REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po daugiau nei 10 metų Seimo kavinėje parlamentarai vėl gali nusipirkti alkoholio. Tačiau nestipraus – iki 15 laipsnių. Kai kurie parlamentarai neslepia, kad esant progai pakels vyno taurę, o kitiems atrodo, kad restorane turėtų būti ne vien vyno, šampano ir alaus, bet ir stipresnio alkoholio – prabangaus viskio.  

Po daugiau nei 10 metų Seimo kavinėje parlamentarai vėl gali nusipirkti alkoholio. Tačiau nestipraus – iki 15 laipsnių. Kai kurie parlamentarai neslepia, kad esant progai pakels vyno taurę, o kitiems atrodo, kad restorane turėtų būti ne vien vyno, šampano ir alaus, bet ir stipresnio alkoholio – prabangaus viskio.  

REKLAMA

Tiesa, Seime gruodžio 22 d. neapsieita ir be kuriozų: posėdžių salėje vienas parlamentaras, pristatydamas Šaulių įstatymo pataisą, ginklų kalibro milimetrus supainiojo su mililitrais ir sulaukė juoko bei aplodismentų bangos.

Seimo kavinėje nusipirkti galima alkoholinių gėrimų, kurie yra ne stipresni nei 15 laipsnių. Tad galima pakelti įvairaus vyno, šampano taurę ar, pavyzdžiui, alaus bokalą. Tiesa, alkoholinių gėrimų kainos Seime panašios kaip ir vidutinio lygio restorane. Putojančio vyno butelio kaina siekia 25 eurus, o taurės – 4 eurai. O kas nori paišlaidauti – tuomet gali nusipirkti prabangaus šampano už pusšimtį eurų. 

Kai kurie parlamentarai įsitikinę – leisti Seime prekiauti alkoholiu reikėjo jau seniai, mat tą savo parlamentuose leidžia visas vakarų pasaulis.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugybės šalių parlamentuose yra rengiami įvairūs priėmimai ir vyno taurė yra normalu. Pats, kai dirbu, negeriu“, – sako Seimo narys Vytautas Mitalas.

REKLAMA

„Mes kalbėjome po Žalgirio krepšinio varžybų, kurios tokios tikrai emocingos, ir sakom – posėdis vėlai, galima būtų po posėdžio pakelti taurę už Žalgirio pergalę“, – kalba Seimo narys Kęstutis Mažeika.

„Čia yra įprasta praktika pakelti ir taurę vyno, ir šampano priėmimai būna. Kas norės – gali ir be kavinės prisigert ir nusigert“, – tikina Seimo narys Saulius Skvernelis.

„Per pietus turbūt galima taurę vyno prie žuvies, nematau jokių problemų. Visame pasaulyje, parlamentuose tas dalykas yra. – Ar pats prieš šventes ketinate čia pakelti taurę? – Žinoma, ir ne vieną“, – sako Seimo narys Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Petras Gražulis sako, kad Seime būtų tikrai išgėręs, jei alkoholiu būtų pradėta prekiauti savaite anksčiau. 

„Tai vat, tikrai, buvo galima atšvęsti, kada norėjo dekriminalizuoti narkotikus ir pritrūko vieno balso, bet nebuvo alkoholio...Jau tada kelčiau taurę“, – kalba P. Gražulis.

O kai kurie išrinktieji nesismulkina. Sako, kad kavinėje galėtų būti ne tik vyno ir šampano, bet ir prabangaus viskio. 

„Turėtų būti ir geras viskis, ir stiprūs gėrimai. Nes kitą kartą, kai užsitęsia posėdis, puikiai žinot, iki vėlyvo vakaro, tai kodėl po to nepaėmus taurės viskio. Eis mano pataisa – dėl Šaulių Sąjungos įstatymo – tai sakysiu labai gerai, jei nepraeis, šiek tiek bus darbinė atmosfera bus aptemdyta. – Tai jei praeitų, būtų puiki proga pakelti taurę? – Namuose – Šampano ar viskio? – Viskio“, – sako Seimo narys Audronius Ažubalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O pasikalbėjęs su mumis, parlamentaras nužingsniavo į posėdžių salę ir, netrukus pristatydamas pataisą dėl Šaulių Sąjungos, įstatymo supainiojo ginklų kalibro milimetrus su mililitrais: „Siūlau, kad šauliams būtų suteikta teisė įsigyti ginklus, kurių kalibras būtų 12,7 mililitrų... Pavadinkim tai kalėdiniu juoku.“

Dėl to Seimo kolegos konservatoriaus nevengia patraukti per dantį.

„Na, jeigu taip būtų pristatytas komitete jūsų pasiūlymas, gal ir būtų susilaukęs daugiau paramos“, – sako NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Štai, ką reiškia kada restorane atsirado alkoholio, jau net šoviniai matuojami mililitrais. Man atrodo, kuo greičiau reikia uždaryti alkoholį Seime“, – kalba P. Gražulis.

REKLAMA

„Gavosi juokinga asociacija, kad turbūt alkoholio poveikis Seimo restorane“, – sako K. Mažeika.

„Čia kultūros reikalas. Gali kitas vat, kaip Ažubalis šiandien sakė, sumaišyti šovinius su mililitrais. Tai panašu, kad ir čia gali visko būt. Aš tai to niekada nesmerkiu, nes jei turiu susitikimą, pietų metu vyno taurę prie maisto išgeriu, ir nereikia to bijot“, – teigia Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Tačiau dalis seimūnų į alkoholį kavinėje žiūri skeptiškai. Sako, kad parlamente išgėrinėjimams ne vieta ir ne laikas. 

„Būna, ir vaikai ateina į kavinę valgyti, ir mato alkoholinius gėrimus, kur dėdės ir tetos turėtų užsiimti darbu. Taurė vyno taip pat prie vakarienės yra gerai ir namuose tą taurę galima išgerti, ne darbe“, – tvirtina Seimo narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA

„Aš niekada dieną, nes paprastai vairuoju automobilį. Tai vien dėl to, o juoktis galiu ir be alkoholio, nusišypsojimui alkoholio nereikia“, – tikina Seimo narys Linas Slušnys.

„Vyno išgeriu po posėdžių namuose, grįžtu ir ramiai išgeriu taurę vyno, jei yra didelis noras. Nemanau, kad jie čia labai padidins apyvartas. Nes, tiesą sakant, vieni to nedaro, nes tai darbas, kiti – kad čia jus va bijos pamatyti su taure“, – sako Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Prekiauti alkoholiu Seime buvo uždrausta 2008-aisiais, kai parlamentui vadovavo Arūnas Valinskas. Išimtis buvo taikoma banketams, priėmimams ir furšetams. 

Koks alkogolis darbo vietoje !!!!! Tai tada reikia leisti ir policijos pareigunams darbo metu ishgerti kad stresa nuimti. Ir taip retai seime buna ir dar matai ishgerti jiems neduoda ,kitus matai moko kaip reik gyventi,o jiems LT veidui galima sikti kur papuola!!!
Tai gal jie susimaišė apskritai ir nesupranta kur besirandantys. Pz pz išnaglėjimas.
ir be alkoholio juokingi,o kai isgersit,cirkai bus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų