„Nissan Sunny GTi-R“: Galingųjų „Mitsubishi“ ir „Subaru“ šešėlyje likęs hečbekas

Vartant didžiulius automobilių katalogus, gali susidaryti įspūdis, jog geriausia benzingalviško charakterio automobilių era buvo dešimtame dešimtmetyje. Jo metu automobilių gamintojai iš JAV galiausiai sugebėjo išlysti iš gilaus miško, prancūzų gamintojai džiugino itin smagiai valdomais hečbekais, vokiečiai surado idealų supersedanų receptą, o gamintojai iš Italijos sugebėjo labai aukštai iškelti superautomobilių kartelę.

„Volvo“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą Gente

„Volvo Trucks“ didina elektrinių sunkvežimių apimtis ir pradeda serijinę sunkiųjų elektrinių sunkvežimių gamybą Gento gamykloje Belgijoje. Dabar elektriniai „Volvo“ sunkvežimiai gaminami keturiose gamyklose – trejose Europoje ir vienoje JAV. „Esu sužavėtas! Gento gamykla yra didžiausia mūsų tinkle, todėl tai labai svarbus etapas. Dabar dar daugiau transporto įmonių gali elektrifikuotis su „Volvo“ sunkvežimiais“, – sako Rogeris Almas, „Volvo Trucks“ prezidentas.

„Mercedes-Benz“ koncepcija demonstruoja kaip atrodys naujos kartos CLA

„Mercedes-Benz“ pristatė taip vadinamą „prieš-serijinį“ automobilį CLA, kurio vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas yra vienas didžiausių tarp serijiniu būdu gaminamų transporto priemonių ir didžiausias savo klasėje.

„Moller Baltic“ su „Elektrum“ plės elektromobilių įkrovimo paslaugų prieinamumą Baltijos šalyse

„Moller Baltic Import“, „Volkswagen“ automobilių importuotojas Baltijos šalyse ir „Audi“ automobilių importuotojas Latvijoje bei Lietuvoje, pasirašė partnerystės susitarimą su „Elektrum“, energetikos kompanija, vystančia elektromobilių (EV) įkrovimo infrastruktūrą Baltijos šalyse. „Elektrum“ jau turi platų EV įkrovimo tinklą Latvijoje, o artimiausiais metais planuoja sparčią plėtrą Lietuvoje bei Estijoje.

Ribotos laidos „Alfa Romeo 33 Stradale“ sieks priminti kodėl automobilių entuziastai dievina šią markę

„Alfa Romeo“ žvalgydamasi į praeityje sukurtų automobilių grožį, vienu metu iš jų semiasi įkvėpimo, ruošiasi iššūkių kupinai ateičiai ir tuo pačiu nori palepinti ištikimiausius „Alfa Romeo“ kolekcionierius, pristatydami ribotos laidos „Alfa Romeo 33 Stradale“. Bent žiupsnelį „Alfa Romeo“ istorijos ragavę benzingalviai turėtų žinoti, jog naujo modelio vardas nėra atsitiktinių skaitmenų ir raidžių kratinys.

Lietuvos naujų automobilių rinkoje – senbuvio sugrįžimas į populiariausiųjų trejetuką

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2023 m. rugpjūtį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas sumažėjo 1,5% iki 2ʼ583 vnt. 2022 m. rugpjūtį šalyje buvo įregistruoti 2ʼ623 automobiliai.

„BMW M2“ išlaikė Niurburgringo egzaminą: trasą įveikė greičiau negu „Audi RS3“

Žaliuoju pragaru vadinama lenktynių trasa Vokietijoje yra kone geriausias išbandymas bet kokiam, ambicijas į sportiškumą demonstruojantiems automobiliams. Apie gerą pasirodymą šioje trasoje svajoja kiekvienas automobilių konstruktorius, todėl nenuostabu, jog klaidų neatleidžiančios trasos duonos paragavo ir vienas naujausių „BMW M“ padalinio kūrinių – „M2“ kupė.

BMW atsisako abonentinio mokesčio už šildomas sėdynes

BMW nustojo taikyti abonentinį mokestį už šildomas sėdynes, taip parodydama, kad gamintojų galimybės gauti naujų pajamų iš programinės įrangos paslaugų ateityje bus ribotos. BMW pardavimų ir rinkodaros vadovas Pieteris Nota leidiniui „Autocar“ atskleidė, kad automobilių gamintojas šildomas sėdynes ir kitą įrangą vėl siūlys kaip papildomai užsakomą įrangą, užuot techninę įrangą įdiegę iš anksto ir vėliau reikalauti savininkų už tai susimokėti papildomai.

Europos Komisija pradeda tyrimą, kuris nulems ar elektromobiliai iš Kinijos bus apmokestinti didesniu importo tarifu

Europos Komisija paskelbė inicijuojanti tyrimą, kuris leistų priimti galutinę išvadą ar turėtų įvesti papildomus tarifus į Europą plūstantiems elektromobiliams iš Kinijos. Pasak Europos Komisijos, šį tyrimą pradėti paskatino įtarimai, jog Europos rinką siekiantys užvaldyti automobilių gamintojai iš Kinijos konkurencingą kainą gali pasiūlyti tik dėl nesąžiningų Kinijos valstybės teikiamų subsidijų.

„Gran Turismo“ automobiliai pagal gamintojus iš Japonijos

„GT“ arba tiesiog – „Gran Turismo“. Labai trumpas, bet gana taikliai tam tikrą automobilių rūšį apibūdinantis terminas. Įprastai, šio tipo automobiliai būna greiti, prabangūs, komfortiški. Sukurti ilgoms, tarpkontinentinėms kelionėms ir dažniausiai pasižymi dviejų durų kupė kėbulo tipu bei keturiomis sėdynėmis. Europietiškų automobilių gamintojai šį mašinų žanrą puikiai išmano ir iki šiol yra laikomi „GT“ klasės automobilių lyderiais.

Biudžetinės atostogos su pigiausiu nauju automobiliu Lietuvoje: Vietoj pajūrio – į ežerų kraštą?

Baltijos jūros prieigose įsikūrę miestai, miesteliai ir kaimeliai kasmet tampa tūkstančių poilsiautojų galutiniu atostogų tašku – juk romantiškas poilsis prie jūros leidžia atsikvėpti nuo rutinos.

„Čapkausko Autosporto“ komandos pilotas tapo „Porsche Sprint Challenge NEZ“ čempionu

Estijoje ir Suomijoje finišavo Šiaurės Europos zonos „Porsche Sprint Challenge“ automobilių lenktynių sezonas. Estijoje nugalėjo suomis Olli Kangas su 42 įskaitiniais taškais, aplenkęs tautietį Matiasą Saloneną (37) bei estą Thomą Kangro (30 tšk.). Latvis Valteris Zviedris iš „Čapkausko Autosporto“ komandos surinko 21 tšk., Eduardas Klepikas („Porsche Baltic“) pelnė 24 tšk.

„Samsonas Rally Utena 2023“ prizininkams – unikaliausi bei vertingiausi prizai

Spalio pirmą dieną, po dviejų kvapą gniaužiančių dienų praleistų Utenos, Anykščių bei Molėtų rajonų greičio ruožuose, „Samsonas Rally Utena 2023“ varžybų prizininkams užlipusiems ant podiumo bus įteikti išties ypatingi prizai. „Samsonas Rally Utena 2023“ organizatoriai ieško nestandartinių bei įdomių sprendimų ne tik sportinėje ralio dalyje, tačiau ir kitose srityse, todėl su metalo apdirbimo įmonės UAB „Bos Inox“ pagalba, ralio prizininkų lentynas papuoš analogų neturinčio dizaino prizai.

Penkiolikto gimtadienio proga Rytis Gurklys sau pasidovanojo Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono titulą

Latvijoje, Rygoje esančiame Bikerniekų autosporto komplekse įvyko finalinis Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato etapas. Šeštosios, paskutinės sezono lenktynės buvo išties intriguojančios, nes vyko naktį, o dalyviai jiems įprastą trasą važiavo į priešingą pusę. Su šiais iššūkiais puikiai susitvarkė jaunasis lietuvis Rytis Gurklys, kuris laimėjo „Super 1600“ klasėje ir užsitikrino Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempiono titulą.

„Peugeot“ pristatė naujos kartos „E-3008“, gebantį viena įkrova nuvažiuoti iki 700 km

„Peugeot“ savo elektromobilių asortimentą papildė visiškai nauju modeliu – E-3008. Šis modelis tapo svarbia bendrovės įsipareigojimo nuo 2025-ųjų siūlyti platų elektra varomų automobilių asortimentą dalimi. Prancūzijos įmonė ryžtingai ėmėsi lyderės vaidmens transporto sektoriui pereinant prie ekologiškų ir tvarių sprendimų. Naujasis E-3008 sukurtas pritaikius gamintojo patirtį tobulinant ir gaminant geriausiai parduodamus automobilius.

„ADAC GT Masters“ varžybose – geriausias „NordPass by Juta Racing“ komandos rezultatas

Vokietijoje esančioje Sachsenringo trasoje, vyko ketvirtasis šių metų tarptautinio „ADAC GT Masters“ žiedinių lenktynių čempionato etapas, kuriame varžėsi lietuvių ekipažas „NordPass by Juta Racing“. Jono Karklio bei Jono Gelžinio vairuojama „Audi R8 LMS GT3 EVO II“ šeštadienį finišo vėliavą kirto šeštoje vietoje, o sekmadienį – penktoje. Tai kol kas geriausias šio sezono lietuvių komandos rezultatas.

„IndyCar“ čempionate lenktyniaujantis lietuvis ruošiasi rimtam karjeros šuoliui

21-erių Čikagos lietuvis Deividas Malūkas du pirmuosius savo sezonus „IndyCar“ čempionate praleido gana kuklioje „Dale Coyne Racing“ komandoje, bet kitąmet ruošiasi rimtam karjeros šuoliui. Prieš keletą dienų oficialiai pranešta, jog D.Malūkas sudarė ilgalaikį kontraktą su pajėgia „Arrow McLaren“ komanda. Jis šioje ekipoje lenktyniaus nuo 2024 m. sezono. „Arrow McLaren“ gretas palieka 12-ą vietą šių metų „IndyCar“ čempionate užėmęs švedas Felixas Rosenqvistas.

„Ignitis“ įrengs ne mažiau kaip 110 elektromobilių įkrovimo prieigų visoje Lietuvoje

„Ignitis“ ir „Baltisches Haus“ sudarė strateginės partnerystės sutartį dėl ne mažiau kaip 110 viešų elektromobilių įkrovimo prieigų net 15 šalies miestų. Tai gera žinia ne tik sostinės ar kitų didžiųjų miestų elektromobilių vairuotojams, nes įrovimo prieigos įsikurs šalia prekybos centrų ir kitų komercinės paskirties vietų ir tuose miestuose bei miesteliuose, kuriuose jos ypač laukiamos. „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas Eimantas Balta akcentavo, kad per artimiausius 12 mėn.

Nuo šiol Lietuvoje „Tesla“ elektromobilius galima prenumeruoti

„Tesla“ automobilius nuo šiol galima prenumeruoti – tokią paslaugą Lietuvoje pasiūlė automobilių prenumeratos paslaugas teikianti įmonė „MyBee“. Rugsėjo mėnesio pabaigoje norintys galės lengvai užsisakyti vieną populiariausių visame pasaulyje „Tesla Model 3“ elektromobilį. Išsirinkus ir rezervavus automobilį, jį bus galima atsiimti dar tą pačią dieną.

„Mozilla Foundation“ tyrimas: automobilių gamintojai nepaiso privatumo taisyklių

Modernūs automobiliai labai dažnai įvardijami kompiuteriais su keturiais ratais. Nors kartais gali atrodyti, jog šis apibūdinimas yra perteklinis, tačiau atsižvelgus į moderniuose automobiliuose diegiamas technologijas ir kitus priedus – jie, iš tikro, labiau primena važinėjančius kompiuterius. Vis dėlto, kartu su naujausiomis technologijomis į automobilius atkeliauja į tam tikros problemos, kurias atskleidė naujausias „Mozilla Foundation“ tyrimas.
Į viršų