• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų rinkų dalyviai šią savaitę nagrinės infliacijos duomenis, kurie bus paskelbti ir JAV, ir euro zonoje. Naujausia informacija apie infliacijos pokyčius gali turėti reikšmingos įtakos tolesniems centrinių bankų žingsniams.

Finansų rinkų dalyviai šią savaitę nagrinės infliacijos duomenis, kurie bus paskelbti ir JAV, ir euro zonoje. Naujausia informacija apie infliacijos pokyčius gali turėti reikšmingos įtakos tolesniems centrinių bankų žingsniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Infliacijos rodiklio įtaka FED planams

Antradienį JAV bus skelbiamas balandžio mėn. vartotojų kainų indeksas. Bazinės infliacijos pokytis kovą, palyginti su vasariu, buvo 0,1 proc. Tai buvo prastesnis rezultatas nei tikėtasi. Jis rodo, jog JAV visuotinis kainų augimas vis dar nėra tvarus.

REKLAMA

Tokių aplinkybių fone balandžio infliacijos rodiklis gali turėti ypač reikšmingos įtakos tolesniems Federalinės rezervų sistemos (FED) žingsniams. Jeigu bazinis kainų lygis ir toliau išliks žemas, tikimybė, jog FED artimiausiu metu kels palūkanų normas JAV doleriais, sumažėtų dar labiau. „Danske Bank“ vertinimu, pastaruoju metu bazinei infliacijai augti trukdę veiksniai yra trumpalaikiai, todėl balandį mėnesinis kainų augimas galėjo būti 0,2 proc. Tai reikštų apie 2,1 proc. metinį pokytį.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį taip pat bus paskelbti balandžio mėn. JAV pramonės gamybos duomenys. Laukiama 0,3 proc. sieksiančio pramonės augimo. Palyginimui: kovo mėn. buvo užfiksuotas 0,6 proc. susitraukimas.

Euro zonoje laukiama infliacijos mažėjimo

Euro zonoje šią savaitę taip pat bus skelbiami naujausi infliacijos duomenys. „Danske Bank“ prognozuoja, kad bazinė infliacija balandžio mėn. galėjo nukristi iki 0,7 proc. Galima palyginti: kovą buvo fiksuotas 1,2 proc. siekęs rezultatas. Naujausi duomenys padės atsakyti į klausimą, kiek šį kritimą nulėmė fundamentalūs, o kiek sezoniški veiksniai, tokie kaip šiais metais anksti buvusios Velykos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Britai tikisi mažmeninės prekybos augimo

Šią savaitę Didžiojoje Britanijoje paaiškės balandžio mėn. mažmeninės prekybos statistika. Laukiama, kad mažmeninė prekyba (neįtraukiant degalų kainų) praėjusį mėnesį galėjo augti apie 0,7 proc. Tai reikštų, kad šis rodiklis po dviejų mėnesių smukimo vėl pradėjo augti.

REKLAMA

Praėjusios savaitės įvykiai

Gegužės pradžioje vis dar matytas dolerio kurso smukimas ir po to sekęs staigus atsistatymas, mūsų manymu, žymi dolerio silpnėjimo pabaigą. Įdomu tai, jog USD kurso pasikeitimas sutapo su prastesniais ekonominiais duomenimis ir investuotojų rizikos apetito mažėjimu. Taip pat, praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje USD dažnai buvo perkamas kaip saugi turto klasė, tačiau dabar, kai pasaulio ekonomika stojasi ant kojų, situacija turėtų keistis. Mūsų manymu, JAV doleris jau pasiekė savo dugną, ypač santykyje su Europos valiutomis, kurias veikia išaugusi rizika.

REKLAMA

Europoje daugiausiai rizikos šiuo metu kelia referendumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos. Pastaruoju metu ir taip stebimas Didžiosios Britanijos ekonomikos sulėtėjimas, o praėjusią savaitę Anglijos centrinis bankas įspėjo, jog ES palikimo atveju Didžioji Britanija galėtų patirti techninę recesiją bei reikšmingus svaro kurso pokyčius. Tokiu atveju neigiama įtaka būtų perduodama ir kitoms Europos ekonomikoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rytų Europos akcentai

Savaitgalį kredito reitingų agentūra Moody‘s pakeitė Lenkijos reitingo perspektyvą į neigiamą. Pats reitingas jau dešimtmetį išlieka A2. Tokį sprendimą kredito reitingų agentūra argumentavo išaugusiomis Vyriausybės išlaidomis ir padidėjusia politine rizika. Zlotas po to, kai metų pradžioje kita reitingų agentūra S&P sumažino skolinimosi reitingą, buvo smukęs iki žemiausio lygio per pastaruosius 3,5 metų ir kainavo 4,50 euro. Pastarąją savaitę stebėtas zloto brangimas, o šios tendencijos pirmadienį nepakeitė ir paskutinis Moody‘s sprendimas. Pirmadienį per pietus zlotas kainavo 4,37 euro. Manome, kad metų perspektyvoje zlotas ir toliau brangs.

Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų