viktorija čmilytė-nielsen

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viktorija čmilytė-nielsen“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viktorija čmilytė-nielsen“.

Čmilytė-Nielsen įvertino pasibaigusią pavasario sesiją: ji buvo sėkminga

Sugiedoję himną, ketvirtadienį parlamentarai užbaigė pratęstą Seimo pavasario sesiją. Paskutiniame jos plenariniame posėdyje dėkodama parlamentarams už bendrą darbą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad tai buvo sėkminga sesija. Nors netrūko aštrių diskusijų, ji pasidžiaugė, kad svarbiausiais klausimais buvo rastas sutarimas.

Čmilytė-Nielsen kunigo Doveikos teiginius vadina interpretacija: užtenka pažvelgti į nesisteminę žiniasklaidą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su diskusijas sukėlusiais Vilniaus arkivyskupijos kunigo Ričardo Doveikos teiginiais, esą 80 proc. Lietuvos gyventojų bijo drąsiai reikšti savo nuomonę. Politikės teigimu, tai yra interpretacija, nes žmonės apie savo požiūrį įvairiausiomis temomis kalba kur kas aktyviau nei iki šiol.

Čmilytė-Nielsen: jei norėsime toliau pretenduoti į RRF lėšas, reikės priimti sprendimus dėl mokesčių

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įspėja, kad jeigu Lietuva norės pretenduoti į likusias Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) plano lėšas, mokesčių reforma turės būti įvykdyta. Ji abejoja, kad įmanoma dėl tokios reformos sutarti šioje kadencijoje. „Iki kadencijos galo ji (mokesčių reforma – ELTA) akivaizdu nebus sutvarkyta ir kelsis kitai kadencijai.

Čmilytė-Nielsen: Civilinės sąjungos įstatymas galėtų atsirasti ketvirtadienio Seimo darbotvarkėje

Dėl visuomenėje prieštaringai vertinamo Civilinės sąjungos įstatymo projekto parlamentarai galimai spręs jau šį ketvirtadienį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Galimai. Tai priklauso nuo įvairių dalykų“, – atsakydama, ar Civilinės sąjungos įstatymo projektas gali atsirasti ketvirtadienio posėdžio darbotvarkėje, „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen. „Šiandieną šis klausimas yra Teisės ir teisėtvarkos komiteto darbotvarkėje.

Čmilytė-Nielsen: civilinės sąjungos siejimas su kandidatūra į EK neatneštų naudos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad Laisvės partijos bandymas susieti Civilinės sąjungos priėmimą parlamente su balsavimu dėl Lietuvos kandidatūros į Europos Komisiją (EK) neatneštų naudos.

Po įvykių JAV, Čmilytė-Nielsen nemato pagrindo stiprinti Seimo pirmininko ir premjero apsaugą

Po šeštadienį įvykusio pasikėsinimo į buvusį Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Donaldą Trumpą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nemato pagrindo kelti klausimą dėl parlamento ir Vyriausybės vadovų apsaugos stiprinimo.

Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiks su Lenkijos ir Ukrainos atstovais

Šeštadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen „Liublino trikampio“ formatu susitiks su Lenkijos ir Ukrainos atstovais. Kaip Eltai pranešė parlamento vadovės atstovė spaudai Ilona Petrovė, šeštadienį taip pat numatyti ir dvišaliai V. Čmilytės-Nielsen susitikimai su Lenkijos Senato pirmininke Małgorzata Kidawa-Błońska bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja Olena Kondratiuk.

Vingio parke vyks baigiamasis Dainų šventės koncertas: renginyje ketina dalyvauti ir šalies vadovai

Šeštadienį sostinės Vingio parke 100-mečio Dainų šventės koncertinį ciklą uždarys Dainų diena „Kad giria žaliuotų“. Šeštadienio popietę regionus, miestus ir šalis pristatančia atributika pasipuošę Dainų šventės dalyviai sostinės gatvėmis žygiuos nuo Katedros aikštės iki pat Vingio parko. Pasibaigus eisenai, specialiai Dainų dienai „Kad giria žaliuotų“ pastatytoje Vingio parko estradoje dainuos maždaug 12 tūkst. atlikėjų.

Nausėda, Šimonytė ir Čmilytė-Nielsen sveikina Valstybės dienos proga

Šalies vadovai sveikina Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos – Valstybės dienos – proga ir visus šalies žmones kviečia švęsti Valstybę. „Švęskime valstybę, kaip iš kartos į kartą statytus, gintus ir puoselėtus namus, kaip nesibaigiančią, nuolat rašomą istoriją, kurios autoriais esame kiekvienas – tai didis pasiekimas ir vertybė, o kartu ir atsakomybė.

Su liberalais Seimo rinkimuose dalyvauti Gailių pakvietusi Čmilytė-Nielsen: man priimtina jo principinga laikysena

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjui Tomui Gailiui pasiūliusi su partija kandidatuoti į Seimą, nes jai yra priimtina ilgamečio pareigūno principinga laikysena ir nesitaikstymas su negerovėmis. „Jo principinga laikysena ir nesitaikymas su negerovėmis man ir artima, ir priimtina.
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdis baigė reitingavimą: sąrašą į Seimą ves Čmilytė-Nielsen, trejetuke – Alekna ir Gentvilas

Ketvirtadienį valdantysis Liberalų sąjūdis baigė reitinguoti kandidatų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąrašą. Jo lydere tapo politinės jėgos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Toliau sąraše – parlamentarai Virgilijus Alekna, Eugenijus Gentvilas, Edita Rudelienė ir Andrius Bagdonas. „Liberalų sąjūdžio bendruomenė išreiškė savo nuomonę reitinguodama kandidatus. Tai vertinu kaip parodytą pasitikėjimą.

Čmilytė-Nielsen antradienį turėjo pokalbį su Landsbergiu: įvyko neskelbtas susitikimas ir su prezidentu

Viešojoje erdvėje aptarinėjant antradienį įvykusį konservatorių pirmininko Gabrieliaus Landsbergio bei Seimo liberalų seniūno Eugenijaus Gentvilo susitikimą, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen patvirtino taip pat turėjusi neskelbtą pokalbį su užsienio reikalų ministru. Politikės teigimu, G. Landsbergis pasikalbėti užsuko dar iki susitikimo su kritikos konservatorių vadovybei negailinčiu E. Gentvilu. „Visiškai normalu, kad mes susitinkame įvairiose formatuose.

Čmilytė-Nielsen: Liberalų sąjūdis gali pagerinti 2020 m. Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėse apygardose

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, jog jos vadovaujama politinė jėga gali pagerinti prieš ketverius metus Seimo rinkimų antrajame ture pasiektą rezultatą. 2020 m. parlamento rinkimuose liberalų atstovai pasiekė pergalę 7 vienmandatėse apygardose. Politikė neabejoja, jog liberalai ne tik išlaikys šį mandatų skaičių, bet jį ir pagerins. „Sakyčiau, kad Liberalų sąjūdžio didžioji stiprybė yra ta, kad mes, kaip partija, turime ir palaikymą miestuose, ir didmiesčiuose.

Čmilytė-Nielsen apie siūlymą dėl kasetinių šaudmenų konvencijos: nesvarstytume, jeigu nebūtų pasikeitusi saugumo situacija

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, jog parlamentas galėtų priimti sprendimus dėl Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymo denonsuoti konvenciją, draudžiančią kasetinių šaudmenų naudojimą. Anot politikės, ši iniciatyva turi būti vertinama prastėjančios geopolitinės ir saugumo situacijos kontekste.

Čmilytės-Nielsen sukritikavo opozicijos atstovus, pasigirdo ir kaltinimai melu

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sukritikavo opozicijos atstovus dėl jų klausimų apie šalia parlamento esančią aikštelę, kurią norima perduoti Vilniaus miesto savivaldybei. Politikės teigimu nė viena iš užklausų nėra jos kompetencijos ribose. Be to, ji pabrėžė, kad dėl aikštelės yra atsakinga Seimo kanceliarija, kuri sutarties dar nėra pasirašiusi. „Mano supratimu, šie klausimai neatitinka Seimo statute nurodytiems reikalavimams.

Čmilytė-Nielsen: apie galimas kandidatūras į EK koalicinėje taryboje kalbėta minimaliai, naujų pavardžių nebuvo

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad ketvirtadienį susirinkusi koalicinė taryba apie galimų kandidatų į Europos Komisiją (EK) pavardes kalbėjo minimaliai. Pasak jo, koalicijos partnerių susitikimo metu daugiau buvo kalbėta apie galimus eurokomisarų portfelius ir skyrimo procesą. „Koalicijos tarybą sukviečiau tam, kad aptartume jau formaliai galimas kandidatūras į Europos komisarus.

Čmilytė-Nielsen abejoja, ar prezidentas sutiktų su Landsbergio kandidatūra į eurokomisarus: būtų sunku gauti pritarimą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen abejoja, ar užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui pavyktų gauti prezidento palaikymą, jei konservatorių lyderį Vyriausybė nuspręstų oficialiai pasiūlyti į eurokomisarus.   „Iš viešų pasisakymų man susidaro įspūdis, kad labai sunku bus gauti prezidento pritarimą šiai pavardei“, – „Žinių radijui“ teigė parlamento vadovė. Lietuvos kandidatų į Europos Komisiją (EK) kandidatūras valdančioji koalicija ketina aptarti ketvirtadienį.

Čmilytė-Nielsen: priimtas gynybos mokesčių paketas yra tarpinis žingsnis

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nepriklausomai nuo rudenį vyksiančių parlamento rinkimų baigties diskusijos dėl ilgalaikių gynybos finansavimo šaltinių turės būti tęsiamos. Pasak politikės, dėl išliekančių geopolitinių grėsmių praėjusią savaitę priimtas Gynybos fondo paketas yra „tarpinis žingsnis“. „(Lėšų gynybai – ELTA) poreikis ir toliau didės. Bet dabar galime fiksuoti gerą tarpinį žingsnį“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina opozicijos užmojį dėl Navickienės steigti tyrimo komisiją: pagrindo tam nėra

Seimo pirmininkė Viktorija Čmlytė-Nielsen mano, kad opozicijos užmojis dėl buvusios ministrės Monikos Navickienės ryšių steigti laikinąją parlamentinę tyrimo komisiją – neturi pagrindo. Parlamento vadovė atkreipia dėmesį, kad šią istoriją jau nagrinėja atitinkamos institucijos. Todėl, pasak jos, visų pirma reikėtų sulaukti teisėsaugos pradėto tyrimo išvadų. „Kol kas opozicija tik kalba apie inicijavimą tyrimo komisijos ir galimą apkaltą.

Čmilytė-Nielsen: po prezidento metinio pranešimo įtampos tarp Nausėdos ir Šimonytės nesumažės

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, jog po antradienį Seime perskaityto prezidento Gitano Nausėdos metinio pranešimo įtampos tarp šalies vadovo ir ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės nemažės. „Manau, po vakarykščio metinio pranešimo, tikriausiai, įtampos nesumažės – darau tokią prielaidą.

Seimo nariai į tribūną kviečia Čmilytę-Nielsen: siekia išsiaiškinti šalia parlamento esančios aikštelės perdavimo iniciatorių

Mišrios Seimo narių grupės atstovai pradėjo rinkti parlamentarų parašus, siekdami, kad artimiausio parlamento posėdžio metu pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen atsakytų į klausimus dėl šalia parlamento esančią automobilių aikštelė perdavimo Vilniaus miesto savivaldybei. Politikai siekia, kad būtų atskleista, kas inicijavo šią sutartį tarp Seimo ir sostinės savivaldos.

Seimas planuoja pratęsti pavasario sesiją iki liepos 18 d.

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen siūlo Seimo pavasario sesiją pratęsti iki liepos 18 dienos. Tokį nutarimo projektą politikė įregistravo antradienį. Dėl antrai kadencijai išrinkto Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos, premjero kandidatūros tvirtinimo, ministrų priesaikos parlamentarai žada darbuotis ir liepos mėnesį. Seimo plenarinius posėdžius planuojama surengti liepos 11, 12, 16 ir 18 dienomis.
Aktualijos 2024-06-25

Armonaitė apie atminimo lentos Škirpai pakabinimą: ne gaujos Vilniuje turi klijuoti tai, kas joms patinka

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė nepritaria Nacionalinio susivienijimo iniciatyvai Vilniuje neteisėtai pakabinti pulkininkui Kaziui Škirpai skirtą atminimo lentą. „Žinoma, nes ne gaujos Vilniuje turi siautėti ir klijuoti tai, kas jiems patinka ar nepatinka.

Viktorija Čmilytė-Nielsen prezidento metiniame pranešime pasigedo dėmesio žmogaus teisių klausimams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako prezidento Gitano Nausėdos metiniame pranešime pasigedusi dėmesio žmogaus teisių klausimams. Anot politikės, pastarieji klausimai yra betarpiškai susiję su visuomenės telkimu, kuriam šalies vadovas kalboje skyrė nemenką dėmesį. „Išgirdau daug kvietimo solidarumui, telkimui. Nuskambėjo atgarsiai, žinoma, ir prezidento priešpriešos su konservatoriais – bet tai netapo pagrindiniu kalbos akcentu.

Čmilytė-Nielsen pakvietė Ispaniją prisidėti prie oro gynybos modelio, atstatant Ukrainą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ispanijos karaliumi Pilypu IV bei paragino Ispaniją prisidėti prie NATO oro gynybos rotacinio modelio įgyvendinimo, dalyvauti atstatant Ukrainą. „Pakviečiau Ispaniją prisidėti prie NATO rotacinio oro gynybos modelio įgyvendinimo ir bendradarbiauti Ukrainos atstatymo projektuose“, – pirmadienį Seimo kanceliarijos išplatintame pranešime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Viktorija Čmilytė-Nielsen apie opozicijos planus inicijuoti apkaltą Monikai Navickienei: sutirštinamos spalvos

Seimo opozicijai ketinant inicijuoti apkaltą po „Foxpay“ skandalo pasitraukusiai buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina nematanti pagrindo tokioms parlamento mažumos iniciatyvoms.

Čmilytė-Nielsen įvertino naujų ministrų kandidatūras: svarbu, kad žmonės būtų solidūs ir eskpertiški

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigiamai vertina premjerės Ingridos Šimonytės pateiktus kandidatus į švietimo, mokslo ir sporto bei socialinės apsaugos ir darbo ministrus. Anot politikės, svarbu, jog ministrais tapę Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei Vytautas Šilinskas užtikrintų darbų tęstinumą bei gebėtų susidoroti su naujai iškylančiais iššūkiais. „Abi kandidatūros yra solidžios. Gerai, kad pagaliau surasta.

Čmilytė-Nielsen: esame pasiryžę užtikrinti, kad Vašingtono viršūnių susitikimas nubrėžtų aiškų Ukrainos integracijos kelią

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį susitikusi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, išreiškė visokeriopą Lietuvos paramą Ukrainai įgyvendinant taikos formulę ir siekiant įtvirtinti narystę euroatlantinėse struktūrose. Pasak Seimo pirmininkės, Lietuva pasisako už Ukrainos taikos formulę, nes ilgalaikė pergalė gali būti pasiekta tik tada, kai bus atkurtas ir palaikomas Ukrainos teritorinis vientisumas ir suverenitetas.

Seimo pirmininkė Kyjive: Lietuva toliau padės Ukrainai siekti pergalės, užsienio politikos ir nacionalinio saugumo tikslų

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vizito Kyjive metu pabrėžė, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainą bei teiks visokeriopą parlamentinę pagalbą siekiant pergalės ir narystės euroatlantinėse organizacijose. „Nuo pat pirmos neteisėto, neišprovokuoto ir nepagrįsto Rusijos karo, remiamo Baltarusijos, dienos Seimas palaiko Ukrainos kovą už laisvę.

Seimo pirmininkė šaukia koalicinės tarybos posėdį: apsitars dėl kandidato į EK

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ateinančią savaitę inicijuoja koalicinės tarybos posėdį, kurio metu ketinama apsitarti dėl Lietuvos kandidato į Europos Komisiją (EK). „Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė inicijuoja koalicinės tarybos posėdį aptarti eurokomisaro peripetijas.

Gedulo ir vilties dienos minėjime Čmilytės-Nielsen perspėjimas: mus grasina vėl įtraukti į kraujo ir purvo verpetą

Lietuvai prisimenant tragiškas istorijos datas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen perspėja apie iš Rytų pusės kylančius grasinimus. „Pasikeitus epochai, geopolitinei situacijai – esame laisva demokratinė valstybė, priklausome Europos šalių šeimai, Šiaurės Atlanto organizacijai, ieškome ne tik paramos, bet patys paramą teikiame – tie atminties atspirties taškai vis dar yra svarbūs.

Seimas svarstys Čmilytės-Nielsen iniciatyvą dėl jaunimo darbuotojo profesijos įteisinimo

Seimas antradienį ketina svarstyti parlamento pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyvą oficialiai įteisinti šiuo metu įstatymu nereglamentuotą jaunimo darbuotojų profesiją. Šiuo metu jaunimo darbuotojui keliami reikalavimai yra reguliuojami ministro įsakymu. Priėmus įstatymo pakeitimus, jaunimo darbuotojo profesija atsirastų oficialiai. Įstatymo pataisomis planuojama reglamentuoti jaunimo darbuotojų sertifikavimą, šiai profesijai keliamus reikalavimus.
Aktualijos 2024-06-11

Čmilytė-Nielsen Liberalų sąjūdžio rezultatą EP rinkimuose sieja su mažu aktyvumu

Liberalų sąjūdžio lyderė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad partijos rezultatą nulėmė mažas aktyvumas šiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose. „Matyt, proporcijos būtų buvę visai kitos, jei kitoks būtų buvęs rinkėjų aktyvumas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo ji. „Net neabejoju, kad jei būtų ne šiek tiek mažiau nei trečdalis dalyvavęs rinkėjų, o apie pusę, tai ir Liberalų sąjūdžio galutinė pozicija būtų buvusi šiek tiek aukščiau“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen dalyvaus regiono parlamentų vadovų susitikime

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį vyks į Balstogę Lenkijoje, kur susitiks su Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų pirmininkais.  „Svarbiausia šio susitikimo tema išlieka saugumas. Tiek parlamentinių pastangų visos Europos saugumo stiprinimo prasme, tiek savivaldybių ir visuomenių įtakos regiono saugumui aspektu.
Aktualijos 2024-06-10

Čmilytė-Nielsen apie Matijošaičio sumanymą statyti paminklą Brazauskui: netinkamai parinkta vieta

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad istorinės prezidentūros kiemelyje paminklą prieš daugiau nei dešimtmetį mirusiam prezidentui Algirdui Brazauskui statyti pasiūlęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis netinkamai pasirinko atminimo įamžinimui skirtą vietą. „Savivaldybės prerogatyva spręsti apie tai ką ir kaip nori įamžinti, tik tai, kad vieta turi būti parinkta tinkama. O ši parinkta vieta akivaizdu, kad tokia nėra“, – Seime žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen: Valstybės gynybos fondo paketas Seime bus pateiktas antradienį

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Valstybės gynybos fondo įstatymo projektas parlamente turėtų būti pateiktas jau artimiausią antradienį. „Kitą antradienį bus pateikimas viso paketo“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen. Pirmadienį Vyriausybė pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma įsteigti Valstybės gynybos fondą, nustatyti jo paskirtį, lėšų šaltinius, lėšų naudojimą, taip pat fondo valdymą ir jo pabaigą.

Navickienei gresia rimti nemalonumai dėl sutuoktinio: tyrimus pradėjo kelios institucijos

Dviems ministerijoms šiuo metu vadovaujanti, kylanti konservatorių partijos žvaigždė Monika Navickienė priversta teisintis dėl savo vyro veiklos. Mat jam būnant vienos elektroninių mokėjimų bendrovės valdyboje, tyrimus pradėjo Lietuvos bankas, Vyriausybinė saugumo komisija ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT). Aiškinamasi, ar nebuvo plaunami pinigai, ar įsivėlę pavojų nacionaliniam saugumui galintys kelti žmonės. Navickienė teisinasi, kad ji su vyro darbais nesusijusi.

Čmilytė-Nielsen: birželį reikia priimti koalicijos paramą turinčias Gynybos fondo dalis

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad iki parlamento pavasario sesijos pabaigos reikėtų priimti tuos Gynybos fondo paketo siūlymus, kurie turi pakankamą palaikymą koalicijoje.  „Dabar manyčiau, kad reikėtų priimti tuos sprendimus, kuriems turime balsus ir ruoštis platesniam politiniam susitarimui“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Aktualijos 2024-06-05

Čmilytė-Nielsen neabejoja Kairio, Gentvilo tinkamumu likti pareigose ir po liepos

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neabejoja jos vadovaujamo Liberalų sąjūdžio deleguotų kultūros ministro Simono Kairio ir aplinkos ministro Simono Gentvilo tinkamumu užbaigti kadenciją šiose pareigose po Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo liepą. „Kalbant apie mūsų ministrus, abiem ministrais mes pasitikime ir jokių abejonių dėl jų tinkamumo tęsti darbus ir baigti šią kadenciją ministrų pareigose neturime“, – trečiadienį Žinių radijui kalbėjo Seimo vadovė.

Čmilytė-Nielsen apie Laisvės partijos poziciją dėl Landsbergio kandidatūros į EK: tai rūpesčio imitavimas

Jeigu Laisvės partija nori, kad Civilinės sąjungos įstatymo projektas parlamente būtų sėkmingas, mažieji koalicijos partneriai neturėtų viešojoje erdvėje skelbti apie tariamus politinius mainus su konservatoriais, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Aktualijos 2024-06-05

Čmilytė-Nielsen įvertino galimus pokyčius Vyriausybėje: jei ir diskutuojama, tai apie konservatorių deleguotus ministrus

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad jei prezidentas ir diskutuoja su premjere apie galimus pokyčius Vyriausybėje, klausimai yra keliami tik dėl konservatorių deleguotų ministrų. „Jei ir yra kažkokios diskusijos, tai apie didžiųjų koalicijos partnerių deleguotus ministrus“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Aktualijos 2024-06-05

Seimo pirmininkė: situacija dėl ministrės Navickienės sutuoktinio įmonės patikrinimo yra pernelyg eskaluojama

Lietuvos bankui (LB) vykdant patikrinimus įmonėje „Foxpay“, kurios valdybai iki šios savaitės pirmadienio priklausė socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės vyras Mindaugas Navickas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad tolimesnių tyrimų inicijavimas didintų šios situacijos eskalaciją. „Suprantu, kad sprendimai priimti, sutuoktinis yra pasitraukęs iš minimų pareigų, tai klausimas, kiek dar šią istoriją reikėtų eskaluoti.

Čmilytė-Nielsen: VSD pranešėjo tyrimo komisijos išvados yra ne apie prezidentą, o apie valstybę

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, jog parlamento patvirtintos Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tyrusios komisijos išvados neturėtų būti suasmenintos į prezidentą Gitaną Nausėdą ar siejamos tik su šalies vadovu. Anot jos, Seimo sprendimai yra daugiau susiję su demokratijos pagrindais ir pranešėjų apsaugos klausimais. „Manyčiau, kad šios išvados – ne apie prezidentą, o apie valstybę, apie mūsų demokratinius pagrindus, apie pranešėjo institutą.

Čmilytė-Nielsen tikisi, kad Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas netaps prezidento ir premjerės galių žaidimu

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen viliasi, kad liepą laukiantis Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas netaps prezidento Gitano Nausėdos ir ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės galių žaidimu. Anot politikės, šio Ministrų kabineto kadencijai artėjant prie pabaigos, pokyčių Vyriausybėje tikslingumas kelia klausimų.

Čmilytė-Nielsen palankiai vertina Vaikšnoro kandidatūrą kariuomenės vado postui užimti

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen palankiai vertina generolo Raimundo Vaikšnoro kandidatūrą kariuomenės vado postui užimti. Visgi, ar palankiai ją priimtų ir parlamentas, politikė prognozuoti kol kas neskuba. „Kandidatūra yra gera. Kol kas neskubėčiau prognozuoti, kaip seksis Seime, tačiau tai yra viena iš tų pavardžių, kurios buvo minimos ir anksčiau. Tad lauksime oficialaus teikimo“, – žurnalistams Seime antradienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė-Nielsen įvertino buvusio kanclerio Gelbūdos kreipimąsi į teismą: jo nurodomos priežastys neatitinka realybės

Pavasarį iš Seimo kanclerio pareigų atleistam Modestui Gelbūdai apskundus parlamentarų sprendimą teismui, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentuoja, kad jo nurodomos priežastys neatitinka realybės. „Visus argumentus viešai ne kartą pateikiau prieš balsavimą dėl atleidimo, neturiu ką pridurti. Viešai nurodomos atleidimo priežastys visiškai neatitinka realybės“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen. Iš Seimo kanclerio pareigų atleistas M. Gelbūda apskundė parlamentarų sprendimą teismui.

Viktorija Čmilytė-Nielsen neatmeta galimybės kandidatuoti į EK

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sureagavo į viešus pasvarstymus, kad ji būtų tinkama kandidatūra į Europos Komisiją (EK). Nors parlamento vadovė galimybės pretenduoti į eurokomisaro postą plačiau nekomentuoja, tačiau tinkina, kad esant poreikiui visi variantai būtų apsvarstyti. „Kiekviena partija laisva reikšti idėjas dėl kandidatūrų, tuo kolega E. Gentvilas ir pasinaudojo.

Gentvilas matytų Čmilytę-Nielsen kandidate į EK: tai labiausiai telkianti figūra valdančiojoje daugumoje

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno Eugenijaus Gentvilo įsitikinimu, parlamento vadovė yra labiausiai telkianti figūra visoje valdančiojoje koalicijoje. Jis taip pat pabrėžia, kad pretendentas į Europos Komisiją (EK) nebūtinai turi būti didžiosios valdančiosios partijos atstovas.

Seimo kanceliarija Ukrainai dovanojo automobilių, kompiuterių, gesintuvų

Reaguodama į skubios humanitarinės pagalbos Ukrainai prašymą, Seimo kanceliarija Ukrainos Chersono srityje esančiai Tiahynkos karinei civilinei administracijai neatlygintinai perdavė transporto priemonių, biuro technikos. Seimo kanceliarijos komisija skubiai humanitarinei pagalbai skirtą turtą – devynis automobilius, 15 nešiojamųjų kompiuterių, projektorių, gesintuvų, kitų daiktų – yra pripažinusi nereikalingu, pranešė Seimo Spaudos tarnyba.

Čmilytė Nielsen: VSD pranešėjo komisijos klausimas išbrauktas koalicijos partnerių prašymu

 Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina, kad balsavimas dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją nagrinėjusios komisijos išvadų išbrauktas iš ketvirtadienio posėdžio darbotvarkės koalicijos partnerių prašymu. Pasak jos, daliai valdančiųjų nedalyvaujant išvadų priėmime, balsavimo rezultatai gali būtų iškreipti.  „Dabar yra numatyta (balsuoti – ELTA) kitą antradienį, birželio 4 d. Iš šios dienos išimta koalicijos partnerių prašymu.
Į viršų