prezidentas

Prezidentas

 

Tai vadovo titulas, naudojamas įvairiose organizacijose, taip pat ir kaip respublikų vadovų titulas. Šis titulas išpopuliarėjo JAV 1789 m., kai prezidentas buvo paskirtas valstybės vadovu. Vėliau prezidento titulą perėmė iš kolonijinio valdymo išsivadavusios Pietų Amerikos šalys, o pirmasis Europos prezidentas buvo Prancūzijoje 1848 m., Azijoje - Kinijos Respublikoje 1912 m., o Afrikoje - Liberijoje 1848 m. Prezidento funkcijos apima šalies užsienio politikos formavimą, ryšių palaikymą su kitomis valstybėmis ir tarptautinių sutarčių ratifikavimą. Lietuvos kontekste, prezidentas turi didžiausius įgaliojimus užsienio politikos srityje, sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus, pasirašo tarptautines sutartis, skiria ir atšaukia Lietuvos diplomatinius atstovus. 

Žuvęs Irano prezidentas represijas lemia ir po mirties: ieškoma, kas džiaugėsi aviakatastrofa

Iranas, po prezidento žūties, turi dvi dienas truksiančias laidotuvių procesijas penkiuose šalies miestuose. Per jas režimo rėmėjai gali atsisveikinti su aviakatastrofoje žuvusiu prezidentu ir kitais įtakingais lyderiais. Aiškėja, kad represijos žuvusį tironą lydi ir po mirties. Iranas pradėjo medžioti ir sulaikyti dėl prezidento mirtį šventusius iraniečius.
2024-05-22

Kremlius pradėjo aršų Zelenskio puolimą: skleidžia abejones, nors Putino akyje – rąstas

Rusijos valdžia ir propagandininkai karštligiškai bando visus įtikinti, kad Volodymyras Zelenskis nebėra legitimus Ukrainos vadovas, nes baigėsi jo valdymo kadencijos laikas. Tokiu būdu siekiama susilpninti Ukrainos, kaip valstybės, pozicija.
52 2024-05-21

Nacionalinis krizių valdymo centras: per rinkimus rimtų incidentų nefiksuota

Nacionalinis krizių valdymo centras sako, kad, vykstant prezidento rinkimams ir referendumui dėl pilietybės, rimtų incidentų nefiksuota, tarnybos pasiruošusios reaguoti, jei tokių bus.
Aktualijos 2024-05-12

Kalėjime balsavęs Masiulis ir Gapšys – akivaizdžiai sulysę: „Kai krenta politinis svoris, tada krenta ir kūno svoris“

Išankstinuose prezidento rinkimuose balsuoja ne tik laisvėje gyvenantys piliečiai, bet ir kalėjimuose sėdintys nuteistieji. Savo balsą jau atidavė Kauno kalėjime bausmę atliekantis darbietis Vytautas Gapšys ir Eligijus Masiulis. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Su rinkimų komisijos atstovais sveikinasi belangėje už korupcinius nusikaltimus dienas leidžiantis darbietis Vytautas Gapšys. Komisijos narė dar ir pareplikuoja.

Valdas Adamkus paatviravo, už kurį kandidatą balsavo

Paskutinę išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose dieną prie balsavimo punktų nusidriekė dar didesnės eilės nei trečiadienį. Balsuoti už save suskubo ir kandidatai į prezidentus. Premjerė Ingrida Šimonytė, belaukdama eilėje, su rinkėjais ir jų augintiniais darėsi asmenukes. O kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų žmonės sutiko garsiais plojimais. 98 metus einantis prezidentas paatviravo, kad balsavo už pastovumą.

Keisčiausias pasaulio diktatorius: nuo meilės žirgams iki reperio ir didžėjaus karjeros

Pasaulį sudrebino žinia, kad galimai mirė Turkmėnistano prezidentas Gurbanguly Berdymuchamedovas. Nesvarbu, kad faktinis šalies valdymas padovanotas sūnui Serdarui Berdymuchamedovui, realiai Turkmėnistaną valdo Gurbanguly. Gurbanguly valdo ir valdys šią šalį iki pasaulio pabaigos, kaip yra pats paskelbęs savo nutarimuose bei teisės aktuose.
2024-05-05

Nausėda su komanda lankysis Mažeikiuose

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankysis Mažeikiuose. Čia jis susitiks su rajono savivaldybės mere Rūta Matulaitiene, vietos bendruomene, dalyvaus diskusijoje dėl kliūčių žmonėms su negalia mažinimo, lankysis Mažeikių muziejuje. Šiemet padažnėjus G. Nausėdos išvykoms į regionus jo varžovai prezidento rinkimuose teigia, kad jis rinkimams naudoja administracinius resursus.

Prezidentinėje kampanijoje – mirtina tyla: ekspertai nusivylę kandidatais

Iki Prezidento rinkimų likus mažiau nei trims savaitėms Lietuvoje – priešrinkiminės kampanijos štilis, kokio dar nėra buvę. Miestų gatvėse – vos vienas kitas kandidatų plakatas, o koks, pavyzdžiui, Gitano Nausėdos rinkimų šūkis, neaišku net politikos tyrinėtojams. Kodėl nemato jokių kandidatų reklamų ir agitacijos, nesupranta ir pasirinkti turintys žmonės.

Žalimas sukritikavo Nausėdą: jis – įstatymus laužantis pilietis

Valdančiųjų laisviečių kandidatas prezidento rinkimuose Dainius Žalimas sako, kad partijos ir jo žmonos sutartis dėl konsultacijų rinkimų kampanijos metu buvo klaida, o išmokėti pinigai grąžinti. Sutartį su teisininke Ingrida Danėliene Laisvės partija sudarė kovo 21 dieną.

Gitanas Nausėda: Vokietijos brigados perkėlimas į Lietuvą vyksta pagal planą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vokietijos brigados perkėlimo į Lietuvą procesas vyksta pagal planą. „Džiaugiuosi, kad viskas kol kas vyksta taip, kaip suplanuota. Planai labai aiškūs, išdėstyti kiekvieniems metams, siekiant pabaigti visą operacinį pajėgumą sutelkti čia iki 2027 metų pabaigos“, – žurnalistams po susitikimo su Berlyno brigados „Lietuva“ elemento vadu André Hastenrathu sakė G. Nausėda.
Aktualijos 2024-04-25
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų