didžioji britanija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „didžioji britanija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „didžioji britanija“.

Seniausiu pasaulio vyru pripažintas Jungtinės Karalystės gyventojas: štai kiek jam dabar metų

111 metų Johnas Alfredas Tinniswoodas, anot Gineso rekordų knygos, yra seniausias pasaulio vyras. Jam šis titulas atiteko, kai mirė ligšiolinis rekordininkas, 114 metų Juanas Vicente Pérezas iš Venesuelos, penktadienį pranešė Gineso pasaulio rekordų organizacija. Iš tikrųjų titulą turėjo perimti 112 metų japonas, tačiau jis taip pat neseniai mirė. J. A. Tinniswoodas gimė 1912 m. rugpjūčio 26 d. Liverpulyje. Jis šiuo metu gyvena globos namuose Sautporte.
2024-04-06

Neapsigaukite: gyventojai skundžiasi „Sodra“, kad nebegauna pensijos

Net jei gauni pensiją, negali būti tikras, kad ji vieną dieną nedings, kaip pavasarį ištirpęs sniegas. Po reportažo apie senjorą iš Širvintų rajono, kuris tik su teisininkų pagalba išsaugojo Didžiosios Britanijos mokamą pensiją, pasipylė skundai iš visos Lietuvos, kad žmonės neteko britiškos pensijos, nes „Sodra“, anot pensininkų, netinkamai sutvarkė dokumentus. „Sodra“ dievagojasi, kad viską padarė kaip priklauso.

Britų generolas pripažino: britų kariuomenė su Rusija nepajėgtų kovoti ilgiau kaip du mėnesius

Didžiosios Britanijos kariuomenė negalėtų kovoti su Rusija ilgiau kaip du mėnesius. Kaip praneša „Ukrinform“, remdamasi leidiniu „The Telegraph“, tai pripažino Jungtinės Karalystės gynybos štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Robas Magowanas. „Jungtinė Karalystė negalėtų kariauti su Rusija ilgiau kaip du mėnesius“, – pareiškė jis.
2024-03-27

Jungtinė Karalystė nelaiko rinkimų Rusijoje „laisvais ir sąžiningais“

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Davidas Cameronas sekmadienį atmetė išankstinius balsavimo Rusijoje rezultatus, neva rodančius, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra perrinktas. „Ne taip atrodo laisvi ir sąžiningi rinkimai“, – socialiniame tinkle X parašė D. Cameronas ir pridūrė, kad balsavimas buvo neteisėtai surengtas okupuotoje Ukrainos teritorijoje ir rinkėjai neturėjo pasirinkimo.
2024-03-17

Sumažėjo neteisėta migracija į Didžiąją Britaniją

2023 m. smarkiai sumažėjo neteisėta migracija į Didžiąją Britaniją. Statistikos tarnyba ONS ketvirtadienį pranešė, kad pernai iš viso 36 704 žmonės pasiekė Jungtinę Karalystę be galiojančių dokumentų. Tai yra trečdaliu mažiau nei ankstesniais metais. Kaip ir tada, dauguma neteisėtų migrantų pasiekė šalį mažomis guminėmis valtimis perplaukę Lamanšą. Neteisėta migracija konservatorių vyriausybei yra kaip krislas akyje.
2024-02-29

Didžiojoje Britanijoje apvogtas sunkvežimis su Ukrainos kariškiams skirtomis uniformomis

Didžiojoje Britanijoje rengiamiems Ukrainos kariškiams skirtos karinės uniformos ir ekipuotė buvo pavogtos iš sunkvežimio, gabenusio šį krovinį iš Nyderlandų į Jungtinę Karalystę. Tai antradienį pranešė „Ukrinform“, remdamasi Nyderlandų gynybos ministerija. „Karinės uniformos ir ekipuotė buvo pavogtos gabenant jas iš Nyderlandų į Didžiąją Britaniją. Krovinys buvo  skirtas Ukrainos kariškiams, rengiamiems Didžiojoje Britanijoje.
2024-02-27

JAV ir Didžioji Britanija atakavo hučių sukilėlius Jemene

Reaguodamos į nesiliaujančius Irano remiamų sukilėlių išpuolius prieš laivus Raudonojoje jūroje, Jungtinių Valstijų (JAV) ir Didžiosios Britanijos pajėgos šeštadienį surengė naują ataką prieš hučių sukilėlių buveines Jemene, teigiama bendrame pajėgas remiančių šalių pareiškime.
2024-02-25

Jemeno hučiai pranešė raketomis apšaudę laivą, kuris dabar gali nuskęsti

Irano remiami Jemeno hučių sukilėliai pirmadienį pranešė Adeno įlankoje atakavę Didžiosios Britanijos laivą, kuris buvo taip smarkiai apgadintas, kad gali nuskęsti. Jų taikiniu tapo po Belizo vėliavą plaukęs laivas „RUBYMAR“, į kurį buvo paleista keletas raketų, nurodė sukilėliai. Po to, kai buvo smarkiai apgadintas ir visiškai sustojo, laivas patiria „riziką galimai nuskęsti Adeno įlankoje“, – socialiniame tinkle „X“ (buvęs tviteris) rašė hučiai.
2024-02-19

Britai įspėja vieni kitus: kare su Rusija atsilaikytų tik kelis mėnesius

Didžiosios Britanijos gyventojai šios šalies geltonojoje spaudoje yra perspėjami, kad kariuomenė prieš Rusiją atsilaikytų „keletą mėnesių“. Informacija viešinama tuo metu, kai kyla grėsmė atsidurti „Trečiajame pasauliniame kare prieš beprotį despotą Putiną“, rašoma „The Sun“. Leidinyje tikinama, kad šalies parlamentarai susipažino su kariuomenės galimybių ataskaitomis, kuriose atsispindi „pervargimo lygis“. Parlamentarai perspėjami, kad „nepripildę atsargų ir nepasirūpinę rezervu“ situacijos ne...
2024-02-10

Pavojingos oro sąlygos stabdo Europos oro uostus: keleiviai įstrigo be nakvynės, lėktuvuose kilo muštynės

Įsiutę „Ryanair“ keleiviai buvo priversti valandų valandas tūnoti lėktuvuose bei oro uostose kai audra „Isha“ smogė Didžiajai Britanijai. Dešimtys skrydžių iš viso pasaulio buvo atšaukiami, o kaip kompensacija nukentėjusiems, buvo įteikiami 4 eurų kuponai. Sausio 22-osios naktį Jungtinę Karalystę užklupo 160 km/val. siekianti audra „Isha“ bei smarkios liūtys, kurios sukėlė daug trikdžių oro linijoms.
2024-01-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų