REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūrai pareiškus, kad susiskaldymą Seime lėmė beatodairiški valdančiųjų veiksmai ir siekis nugalėti opoziciją, į kritiką sureagavo ir patys valdantieji. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė sako, kad prezidentūra pernelyg sudramatizavo esamą situaciją, nes turi „selektyvią klausą“.

Prezidentūrai pareiškus, kad susiskaldymą Seime lėmė beatodairiški valdančiųjų veiksmai ir siekis nugalėti opoziciją, į kritiką sureagavo ir patys valdantieji. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulienė sako, kad prezidentūra pernelyg sudramatizavo esamą situaciją, nes turi „selektyvią klausą“.

REKLAMA

Jos teigimu, nuo pat kadencijos pradžios iš prezidento valdantieji girdi tik kritiką ir mato „nuolatinį stovėjimą drauge su opozicija“.

„Susidaro toks įspūdis, kad prezidentas yra tapęs opozicijos lyderiu“, – apie prezidento kritiką kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulienė.

„Kadangi jis prieš prezidento rinkimus yra kalbėjęs, kad jis bus moderatoriumi, ir bandys suvienyti įvairias puses, ar tai būtų politinės partijos, ar visuomenės grupės, [tačiau] jis renkasi tam tikrą kryptį“, – priduria parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kaip valdantieji vertina prezidentūros pareiškimą, kad susiskaldymą Seime lėmė beatodairiškai valdančiųjų veiksmai, R. Morkūnaitė-Mikulienė apgailestauja ir teigia, kad prezidentūra galėtų labiau įsigilinti į situaciją, nes ši „dabar pernelyg sudramatizuota“.

REKLAMA

„Statutas galioja visiems Seimo nariams – pozicijai ir opozicijai, ir tai yra mūsų bendros sutartos žaidimo taisyklės, pagal kurias yra organizuojamas Seimo darbas. Vieną instrumentą naudoja vieni politikai, kitą – kiti. Man atrodo, kad susirinkti trečiadienį 8 val. ryto į darbą nėra kažkoks opozicijos teisių pažeidimas, nes žmonės kiekvieną dieną renkasi į darbą. Tai yra nepagrįsta kritika.

Kalbant, ką opozicija kelia dėl tarpininkavimo grafikų, ir mūsų partijos vadovas išsakė, kad tai yra apmaudus nesusipratimas ir tikrai tokių ketinimų nebuvo. Jeigu opozicija galėtų išgirsti tai, manau, kad tos problemos išsispręstų“, – kalbėjo ji.  

REKLAMA
REKLAMA

TS-LKD frakcijos seniūnė taip pat viliasi, kad opozicija priims sprendimą tęsti darbą Seime, kadangi juos į parlamentą išrinko piliečiai.

„O piliečių skirtumai atsispindi ir Seimo salėje. Reikia surasti bendrus taškus ir kalbėti. Tai šią situaciją įvertinčiau kaip emocinio pobūdžio takoskyrų paiešką ir opozicijos pusės“, – pridūrė R. Morkūnaitė-Mikulienė.

Prezidentas ragina skubiai ieškoti išeities

Susiskaldymą Seime lėmė beatodairiški valdančiųjų veiksmai, teigia prezidentas Gitanas Nausėda, ragindamas parlamento vadovybę skubiai ieškoti išeities.

Taip Prezidentūra komentavo situaciją, kai valdantiesiems trečiadienį surengus nenumatytą posėdį, kad būtų baigtas balsavimas dėl interpeliacijos, ketvirtadienio rytą susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai nutarė posėdžiauti atskirai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šioje sudėtingoje geopolitinėje situacijoje Lietuvai kaip niekada reikalinga vienybė ir gebėjimas įsiklausyti. Deja, buldozerio principai politikoje ir beatodairiškas valdančiosios daugumos siekis „nugalėti“ oponentus bet kokiomis priemonėmis suskaldė Seimą ir atvedė į situaciją, kurios nesame matę jau keletą dešimtmečių“, – teigiama BNS prezidento atstovo Rido Jasiuliono atsiųstame komentare.

„Prezidentas kviečia Seimo vadovybę skubiai ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų sklandų teisėkūros procesą ir neskaldytų nei parlamento, nei visuomenės“, – teigiama jame.

Konfliktą tarp valdančiųjų ir opozicijos įžiebė žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos svarstymas.

REKLAMA

Išklausę Graikijos prezidentės kalbą plenarinėje posėdžių salėje opozicijos atstovai ketvirtadienį pareiškė, kad su jais nesiskaitoma ir paliko salę.  Opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui Seimas svarstė antradienį.

Likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą ketvirtadienį. Valdantieji, reaguodami į tai, trečiadienio rytą sušaukė nenumatytą posėdį ir pritarė K. Navicko atsakymams.

Protestuodama prieš tai opozicija jau trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje.

Nieko naujo. Konservatnikai ir jų Čmil nutaiso kiaulių akeles ir kaltina visą pasaulį, išskyrus tikruosius kaltininkus - save. Padorumo ir sąžinės pas juos nei už kapeiką dabartine rusiškos valiutos verte.
Opozicija, nenusileidžiat. Ne tam mes jus rinkome, kad leistumėte kažkokiems netikšoms manipuliantams tyčiotis ir valstybės ir jos žmonių.

ir jų klapčiukai,panašūs į alkanus vilkus,puola visus kas jų ne garbina.Čmil ,tai pažeminimas mūsų artimiesiems ,žuvusiems už Lietuvos laisvę.Ciniška ,niekinanti eilinius normalius žmones,uoliai pataikaujanti darbdaviams.
Selektyviai... taip, jei elgesys arogantiškas, ,seime elgiasi kaip k-lės,ir dar ieško kaltų. Pažiūrėkite į veidrodį...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų