Namie pamerktas gėles išlaikysite daug ilgiau: štai, ką reikia padaryti

Džiaugiantis paskutiniu vasaros mėnesiu dažnas iš lauko dar vis prisikina vasarinių gėlių. Augalus merkdami į vazą dažnai norime kuo ilgiau išlaikyti gražų, estetišką žiedą  tam išbandome įvairias technikas, kurios kartais nepasiteisina. Apie puokščių ir skintų gėlių išlaikymo gudrybes papasakojo „Floristai ant ribos“ floristė Ieva. 

Kaip dažnai keičiate vandenį vazoje? Ar kai baigiasi, apsidrumsčia? Floristė sako, kad vandenį reikėtų keisti kasdien – švarus vanduo yra geriausias žiedo draugas.  

„Vandenį reikia keisti kas dieną arba kai pamatome, kad jis pasidaro drumstas šiek tiek. Keičiant vandenį būtinai reikia patrumptinti gėlių kotelius, kad šviežesnės stiebo poros, per kurias vanduo keliauja į žiedą ir lapus, geriau įsisavintų vandenį. Taip pat reiktų pašalinti apdžiūvusias ar pradedančias nykti šakeles, lapelius“, – pasakoja Ieva.  

Merkiant gėles būtina įsitikinti, kad vanduo, į kurį merkiame, nėra ledinis. Gėlės mėgsta drugną, šiek tiek šiltą, bet ne karštą vandenį.

Būtina dažnai patrumpinti kotelį 

Ji pataria, kad norint, jog augalas gerai prisigertų vandens, kaskart, kai keičiame vandenį, turime patrumpinti kotelius – nupjauti užsikimšusias stiebo poras, pro kurias neprateka vanduo.  

Turime neskatinti puvimo proceso – pašalinti lapelius, kurie yra žemai ir gali plaukti vandenyje.  

„Nesvarbu, kiek trumpiname kotelį – svarbu, kad pjūvis būtų atnaujintas ir augalas galėtų kuo geriau prisigerti vandens. Jei kotelis pradėjęs jau truputį pūti, tada turime pjauti iki sveikos vietos.  

Taip pat merkiant gėlę reikia pašalinti visus kotelius ar šakeles, esančias žemai ant koto, kurios pasineria į vandenį – kad vandenyje neprasidėtų puvimo procesas. Vandenyje turėtų likti tik kotelis.“ 

Atsakė, kaip ilgiau išlaikyti gražų žiedą 

Mėginote į vandenį dėti rudų centų, pylėte trąšų ar kitų mišinių, bet niekas nepadėjo? Floristė atsakė – niekas augalui nėra geresnis žavesio šaltinis kaip švarus vanduo ir nuolat trumpinamas stiebas.

„Yra įvairių metodų kaip ilgiau išlaikyti žydinčią gėlę, pavyzdžiui, pilant į vandenį acto.

Bet geriausia vis vien išlaikyti švarų, neapsidrumstusį vandenį bei švarų indą – jei inde vanduo buvo užsistovėjęs ar vaza buvo ilgai nevalyta, kaskart keičiant vandenį ją labai svarbu tinkamai išplauti, kad toliau nesiveistų bakterijos, kurios kemša stiebo poras“, – primena pašnekovė.  

Rūpinantis gėlių sveikata bei grožiu reikėtų atkreipti dėmesį į stiebo savybes – ar jis kietas, ar minkštas. Daugiausia dėmesio skirti reikia gėlėms su minkštais stiebais – jų poros greičiausiai užsikemša ir pradeda pūti.  

„Labiau prižiūrėti gėles, kurių koteliai minkštesni. Pavyzdžiui, paukštpienės, tie patys gvazdikai turi būti daugiau prižiūrėti, kai jau jų koteliai pasidengia tokia kaip ir plėvele. Koteliai visada turi būti švarūs ir nupjauti.“ 


Rašyti komentarą...
G
Gelininkas
2021-08-24 09:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieva,Ieva neganyk po pieva,nieko naujo tu nepasakiai,zmones jau nuo seno taip daro,matyt is savo mociutes suzinojai ir sukuriai straipsni.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų