REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar šią savaitę Lietuvą turėtų pasiekti pirmosios „Pfizer-BioNTech“ vakcinos. Pirmieji ja bus skiepijami medikai ir didžiausios rizikos asmenys. Pasakodamas apie Kauno klinikų pasiruošimą priimti vakcinas įstaigos atstovas teigė, kad 70 proc. darbuotojų yra nusiteikę skiepytis naująja vakcina.

Dar šią savaitę Lietuvą turėtų pasiekti pirmosios „Pfizer-BioNTech“ vakcinos. Pirmieji ja bus skiepijami medikai ir didžiausios rizikos asmenys. Pasakodamas apie Kauno klinikų pasiruošimą priimti vakcinas įstaigos atstovas teigė, kad 70 proc. darbuotojų yra nusiteikę skiepytis naująja vakcina.

REKLAMA

Kaip informavo ligoninės Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas, vakcinaciją įstaiga galėtų pradėti kad ir rytoj, tačiau viskas priklausys nuo to, kada skiepai pasieks šalį.

„Įstaiga šiuo metu yra suplanavusi ir pasiruošusi paskiepyti darbuotojus kiek įmanoma greičiau priklausomai nuo gaunamų vakcinų kiekio. Jų labai tikslių skaičių mes nežinome, bet preliminarus skaičius yra, kad truputį mažiau nei 10 tūkst. dozių atkeliauja į Lietuvą su pirma partija“, – kalbėjo jis.

Ligoninės atstovas pažymėjo, kad tik pradėjus kalbėti apie vakciną ir Lietuvai pradėjus sudaryti sutartis dėl skiepų nuo Covid-19 pirkimo, Kauno klinikos pradėjo galvoti apie tai, kaip reikės šį procesą įgyvendinti. 

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, juo labiau procesas suaktyvėjęs dabar, kai vakcinos jau tuoj turėtų pasiekti įstaigą. Kauno klinikos yra atsakingos už Covid-19 pacientų gydymą regione, tad ant jos pečių gula atsakomybė ir dėl skiepų organizavimo:

REKLAMA

„5 organizuojančios įstaigos bus atsakingos ne tik už savo įstaigos, bet visų regione esančių įstaigų darbuotojų skiepijimą. Tikslaus laiko, kada tą darysime, dar nežinome, priklauso, kada vakcinos bus atvežtos. Bet esame pasiruošę skiepyti tiek savo darbuotojus, tiek kitų regione esančių įstaigų. (...) Turime visas reikiamas sąlygas vakcinoms saugoti ir vakcinavimui atlikti.“

Skiepytis žada 70 proc. įstaigos darbuotojų

Š. Mačinskas pasakojo, kad Kauno klinikos neseniai apklausė visus savo darbuotojus ir paaiškėjo, kad iš daugiau nei 7 tūkst. kiek daugiau nei 70 proc. iš karto pareiškė norą skiepytis Covid-19 vakcina.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai išties yra pakankamas darbuotojų skaičius“, – sakė jis.

Paklaustas, kodėl likę kiti 30 proc. to daryti nesutiktų, klinikų atstovas teigė, kad tai tikrai pakankamas procentas, mat anksčiau skiepijant nuo gripo vakcinuodavosi tik 10–15 proc. darbuotojų. 

Š. Mačinskas nurodė, kad pirmiausiai Kauno klinikose bus skiepijami dirbantys Covid-19 skyriuje, visi intensyviosios terapijos dirbantys sveikatos priežiūros specialistai.

Toliau pagal prioritetą bus skiepijami skubiosios pagalbos skyriuose dirbantieji, toliau – tie, kurių darbo metu aplinkoje susidaro daug aerozolių.

„Tą darbą planuojame pradėti iš ryto ir pirmą dieną bus skiepijami tie specialistai, kurie dirba didžiausios rizikos skyriuose, dirbantis ne tik Kauno klinikose, bet ir Kauno ligoninėje. Pirmos vakcinos planuojamos panaudoti taip, kad proporcingai pagal darbuotojų, dirbančių prioritetiniuose padaliniuose, skaičių būtų  paskiepyta visose regione ligoninėse“, – sakė Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar skiepys persirgusius?

Paklaustas, ar būtų skiepijami tie darbuotojai, kurie jau persirgo Covid-19, bet turi maža antikūnų skaičių, Š. Mačinskas teigė, kad visose tarptautinėse rekomendacijos rašoma, kad net ir persirgę asmenys negali būti skiepijami, jei jie yra sergantys.

„Kada jie yra pasveikę, juos skiepyti rekomenduojama, nes susidaro tvirtesnis ir ilgiau trunkantis imunitetas šiai vakcinai. Todėl, manau, kad nustatytose tvarkose bus parašyta, kad pirmu etapu bus skiepijami tie, kurie neturi jokio imuniteto. (...) Tačiau bus skiepijami jau ir persirgę, tik vėliau“, – sakė jis.

Skiepus palankiai vertina 2 trečdaliai šalies gyventojų

Kaip antradienį pranešė prezidentūra, du trečdaliai vyresnių nei 18 metų amžiaus Lietuvos gyventojų planuoja skiepytis nuo Covid-19. Pusė iš jų tai norėtų padaryti kaip įmanoma greičiau.

REKLAMA

Prezidentūra tokią gyventojų nuomonę apie vakciną vertina teigiamai ir teigia, kad tokio gyventojų skaičiaus užtektų, norint Lietuvoje užtikrinti „bandos imunitetą“.

Metų pabaigoje Lietuvą pasieksianti „Pfizer“ Covid-19 vakcina išskirtiniais šalutiniais poveikiais nepasižymi, ramina mokslininkai. Tai pat tvirtinama, kad vakcinos efektyvumas analogiškas ir skirtingoms amžiaus grupėms, ir rizikos grupėse esantiems asmenims.

Portalas tv3.lt primena, kad pirmoji vakcinų nuo koronaviruso siunta Lietuvą pasieks gruodžio 26 d., skiepijimas prasidės gruodžio 27 d. Vakcinos bus tiekiamos reguliariai, pagal sudarytą grafiką, visoms Europos Sąjungos šalims.   

REKLAMA

Pirmiausiai skiepijami bus sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. Minėtos grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis bus kviečiama visuomenė. 

Rekordinis mirčių skaičius

Praėjusią parą patvirtinta 1871 naujas koronaviruso atvejis, nuo COVID-19 mirė 54 asmenys, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą pasveiko 3019 žmonių. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 116 tūkst. 358 asmenys, 54 tūkst. 197 žmonės pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1093 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 554 užsikrėtusieji.

Ligoninėse gydomas 2451 COVID-19 pacientas, 186 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1384 pacientams, 111 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta kiek mažiau nei pusė ligoninių lovų: 7986 iš 16 tūkst. 619.

Iš 684 reanimacijos lovų užimtos 428. Iš 639 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 265, iš 6374 lovų su deguonimi užimta 2430.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 116 tūkst. 358 asmenys, 60 tūkst. 514 – tebeserga, 54 tūkst. 197 – pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų