Latvių FK „Ventspils“ stebina Europą

Vakar UEFA Europos lygoje vyko antrojo turo mačai. Juose užfiksuota aibė netikėtų rezultatų, o štai latvių FK „Ventspils“ ekipa iškovojo dar vieną tašką.

Intriguojanti dvikova vyko Valencijoje kur vietos CF „Valencia“ priėmė Italijos „Serie A“ rungtyniaujančią „Genoą“. Baigiantis pirmajam kėliniui svečiai po Sergio Floccari įvarčio išsiveržė į priekį 1:0, bet po pertraukos „Valencia“ suaktyvėjo ir po Davido Silvos bei Nikolos Žigičiau įvarčių jau buvo priekyje – 2:1.

Tiesa, 63 minutę į aikštės šeimininkų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį tiksliai realizavo Houssine Kharja – 2:2. Nepaisant to, po keitimo pasirodęs CF „Valencia“ lyderis Davidas Villa 81 min. pelnė trečią įvartį ir taip nulėmė rungtynių baigtį – 3:2. Ispanijos klubas šventė pirmąją pergalę Europos lygos grupių etape.

Antrąjį turą iš eilės nepralaimi Latvijos čempionas FK „Venspils“ klubas, kuris iškovojo dar vieną tašką. Šį kartą latviai namuose 0:0 sužaidė su „Heerenveen“ vienuolike iš Olandijos.

Visų ketvirtadienio rungtynių rezultatai:

A grupė:

„Anderlecht“ (Belgija) – „Ajax“ (Olandija) 1:1 (0:0).

Įvarčiai: 73 min. Dennisas Rommedahlis 0:1, 85 min. Jonathanas Legearis 1:1.

„Timisoara“ (Rumunija) – „Dinamo“ (Kroatija) 0:3 (0:1).

Įvarčiai: 8 min. Milanas Badeljas 0:1, 53 min. Sammiras 0:2, 60 min. Pedro Moralesas 0:3.

B grupė:

„Slavia“ (Čekija) – „Lille“ (Prancūzija) 1:5 (1:0).

Įvarčiai: 6 min. Tijani Belaidas 1:0, 47 min. Marekas Suchy 1:1, 71 min. Pierre'as Alainas Frau 1:2, 85 min. Yao Kouassi Gervinho 1:3, 88 min. Arnaudas Souquetas 1:4, 90 min.Gervinho 1:5.

CF „Valencia“ (Ispanija) – „Genoa“ (Italija) 3:2 (0:1).

Įvarčiai: 41 min. Sergio Floccari 0:1, 52 min. Davidas Silva 1:1, 56 min. Nikola Žigičius 2:1, 63 min. (iš 11 metrų baudinio) Houssine'as Kharja 2:2, 81 min. Davidas Villa 3:2.

C grupė:

„Celtic“ (Škotija) – „Rapid“ (Austrija) 1:1 (1:1).

Įvarčiai: 4 min. Nikica Jelavičius 0:1, 21 min. Scottas McDonaldas 1:1.

„Hamburg“„Hapoel“ (Izraelis) 4:2 (3:1).

Įvarčiai: 5 min. Marcusas Bergas 1:0, 12 min. Marcusas Bergas 2:0, 37 min. Itay'us Shechteris 3:0, 40 min. Eljero Elia 3:1, 62 min. Samuelis Yeboahas 3:2, 78 min. Ze Roberto 4:2.

D grupė:

„Sporting“ (Portugalija) – „Hertha“ (Vokietija) 1:0 (1:0).

Įvartis: 17 min. Adrienas Silva 1:0.

FK „Venspils“ (Latvija) – „Heerenveen“ (Olandija)
0:0 (0:0).

E grupė:

„Fulham“ (Anglija) – „Basel“ (Šveicarija) 1:0 (0:0).

Įvartis: 57 min. Danny's Murphy's 1:0.

AS „Roma“ (Italija) – CSKA (Bulgarija) 2:0 (2:0).

Įvarčiai:19 min. Stefano Okaka Chuka 1:0, 23 min. Simone Perrotta 2:0.

F grupė:

„Dinamo“ (Rumunija) – „Panathinaikos“ (Graikija) 0:1 (0:0).

Įvartis: 79 min. Giorgios Karagounis 0:1.

„Galatasaray“ (Turkija) – „Sturm“ (Austrija) 1:1 (0:1).

Įvarčiai: 45 min. Danielis Beichleris 0:1, 64 min. Milanas Barošas 1:1.

G grupė:

„Levski“ (Bulgarija) – „Lazio“ (Italija) 0:4 (0:2).

Įvarčiai: 22 min. Francelino Matuzalemas 0:1, 45 min. Mauro Zarate 0:2, 67 min. Mouradas Meghni 0:3, 73 min. Tommaso Rocchi 0:4.

„Salzburg“„Villarreal“ 2:0 (1:0).

Įvarčiai: 21 min. Marcas Janko 1:0, 84 min. Somenas A. Tchoyi'ius 2:0.

H grupė:

„Sheriff“ (Moldova) – „Fenerbahce“ (Turkija) 0:1 (0:0).

Įvartis: 53 min. Alexas 0:1.

„Twente“ (Olandija) – „Steuau“ (Rumunija) 0:0.

I grupė:

AEK (Graikija) – „Benfica“ (Portugalija) 1:0 (1:0).

Įvartis: 43 min. Danielis Majstorovičius 1:0.

BATE (Baltarusija) – „Everton“ (Anglija) 1:2 (1:0).

Įvarčiai: 16 min. Dmitrijus Likhtarovičius 1:0, 68 min. Marouane'as Fellaini 1:1, 78 min. Timas Cahillas 2:1.

J grupė:

„Shakhtar“ (Ukraina) – „Partizan“ (Serbija) 4:1 (2:0).

Įvarčiai: 24 min. Marko Lomičius 1:0, 38 min. Luizas Adriano 2:0, 55 min. Jadsonas 3:0, 67 min. Jaroslavas Rakitskis 4:0, 87 min. Ademas Ljajičius 4:1.

„Toulouse“ (Prancūzija) – „Brugge“ (Belgija) 2:2 (0:0).

Įvarčiai: 53 min. Josephas Akpala 0:1, 55 min. Moussa Sissoko 1:1, 84 min. Andre-Pierre'as Gignacas 2:1, 90 min. Ivanas Perisičius 2:2.

K grupė:

„Kopenhagen“ (Danija) – „Sparta“ (Čekija) 1:0 (1:0).

Įvartis: 25 min. Dame'as N´Doye 1:0.

PSV (Olandija) – „CFR Cluj“ 1:0 (1:0).

Įvartis: 9 min. Otmanas Bakkalas 1:0.

L grupė:

„Austria“ (Austrija) – „Nacional“ (Portugalija) 1:1 (0:1).

Įvarčiai: 35 min. Rubenas Micaelas 0:1, 77 min. Thiago Maieris Schumacheris 1:1.

„Werder“ (Vokietija) – „Athletic“ (Ispanija)
3:1 (2:0).

Įvarčiai: 18  min. Aaronas Huntas 1:0, 41 min. Marcelo Moreno Martinsas 2:0, 90 min. Fernando Llorente 2:1, 90 min. Torstenas Fringsas 3:1.