vytautas mitalas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vytautas mitalas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vytautas mitalas“.

Mitalas neatmeta, kad ketvirtadienį Seimui bus siūloma apsispręsti dėl civilinės sąjungos: atsirado žmonių, kurie balsuotų už

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas neatmeta galimybės, kad Civilinės sąjungos įstatymas gali būti įtrauktas į ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę. Politikas tikina, kad, jo žiniomis, parlamentarų gretose atsirado papildomas palaikymas šiam sunkiai Seime kelią besiskynusiam įstatymo projektui.

Vytautas Mitalas su žmona susilaukė dukros: atskleidė vardą

Seimo narys, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas su žmona Egle susilaukė dukros. Apie tai jis pranešė savo „Facebook“ paskyroje. „O mes tarp paparčių radom daug – vakar į namus grįžo Jonė!“ – parašė jis. Apie nėštumą pranešė per Velykas Žinią apie šeimos pagausėjimą V. Mitalas paskelbė Šv. Velykų dieną. Vyras tuomet paviešino jaukų kadrą su žmona, kuriame matyti ir suapvalėjęs nėščiosios pilvukas. „Vienas margutis pakeliui – su Šv. Velykom!“ – pridūrė jis.

Gentvilas matytų Čmilytę-Nielsen kandidate į EK: tai labiausiai telkianti figūra valdančiojoje daugumoje

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno Eugenijaus Gentvilo įsitikinimu, parlamento vadovė yra labiausiai telkianti figūra visoje valdančiojoje koalicijoje. Jis taip pat pabrėžia, kad pretendentas į Europos Komisiją (EK) nebūtinai turi būti didžiosios valdančiosios partijos atstovas.

Mitalas: palaikymas dėl potencialios eurokomisaro kandidatūros turės būti sutartas koalicijoje

Vienas Laisvės partijos lyderių Vytautas Mitalas sako, kad dėl potencialios Lietuvos kandidatūros į eurokomisaro postą bus tariamasi po Europos Parlamento rinkimų. Vis tik jis pažymėjo, kad palaikymas galimai kandidatūrai turės būti sutartas koalicijoje, nes be jos balsų, parlamente kandidato nebus įmanoma patvirtinti. „Mes tarsimės po Europos Parlamento rinkimų matydami tą sudėtį, kuri į EP yra išrinkta.

VSD įvertino Eduardo Vaitkaus prorusiškus pasisakymus: viešina tyrimo išvadas

Valstybės saugumo departamentas (VSD) konstatuoja, kad prorusišką propagandą rinkimų metu skleidęs Eduardas Vaitkus jokių ribų neperžengė. Dar prieš keletą metų Vaitkus figūravo saugumo metiniame grėsmių vertinime, o taip pat jis nesibodėjo būti drauge su dabar jau kalėjime sėdinčiu Paleckiu ir, kaip paaiškėjo, rusų FSB agentams talkininkavusia Latvijos europarlamentare.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Mitalas nemano, kad Blinkevičiūtė taps premjere: jos geriausi laikai praeityje

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas mano, kad nepaisant prezidento raginimų Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė nesiryš vadovauti Vyriausybei. „Premjero poste reikia aktyvių, darbingų žmonių, kurie labai daug dirba vardan Lietuvos. (...) Manau, kad Blinkevičiūtės geriausi laikai ministrės postuose ar kituose postuose jau ten ir liko“, – „Žinių radijui“ teigė V. Mitalas.

Mitalas svarsto apie Šimonytės kandidatūrą į eurokomisarus

Valdančiosios Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad į Europos Komisijos (EK) narius iš Lietuvos galėtų pretenduoti ir premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė. Pasak jo, valstybei reikia nominuoti į EK kuo geresnį kandidatą, taip tikintis gauti įtakingiausią eurokomisaro portfelį. „Aš tikrai manau, kad Lietuvia reikia kaip įmanoma geresnio kandidato, kuris galėtų turėti kaip įmanoma rimtesnį portfelį Europos Komisijoje.

Mitalas: kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą

Laisvės partija palaikys užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus priklausomai nuo to, kiek konservatoriai „kovos“ už civilinę sąjungą, sako „laisvietis“ Vytautas Mitalas. „Mes kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą“, – „Žinių radijui“ teigė politikas. Parlamentaro teigimu, G. Landsbergio kandidatūra į eurokomisarus apskritai nėra pati tinkamiausia.

„Laisviečiai“ palaiko žaliųjų akcizų lengvatos naikinimą, nepritaria papildomiems draudimo mokesčiams

Finansų ministerijai pristačius siūlymus skirtus papildomam gynybos finansavimui, Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako pritariantis žaliųjų akcizų lengvatos naikinimui ir matantis „žingsnį į tą pusę“. Vis tik papildomiems draudimo mokesčiams „laisviečiai“ nepritaria. „Mes jau savo poziciją esame išsakę, norime ambicingos žaliųjų akcizų lengvatos panaikinimo arba apribojimo, nes matome, kad labai netolygiai skirtingos visuomenės grupės susimoka už taršos šaltinius.

Vytautas Mitalas: tikslas 4 proc. BVP skirti gynybai turi būti įtrauktas į Nacionalinį susitarimą

Laisvės partija pritaria, kad tikslas skirti 4 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) būtų įrašytas į Nacionalinį susitarimą dėl gynybos, teigia Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas. Visgi, anot jo, abejotina, ar tokio tikslo reiktų siekti jau 2025 m. „Laisvės partija nebėgs, nesislėps, nevengs tos diskusijos. Norime judėti toliau ir pritariame, kad 4 proc. siekis būtų įrašytas į politinių partijų susitarimą. Jį galima atnaujinti, bet suprantant, kad 4 proc.
REKLAMA
REKLAMA

Mitalas: solidarumo mokesčio pratęsimas bankų sektoriui pakenktų

Seimo vicepirmininkas, valdantiesiems priklausančios Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad bankų solidarumo mokesčio pratęsimas šiam sektoriui pakenktų – atgrasytų investuotojus.  „Nesu fanas šio mokesčio pratęsimo. Manau, kad jis savo darbą jau atliko. Labai buvo  aiškiai duotas lūkestis bankų sektoriui, kad šis mokestis bus laikinas“, – trečiadienį Žinių radijui teigė parlamentaras. Anot jo, bankų solidarumo mokesčio pratęsimas rinkai pakenktų.

Mitalas: pelno mokesčio padidinimas 5 proc. gynybos poreikių finansavimui būtų nepagrįstas

Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad pelno mokesčio padidinimas 5 proc. siekiant finansuoti gynybos poreikius būtų nepagrįstas. Anot jo, tiek padidinus apkrovą Lietuvos verslui, šis pradėtų trauktis iš šalies, taip sumažindamas valstybės pajamas. „Matote, 5 proc. punktų pelno mokesčio padidinimas yra visiškai nepagrįstas. Nes pelno mokestis pastaraisiais metais iš įmonių pusės buvo mokamas didesnis, tačiau įprastai jis santūrus su kitais mokesčiais.

NSGK pirmininkas turėtų būti išrinktas kitą savaitę, sako Mitalas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas turėtų būti išrinktas kitą savaitę, sako Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas. „Aš manau, kad kitą savaitę jis (Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas – BNS) jau turėtų turėti pirmininką“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Mitalas.

Seimo narys Vytautas Mitalas su žmona Egle laukiasi vaikelio

Seimo narys Vytautas Mitalas su žmona Egle pasidalijo džiugia naujiena judviejų šeimoje – sutuoktiniams gims vaikelis.  Žinią apie šeimos pagausėjimą V. Mitalas Šv. Velykų dieną paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.  Vyras paviešino jaukų kadrą su žmona, kuriame matyti ir suapvalėjęs nėščiosios pilvukas.  „Vienas margutis pakeliui – su Šv. Velykom!“ – pridūrė jis.
2024-03-31

Mitalui nedalyvavus balsavime, NSGK nepavyko išrinkti naujo pirmininko

Opozicijos atstovams nedalyvavus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, o Laisvės partijos frakcijos nariui Vytautui Mitalui nebalsavus, ketvirtadienį nepavyko išrinkti naujojo pirmininko. Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija į šias pareigas siūlo buvusį kariuomenės vadą Arvydą Pocių.

Seimas Vytautą Mitalą paskyrė NSGK komiteto nariu

Seimas Laisvės frakcijos seniūną Vytautą Mitalą delegavo į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK). „Gautas Laisvės frakcijos kreipimasis deleguoti savo frakcijos atstovą į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, Seniūnų sueiga atitinkamą kvotą šiandieną ryte patvirtino. Tai siūlau priimti Seimo nutarimą, kuriuo Vytautas Mitalas taptų NSGK nariu“, – posėdžio metu teigė Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma.
Aktualijos 2024-03-28

Vytautas Mitalas Seime nesusivaldė ir rėžė kolegei: „Jūs esate tas garuojantis nuodų buteliukas“

Pavasario sesija Seime vos tik prasidėjo, o jau tarp valdančiųjų kilo nemenkas kipišas. Premjerė Ingrida Šimonytė viešumoje apsižodžiavo su Laisvės partijos ministre Ewelina Dobrowolska. Laisvės partijos nariai, pralošę kelis svarbius balsavimus Seime, pradėjo švaistytis kaltinimais visiems, taip pat ir koalicijos partneriams. Dobrowolska net įgėlė konservatoriams, kad jie elgiasi veidmainiškai. O tai ir išprovokavo Šimonytės pyktį. Emocijų Seime ketvirtadienį netrūko.

Mitalas: darbo rinka Lietuvoje plečiasi, bet imigracija turi būti kontroliuojama

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas teigia, kad, nors plečiantis Lietuvos darbo rinkai įvairių profesijų atstovų trūksta vis labiau, imigracija negali būti laisva – valstybė ją turi kontroliuoti.

Mitalas: po pateikimo esu linkęs pritarti lošimų reklamos draudimui

Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako po pateikimo palaikysiantis siūlymą uždrausti azartinių lošimų reklamą. Pasak jo, ši rinka turi būti reguliuojama ir dabartinė situacija yra „nepriimtina net ir liberalui“. „Dėl reklamos draudimo man atrodo tai nėra susiję su Šarūno Stepukonio atveju, apskritai matant statistiką, įvertinant visą padėtį, tam tikras įstatymas ir lošimų reklamos draudimas, kurį užregistravo kolegos Seime, jis gal jau rytoj bus pateiktas Seimui svarstyti, matys...

Po pareiškimų apie Lenkiją – kritika Šimonytei: „Lietuvos užsienio politika yra ant žlugimo ribos“

Kilus diskusijoms dėl premjerės Ingridos Šimonytės pareiškimų apie esą egzistuojančias teisines kliūtis, ribojančias Lenkijos kariuomenės pagalbą Lietuvai, kritika Vyriausybės vadovei pasigirsta ir iš Seimo. Viešą konservatorės retoriką, sukėlusią abejones dėl Vilniaus sąjungininkų įsipareigojimų, kritikuoja tiek kolegos valdančiojoje koalicijoje, tiek opozicija.

Nausėda kaltina konservatorius keliant isteriją: „Praktiškai paralyžiuojami žmonių darbai, žmonių gyvenimas“

Prezidentas Gitanas Nausėda garsiai sukritikavo konservatorių lyderius, kad šie, artėjant rinkimams, kalbėdami apie karo grėsmę kelia paniką tarp gyventojų, vietoje to, kad ramiai darytų tai, ką reikia daryti. Pylos konservatoriams Nausėda davė po susitikimo su Seimo valdyba, su kuria susitiko aptarti svarbiausius artimiausius darbus. Vis tik rasti sutarimą Seime partijoms bus sunku, mat teks dirbti rinkiminiu laikotarpiu.

Arvydas Anušauskas palaiko V. Mitalo siūlymą dėl savanoriško gynybos finansavimo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako palaikantis parlamentaro Vytauto Mitalo iniciatyvą, kad gyventojai ir verslas galėtų savanoriškai pervesti lėšų gynybos finansavimui. Vis tik ministras pabrėžė, kad iki šiol savanoriškai skiriamos lėšos gynybai nebuvo reikšmingos. „Idėja gera.

Vytautas Mitalas: dėl sveikatos būklės netinkami šauktiniai galėtų atlikti kitas funkcijas

Dėl sveikatos būklės netinkamiems šauktiniams turėtų būti sudaryta galimybė atlikti kitas funkcijas, sako valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas. „Aš manau, kad alternatyvioje karo tarnyboje ar net ir toje pačioje karo tarnyboje, tačiau kituose daliniuose ar už IT, ar už dronus atsakingą, tikrai įmanoma rasti vietos visiems, kad mūsų pasipriešinimas, kariuomenės atgrasymas duotų maksimalų efektą“, – trečiadienį Žinių radijui kalbėjo V. Mitalas.

Laisvės frakcija tinklalapyje ketina skelbti partiečių parlamentinių išlaidų ataskaitas

Laisvės frakcija ketina skelbti partiečių parlamentinių išlaidų ataskaitas partijos interneto svetainėje. „Vienas iš pasiūlymų arba sprendimas, kurį mes priėmėme, tai visa frakcija nuo šių metų pradžios jau paviešins visas savo parlamentines išlaidas, bus sukrauta į tinklalapį, galima labai paprastai pamatyti“, – trečiadienį Žinių radijui sakė valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

Vytautas Mitalas: svarbiausi klausimai dėl Nacionalinio stadiono – numatomi projekto pokyčiai ir kainos indeksavimas

Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad keičiantis Nacionalinio stadiono projektui, svarbiausia yra atsakyti į klausimus dėl pokyčių poreikio bei kainos indeksacijos. Jis tikisi, kad prie situacijos išaiškinimo prisidės ir Seimo Audito komitetas, kuris trečiadienį svarstys šį klausimą. „Man atrodo, kad labai svarbu toliau tęsiant stadiono projektą, jog būtų maksimalus aiškumas, skaidrumas ir visi klausimai atsakyti visuomenei.

Mitalas siūlo sudaryti galimybę gyventojams savanoriškai aukoti gynybos stiprinimui

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas registravo Labdaros ir paramos įstatymo pataisą, kuria būtų sukurta galimybė gyventojams savanoriškai finansiškai remti šalies gynybą. Parlamentaras siūlo numatyti atskirą Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) įmokos kodą – taip gyventojai ir įmonės galėtų pasirinkti savanorišką mėnesinę ar vienkartinę įmoką saugumui paremti. Anot V. Mitalo, tokia galimybė aukoti veiktų prenumeratos principu, ją galėtų pasirinkti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Štai kiek parlamentarai planuoja išleisti komandiruotėms: tai – didžiausia suma per kadenciją

Seimas šių metų parlamentarų komandiruotėms planuoja išleisti 650 tūkst. eurų, tai didžiausia suma šią kadenciją. Penktadalį lėšų Seimo nariai panaudojo jau sausį. Seimo vicepirmininko, atsakingo už komandiruotes, Vytauto Mitalo teigimu, lėšų padidėjimas susijęs su tuo, kad Lietuva šiemet pirmininkaus Europos Tarybai, taip pat gerokai suaktyvėjus parlamentinei diplomatijai. „Dar prieš COVID-19 pandemiją Seimui komandiruotėms reikėdavo apie 500 tūkst. eurų per metus.

Mitalas: Matijošaičio argumentai dėl lėšų panaudojimo neįtikina

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas teigia, kad jo bendrapartiečio Mariaus Marijošaičio argumentai dėl lėšų panaudojimo neįtikino, o parlamentaro komunikacija pasiaiškinant dėl situacijos buvo netinkama. „Situaciją vertinu blogai, jei pats negali paaiškinti kur tas lėšas panaudojai, manau, jas reikia grąžinti“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė V. Mitalas.  „Manęs neįtikino, pažiūrėsiu kaip kolegos Etikos komisijoje ar Seime tuos dalykus nagrinės.

Mitalas: Finansų ministerija teiks įstatymų korekcijas dėl lošimų priklausomybės

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas tvirtina, kad antradienį uždarame parlamento Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pasitarime kartu su reguliuojančiomis institucijomis buvo aptartas klausimas dėl griežtesnio lošimų reguliavimo. Pasak jo, Finansų ministerija Seimo pavasario sesijos metu planuoja teikti įstatymo projektus, kuriais būtų sprendžiami klausimai dėl lošimų priklausomybės.

Ingrida Šimonytė apie galimybę gynybą finansuoti skolinantis: „Milijardas palūkanų irgi atsiras ne iš Šventosios Dvasios“

Per dešimt metų – milijardas eurų palūkanų. Tiek sumokėtų Lietuva, jei gynybą stiprintų skolintais pinigais. Tačiau esminė žinia – iš kur paimti pinigų – vis dar nenuskambėjo. Realiais lieka ir pridėtinės vertės, ir gyventojų pajamų mokesčio didinimas, o tai kirstų visų gyventojų kišenei. Jei artimiausią dešimtmetį karo pašonėje esanti Lietuva savo saugumą nuspręstų stiprinti skolindamasi, tam reikėtų šešių milijardų eurų. O skola turi savo kainą.

Gintarė Skaistė apie Vytauto Mitalo siūlymą skolintis gynybai: biudžeto galimybės išsemtos

Valdančiųjų „laisviečių“ atstovui, Seimo vicepirmininkui Vytautui Mitalui siūlant tikslinti šių  metų biudžetą papildomai skolinantis gynybai, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad planuojamas biudžeto deficitas šiemet siekia maksimalų dydį. Ji pabrėžia, kad daugiausia lėšų krašto apsaugai reikės ne šiemet, o 2026-2028 metais. „Biudžetas yra rengiamas ne pagal Europos Komisijos, ne pagal Mitalo prognozes, o pagal Finansų ministerijos parengtą ekonominės raidos scenarijų.

Mitalas: Lietuva šiemet galėtų pasiskolinti 500 mln. eurų gynybos tikslams įgyvendinti

Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas teigia, kad pavasario sesijos metu būtų galima peržiūrėti šalies biudžetą ir pasiskolinti iki 500 mln. eurų įgyvendinti prioritetiniams krašto gynybos tikslams. Anot jo, tokia suma turėtų būti skiriama tiek tolimesniam pasiruošimui priimti Vokietijos brigadą, tiek pagreitinant karinės įrangos pirkimą.

Mitalas sako besitikintis, kad prezidentas pripažins suklydęs dėl apsilankymo miuzikle

Valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako besitikintis, kad prezidentas Gitanas Nausėda pripažins suklydęs, kai vizito Jungtinėje Karalystėje metu apsilankė miuzikle. Taip jis kalbėjo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pripažinus, kad šalies vadovas ir Lietuvos ambasadorius Londone Eitvydas Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kai pernai pavasarį lankėsi miuzikle už ambasados pinigus.

Užsimojo įvesti naują mokestį ir didinti PVM: „Kiek jau galima kamšyti skyles eilinių žmonių sąskaita?“

Seimo frakcijų vadovai pritaria, kad Lietuvos gynybai reikia didesnio finansavimo. Kad šis tikslas būtų įgyvendintas, užsimenama ir apie naujo mokesčio įvedimą. O tai galėtų nulemti ir didesnį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Tačiau Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai kategoriškai nesutinka, kad PVM tarifas turėtų būti didinamas.
2024-01-18

Gyventojams žada įvesti naują mokestį: didėtų PVM, pelno mokesčio tarifai?

Visi Seimo frakcijų vadovai pritaria, kad Lietuvos gynybai reikalingas didesnis finansavimas, visgi išsiskiria požiūriai, ar šiam tikslui reikalingas naujas gynybos mokestis. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūnė Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė teigia, kad nauji būdai tvariai finansuoti gynybą turi būti rasti, o Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tikina, kad gynybos mokestis – vienintelis įmanomas variantas.
2024-01-14

Į Taivaną vyks 11 Lietuvos parlamentarų delegacija, susitiks su naujuoju prezidentu

Seimo valdyba į Taibėjų komandiravo 11 Lietuvos parlamentarų. Anot valdybos sprendimo, jie sausio 20–27 dienos dalyvaus susitikimuose su Taivano valdžios atstovais Taibėjuje.

Mitalas piktinaisi pasyviu Nausėdos ir Landsbergio bendravimu dėl ambasadorių: siūlo įstatymu sudėti saugiklius

Paaiškėjus, kad prezidentas Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuo vasaros akis į akį nebuvo susitikę aptarti stringančių Lietuvos ambasadorių skyrimo procedūrų, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas svarsto, jog parlamentui reikėtų imtis Diplomatinės tarnybos įstatymo pataisų. Pasak politiko, ambasadorių skyrimo tvarkoje reikėtų turėti saugiklius, kurie ateityje neleistų atsidurti panašiose situacijose.

Mitalas dėl ambasadorių skyrimo: sprendimą turėję rasti žmonės įsispietė į kampą

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas sako, kad Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai (URM) susikirtus dėl ambasadorių skyrimo, situacija darosi gėdinga ir ją išspręsti galėtų susitikę prezidentas Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Seimo nariai sako jaučiantys gėdą: „Gal tiesiog nebereikia kankintis“

Seimas prieš didžiąsias metų šventes baigė rudens darbus ir išsiskirstė iki pavasario. Paskutiniame posėdyje parlamentarai po šios savaitės apkaltų maratono dažniausiai minėjo žodį „gėda“. O gėda politikams, kad, išmetus Gražulį iš Seimo, kalėjime sėdintis Gapšys mandatą išsaugojo. Bet chaoso rudenį buvo ir daugiau, kai kurie parlamentarai net kalbėjo, jog darbas buvo tikrų tikriausia kančia.

Mitalas abejoja, ar Seime bus prieita iki nepasitikėjimo V. Čmilyte-Nielsen procedūros

Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas abejoja, ar Seime bus prieita iki nepasitikėjimo Liberalų sąjūdžio lydere, parlamento vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen procedūros. „Manau, kad iki to (nepasitikėjimo – BNS) nebus ateita.

Vytautas Mitalas: investuojant į gynybą, būtina stiprinti ne tik pajėgumus, bet ir jos pramonę

Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas sako, kad investicijos į gynybą turėtų būti suvokiamos ne tik kaip jos pajėgumų, bet ir kaip šios srities pramonės vystymas.  „Labai svarbu, jog Lietuvos investicijos į gynybą nebūtų suvokiamos taip, kad dabar čia reikia atiduoti paskutinius marškinius, viską dėti tik vardan gynybos pajėgumų stiprinimo“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Mitalas.
Aktualijos 2023-12-13

Mitalas siūlo rengti Seimo Biudžeto komiteto posėdį gynybos išlaidoms įvertinti

Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas siūlo rengti Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdį, kuriame būtų įvertintos Krašto apsaugos ministerijos išlaidos gynybai. „Šių metų krašto apsaugos biudžetas buvo didžiausias Lietuvos istorijoje ir, nors visuomenė pritaria jo tolimesniam augimui, mes, kaip parlamentarai, turime pareigą kontroliuoti, kaip ir kam gynybos lėšos yra leidžiamos“, – frakcijos išplatintame pranešime cituojamas V. Mitalas.

Mitalas: nuosprendis liberalams – reputacinė žala, veiksmų kol kas nekomentuoja

Apeliaciniam teismui politinės korupcijos byloje priėmus apkaltinamąjį nuosprendį valdančiajam Liberalų sąjūdžiui, koalicijos partnerių Laisvės partijos atstovas teigia, kad tai – reputacinė žala liberalams, o tolesnių veiksmų teigia kol kas negalintis komentuoti.
Aktualijos 2023-11-22

Mitalas: numačius daugiau lėšų keliams, dėl biudžeto galima dirbti toliau

Pirmadienį valdančiosios koalicijos tarybos posėdyje pateikti pasiūlymai dėl papildomo finansavimo keliams ir kitoms reikmėms suteikia galimybę toliau svarstyti kitų metų biudžetą, sako koalicijos narės Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas.

Mokesčių didinimas už kelius – valdžia ieško būdų, kaip gelbėtis iš užburto rato

Seime politikai jau galanda ginklus prieš mūšį dėl kitų metų biudžeto. Ne vienas parlamentaras garsiai kalba apie būtinybę didinti finansavimą šalies keliams. Nors premjerė aiškina, kad prie kelių finansavimo gali pridėti papildomas kelias dešimtis milijonų, kritikai atšauna – nepakanka. „Paprasčiausias atsakymas būtų naudoti tą modelį, kuris mūsų valstybėje yra įstatymiškai sureguliuotas – surenkami akcizai, keliami akcizai. Jie pirmiausia yra skiriami keliams.

Vytautas Mitalas trečią kartą perrinktas Laisvės frakcijos seniūnu

Seimo pirmininkės pavaduotojas Vytautas Mitalas trečią kartą perrinktas frakcijos seniūnu, penktadienį pranešė valdančioji Laisvės frakcija. Frakcijos seniūno pavaduotojais išrinkti Kasparas Adomaitis ir Tomas Vytautas Raskevičius. Laisvės frakcijos sutarimu seniūnas renkamas kasmet. Pirmaisiais šios Seimo kadencijos metais seniūnės pareigas užėmė Ieva Pakarklytė, vėliau – V. Mitalas.

Prakalbo apie konservatorių aukso puodą: „Tai jiems naudinga“

Europos Parlamento (EP) rinkimų data antrą kartą istorijoje nesutaps su antrojo prezidento rinkimų turo data. Kai kurie politikai sako, kad tai naudingiausia konservatoriams, kurių rinkėjai neretai įvardijami kaip ištikimiausi.

DIENOS PJŪVIS. Dūžtančios lėkštės ir degančios knygos: ar koalicija (ne)grius?

Santykiai tarp koalicijos partnerių įtempti. Knygas prie Seimo deginęs laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius klausė, ar ši Vyriausybė ir premjerė Ingrida Šimonytė turi daugumos pasitikėjimą.
2023-11-10

Pirmas kartas istorijoje: įsižiebę Šimonytės ir Armonaitės stovyklų pykčiai Lietuvai gali kainuoti milijonus

Konservatorių ir Laisvės partijos tarpusavio pykčiai dažnai nuleidžiami juokais, bet tikriausiai pirmą kartą istorijoje juos bus galima įkainoti realiais pinigais, jeigu Seime nebus susitarta įgyvendinti mokestinę reformą, kurią Lietuva pasižadėjo Europos Komisijai. Įvairiais skaičiavimais, per tai Lietuva gali prarasti nuo 260 iki 350 mln. eurų europinių lėšų, nors tiksli suma nėra aiški.

Vytautas Mitalas abejoja prezidento siūlomu papildomu NPD, kai įvesti vaiko pinigai

Valdančiosios koalicijos narės Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas sako abejojantis prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva įvesti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) už vaikus. „Aš būčiau daug labiau už tą senesnę tvarką, kai 2018 metais seime buvo balsavimas ir šitie pinigai buvo panaikinti ir įvesti vaiko pinigai“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė V. Mitalas. „Dabar ši mainų idėja pamiršta, praėjo penkeri metai ir norima turėti abu. Nežinau, ar tai labai gerai.
2023-10-25
Į viršų