REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Lietuviai apsiperka Lenkijoje (nuotr. SCANPIX)

Artėjant šventėms gyventojai suskubo pirkti dovanas, šventinius papuošimus, o kai kas jau perka ir maisto produktus šventiniam stalui. Ne vienas gyventojas parduotuves Lietuvoje išmainė į prekybos centrus Lenkijoje. Tačiau dabar ten netgi vykti nebereikia. Daugėja įmonių, kurios internetu užsakyta prekes iš Lenkijos parveža į Lietuvą už papildomą mokestį. Šis prasideda nuo 1,99 euro. 

4

Artėjant šventėms gyventojai suskubo pirkti dovanas, šventinius papuošimus, o kai kas jau perka ir maisto produktus šventiniam stalui. Ne vienas gyventojas parduotuves Lietuvoje išmainė į prekybos centrus Lenkijoje. Tačiau dabar ten netgi vykti nebereikia. Daugėja įmonių, kurios internetu užsakyta prekes iš Lenkijos parveža į Lietuvą už papildomą mokestį. Šis prasideda nuo 1,99 euro. 

REKLAMA

Tiek įmonių atstovės, tiek patys pirkėjai sako, kad apsiperkant Lenkijoje galima sutaupyti šimtus ar net tūkstančius eurų.

Apsipirko už 450 eurų dviem mėnesiams

Štai portalo tv3.lt skaitytoja Rima (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad praėjusią savaitę apsipirko Suvalkuose. 

„Daugiausiai pirkau maisto, 27 kg šviežios mėsos, pieno produktų, makaronų, konservuotų daržovių, duonos, saldumynų šventėms ir t.t. Taip pat nusipirkau įvairių buities, švaros prekių, sauskelnių. Visos šios prekės man atsiėjo beveik 450 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

Sutaupiau mažiausiai 300 eurų, Lietuvoje visos šios prekės būtų atsiėjusios kone dvigubai“, – skaičiavo moteris. 

Ji tikisi, kad visų šių Lenkijoje įsigytų prekių jos keturių asmenų šeimai užteks beveik du mėnesius. 

REKLAMA

„Jeigu leis galimybės kitą kartą apsipirkti į Lenkiją vyksime jau sausio mėnesio pradžioje“, – teigė Rima. 

Į Lenkiją ne tik apsipirkti, bet ir pramogauti 

Dar viena portalo tv3.lt skaitytoja, kaunietė Ingrida pasakojo, kad gruodžio pradžioje kalėdinių dovanų vyks pirkti į Lenkiją. 

„Lenkijoje, Varšuvoje, su šeima žadame praleisti visą savaitgalį. Su vaikais aplankysime kalėdinį miestelį, apsipirksime parduotuvėse, užsuksime ir į turgų. Dovanoms žadame išleisti 150 eurų, o maistui – apie 200 eurų. Pirksime ilgai negendančių produktų, saldumynų. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Lietuvoje už dovanas tektų pakloti kelis šimtus eurų, vien vaikams žaislai atsieitų iki 100 eurų, o kur dar kitos dovanos artimiesiems. Šiemet dovanos bus praktiškos, giminaičiams dovanosime brangesnių, kokybiškesnių maisto produktų“, – pasakojo moteris. 

Ji piktinosi itin išaugusiomis maisto prekių kainomis Lietuvos parduotuvėse. 

„Labai brangus maistas, mes kažkaip dar užsidirbame maistui, tačiau mano ir vyro tėvai jau pensininkai, jiems tenka taupyti. Todėl Kalėdų proga dovanosime brangesnių saldumynų, kavos, arbatos ir kitų maisto produktų. Gaila, kad skanesnis maistas tampa nebe įprastu dalyku, bet prabanga, netgi dovana artimiesiems“, – pasakojo Ingrida. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad Lenkijoje pigesnės ne tik prekės, bet ir paslaugos. 

„Į Varšuvą vyksime pirmąjį gruodžio savaitgalį. Jau išsinuomojome dviejų kambarių butą. Jo nuoma parai mums atsieis beveik 50 eurų, tačiau jame tilpsime visi keturi, mes su vyru ir du vaikai. 

Tuo metu Vilniuje viešbučius ar trumpalaikės nuomos butų kainos didesnės. Lenkijoje apsimoka ne tik apsipirkti, bet ir pramogauti ir atostogauti“, – įsitikinusi moteris. 

Prekes iš Lenkijos atveža į Lietuvą 

Lietuviai jau ne tik patys važiuoja į kaimyninę šalį apsipirkti, bet ir užsisako lenkiškų prekių parvežimą.

Prekių atvežimo paslaugas teikiančios įmonės wepack.lt vadovė Indrė Prichockaitė pasakojo, kad Lenkijos internetinėse parduotuvėse galima rasti daug pigesnių prekių nei Lietuvoje. 

REKLAMA

„Tačiau daugelis jų, prekių nesiunčia į Lietuvą, o jeigu tai ir daro, tarptautinė siunta pasidaro per brangi. Naudodamiesi mūsų paslaugomis gyventojai siuntas gali parsisiųsti kur kas pigiau. 

Bet kaip viskas vyksta? Žmonės užsiregistruoja mūsų tinklapyje ir gauna adresą, kuriuo gali užsisakyti prekes. Taip pat gauna ir pirkėjo kodą, pagal kurį identifikuojame pirkėjus. Taip žinome, kam kokios prekės priklauso“, – pasakojo įmonės vadovė. 

Ji tikino, kad apsipirkti Lenkijos elektroninėse parduotuvėse taip pat paprasta, kaip ir Lietuvos parduotuvėse. 

„Pirkėjai patinkančias prekes susideda į prekių krepšelį ir nurodo mūsų adresą. Kai prekės atvyksta į mūsų sandėlį Lenkijoje, mes kitą dieną jas jau atsivežame į Lietuvą. Tada pirkėjai apmoka prekės atvežimą ir prekes pristatome paštomatu, užsakome kurjerį į namus arba jas galima atsiimti tiesiog mūsų sandėlyje Vilniuje.  

REKLAMA

Atvežimo kaina priklauso nuo svorio. Siuntos, iki 1 kg svorio atvežimas, kainuoja 2,29 euro, dar papildomai reikia mokėti už siuntimą paštomatu ar kurjeriu. Kuo siunta sunkesnė, tuo jos atvežimo kaina būna didesnė“, – pasakojo I. Prichockaitė. 

Tuo metu Kauno prekių atvežimo įmonės Lenkijojepigiau.lt marketingo specialistė Ugnė Andriuškevičiūtė irgi pasakojo, kad jų tinklapyje pirkėjai užsiregistravę gauna adresą, kuriuo gali siųstis prekes iš Lenkijos. 

„Kai užsakytos prekės pasiekia mūsų sandėlį, jau tą pačią dieną jas atsivežame į Lietuvą. Tuomet pirkėjai prekes gali atsiimti mūsų sandėlyje Kaune arba pasirenka jiems patogų pristatymo būdą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekių pristatymo kaina priklauso nuo svorio. Pavyzdžiui, jeigu siunta sveria iki 1 kg, jos pristatymas kainuoja 1,99 euro, jeigu klientas nori prekę gauti į paštomatą dar papildomai tenka mokėti 1,99 euro, o kurjeris į namus prekę pristatytų už 2,85 euro. Jeigu siunta sveria 2 kg jau tektų mokėti 2,79 euro ir vėl papildomai 1,99 euro už pristatymą į paštomatą. Kurjerio paslauga atsieitų 3,35 euro.  Kuo prekė sunkesnė, tuo jos pristatymas brangesnis“, – skaičiavo įmonės atstovė. 

Perka nuo baldų iki kalėdinių eglučių 

Pasak I. Prichockaitės, prekių pobūdis priklauso nuo sezono. 

„Šiuo metu gyventojai daugiausiai perka kalėdines eglutes, rogutes, lemputes, advento kalendorius. Tuo metu pavasarį ir vasarą žmonės neretai perka baldus. Jie Lenkijoje kur kas pigesni. Štai vienas klientas pasakojo, kad virtuvės baldų komplektas jam atsiėjo net 1 tūkst. eurų pigiau. Jo siunta buvo didelė, daug svėrė. Tačiau net mums sumokėjęs už atvežimą, vyras vis tiek sutaupė 1 tūkst. eurų. 

REKLAMA

Tačiau ne viso prekės ten pigesnės, tar prieš perkant visada būtina pasitikrinti kainas. Pavyzdžiui, vyrai dažnai teiraujasi metalo, medžio ar kitokių remontui skirtų įrankių. Garsių prekinių ženklų įrankiai „Makita“, „Bosch“ kainuoja panašiai, kaip ir Lietuvoje“, – tikino I. Prichockaitė. 

U. Andriuškevičiūtė pastebėjo, kad prieš Kalėdas išaugo siuntų kiekis. 

„Dažniausiai žmonės apsiperka parduotuvėje „Allegro“. Žmonės perka baldus, buitinė technika, tiek kalėdinės eglutės, mišinukai kūdikiams, drabužius“, – vardijo įmonės marketingo specialistė.

Kainos skiriasi dvigubai?

Anot U. Andriuškevičiūtės, dauguma parduotuvių Lenkijoje nepristato siuntų į Lietuvą, todėl ir reikia, kad kažkas jas pristatytų Lietuvos gyventojams.  

REKLAMA

„O kainų skirtumas akivaizdus, pavyzdžiui, mišinukai kūdikiams Lietuvoje kainuoja apie 20 eurų už 800 g. o Lenkijos vaistinėse tuos pačius galima įsigyti už 11–12 eurų. Todėl netgi ir pridėjus parvežimo į Lietuvą išlaidas, kaina išeina mažesnė. 

O I. Prichockaitė pastebėjo, kad Lenkijoje prekių pristatymas kur kas spartesnis. 

„Kai žmogus užsisako prekę, jau kitą dieną ji atgabenama į mūsų sandėlį. Dar kitą dieną prekė jau būna Lietuvoje. Perkant Lenkijoje prekes galima gauti dar netgi anksčiau nei Lietuvoje“, – sakė įmonės vadovė. 

Štai kuo skiriasi gerai valdoma valstybė nuo prastai valdomos ir korumpuotos Lietuvos.
Na taip, kol Lietuvoje vadovaus idiotu gaujos, tol kelsime Lenkijos ekonomika. Musu valdzia geriau ismes sugedusius produktus, nei parduos pigiau.
Labai naudinga informacija. Ačiū
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų