REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaimyninė Latvija įveda karantiną, tačiau Lietuvoje apie tai dar anksti kalbėti, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamento vadovė tikisi, kad Seimas antradienį pritars mokamui darbuotojų testavimui, o tai bus viena iš priemonių, kuri padės stabilizuoti augančius koronaviruso skaičius.

Kaimyninė Latvija įveda karantiną, tačiau Lietuvoje apie tai dar anksti kalbėti, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamento vadovė tikisi, kad Seimas antradienį pritars mokamui darbuotojų testavimui, o tai bus viena iš priemonių, kuri padės stabilizuoti augančius koronaviruso skaičius.

REKLAMA

„Lietuva šiuo metu yra viena iš tų šalių, kur ribojimai yra švelnūs. Lyginant su Italija, ta pačia kaimynine Latvija, daugeliu kitų valstybių. Tam tikrų priemonių, žinoma, mes turime imtis“, – antradienį susirinkusiems žurnalistams kalbėjo Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, mokami testai darbuotojams, kurie turėdami galimybę pasiskiepyti, to nedaro, yra viena iš tų priemonių. Parlamento vadovės nuomone, ši priemonė yra pasverta.

„Tikiuosi, kad šiandien Seimas jai pritars“, – pridūrė ji.

V. Čmilytė-Nielsen teigimu, kol kas anksti kalbėti, ar Lietuva turėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir įvesti karantiną.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime tas priemones, kurias šiandien svarstysime Seime ir pirmiausia turėtume išbandyti jas“, – sakė politikė.

Parlamentarai balsuos dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už testus mokėtų patys

Seimas antradienį planuoja apsispręsti dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus mokėtų patys.

REKLAMA

Antradienio darbotvarkėje numatytas balsavimas dėl tokių Vyriausybės inicijuotų Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo.

Vyriausybė siūlo, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos.

Numatyta, kad minėtos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas septynias–dešimt dienų.

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms įvedamas karantinas

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms – iki lapkričio 15-osios – įvedamas karantinas, pirmadienio vakarą pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo metu dauguma parduotuvių, pramogų vietų ir mokyklos bus uždarytos.

Sprendimą antradienį dar turi patvirtinti vyriausybė.

K. Karinis sakė, kad toks sprendimas priimtas dėl to, kad Latvijoje paskiepytų nuo koronaviruso gyventojų dalis yra pernelyg maža. 

„Daugeliui gali atrodyti nesuprantama, kodėl pas mus yra taip, o Danijoje ir Airijoje – kitaip. Priežastis ta, kad skiepijimo procesas vyko netinkamai“, – sakė premjeras.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas (Danielis Pavliutas) nurodė, kad karantino metu dirbs tik būtiniausių prekių parduotuvės, bus prieinamos tik būtiniausios paslaugos.

Be to, planuojama įvesti komendanto valandą nuo 20 val. iki 5 val., tačiau žmonės galėtų grįžti iš darbo ar vykti į jį ir galiojant šiam ribojimui.

REKLAMA

Mokyklose savaitei planuojama pratęsti jau prasidėjusias rudens atostogas, o po jų visi moksleiviai, išskyrus 1–3 klasių mokinius, iki lapkričio 15 dienos mokysis nuotoliniu būdu.

Latvija yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo COVID-19 augimą.

Per pastarąją savaitę naujų COVID-19 atvejų padaugėjo 49 proc., o pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis paaugo iki 1307,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šis rodiklis dabar yra didžiausias šalyje nuo pandemijos pradžios.

nors karantino nėra bet gyvulių skiepų pasas baudžiauninkams privalomas. Lietuvoje tikrai galioja Konstitucija?
Bijo jie įvesti ta karantiną, o norėtų, sau reitingus nori prisidėti, beto daug buvo prisisnekejusi šimone, kad jai nesuvaldys viruso atsifutbolins iš valdžios, tai laikosi visomis kanopomis, kad tik neskelbti karantino
Kaip tik zmones maziau testuosis jei mokama bus ar cia spicialiai daroma kad kuo daugiau zmoniu uzsikrestu tokie susirgimu skaiciai ir neskelbia karantino labai idomu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų