• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vestuvės – viena gražiausių gyvenimo švenčių, tačiau neretai ir nuotakai, ir vestuvių svečiams tenka pasukti galvą, kokią puokštę išsirinkti. Nuotakoms tai – itin svarbus akcentas, o svečiai svarbiąją dieną apipila gėlėmis, kartais pamiršdami, jog jauniesiems jas visas teks sutalpinti namuose.

Vestuvės – viena gražiausių gyvenimo švenčių, tačiau neretai ir nuotakai, ir vestuvių svečiams tenka pasukti galvą, kokią puokštę išsirinkti. Nuotakoms tai – itin svarbus akcentas, o svečiai svarbiąją dieną apipila gėlėmis, kartais pamiršdami, jog jauniesiems jas visas teks sutalpinti namuose.

REKLAMA

Kokios šių metų puokščių tendencijos, kaip nuotakai ir svečiams išrinkti tinkamą puokštę ir kokių klaidų vengti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo gėlių ir interjero studijos „Flowers & Lovers” įkūrėja Ugnė Poderytė bei „Gėlės ir manufaktūra” direktorė Alina Lazickienė.

Vyrauja natūralumas ir lengvumas

A. Lazickienė pastebi, kad nuotakos renkasi itin įvairias puokštes ir džiaugiasi, jog nebeliko skirstymo, kad vienos gėlės svarbiausiai dienai tinka, o kitos ne. Tačiau ji pastebi, kad viena tendencija išlieka:

REKLAMA
REKLAMA

„Viena tendencija vestuvinės floristikos pasaulyje yra labai ryški – natūralumas, lengvumas, kuo arčiau gamtos. Jokių plastikų, blizgučių ar dažytų gėlių. Favoritai visada tie patys: rožės ir bijūnai. Tik pateikimas vis kitoks.“

REKLAMA

Paklausta, ar nuotakos lieka prie klasikos, ar, vis dėlto, išbando vis egzotiškesnius gėlių derinius, A. Lazickienė sako, jog klasika išlieka, tačiau kai kurie dalykai keičiasi, kaip, pavyzdžiui, puokštės forma.

„Nuotakos renkasi ir klasikines gėles bei puokštes. Nes tą dieną kiekvienai moteriai norisi jaustis ypatingai, elegantiškai, nekasdieniškai ir pakylėtai.

Bet tuo pačiu klasika dabar kitokia – ypatingai geidžiamos rožės nebūtinai yra klasikinės žiedo struktūros. Dažniausiai moterys svajoja apie purių, išsiskleidusių, kvepiančių ir ypatingų bijūninių rožių puokštę.

REKLAMA
REKLAMA

Puokštės forma nėra taisyklinga – ji lengva, puri, kuo natūralesnė – tarsi ką tik į rankas paimtas glėbys kvapnių sodo rožių“, – kalbėjo „Gėlės ir manufaktūra“ direktorė.

Ji pastebi, kad tarp pasirinkimų vyrauja ir įvairių vasarinių gėlių, pavyzdžiui, bijūnų ir rožių mišinys. Taip pat svarbu nepamiršti žalumos, įvairių augalų šakelių ir lapų, nes tai puokštei suteikia sezoniškumo ir unikalumo, tad niekad neatsiras antros tokios pat puokštės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nežinančioms, kokios šiuo metu vyraujančios vestuvinių puokščių tendencijos, A. Lazickienė sako, kad klasika ir šviesios spalvos niekur nesitraukia, tačiau kai kurios nuotakos renkasi ir spalvingas puokštes, surištas iš vasarinių žiedų: 

„Be abejo, visada vyrauja baltos, šviesios, kreminės spalvos. O gėlės – visos vasarinės sodo gėlės: rožės, bijūnai, jurginai, veronikos, žvaigždūnės, flioksai, šilingės... Visko ir neišvardinsi. 

REKLAMA

Bet didelę dalį sudaro ir spalvotos įvairių gėlių puokštės, ypač artėjant rudeniui, kuomet viskas tampa dar ryškiau. 

Šiuo metu beveik nebelikę puokščių iš egzotinių gėlių – iš orchidėjų, anturių. Tai labiau tinka egzotiškiems kraštams, o ne mūsų šiaurietiškai, europietiškai aplinkai“, – pastebi A. Lazickienė.

Patarė, kaip išsirinkti tinkamiausią puokštę

O kaip išsirinkti tinkamiausią puokštę svarbiai dienai, kad ji išliktų graži per visą šventę? „Gėlės ir manufaktūra“ direktorė sako, jog visada reikia tartis su floristu – jis patars, kaip džiaugtis puokšte ilgiau.

REKLAMA

„Pagrindinė klaida, bet net nepavadinčiau to klaida, yra tai, kad kartais nuotakos nekreipia dėmesio į specialistų patarimus. Tai svarbiausia diena moters gyvenime, daug streso ir daug svajonių tuo pačiu. Todėl suprantama, kad būsimai nuotakai kartais sunku pažvelgti į visa tai kitomis akimis, pasižiūrėti į viską iš šalies – ramiai ir be stereotipų.

Reikėtų pasitikėti floristu, į kurį kreipiesi, ir išklausyti, užduoti jam klausimus. Paklausti, kokios puokštės dabar yra stilingos, kokios tendencijos ir kaip man išsirinkti sau tinkamiausią? Ar aš neatrodysiu senamadiškai? Juk mūsų visų tikslas tas pats – kad vestuvių diena būtų džiaugsminga, įsimintina ir laiminga“, – pataria A. Lazickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Lazickienė sako pastebinti, jog renkantis puokštę svarbiausiai dienai gyvenime arba keliaujant sveikinti jaunųjų, finansinis aspektas čia visiškai nesvarbus tiek nuotakoms, tiek svečiams:

„Nėra ribų ir nėra nuostatų. Jeigu vestuvės nedidelės, tuomet ir išlaidos gėlėms simbolinėms. O sveikinimo puokštės irgi būna įvairaus dydžio. 

Jaunimo vestuvėse nepamatysite svečių su pompastiškomis didelėmis puokštėmis, čia visi atneš po kuklią gėlytę ar lauko gėlių puokštę. Svečiai supranta, kad jauną porą geriau paremti ilgaamžiškesnėmis dovanomis nei gėlės. Ypatingai puošniose vestuvėse dalyvaujantys svečiai nepagaili bent jau 50 ar 100 eurų. Tai jų nuomone nėra daug, nes ta ypatinga šventė kiekvieno žmogaus gyvenime.“

REKLAMA

A. Lazickienė pastebi, jog karantino metu paklausa buvo sumažėjusi, tačiau tai lėmė ne finansinis aspektas, o draudimai rengti šventes. Tačiau, džiaugiasi ji, dabar viskas atsigavo – žmonės yra išsiilgę švenčių bei gėlių ir mielai renkasi mažesnes gėlių parduotuves.

Dažniau liekama prie klasikos

Keliaujant į vestuves, kiekvienas nori padovanoti įspūdingą puokštę. Kaip pastebi U. Poderytė, dažniausiai pasirenkamos šviesios puokštės, o tik retais atvejais dovanojamos ryškios gėlės, atsižvelgiant į vestuvių temą ar jaunųjų asmenybes.

REKLAMA

„Sveikinant jaunuosius, net ir netipinės floristikos studijose vyrauja tradicijos. Populiariausiomis išlieka švelnių atspalvių gėlės ir tai yra sveikintina – pastelinės puokštės puikiai dera tarpusavyje, tad gėlėmis apipilti jaunieji gali džiaugtis lengvumu ir į namus parsinešti mažiau „triukšmo“.

Retesniais atvejais, stengiantis pataikyti į šventės temą ar atspindėti ryškias jaunųjų asmenybes, dovanojamos itin išskirtinės puokštės su ilgai besilaikančiais ryškiaspalviais egzotiniais žiedais“, – pastebėjo gėlių ir interjero studijos įkūrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svečiai puokštėms taip pat nepagaili pinigų – žmonės nesistengia įsigyti pigesnių gėlių ir vis dažniau ieško įdomesnių puokščių ir augalų, kuriais nudžiugintų jaunuosius:

„Priklausomai nuo to, ar dovanojama asmeniškai, ar nuo grupės žmonių, pavyzdžiui, kolegų, puokštėms išleidžiama nuo 30 iki 150 eurų. Dažniausiai visgi perkamos puokštės už 50 eurų sumą.“

Paklausta, ar žmonės noriai karantino metu pirko gėles, Ugnė džiaugiasi, kad gėlės tuo metu buvo vienas iš būdų parodyti dėmesį ir rūpestį, tad ir sumos, skiriamos gėlėms, išaugo. Tiesa, padėtis greitai grįžo į senąsias vėžes, tačiau moteris pastebi, jog vis dažniau pasirenkamos įdomesnės puokštės, ieškoma egzotiškų augalų.

REKLAMA

„Dažnu atveju gėlės tapo ne tik priedu prie dovanos, kaip įprasta, o pačia dovana, tad stebėjome apie 20 proc. išaugusį vieno užsakymo pirkinių krepšelio vidurkį. Visgi, pasibaigus karantinui šis padidėjimas greitai stabilizavosi, sugrįžo įprasti vartotojų įpročiai.

Kaip ir anksčiau, norintys įsigyti gėles pigiau jų ieško turgaus prekybvietėse, o siekiantys išskirtinumo – pasirenka brangesnius mėgiamų butikų ar floristų kūrinius“, – kalbėjo U. Poderytė.

REKLAMA

Patarė, kokių klaidų vengti

U. Poderytė pastebi, jog keliaudami į vestuves svečiai visgi neišvengia tam tikrų klaidų. Pirmiausia, visada atsižvelkite, jei sulaukiate prašymo nedovanoti gėlių ir nepersistenkite su didelėmis puokštėmis.

„Pradėčiau nuo to, kad iš didelės meilės ir gerų norų svečiai dažnai pamiršta, jog yra ne vieninteliai sveikintojai. Užsakytos itin didelės puokštės ne retai tampa rūpesčiu ir jiems patiems, ir jauniesiems. Jau įprasta, kad gėlių gausa būna tokia didelė, jog po šventės jas išsidalina tetos ir močiutės. Dėl šios priežasties, jau kvietime dažnai nurodoma nenešti gėlių.

REKLAMA
REKLAMA

Čia išryškėja ir antroji dažnai pasitaikanti klaida – „jaunieji prašė nenešti gėlių, tad suriškite nedidelę puokštelę“. Reikėtų gerbti jaunųjų prašymus nenešti gėlių, atnešti po vieną baltą žiedą ar panašiai“, – pastebi „Flowers & Lovers“ įkūrėja.

Kitos klaidos, kaip sako U. Poderytė, daugiau yra techninės – kartais parenkamos netinkamos gėlės, kurios nuvysta dar nepasibaigus ceremonijai. Taip pat, dovanodami gėles, nusausinkite jų kotelius, kad jauniesiems įteikiant puokštę neaptaškytumėte ir neišteptumėte visą dieną akylai saugomos jaunosios suknelės.

„Būkite supratingi, visuomet galvokite apie jaunuosius ir konsultuokitės su patikimu floristu. Prašoma nenešti gėlių, bet norėtumėte jų įteikti? Nusiųskite puokštę į namus savaitę prieš vestuves su palinkėjimu laukti šventės su šypsena arba po medaus mėnesio, linkint, kad jis nesibaigtų vos grįžus į namus“, – pataria U. Poderytė.

Norint išvengti minėtųjų klaidų, visada konsultuokitės su floristu, taip pat atsižvelkite ir į jaunųjų norus. Dovanojant gėles taip pat galite pridėti knygą, ilgai negendančių saldainių dėžutę ar dovanų kuponą, pataria įkūrėja. O kad neprašautumėte pro šalį, U. Poderytė turi vieną patarimą:

„Tai, kas dovanojama iš širdies, niekada neprašaus pro šalį. O jeigu norisi mažiau dvejoti puokštės kūrimo metu, visuomet rinkitės klasiką – švelnių atspalvių kompoziciją, kurios puikiai derės tarpusavyje ir visuomet simbolizuos gerą toną.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų