seimas

Lietuvos Respublikos Seimas

 

Tai vienarūšis parlamentas, atliekantis įstatymų leidybos funkcijas Lietuvoje. Jis sudarytas iš 141 nario, išrinktų ketverių metų kadencijai pagal mišrią rinkimų sistemą: dalis parlamentarų renkama vienmandatėse apygardose pagal daugumos sistemą, o kita dalis – pagal proporcinę sistemą iš partijų sąrašų. Seimas priima įstatymus, tvirtina valstybės biudžetą, sprendžia vyriausybės sudėties klausimus ir atlieka kitas svarbias funkcijas, susijusias su valstybės valdymu ir politikos formavimu. Seimo veikla yra pagrindas demokratinės santvarkos veikimui šalyje, užtikrinant piliečių atstovavimą ir valdžios institucijų veiklos kontrolę.

Seimui – siūlymas nemokamai maitinti visus pradinių klasių mokinius

Nors Seimas ne vieną kartą yra atmetęs opozicijos iniciatyvas nemokamai maitinti visus pradinukus, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis ketvirtadienį vėl bandys teikti parlamentui tai numatančias  įstatymo pataisas. Seimui bus pasiūlyta nemokamus pietus, nevertinant pajamų, skirti mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą trečiojoje ir ketvirtoje klasėse.
147
Prieš 2 val.

Riaušių prie Seimo byloje liudys du Seimo nariai

Vilniaus miesto apylinkės teismui toliau nagrinėjant 2021 m. riaušių prie Seimo bylą, teismo posėdyje ketvirtadienį savo parodymus duos parlamentarai socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Tomas Tomilinas. D. Šakalienė ir T. Tomilinas Eltai patvirtino, kad atvyks į teismo posėdį ir duos parodymus apie 2021 m. rugpjūčio įvykius prie Seimo. Šie parlamentarai byloje nėra pripažinti nukentėjusiaisiais.
Kriminalai Prieš 2 val.

Seimas balsuos, ar griežtinti taksi ir pavežėjų veiklą

Seimas ketvirtadienį apsispręs, ar nuo 2025-ųjų sugriežtinti taksi ir pavežėjų veiklą – parlamentarai balsuos dėl naujus apribojimus ir įpareigojimus numatančių Kelių transporto kodekso pataisų.  Nuo kitų metų Lietuvoje siūloma leisti taksi ir pavežėjų paslaugas teikti tik tiems vairuotojams, kurie turėtų  galiojantį Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės ar NATO šalyje, Šveicarijoje arba Ukrainoje išduotą pažymėjimą.
Prieš 3 val.

Seimui pasiūlyta atsisakyti reikalavimo tvirtinti paramos sutartį pas notarą

Seimas imasi svarstyti Civilinio kodekso (CK) pataisas, siūlančias supaprastinti paramos nevyriausybininkams teikimo procedūrą. Jeigu Seimas pritartų, bet kokio dydžio nevyriausybininkams skirtos paramos nebereikėtų forminti pas notarą – jos sutarčiai sudaryti pakaktų rašytinės formos.

Seimas leido atverti dar daugiau įmonių svarbių duomenų

Seimas pagerino duomenų prieinamumą ir platesnį jų naudojimą – tikimasi, kad tai padės kurti naujas ir plėtoti esamas elektronines viešąsias paslaugas ir produktus, paskatins spartesnę verslo plėtrą. Seimas antradienį priėmė tai numatančias Teisės gauti informaciją ir duomenų pakartotinio naudojimo įstatymo pataisas.  Įstatymas dėl svarbių duomenų atvėrimo nuo lapkričio 1-osios bus taikomas visoms 274 uždarosioms akcinėms ir akcinėms bendrovėms, kurias valdo valstybė arba savivaldybės.
Aktualijos 2024-04-23

Seime pateiktas siūlymas keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą

Ketvirtadienį Seime pateiktas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas įstatymo projektas, kuriuo numatoma keisti kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą. Už projektą po pateikimo balsavo 42, prieš 20, susilaikė 10 parlamentarų. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Kaimo reikalų komitetas. Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti gegužės 30 d., jam paprašyta Vyriausybės išvados.

Seimas toliau ieškos būdų griežtinti atsakomybę už saugos pažeidimus darbo vietoje

Seimas antradienį nusprendė toliau svarstyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) teikiamą įstatymų pataisų paketą, kuriuo siekiama geriau užtikrinti darbuotojų saugą, ypač jei dirbama statybose. Tai, pasak iniciatorių, galima padaryti įpareigojus darbdavius už saugos pažeidimus mokėti papildomas socialinio draudimo įmokas.
Aktualijos 2024-04-23

Nepilnamečiai negalės vadovauti jaunimo NVO: projektas grąžintas tobulinti

Seimas po svarstymo nepritarė Civilinio kodekso (CK) pataisoms, siūlančioms leisti nepilnamečiams nuo 16 metų, turint tėvų sutikimą, vadovauti jaunimo nevyriausybinėms organizacijoms (JNVO). Parlamentarai atsižvelgė į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nuomonę ir grąžino projektą iniciatoriams tobulinti. Už tai antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 5 parlamentarai.

Seimas linkęs pritarti naujai subsidijų šeimoms būstui regionuose tvarkai

Seime skinasi kelią nauja tvarka, pagal kurią bus skiriamos subsidijos jaunoms šeimoms,  norinčioms įsigyti būstą regionuose. Dėl pataisų liko paskutinis balsavimas.   Parlamentarai antradienį po svarstymo pritarė (už 55, prieš 19, o susilaikė 23) naujoms paramos dalybų taisyklėms.
Aktualijos 2024-04-23

Seimas linkęs pritarti siūlymui, kuris suvienodintų ribojimus renginiuose parduodamiems alkoholiniams gėrimams

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis būtų suvienodintas renginiuose leidžiamų pardavinėti alkoholinių gėrimų stiprumas. Taip pat siūloma leisti maisto pristatymo platformoms teikti informaciją apie gėrimų gamintoją ir kilmės šalį. Už projektą po svarstymo balsavo 63, susilaikė – 17, prieš 20 parlamentarų.
Aktualijos 2024-04-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų