šventės – puikus laikas ne tik pabendrauti su šeima, draugais, bet ir pasikalbėti apie labai svarbius dalykus ir kiekvieno laukiančius gyvenimo etapus, tokius kaip mirtis.
2023-12-18

Kreipiasi į žmones, kuriems skauda galvą: štai, ką būtina žinoti

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Tad ko griebtis, kai kankina galvos skausmas, kada padės vaistai, o kada neapsieinama be vizito pas gydytoją? Ką daryti pajutus vieną ar kitą skausmą ir kitais naudingais patarimais naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ dalinosi gydytoja anesteziologė-reanimatologė, skausmo specialistė bei skausmo gydymo ir stuburo chirurgijos „Clinic Agatas“ įkūrėja Asta Mažeikaitė.
2023-12-16

Ar sveika valgyti blynus? Atskleidė tiesą

Sveikos mitybos įpročiai – pamatas, kurį kai kurie tėvai vaikams pakloja jau vaikystėje. Deja, ne visi vaikystėje tokius įpročius įgijo, kad vėliau galėtų juos perduoti ir savo šeimai, tad kas yra svarbiausia, kai kalbame apie vaikų mitybą? Ką turime žinoti apie sveiką mitybą, kokios gudrybės gali padėti sudominti ne tik mažuosius, bet ir visą šeimą sveikais produktais ir kokie įpročiai gali padėti geriau jaustis ir išsaugoti sveikatą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ diskutuoja ...
2023-11-27

Paskutinis Dalios Teišerskytės interviu – apie aptiktą vėžį

Šiandien Lietuvą sukrėtė skaudi žinia – per savo gimtadienį mirė 79-erių sulaukusi žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė. Apie tai pranešė žmonės.lt. Dar šių metų rugpjūčio mėnesį poetė lankėsi naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kur atvirai pasakojo apie kovą su atsitiktinai aptiktu vėžiu.
126 2023-11-27

Išvardijo tyrimus, kuriuos turi pasidaryti visi: kelią mirčiai užkirskite laiku

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas. Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
2023-11-25

Ar mėnulio fazės veikia sveikatą? Atskleidė tiesą

Jau senokai pastebėta, kad orų pokyčiai veikia gyvūnų elgesį, pavyzdžiui, artėjant audrai paukščiai keičia skrydžio trajektorijas, tačiau kaip ir kada orai veikia žmones? Slėgis, debesuotumas, temperatūra, magnetinės audros, o gal ir mėnulio fazės turi įtakos tam, kaip jaučiamės? Ši tema vis dažniau aptariama tiek gydytojų, tiek gamtos mokslų profesionalų.
2023-11-23

Prieš miegą išgeriate alkoholio? Turi jums svarbių žinių

Neretai žmonės teigia, kad alkoholis padeda jiems lengviau užmigti. Dėl šios priežasties nevengia išgerti tauriųjų gėrimų prieš ruošdamiesi ilsėtis. Šeimos gydytoja Elena Šukė „Sveikatos DNR“ laidoje atskleidė, kokio poveikio galima tikėtis išgėrus alkoholinių gėrimų prieš miegą.  Laidos metu ekspertė dalijosi, kad neretai žmonės prieš naktį griebiasi alkoholio, nes juos kankina nemiga. Daugeliui atrodo, kad tai veiksminga priemonė siekiant užmigti.
2023-11-18

Šie ženklai išduoda, kad jums metas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku

Praėjusią savaitę lietuviai turėjo daugiau nedarbo dienų, nei įprasta, o Vėlinės, kai prisimenami išėjusieji anapus, tampa proga giminėms susirinkti pabendrauti ne tik prie valgiais, bet ir gėrimais nukrautų stalų. Darbdaviai jau anksčiau yra pastebėję, kad nedarbo dienos ar ilgieji savaitgaliai gali pakenkti kai kurių žmonių gebėjimui grįžti į įprastą rutiną, o policijos pareigūnai ir medikai žino, kad veikiausiai esant laisvadieniams tarnybų pagalbos reikės daugiau.
2023-11-06

Psichiatras atsakė, ar būtina gerti vitaminą D: kiti mano neteisingai

Dažnas turbūt žinome posakį rudeninė depresija ir nors tai labiau yra frazė, kuria apibūdiname besikeičiančią nuotaiką, psichikos sveikatos ekspertai sako: normalu, kad ateinant šaltesniems orams jaučiamės vangesni ir gali atrodyti, kad nuotaika prastėja.
2023-11-02

Lietuva – turtingojo pasaulio dalis: kodėl žmonės tokie nelaimingi?

Nors pagal laimės indekso rodiklius Lietuva nėra žemoje vietoje, kai kurie žmonės teigia, kad yra nelaimingi. Apie tai, kodėl žmonės net ir turėdami socialines garantijas gali jautis nelaimingi naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas, gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius.
2023-10-30

Metas suprasti, kad gyvename psichozėje: socialiniuose tinkluose tikime tuo, ko realybėje nėra

Gyvename laikais, kai internete galime pamatyti kiekvieną kito žmogaus gyvenimo akimirką, nes daugelis iš mūsų mėgsta parodyti savo draugams, savo geriausias gyvenimo minutes. Tačiau labai svarbu suvokti, kad socialiniuose tinkluose rodoma realybė nebūtinai yra tikra.
2023-10-30

Pasijusite daug laimingesni: pasakė, ką reikia daryti lietuviams

Dažnas turbūt žinome posakį rudeninė depresija ir nors tai labiau yra frazė, kuria apibūdiname besikeičiančią nuotaiką, psichikos sveikatos ekspertai sako: normalu, kad ateinant šaltesniems orams jaučiamės vangesni ir gali atrodyti, kad nuotaika prastėja.

Ar protarpinis badavimas gali padėti numesti svorio? Gydytojas rėžia tiesiai

Protarpinis badavimas yra mitybos praktika, kurios metu žmogus laikinai riboja maisto suvartojimą arba tam tikrą laiko tarpą visiškai susilaiko nuo valgymo.
2023-10-22

Liūdnos žinios Keto dietos mėgėjams: kuo greičiau jos atsisakykite

„Keto“ dieta yra žinoma dėl greito svorio mažinimo ir medžiagų apykaitos greitinimo. Visgi kaip ir bet kuri kita dieta, ji turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų.
2023-10-21

Atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką reikia valgyti

Norint gyventi ilgai ir be didesnių sveikatos problemų, tuo, ką dedame į savo lėkštę, turime susirūpinti kuo anksčiau. Jau dabar moksliniai tyrimai rodo, kad pakeitę savo mitybą žmonės gali ne tik sumažinti ligų riziką, bet kartais ir padėti valdyti jau esamas sveikatos problemas. Apie tai, kokį maistą valgyti, ar maistas yra kartu ir vaistas, diskutuoja medicinos gydytojas Irmantas Aleksa ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos medicinos studijų programos vadovas Tomas Vaičiūnas.
2023-10-16

Rimvydo širdį suėdė gripas: sirgo net be temperatūros

Šį rudenį gydytojai Lietuvoje jau pastebi vis sparčiau plintantį piktesnį A tipo gripo virusą, o Vilniuje gyvenantis Rimvydas Vekerotas kalba iš patirties: net lengva gripo forma gali baigtis širdies transplantacija. Asociacijos „Gyvastis“ narys, širdies persodinimą išgyvenęs vilnietis Rimvydas Vekerotas ir gydytoja Jurga Dūdienė tv3.lt studijoje kalbėjo apie infekcinių ligų pavojų ir kaip kiekvienas galime jų saugotis.
2023-10-09

100 metų sulaukęs Lietuvos profesorius išdavė, kaip išlaikyti sveiką protą ir kūną

Vis dažniau išgirstame, jog fizinis aktyvumas – raktas į ilgaamžiškumą. Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį šimto metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR” kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
2023-10-08

Profesoriaus žinia neturintiems laiko sportuoti: turite sau atsakyti, ar norite gyventi sveikai

Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį 100 metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt studijoje kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
2023-10-06

Lietuvos profesorius atšventė 100 metų jubiliejų: atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį

Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį 100 metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt studijoje kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
2023-10-02

Pamirškite sunkų užmigimą naktimis: štai, kas padės

Kaip mažiau sirgti, kaip išvengti sezoninių ligų ir kas yra tas paslaptingas imunitetas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir „Camelia“ vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas. Tinklalaidėje vaistininkas atskleidė net ir patarimus, kurie padės susiduriantiems su nemiga.
2023-10-01

Vitamino D trūkumą išduoda 3 ženklai: pastebėkite laiku

Kaip mažiau sirgti, kaip išvengti sezoninių ligų ir kas yra tas paslaptingas imunitetas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir „Camelia“ vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas. Tinklalaidėje vaistininkas atskleidė net ir patarimus, kurie padės susiduriantiems su nemiga.
2023-09-30

Nuo šių ligų miršta daugiausia lietuvių: saugotis ragina visus

Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ šią savaitę nuskambėjo jautri vilniečio Mantvydo istorija. Kartu su juo laidoje svečiavosi ir Vilniaus universiteto profesorė ir Santaros klinikų kardiologė Žaneta Petrulionienė, kuri ne tik pasidalijo vertingais patarimais, tačiau ir pabrėžė vieną liūdną tendenciją mūsų šalyje. Šią savaitę tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios yra įvardijamos pagrindine mirties priežastimi šalyje.
2023-09-28

Vilnietis Mantvydas buvo miręs: tai, ką jis pasakoja, sukrečia

Vilnietis Mantvydas dabar turi du gimtadienius, mat prieš keletą metų jam sustojo širdis tiesiog laisvalaikiu žaidžiant krepšinį. Tik dėl neabejingų žmonių jis buvo atgaivintas ir dabar gali džiaugtis gyvenimu.
2023-09-25

Kaip gydyti slogą? Tai reikia įsiminti visoms mamoms

Vaikų sloga yra dažnai pasitaikanti problema, su kuria susiduria daugybė tėvų. Sloga gali atsirasti dėl įvairių priežasčių ir trukti kelias dienas ar net keletą savaičių. Kaip apsisaugoti nuo šios ligos bei palengvinti vaiko būklę, šeimos gydytojas Irmantas Aleksa pasakoja naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“. I. Aleksa atskleidžia, kad svarbiausias veiksmas siekiant, jog vaikai išvengtų slogos –  nuolat plauti nosį.
2023-09-20

Štai, kas kiek laiko lietuviams reikia tikrintis sveikatą: kiti to nežino

Į Lietuvą iš Australijos vos mėnesiui atvykusi garsi lietuvė, finansų ir draudimo konsultantė bei specialistė Roberta Kazilionienė tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasidalijo itin jaudinančia ir išskirtine patirtimi.  Ji sako, kad jeigu ne jos budrumas ir kontaktai su medikais gimtojoje Lietuvoje, ji jau dabar būtų Australijoje išoperuota ir neturėtų vieno kiaušintakio.  Žodžius „jums reikalinga skubi operacija“ 36-erių lietuvė išgirdo privačioje Australijos klinikoje.
2023-09-16

Lietuviai net užsienyje ieško gydytojų tautiečių: „Kiti man liepė pjaustytis“

Į Lietuvą iš Australijos vos mėnesiui atvykusi garsi lietuvė, finansų ir draudimo konsultantė bei specialistė Roberta Kazilionienė tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasidalijo itin jaudinančia ir išskirtine patirtimi.  Ji sako, kad jeigu ne jos budrumas ir kontaktai su medikais gimtojoje Lietuvoje, ji jau dabar būtų Australijoje išoperuota ir neturėtų vieno kiaušintakio.  Žodžius „jums reikalinga skubi operacija“ 36-erių lietuvė išgirdo privačioje Australijos klinikoje.
2023-09-15

Vilnietė su baime laukia sūnaus gimtadienio: tą dieną viskas pasikeis

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus. Ir nors šiandien daugelis žino, kas yra autizmas ir kaip auginti tokius vaikus, deja, visuomenėje vis dar susiduriama su stigmomis, o tolerancijos trūkumą jaučia ne tik autistiški vaikai, bet ir juos auginantys vaikai.
2023-09-13
Į viršų