gitanas nausėda

Gitanas Nausėda

 

Gimęs 1964 m. gegužės 19 d. Klaipėdoje, Lietuvos politikas, finansininkas, dėstytojas ir nuo 2019 m. gegužės 26 d. – Lietuvos Respublikos dešimtasis prezidentas.

 

Jis studijavo Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultete ir vėliau tapo Ekonomikos fakulteto dėstytoju. Nausėda dirbo Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktoriumi, o vėliau – SEB banko vyriausiuoju ekonomistu. Jo politinė veikla apima įvairias roles, pradedant darbu kaip laikino prezidento Artūro Paulausko konsultantu ir baigiant aktyviu dalyvavimu Valdo Adamkaus rinkimų kampanijoje. 2019 m.

Nausėda laimėjo prezidento rinkimus ir tapo šalies vadovu. Jis žinomas kaip ekonomikos ekspertas, turintis tvirtas įžvalgas apie Lietuvos ir tarptautinę finansų sistemą.

700 asmenų laukia prezidento sprendimo dėl pilietybės, patikrą stabdo resursų trūkumas

Prezidento sprendimo dėl Lietuvos pilietybės suteikimo šiuo metu laukia apie 700 asmenų, greičiau patikrinti pilietybės siekiančius asmenis neleidžia riboti resursai, sako Prezidentūra. Prezidentūros BNS atsiųstame komentare teigiama, kad šiuo metu sprendimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo laukia apie 700 asmenų. Iš jų 331 prašymas apsvarstytas Pilietybės reikalų komisijos, 352 prašymai dar nebuvo svarstyti.
Aktualijos Prieš 6 val.

Kandidatai į prezidentus sulaukė Pauliaus Motiejūno klausimo – svarstė apie sporto padėtį Lietuvoje

Didžiuosiuose TV3 kandidatų į prezidentus debatuose – dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė neišsisuko ir nuo su sportu susijusių klausimų.  Berlyne finalines kovas stebintis Eurolygos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas kandidatams į prezidentus įrašė vaizdo įrašą, kuriame uždavė klausimą apie sporto situaciją Lietuvoje.

Nausėdos ir Šimonytės komplimentai vienas kitam: štai, kurias varžovo savybes vertina

Didžiuosiuose TV3 kandidatų į prezidentus debatuose – dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos ir premjerės Ingridos Šimonytės komplimentai vienas kitam. Debatų pradžioje vedėjas Edmundas Jakilaitis prisiminė 2019-ųjų metų, kai paprašė tų pačių kandidatų vienas kitą pagirti. Tą patį jis paprašė padaryti ir dabar. Pirmoji pasisakė I. Šimonytė, kuri savo varžovą, dabartinį šalies vadovą vertina už provakarietiškas vertybes. „Neatsimenu, ką sakiau tada (per 2019 m. debatus – red. past.

Nausėdą ir Šimonytę egzaminavo net moksleiviai: „Ar jūs tikrai tokie kieti?“

Lemiamuose kandidatų į prezidentus debatuose netrūksta staigmenų. Itin svarbų klausimą dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė išgirdo iš... Šeštokės Adelijos. Jai kandidatai turėjo atsakyti, kokių įgūdžių Lietuvos jaunimui reikės ateityje ir ko, jų nuomone, patiems trūko mokykloje. Savo ruožtu penktokas Arnas kandidatų žinias tikrino uždavęs suktą klausimą apie gegužės 9-ąją. „Sveiki, kandidatai. Aš negaliu balsuoti, bet man rūpi mano ir šalies ateitis.

Šimonytė tikina, kad tarpiniai patikrinimai leido išmokti daug pamokų: Nausėda atkerta – Vyriausybė mokosi, o vaikai kenčia

Problemos, kilusios tarpinių vienuoliktokų patikrinimų metu leido išmokti tam tikras pamokas, sako premjerė Ingrida Šimonytė ir tikina, kad šie pokyčiai pasiteisino. Visgi, perrinkimo siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia – kilusi krizė švietime sukėlė paniką, o Vyriausybė išmoko pamokas vaikų psichologinės sveikatos sąskaita. Penktadienio vakarą vykusiuose prezidento rinkimų debatuose Vyriausybės vadovė sulaukė klausimų dėl padėties švietime.
Aktualijos Prieš 21 val.

Išsiskyrė Nausėdos ir Šimonytės nuomonės dėl VSD pranešėjo komisijos: prezidentas Seimui palinkėjo sėkmės

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Seimo Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisija jam primena Stalino laikais veikusias troikes. Pasak šalies vadovo, nepatogius jam klausimus kėlęs parlamentinis tyrimas pateikė „kreivus“ darbo rezultatus. Savo ruožtu šalies vadovui rinkimuose oponuojanti Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad G. Nausėdai derėjo atsakyti į komisijos klausimus.
Aktualijos Prieš 22 val.

Šimonytė ir Nausėda pasakė, ką daryti, kad laimėtume „Euroviziją“: išskyrė savo favoritus

Kandidatų į prezidentus debatuose – netikėtas klausimas iš dainininkės Monikos Liu. 2022 m. „Eurovizijoje“ dalyvavusi atlikėja paklausė Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos: ką daryti, kad Lietuva laimėtų didžiausią Europoje dainų konkursą? Antros kadencijos siekiantis šalies vadovas G. Nausėda teigė, kad Lietuva turėtų išlikti savimi ir nesižvalgyti į kitus – tada ir ateis mūsų valanda. „Mums vieną kartą reikia pabaigti ieškoti to formato, kuris mums atneš pergalę.

Blažytės aukos sulaukęs Nausėda: ji pervedė lėšų žmogui, kurio geopolitinės nuostatos yra labai aiškiai žinomos

Prezidentas Gitanas Nausėda nemato nieko blogo, jog sulaukė tūkstantinės aukos iš „Vikondos grupės“ savininkės ir pastaruoju metu prokremliškais pareiškimais pasižymėjusios Jolantos Blažytės. Perrinkimo siekiantis šalies vadovas tikina – verslininkė paaukojo kandidatui, kurio politinės pažiūros yra aiškios. G. Nausėda taip pat atkreipia dėmesį, jog nepriklauso jokiai politinei partijai, todėl neturi galimybės gauti partinės finansinės paramos.
Aktualijos Prieš 22 val.

Europos Komisijos pirmininko rinkimuose Nausėda palaikys konservatorės kandidatūrą

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad Europos Komisijos pirmininko rinkimuose palaikys dabartinės institucijos vadovės Ursulos von der Leyen kandidatūrą.  „Man labai imponuoja dabartinė Europos Komisijos pirmininkė“, – penktadienį vykusiuose „TV3“ debatuose atsakydamas į oponentės Ingridos Šimonytės klausimą tikino G. Nausėda.  Į tokį atsakymą premjerė sureagavo klausimu, ar netrukdys, jog U. von der Leyen – konservatorė. „Nepaisant to.
Aktualijos Prieš 22 val.

Šimonytė Vyriausybės išvadą dėl Nausėdos siūlytų viešojo transporto lengvatų žada kitą savaitę

Prezidentui Gitanui Nausėdai teigiant, kad jis jau metus laiko nesulaukia vertinimo iš Ministrų kabineto dėl savo siūlomų viešojo keleivinio transporto lengvatų, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, jog Vyriausybė išvadą pateiks jau kitą savaitę. Anot jos, procesas užtruko dėl gausos siūlymų, kuriuos registruoja parlamentarai.
Aktualijos Prieš 22 val.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų