• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Šią vasarą ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 18 skenduolių, penki iš jų – vaikai, dar 12 skęstančių gyventojų ugniagesiai išgelbėjo.

 Šią vasarą ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 18 skenduolių, penki iš jų – vaikai, dar 12 skęstančių gyventojų ugniagesiai išgelbėjo.

REKLAMA

Praėjusių metų vasarą nuskendo 30 suaugusiųjų ir vienas vaikas.

„Dažniausiai skenduolius ugniagesiams gelbėtojams šiais metais teko traukti iš upių ir tvenkinių“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstove Edita Zdanevičienė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nuo šių metų pradžios iki liepos 25-osios ugniagesiai iš vandens telkinių ištraukė 62 nuskendusius žmones, šeši iš jų – vaikai. Pernai per tą patį laikotarpį ugniagesiai ištraukė 70 skenduolių, vienas iš jų – vaikas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso šiemet ugniagesiai jau išgelbėjo 30 gyventojų, tarp jų – vienas vaikas (pernai per tą patį laikotarpį išgelbėta 20 žmonių, iš jų trys vaikai).

REKLAMA

„Kiek tenka susidurti reidų metu su poilsiaujančiais prie vandens, dauguma vadovaujasi nuostata, kad apie nelaimes jie žino, tačiau jos ištinka kitus, ne juos“, – sakė Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis. 

Pasak pareigūno, viena dažniausių nelaimių priežasčių – alkoholio vartojimas. Jis silpnina koordinaciją, gebėjimą įvertinti pavojų, sukelia nuovargį, o vandenyje tai gali būti lemtinga.

REKLAMA
REKLAMA

Kita tragedijų vandenyje priežastis – pervertintos jėgos. Žmonės dažnai neįvertina savo plaukimo gebėjimų ar fizinės būklės, ypač plaukdami į toli esančias vietas arba per stiprią srovę.

Aukų pareikalauja ir plaukimas nežinomoje vietoje. Dugne gali slypėti kliūtys, duobės, stiprios srovės ar vandens augalai, kurie gali trukdyti išnirti ar išsigelbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko R. Pumpučio, žmonės nuskęsta ir dėl to, kad plaukiodami valtimis, vandens motociklais ar baidarėmis nenaudoja gelbėjimo liemenių.

O vaikai, pasak ugniagesių, dažniausiai žūsta dėl nepakankamos priežiūros. Jie, pasak R. Pumpučio, gali nuskęsti labai greitai ir tyliai – per kelias minutes. Palikti be priežiūros, net ir seklioje vietoje, jie yra itin pažeidžiami.

REKLAMA

Praėjusį sekmadienį tokia nelaimė įvyko Klaipėdoje, Melnragėje. Čia nuskendo septynerių metų berniukas. Manoma, kad tragedijos priežastimi tapo vaiko nepriežiūra.

Su dviem mažamečiais sūnumis poilsiavusi ukrainietė sėdėjo netoli kopų, prižiūrėti besimaudantį mažylį ji buvo patikėjusi vyresniajam sūnui, kuriam 11 metų. Prieš nelaimę gelbėtojai jau buvo du kartus vaiką ištraukę iš vandens ir liepę eiti pas mamą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų