Čmilytė-Nielsen apie karantiną: dar anksti apie tai kalbėti

Kaimyninė Latvija įveda karantiną, tačiau Lietuvoje apie tai dar anksti kalbėti, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamento vadovė tikisi, kad Seimas antradienį pritars mokamui darbuotojų testavimui, o tai bus viena iš priemonių, kuri padės stabilizuoti augančius koronaviruso skaičius.

„Lietuva šiuo metu yra viena iš tų šalių, kur ribojimai yra švelnūs. Lyginant su Italija, ta pačia kaimynine Latvija, daugeliu kitų valstybių. Tam tikrų priemonių, žinoma, mes turime imtis“, – antradienį susirinkusiems žurnalistams kalbėjo Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, mokami testai darbuotojams, kurie turėdami galimybę pasiskiepyti, to nedaro, yra viena iš tų priemonių. Parlamento vadovės nuomone, ši priemonė yra pasverta.

„Tikiuosi, kad šiandien Seimas jai pritars“, – pridūrė ji.

V. Čmilytė-Nielsen teigimu, kol kas anksti kalbėti, ar Lietuva turėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir įvesti karantiną.

„Turime tas priemones, kurias šiandien svarstysime Seime ir pirmiausia turėtume išbandyti jas“, – sakė politikė.

Parlamentarai balsuos dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už testus mokėtų patys

Seimas antradienį planuoja apsispręsti dėl pataisų, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus mokėtų patys.

Antradienio darbotvarkėje numatytas balsavimas dėl tokių Vyriausybės inicijuotų Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo.

Vyriausybė siūlo, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos.

Numatyta, kad minėtos įstatymo pataisos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas septynias–dešimt dienų.

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms įvedamas karantinas

Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms – iki lapkričio 15-osios – įvedamas karantinas, pirmadienio vakarą pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

Jo metu dauguma parduotuvių, pramogų vietų ir mokyklos bus uždarytos.

Sprendimą antradienį dar turi patvirtinti vyriausybė.

K. Karinis sakė, kad toks sprendimas priimtas dėl to, kad Latvijoje paskiepytų nuo koronaviruso gyventojų dalis yra pernelyg maža. 

REKLAMA

„Daugeliui gali atrodyti nesuprantama, kodėl pas mus yra taip, o Danijoje ir Airijoje – kitaip. Priežastis ta, kad skiepijimo procesas vyko netinkamai“, – sakė premjeras.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas (Danielis Pavliutas) nurodė, kad karantino metu dirbs tik būtiniausių prekių parduotuvės, bus prieinamos tik būtiniausios paslaugos.

Be to, planuojama įvesti komendanto valandą nuo 20 val. iki 5 val., tačiau žmonės galėtų grįžti iš darbo ar vykti į jį ir galiojant šiam ribojimui.

Mokyklose savaitei planuojama pratęsti jau prasidėjusias rudens atostogas, o po jų visi moksleiviai, išskyrus 1–3 klasių mokinius, iki lapkričio 15 dienos mokysis nuotoliniu būdu.

Latvija yra pirmoje vietoje pasaulyje pagal sergamumo COVID-19 augimą.

Per pastarąją savaitę naujų COVID-19 atvejų padaugėjo 49 proc., o pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis paaugo iki 1307,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šis rodiklis dabar yra didžiausias šalyje nuo pandemijos pradžios.


Rašyti komentarą...
Šramas
2021-10-19 10:10:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bijo jie įvesti ta karantiną, o norėtų, sau reitingus nori prisidėti, beto daug buvo prisisnekejusi šimone, kad jai nesuvaldys viruso atsifutbolins iš valdžios, tai laikosi visomis kanopomis, kad tik neskelbti karantino
Atsakyti
0

S
STR
2021-10-19 10:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melagė jau po savaitės kitos kita dainele dainuos kad nebesusitvarkom reikia skelbti karantina juk žino viska bet slepia tempia guma taip liepta!!!!
Atsakyti
-1

D
Dumblas
2021-10-19 11:06:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai nebuvo nei skiepu, nei tiek uzsikretimu per diena,visi sedejom uzdaryti , o dabar kai uzsikretimu skaicius kasdien auga ir zmoniu mirtys skaiciuojamos desimtimis, cmile kalba, kad dar pabukim.kazkoks nonsensas !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų