• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norintiems išlaikyti nenuvytusias pelargonijas žiemos metu, britų sodininkystės ekspertas Alanas Titchmarshas dalinasi neįprastu būdu. Kad jūsų augalas liktų gyvas, jums prireiks tik laikraščio. 

Norintiems išlaikyti nenuvytusias pelargonijas žiemos metu, britų sodininkystės ekspertas Alanas Titchmarshas dalinasi neįprastu būdu. Kad jūsų augalas liktų gyvas, jums prireiks tik laikraščio. 

REKLAMA

Dažnai britų televizijos ekranuose pasirodantis Alanas Titchmarshas yra ir puikus sodininkystės ekspertas. „Sodininkystės guru“ vadinamas vyras dažnai dalinasi įvairiausiais patarimais, kaip tinkamai laikyti vienus ar kitus augalus, tad jais pasidalinti nusprendė ir su portalų skaitytojais.

Pelargonijos yra itin populiarūs augalai Jungtinėje Karalystėje. Turbūt dėl to ir nenustebtume, kuomet užėję bent pas kelis britus į svečius, pamatytume jų namuose žydinčias pelargonijas. Sužinokite, kaip pasinaudodami A. Titchmarsho patarimu, šiuos augalus per žiemą laiko britai. 

Išsaugoti gėles yra įmanoma

Alanas teigia, kad įdėję pastangų galite laisvai žiemos metu išlaikyti pelargonijas namų sąlygomis. Pasak jo, šiuos augalus galite paprasčiausiai iš lauko pernešti į kambarį, ant palangės. Tačiau turėkite omenyje, kad tai gali užimti nemažai vietos. 

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbus dalykas yra neleisti augalams pernelyg peršlapti. Jeigu per žiemą augalai bus šlapi, drėgni, jie paprasčiausiai – supus“, – aiškina sodo ekspertas.

REKLAMA

Alanas siūlo naudoti dar nuo Viktorijos laikų žinomą metodą, kurį taikė britai. Šis metodas užtikrins, kad jūsų augalai žiemos metu tikrai išliks sausi.  

„Reikia nuimti kai kuriuos lapus apačioje, nukirpti stiebus, kad jie sutrumpėtų. Tada jų atsikratykite ir tuomet nenaudodami jokio dirvožemio ant šaknų, pradėkite vynioti augalo šaknis į laikraštį. Svarbiausiai įsitikinkite, kad jos suvyniotos be jokių tarpų“, – pasakoja senų laikų metodą pelargonijų išlaikymui ekspertas.

Išgirdę šį metodą, dažnai žmonės ima kvatotis, tačiau Alanas tikina, kad šis puikus metodas palaiko pelargonijas gyvas, žiemos sezonu, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria: „Tikėkite, ar ne, tinkamai išlaikę augalą žiemą, pavasarį galėsite džiaugtis pumpurų krūva, žinoma, jei augale dar bus gyvybės ženklų.“

Dar keletas naudingų patarimų

Kuomet pelargonijos pradeda nebetilpti vazone ar auga greičiau nei tikitės, galite jas šiek tiek apskabyti. Pasak Alano, alternatyvus metodas yra ne visai toks „žiaurus“ kaip atrodo. Ruošiant jas žiemos sezonui, galite pamėginti ir apskabyti maždaug pusiau. 

Tą padarius, ekspertas siūlo kambaryje sutaupyti vietos ir augalus paprasčiausiai iš kelių vazonų, perkelti į vieną.

Jis priduria: „Dar kartą pakartosiu, kad žiemojant šiems augalams reikia labai sausos vietos.“

Svarbiausia prisiminti, kad pelargonijoms žiemos metu reikia ne tik išlikti sausoms, tačiau ir suteikti joms daug ryškios šviesos, laikyti žemoje temperatūroje.

Ką čia kur vynioti,nieko nesupratau.Aš nugeniu pelargonijas ir padedu žiemai vėsiai(įstikli to balkono spinton).Du kart per žiemą palaistau, negausiai.Viskas.Kai sušyla pavasarį,pradeda leist naujas šakeles,tuomet laistau gausiai ir patrešiu.
Tragiskas vertimas
Niekaip nesuprantu, ar straipsnis, išverstas iš užsienio kalbos,perskaitomas? Ar visiškai nesvarbu. Vertimas penktoko lygio.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų