covid-19

COVID-19 - Koronavirusas

 

Tai virusinė liga, kurią sukelia SARS-CoV-2 virusas. Tai pirmiausia pasireiškė 2019 m. gruodžio mėn. Kinijos Uhanės mieste ir nuo to laiko išplito visame pasaulyje, greitai tapdama pandemija. COVID-19 gali sukelti įvairių sunkumo simptomus, nuo lengvų kvėpavimo takų problemų iki sunkių pneumonijos formų ir net mirties. Dažniausi simptomai apima karštį, kosulį, dusulį, nuovargį ir raumenų skausmus. Ligos perdavimo būdai apima tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiais asmenimis, oro lašelinius kontaktus ir paviršių užteršimą virusu.

Lietuviai masiškai šluoja šią prekę iš vaistinių: pardavimai išaugo daugiau nei 140 proc.

Vasarai persiritus į antrąją pusę, „Gintarinės vaistinėse“ fiksuojami didesni nei įprasta greitųjų koronaviruso testų pardavimai. Per pastarąsias dvi savaites COVID-19 testų pardavė 60 proc. daugiau nei prieš tai. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šiemet greitųjų COVID-19 testų pardavimai liepą išaugo daugiau nei 140 proc. „Pajutę peršalimo simptomus, gyventojai užsuka į vaistines ne tik vaistų, bet ir greitųjų COVID-19 testų.

Sparčiai ritasi nauja COVID-19 banga: mokslininkas pasakė, ar Lietuvai bijoti šios atmainos

Nors daugeliui COVID-19 pandemija liko kažkur užmarštyje, pasaulyje sparčiai plintanti nauja viruso atmaina augina susirgimų skaičius. Virusų tyrinėtojas Gytis Dudas ramina, kad lietuviams itin nuogąstauti dėl to nereikėtų, tačiau ir budrumo prarasti nevalia – nauji viruso protrūkiai ateityje vėl gali atnešti ir pražūtingos ligos bangą. Ką tik skelbta apie sparčiai plintančią naują koronaviruso atmainą KP.

COVID-19 galima supainioti su nepavojinga liga: štai kas išduoda skirtumą

Kad ir kaip mes visi norėtume, kad būtų kitaip, COVID-19 tiesiog nenori išnykti. Jis vis keičiasi, mutuoja, kad išgyventų, ir kartu su šiais pokyčiais augina savo galimų simptomų sąrašą. Bėda ta, kad kai kuriuos iš šių simptomų galima supainioti su kita šiuo metu varginančia liga – šienlige. Tad kaip atskirti? Galimybių supainioti yra daug: 2021 m. daugiau nei 25 proc.
2024-07-21

Teismas: EK buvo neteisi įslaptindama informaciją apie sandorius dėl vakcinų nuo COVID-19

Europos Sąjungos teismas trečiadienį pareiškė, kad Europos Komisija buvo neteisi įslaptindama tam tikrą informaciją apie kelių milijardų eurų vertės sandorius, kuriuos ji sudarė siekdama užtikrinti blokui vakcinų nuo COVID-19 koronaviruso pandemijos metu. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nustatė, kad Komisija neįrodė, kaip kompensacijų detalių atskleidimas pakenktų vakcinas tiekiančių farmacijos grupių komerciniams interesams.
2024-07-17

Užsikrėtus COVID-19 gali sutrikti atmintis: paaiškino, kaip to išvengti

Smegenų migla, dėmesio sutelkimo sutrikimai ir atminties praradimas tapo įprastais daugelio žmonių, užsikrėtusių COVID-19, nusiskundimais. Iš tikrųjų nuo 10 iki 30 proc. visos populiacijos yra patyrę bent vieną iš šių būklių po užsikrėtimo. Dabar mokslininkai ne tik nustatė konkretų baltymą, galintį sukelti šias ligas, bet ir įrodė, kad skiepai gali sumažinti jų poveikį, ypač atminties praradimą.
2024-07-14

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: ligos pikas gali būti pasiektas jau šią žiemą

Nauja COVID-19 atmaina gali prisidėti prie didesnio užsikrėtimų skaičiaus šią žiemą. KP.3, kitaip dar vadinamas „FLuQE“, yra „FLiRT“ grupės atmaina, tačiau joje yra mutacija, kuri leidžia virusui lengviau plisti, skelbia portalas „IFL Science“. „FLiRT“ yra tik viena iš infekcijos atmainų, atsakingų už pasaulinę pandemiją 2020 m. Tai atmainų grupė, kuri greitai tapo dominuojančia, nes buvo labai lengvai užkrečiama. Grupėje buvo keli panašūs variantai, prasidedantys KP, iš kurių KP.
2024-07-13

Žmones puola COVID-19 vasaros banga: dėl to kaltina Europos futbolo čempionatą

Jungtinę Karalystę pasiekė auganti COVID-19 vasaros banga, nes ekspertai teigia, kad Europos futbolo turnyras skatina infekcijų augimą. Epidemiologijos ekspertas profesorius Markas Woolhouse‘as teigė, kad Jungtinėje Karalystėje COVID-19 lygis svyruos ir šis modelis išliks ateinančiais dešimtmečiais. Naujausi Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros duomenys rodo, kad birželio 19 d., palyginti su ankstesne savaite, užsikrėtimo atvejų padaugėjo 33 proc.
2024-07-03

Dar neregėtas tyrimas: žmonės savanoriškai sutiko būti užkrėsti COVID-19

Ar norėtumėte savanoriškai užsikrėsti COVID-19, ir visa tai – vardan mokslo? Dauguma mūsų tikriausiai atsakytų „ne“, tačiau 36 sveiki žmonės sutiko tai padaryti, dalyvaudami pirmajame pasaulyje COVID-19 sukeltų problemų su žmonėmis tyrime.
2024-06-30

Plinta nauja COVID-19 atmaina: dėl viruso mutacijų užsikrėsti tampa vis paprasčiau

Nauja COVID-19 atmaina ima dominuoti JAV, o ekspertai įspėja apie galimą COVID-19 atvejų „vasaros bangą“. Naująja COVID-19 atmainų grupe, praminta „FLiRT“ yra kur kas lengviau užsikrėsti dėl mutacijų padėties jų smaigalių baltymuose, skelbia portalas „Newsweek“. Gegužės mėnesį viena iš šių naujų atmainų, pavadinta KP.2, JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, Amerikoje užėmė dominuojančios SARS-CoV-2 atmainos poziciją.
2024-06-24

Paaiškėjo lėtinės COVID-19 ligos rizikos veiksniai: jau kuriamos naujos vakcinos

Išanalizavus 4,7 tūkst. žmonių, pasveikusių nuo COVID-19 viruso, duomenis, paaiškėjo daugiau įžvalgų apie tai, kam gali grėsti didžiausia rizika susirgti ilgai trunkančia lėtine COVID-19 liga. Mokslininkai vis dar tiksliai nežino, kas sukelia alinančius simptomus, – galimybių yra šimtai, – tačiau naujas tyrimas atskleidžia, kas gali būti šios ligos aukomis. Lėtinė COVID-19 liga pasireiškia mažiausiai tris mėnesius po užsikrėtimo SARS-CoV-2 virusu.
2024-06-21
REKLAMA
REKLAMA

Naujas COVID-19 atradimas vyrų kūnuose: virusas sėkloje gali išlikti net 110 dienų, įspėja planuojančius vaikus

Naujo tyrimo duomenimis, SARS-CoV-2 - virusas spermoje gali išlikti 110 dienų po užsikrėtimo. Jau seniai buvo manoma, kad COVID-19 gali turėti neigiamą poveikį spermai, tačiau autoriai mano, kad jų tyrimas yra pirmasis, parodantis, kiek ilgai virusas gali išlikti spermos mėginiuose, skelbia portalas „IFL Science“. Kai galvojame apie COVID-19, dažniausiai galvojame apie kvėpavimo takų simptomus – kosulį, dusulį, uoslės praradimą, tačiau šios pandemijos metu sužinojome, kad virusas nėra labai išr...
2024-06-16

Naujoji COVID-19 atmaina: ekspertė atsako, ką apie ją privalote žinoti

Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, COVID-19 atmaina KP.2, priklausanti vadinamajai FliRT atmainų grupei, tapo dominuojančia COVID-19 atmaina JAV. Šios FliRT atmainos turi tam tikrų bendrų mutacijų, tačiau vis dar priklauso Omicron šeimos koronavirusams. Nuo balandžio 28 d. iki gegužės 11 d. beveik 30 proc. naujų atvejų sukėlė KP.2 atmaina, o vos dviem savaitėmis anksčiau tokių atvejų buvo mažiau nei 16 proc., skelbia CNN.
2024-06-08

COVID-19 testų pirkimo byloje liudijusi SAM atstovė: galutinius sprendimus priima ministras

COVID-19 testų pirkimo byloje antradienį liudijusi Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotoja Raimonda Janonienė tvirtino, kad karantino laikotarpiu tariantis tarp institucijų dėl įsigijimų, griežto funkcijų pasiskirstymo nebuvo, tačiau galutinius sprendimus priimdavo tuometinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Aktualijos 2024-06-04

Sparčiai plinta naujos COVID-19 atmainos: kokie pagrindiniai simptomai ir kaip apsisaugoti

COVID-19 virusas niekur nedingo, ir jei esate atidūs, per pastarąsias porą savaičių greičiausiai pastebėjote, kad vis daugiau žmonių skundžiasi sergantys. Sparčiai plinta kelios naujos COVID-19 atmainos. Portalas „IFL Science“ pateikia ryškiausius simptomus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Per pastarąsias savaites COVID-19 FLiRT atmainos ėmė dominuoti visame pasaulyje, aplenkdamos ankstesnę pagrindinę atmainą (JN.1), todėl viena iš jų, KP.
2024-06-01

Koronaviruso „vasaros banga“: įvertino, kiek turimos vakcinos apsaugos nuo naujos COVID-19 atmainos

Mokslininkai įspėjo apie COVID-19 infekcijos „vasaros bangą“ po to, kai JAV buvo aptikta itin užkrečiama nauja omikroninių atmainų grupė. Tačiau ar mūsų vakcinos atsilaikys prieš šias naujas atmainas? „FLiRT“ pavadinta nauja COVID-19 atmainų grupė greitai išplito JAV, o viena iš atmainų, KP.2, nuo gegužės 11 d. tapo dominuojančia koronaviruso atmaina JAV, remiantis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis.
2024-05-29

Plinta nauja mirtina liga, susijusi su COVID-19: sunkią būklę sukelia ir lengvos infekcijos

Panašu, kad Anglijos šiaurėje daugėja retų, tačiau mirtinai pavojingų autoimuninių sutrikimų, o nauji tyrimai rodo, kad protrūkis gali būti susijęs su COVID-19. Ši liga, žinoma kaip anti-MDA5 teigiamas dermatomiozitas, iki pandemijos daugiausia buvo pastebėta tarp Azijos gyventojų, tačiau dabar ji sparčiai plinta tarp Jorkšyro (Jungtinė Karalystė) gyventojų, skelbia portalas „IFL Science“. Liga, kurią sukelia antikūnai, veikiantys fermentą, vadinamą MDA5 (melanomos diferenciacijos baltymas...
2024-05-26

Premjerė žada bendradarbiauti su tyrimą dėl COVID-19 skiepų pradėjusia prokuratūra

Premjerė Ingrida Šimonytė žada bendradarbiauti su prokuratūra, pradėjusia ikiteisminį tyrimą dėl didelio kiekio COVID-19 vakcinų įsigijimo pandemijos įkarštyje ir dalies jų utilizavimo nepanaudojus. Visgi Vyriausybės vadovė pažymi, kad šis procesas vyko visoje Europoje ir Lietuva nėra išskirtinis atvejis.

Tai baisiau už COVID-19 pandemiją: sparčiai plinta vaistams atsparūs mikrobai

COVID-19 pandemija nublanksta, palyginti su tuo, kas žmonijai gresia ateityje. Sparčiai didėja dabartiniams vaistams atsparių superbakterijų skaičius – dėl to gali mirti milijonai žmonių, perspėjo profesorė Sally Davies, buvusi Didžiosios Britanijos vyriausioji gydytoja. S. Davies, kuri dabar yra specialioji Jungtinės Karalystės pasiuntinė antimikrobinio atsparumo (AMR) klausimais, prieš dvejus metus neteko savo krikšto dukros dėl infekcijos, kurios nepavyko išgydyti.
2024-05-19

Didėja tikimybė susidurti su infekcijos banga: sparčiai plinta visiškai nauja COVID-19 atmaina

Mokslininkai įspėja apie COVID-19 atvejų „vasaros bangą“ po to, kai buvo aptikta nauja Omikron atmainų grupė, labiausiai paplitusi JAV. Naujos atmainos buvo pavadintos „FLiRT“ dėl mutacijų padėties jų smaigalio baltymuose.
2024-05-18

Tarp klausimų lavinos Dulkiui – ir užuomina apie atsistatydinimą: „Gerbsiu sprendimus, kokie bus“

Seimo Vyriausybės valandoje šį ketvirtadienį vienas po kito klausimai liejosi sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Parlamentarai domėjosi tiek prokuratūros pradėtu tyrimu dėl COVID-19 vakcinų, tiek Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ruošiamo susitarimo dėl ateities pandemijų valdymo ir kitais klausimais. Tradiciškai ministrą įvairiausio plauko klausimais apipylė Seimo narys Dainius Kepenis.

Užsikrėtus COVID-19 viruso baltymai gali išlikti kraujyje net 14 mėnesių

Mintis, kad SARS-CoV-2, geriau žinomas kaip COVID-19, virusas gali išlikti organizme ilgai po to, kai išnyksta pirmieji simptomai, sudomino mokslininkus, ypač tuos, kurie tyrinėja ilgąjį COVID-19. Neseniai atliktas tyrimas papildė šią dėlionę dar viena detale, įrodęs, kad viruso baltymai kraujo plazmos mėginiuose išlieka iki 14 mėnesių po pirminės infekcijos, skelbia portalas „IFL Science“. Tyrėjų komanda gavo užšaldytos plazmos mėginius iš 171 suaugusiojo, kurie buvo įtraukti į tyrim...
2024-05-12

„Pfizer“ pajamos per metus sunyko penktadaliu

JAV farmacijos milžinė „Pfizer Inc.“ paskelbė pajamas, smarkiai sumenkus COVID-19 vakcinos bei vaistų šiai ligai gydyti paklausai, per metus sumažinusi penktadaliu, tačiau tiek jos, tiek ir suderintas pelnas viršijo lūkesčius rinkoje. Pasak pranešimo, per pirmus tris šių metų mėnesius uždirbta 3,12 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno – 44 proc. mažiau nei prieš metus, o suderintas pelnas akcijai siekė 0,82 dolerio. Pardavimų pajamos sunyko 20 proc. iki 14,88 mlrd. dolerių.
2024-05-03

Du asmenys pripažinti kaltais dėl apgaule įgytų COVID-19 vakcinavimo dokumentų: moteris skiepijosi už kitus žmones

Kauno apylinės teismas du asmenis pripažino kaltais dėl kelių dešimčių nusikalstamų veikų, susijusių su apgaule įgytais COVID-19 vakcinavimo dokumentais, disponavimu netikrais pinigais bei narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.
Kriminalai 2024-05-03

Lietuvoje – 19 koronaviruso atvejų, mirčių neužfiksuota

Praėjusią parą, balandžio 26-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 19 žmonių. Iš jų pakartotinai susirgo 3 asmenys, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Penktadienį mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 ligos – 9898. Nuo pandemijos pradžios bendrasis COVID-19 buvusių ir esamų užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 1 397 988. Iš viso šiuo metu Lietuvoje serga 285 žmonės.

Putinas užsidarė Kremliuje ir bijo užsikrėsti virusu: liepė kitiems testuotis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir toliau baiminasi užsikrėtimo COVID-19 virusu, nors koronaviruso apribojimai šalyje buvo panaikinti beveik prieš dvejus metus. Visi gegužės 7 d. į valstybės vadovo inauguraciją pakviesti svečiai privalės atlikti PGR testus likus dienai iki renginio, praneša „The Moscow Times“. „Inauguracija vyks 7-ąją. Bus pateikta informacija apie testavimą. Tai standartinė procedūra. Vieną kartą.
2024-04-23

Ekspertai jau ruošiasi kitai pasaulinei pandemijai: „Turime išlikti budrūs ir pasirengę vėl aukotis“

Prieš penkerius metus mintis, kad visas pasaulis gali būti uždarytas ištisiems mėnesiams, buvo neįsivaizduojama. Tačiau šiandien visa tai atrodo ne tik tikėtina, bet ir pažįstama. Mes jau buvome ten, išgyvenome COVID-19 pandemiją – tad kas toliau? Jei žinotume, kokia bus kita pandemija ir kada ji kils, ką nors tikrai dėl to darytume.
2024-04-20

Mirė COVID-19 ilgiausiai pasaulyje sirgęs vyras

Amsterdame mirė vyras, nepertraukiamai sirgęs COVID-19 virusu rekordiškai ilgai – 613 dienų. 72 metų vyras 2022 m. vasarį pateko į ligoninę, užsikrėtęs šia infekcija, ir iki mirties praėjusių metų spalį taip ir nepasveiko. Manoma, kad 20 mėnesių trukusi COVID-19 liga yra ilgiausia, kurią kada nors buvo užfiksavę gydytojai. Medikai teigė, kad dėl sunkios imuninės sistemos būklės ir vėžio ligonis neturėjo pakankamai baltųjų kraujo kūnelių ar antikūnų kovai su virusu.
2024-04-19

Gydytojai skelbia aukštą pavojaus lygį: sparčiai plinta naujas virusas – simptomai panašūs į COVID-19

Gydytojai paskelbė apie didelį pavojų dėl paslaptingos į gripą panašios ligos, taip pat primenančios COVID-19, dėl kurios Argentinoje kritiškai serga žmonės. Tarptautinė visuomenės sveikatos priežiūros sistema „ProMed“ balandžio 17 d. paskelbė perspėjimą po to, kai Buenos Airėse buvo pranešta apie 60 nežinomos ligos atvejų. Tai ta pati duomenų bazė, kuri pirmą kartą įspėjo valdžios institucijas apie COVID-19 dar 2019 m. pabaigoje.
2024-04-19

Šeštadienį Lietuvoje patvirtintas vienas susirgimas koronavirusu

Šeštadienį koronaviruso infekcija patvirtinta vienam žmogui, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Per parą Lietuvoje – 20 susirgimų koronavirusu

Ketvirtadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 20 žmonių, keturi iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Atskleidė naujausią COVID-19 sukeliamą žalą: palieka išskirtinių požymių kraujyje

Tyrimas rodo, kad vadinamasis ilgasis COVID-19 kraujyje palieka savitų požymių, kuriuos būtų galima gydyti. Didžiausio Jungtinėje Karalystėje atlikto pacientų, paguldytų į ligoninę su COVID-19, tyrimo rezultatai rodo, kad ilgasis COVID-19 sukelia nuolatinį uždegimą, kurį galima aptikti kraujyje, skelbia portalas „Sky News“. Išanalizavus daugiau kaip 650 žmonių, kurie gulėjo ligoninėje dėl sunkaus COVID-19, nustatyta, kad pacientai, kuriems simptomai pasireiškė ilgai, turėjo imuninės sistemos su...
2024-04-11

Sergamumas tuberkulioze pasiekė aukštumas: situaciją dar pablogino COVID-19, ne visus atvejus nugali vaistai

Tuberkuliozę sukelia bakterijos, kurios paprastai pažeidžia plaučius ir plinta oru, kai užsikrėtęs asmuo kosėja arba čiaudi. Naujoje ataskaitoje teigiama, kad 2023 m. JAV tuberkuliozės atvejų skaičius buvo didžiausias per dešimtmetį. Nors COVID-19 pandemijos pradžioje atvejų sumažėjo, nuo to laiko jų tik daugėja, skelbia portalas „Euronews“. Tuberkuliozės atvejų skaičius išaugo visose amžiaus grupėse – užregistruota daugiau kaip 9,6 tūkst. atvejų, t. y. 16 proc.
2024-04-08

Ministrų kabinetas įtraukė COVID-19 į profesinių ligų sąrašą

Vyriausybė nutarė įtraukti COVID-19 į profesinių ligų sąrašą. COVID-19 bus pripažįstama profesine liga asmenims, dirbantiems žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo, ligų prevencijos bei pagalbos namuose srityje. Taip pat tų sektorių, kuriuose įrodyta koronaviruso infekcijos rizika, darbuotojams. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad profesinių ligų sąrašo tikslinimas reikalingas ir siekiant įgyvendinti 2022 m. Europos Komisijos (EK) rekomendaciją.

Sergamumas gripu, COVID-19 sumenko, peršalimo ligomis – ūgtelėjo

Praėjusią savaitę fiksuotas sumenkęs sergamumas gripu, koronavirusu, tačiau ūgtelėjo sergamumas peršalimo ligomis, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumas šiomis ligomis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis buvo kiek didesnis – 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Dviejose savivaldybėse – Marijampolės ir Vilniaus miesto – sergamumas vėl peržengė epideminį slenkstį.
2024-03-25

Per parą šalyje – 44 koronaviruso atvejai

Antradienį koronaviruso infekcija patvirtinta 44 žmonėms, 8 iš jų susirgo pakartotinai skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruo nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Svarbu žinoti pasiskiepijusiems nuo COVID-19: mokslininkai nustatė, kokių mirtinų ligų rizika sumažėja

Vakcinos nuo COVID-19 gerokai sumažina su infekcija susijusio širdies nepakankamumo ir potencialiai pavojingų kraujo krešulių riziką, rodo didelio masto tyrimo rezultatai. Tyrėjai išanalizavo daugiau kaip 20 milijonų Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Estijos gyventojų sveikatos įrašus ir rado nuoseklių įrodymų, kad skiepai apsaugo nuo sunkių širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų.
2024-03-17

Per parą šalyje – devyni nauji koronaviruso atvejai, fiksuota viena mirtis

Šeštadienį koronaviruso infekcija patvirtinta devyniems žmonėms, du iš jų susirgo pakartotinai skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą koronavirusas pražudė vieną žmogų. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9895. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.
2024-03-17

20-metė prabilo, kokios sveikatos problemos užklupo po COVID-19: „Tapau neatpažįstama aplinkiniams“

Ilgalaikis COVID-19 gali pasireikšti bet kam, nepriklausomai nuo pirminės infekcijos sunkumo. Žurnale „Nature Reviews Microbiology“ 2023 m. sausį paskelbtame tyrime rašoma, kad šia lėtine povirusine būkle pasaulyje serga mažiausiai 65 mln. asmenų, o tai sudaro maždaug 1 iš 10 SARS-CoV-2 virusu užsikrėtusių asmenų. Iš daugiau kaip 200 simptomų, susijusių su ilgalaikiu COVID-19, smegenų migla yra vienas iš labiausiai paplitusių ir ilgalaikių simptomų.
2024-03-16

Įspėja visus prasirgusius koronavirusu: nenustebkite pajutę šiuos simptomus

Nors daugelis žmonių po koronaviruso sukeltos ligos atsigauna be rimtesnių pasekmių, vis daugiau tyrimų rodo, kad ši infekcija gali sukelti ilgalaikesir netgi sunkias komplikacijas. Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad šios komplikacijos gali paveikti įvairias kūno sistemas, įskaitant plaučius, širdį, smegenis, nervus.
2024-03-11

COVID-19 išnaikino vieną gripo atmainą: planuojama keisti gripo vakcinų sudėtį

Jau 10 metų amerikiečiai gali skiepytis nuo gripo, kuris apsaugo nuo keturių viruso atmainų: dviejų A ir dviejų B atmainų. Tačiau nuo šio rudens visi Jungtinėse Valstijose platinami skiepai nuo gripo bus tik trijų atmainų (trivalenčiai), o šis pakeitimas iš dalies įvyko dėl COVID-19, skelbia CNN.
2024-03-10

Kamuoja nepakeliamos pagirios? Dėl visko gali būti kaltas COVID-19

Tyrimas rodo, kad žmonės, kurie sako, jog kenčia nuo ilgojo COVID-19, gali būti labiau linkę kentėti nuo sunkių pagirių. Stanfordo universiteto (JAV) mokslininkai apklausė žmones, kuriems praėjus keliems mėnesiams po pasveikimo nuo COVID-19 infekcijos pasireiškė ilgai trunkantys simptomai, ir visi jie nurodė, jog jų pagirios yra kur kas sunkesnės.
2024-03-09

Pasaulinę šlovę pelniusi lietuvė mokslininkė prisidėjo prie COVID-19 pandemijos suvaldymo

Lietuva gali didžiuotis daugybe gabių ir talentingų asmenybių. Fizinių ir technologijos mokslo centro mokslininkė dr. Ieva Plikusienė – neabejotinai yra viena iš jų. Ne veltui pasaulio žiniasklaidoje ji pristatinėjama mokslo „roko žvaigžde“. Jau šį šeštadienį TV3 laidos „Tylūs geradariai“ žiūrovai bus pakviesti iš arčiau susipažinti su viena perspektyviausių jaunųjų mokslininkių, kuri ne tik pelnė prestižinį Tarptautinių kylančių talentų apdovanojimą, bet ir yra pripažinta visame pasaulyje.
2024-03-07

Per parą Lietuvoje – 34 nauji koronaviruso atvejai

Trečiadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 34 žmonėms, 6 iš jų susirgo pakartotinai, pranešė Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9897. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

62-ejų vyras gavo daugiau nei 200 skiepų nuo COVID-19: pasakė, kaip jaučiasi

Vokietijos mokslininkai ištyrė „hipervakcinuotą“ vyrą, kuriam, jų teigimu, buvo atlikta daugiau kaip 200 skiepų nuo koronaviruso injekcijų, tačiau jis nepatyrė jokio pastebimo šalutinio poveikio ar žalos imuninei sistemai.

Per parą Lietuvoje – 7 nauji koronaviruso atvejai

Šeštadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 7 asmenims, iš jų trys susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9893. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Naujas COVID-19 netikėtumas – dalis užsikrėtusiųjų serga net mėnesį

COVID-19 yra klastinga liga. Per koronaviruso pandemiją paaiškėjo vienas dalykas – kai kuriems užsikrėtusiems, pirminė infekcija išnyksta tik po ilgo laiko, kartais net po mėnesio. Dabar nauja Oksfordo universiteto atlikta analizė rodo, kad po COVID-19 susirgimo, pasikartojančios infekcijos gali būti dažnesnės, nei tikėtasi.
2024-03-02

Nustatytos naujos COVID-19 pasekmės: infekcija gali palikti sutrikimų visam gyvenimui

COVID-19 gali visam laikui paveikti mąstymo įgūdžius ir pakenkti gebėjimui formuoti naujus prisiminimus. Svarbus 140 tūkst. britų tyrimas parodė, kad virusu sirgusiems asmenims šiek tiek prasčiau sekasi atlikti atminties, mąstymo ir dėmesio testus, tai galima nustatyti praėjus daugiau nei metams po užsikrėtimo. Tačiau Londono imperatoriškojo koledžo tyrimas rodo, kad žmonės gali pradėti atsigauti po užsitęsusios COVID-19 infekcijos.
2024-03-01

Per parą Lietuvoje nustatyti 35 koronaviruso atvejai

Trečiadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 35 asmenims, iš jų septyni susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Koronaviruso statistika: 90 naujų susirgimų, mirčių nefiksuota

Pirmadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 90 asmenų, iš jų 16 susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Per parą Lietuvoje – 14 naujų koronaviruso atvejų

Sekmadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 14 asmenų, iš jų keturi susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9897. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.
Į viršų