REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors lapkričio mėnesį efektyvaus viruso reprodukcijos dydžio rodiklis buvo priartėjęs prie ribos, kuri jau rodytų epidemijos mažėjimo mastą, atvejų skaičiai išlieka didėjantys, konstatavo LSMU mokslininkas Mindaugas Stankūnas.

Nors lapkričio mėnesį efektyvaus viruso reprodukcijos dydžio rodiklis buvo priartėjęs prie ribos, kuri jau rodytų epidemijos mažėjimo mastą, atvejų skaičiai išlieka didėjantys, konstatavo LSMU mokslininkas Mindaugas Stankūnas.

REKLAMA

Jis akcentavo, kad liūdniausia žinia, kuri pasiekė šiandieną – mirčių rekordas. 

„Nesunku paskaičiuoti, bet kad 25 minutes vakar mirė po žmogų nuo Covid-19 ligos“, – sakė Sveikatos ekspertų tarybos grupės narys. 

Pristatęs efektyvaus viruso reprodukcijos dydžio (R) dinamiką profesorius nurodė, kad nuo lapkričio pradžios jis mažėjo ir net buvo keletas bandymų jam nukristi žemiau vieneto, kas rodytų epidemijos masto mažėjimą. 

„Kol kas tai nepavyko, rodiklis vis būdavo arčiau vieneto. Šiuo metu R yra 1,03, taigi epidemijos greitis išlieka augantis, bet labai norime tikėti, kad pereis į tą vieneto esančią ribą. Kol kas, deja, tendencijos yra tokios, kad atvejų skaičių matome didėjantį, ypač kelia nerimą, kad dienos atvejų skaičius yra didelis. Jeigu lyginame šios dienos ir praėjusios savaitės tos pačios dienos skaičius, tai jie būtų išaugę 30 proc.“, – kalbėjo M. Stankūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tautiečių mobilumas krito

Profesorius kartu pateikė ir pastarojo meto lietuvių mobilumo ataskaitą. Jis pažymėjo kad kaip tam tikras atskaitos taškas čia imamas sausio mėnuo, o viena labiausiai aptariamų sričių – prekybos centrai, pramogos.

REKLAMA

„Karantino pavasarį pradžioje šis mobilumas buco sumažėjęs 65 proc. iki paskelbiant naujus apribojimus lapkričio pradžioje, šis rodiklis buvo -37–38 proc. Kai buvo įvesti pirmieji apribojimai lapkričio 6 d., sumažėjimas sikė apie 45 proc. 

Praeitą pirmadienį ir antradienį buvo labai stipriai išaugęs mobilumas -25–45. Taigi nuotraukos apie prekybos centrų šturmą atsispindi ir statistikoje. Nuo trečiadienio įvedus apribojimus lankymasis šiuose centruose praktiškai krito iki tokio paties lygio, koks buvo ir pirmojo karantino metu“, – aiškino M. Stankūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad akivaizdžiai matomi ryškūs gyventojų mobilumo pokyčiai, teigė ir prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Gyventojų mobilumas nuo praėjusio trečiadienio sumažėjo labai smarkiai ir atskirose kategorijose pasiekė pirmo karantino lygį. Taip pat žinome, kad gyventojų mobilumas smarkai koreliuoja su pandemijos plėtra ir tai teikia optimizmo, žvelgiant į ateitį. Mobilumas parduotuvėse sumažėjo apie 60 proc. Tai artimas lygis tam, kas buvo matoma pirmojo karantino metu“, – sakė jis. 

Jis pabrėžė, kad griežtasis karantinas buvo įvestas vos prieš keletą dienų ir dar per anksti daryti išvadas dėl jo poveikio. Jo teigimu, tą bus galima daryti po keleto dienų, baigiantis šią savaitei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį aptarė būsimą skiepijimo procesą Lietuvoje. Taip pat jie susitiko su Sveikatos ekspertų taryba ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais.

Kaip informavo prezidentūra, apklausos duomenimis, net 2 trečdaliai lietuvių planuotų skiepytis nuo koronaviruso.

Rekordinis mirčių skaičius

Praėjusią parą patvirtinta 1871 naujas koronaviruso atvejis, nuo COVID-19 mirė 54 asmenys, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą pasveiko 3019 žmonių. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 116 tūkst. 358 asmenys, 54 tūkst. 197 žmonės pasveiko.

REKLAMA

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1093 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 554 užsikrėtusieji.

Ligoninėse gydomas 2451 COVID-19 pacientas, 186 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1384 pacientams, 111 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta kiek mažiau nei pusė ligoninių lovų: 7986 iš 16 tūkst. 619.

Iš 684 reanimacijos lovų užimtos 428. Iš 639 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 265, iš 6374 lovų su deguonimi užimta 2430.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 116 tūkst. 358 asmenys, 60 tūkst. 514 – tebeserga, 54 tūkst. 197 – pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų